no-img
*** نِگزاوار ***

شناخت كاربردي Iptable « پروژه آزمايشگاه مدار منطقي »- كجا به iptable دست يابيم

help
*** نِگزاوار ***

ادامه مطلب

شناخت کاربردی Iptable « پروژه آزمایشگاه مدار منطقی »- کجا به iptable دست یابیم-نصب kernel -اتصالات UDP- ردیابی اتصال و پروتکل پیچیده
zip
اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۶

شناخت کاربردی Iptable « پروژه آزمایشگاه مدار منطقی »- کجا به iptable دست یابیم-نصب kernel -اتصالات UDP- ردیابی اتصال و پروتکل پیچیده


شناخت کاربردی Iptable « پروژه آزمایشگاه مدار منطقی »- کجا به iptable دست یابیم-نصب kernel -اتصالات UDP- ردیابی اتصال و پروتکل پیچیده

پروژه رشته کامپیوتر در ۵۶ صفحه
[tabgroup][tab title=”قسمت هایی از متن (۱)”]


Iptable Tutorial

 

حق چاپ ، توزیع و تغییر این سند تحت شرایط و مفاد و جواز مستند سازی GNU FREE ، نسخه یک عملی است . و این جا بخش های غیر متغیر مقدمه هستند و بخش های زیرین با متون Front – Cover مىتوانند اطلاعات محقق Oskar Andreasson را بیان کنند و متون Back – Cover استفاده نشده اند نسخه ای از این جواز در بخش جواز مستند سازی GNU FREE آمده است .

تمام دست نوشته ها در این آیین نامه با جواز عمومی GNU طراحی شده اند این دست نوشته ها منبع آزاد دارند . شما مىتوانید مجدد آنها را توزیع کنید و تحت

. بدون مجوز توانایی تجاری و یا تناسب اهداف خاص به این هدف دست مىیابید . جهت جزئیات بیشتر به جواز عمومی GNU مراجعه کنید .

شما باید نسخه ای از این جواز را در این آیین نامه بیابید که تحت بخش جواز عمومی GNU آمده است . در غیر این صورت با موسسه به آدرس زیر تماس بگیرید .

 

اهداهای مربوطه

ابتدا مىخواهم این سند را به دوست دختر خود Ninel اهدا کنم . او بیش از آنچه که تصور مىکردم حامی من بود . من امیدوارم که بتوانم با این اهدا شما را نیز خوشحال کنم . دوم آنکه مایل هستم این اثر را به تمام موسسه دهندگان linux تقدیم کنم . این افراد سیستم عامل جالب را طراحی کرده اند .


فهرست مطالب:

در مورد مولف          چگونگی خواندن

شرط لازم          نهادهای مورد استفاده در سند

۱- مقدمه     ۱-۱ : چرا این سند نوشته شد       ۲-۱ : چگونگی نوشتن آن

۳-۱ : اصطلاحات مورد استفاده                    ۲-آماده سازی

۱-۲ : درک جا iptables را بدست آوریم         ۲-۲ : نصب kernel

۳-۲ : نصب در محل کاربر

۱-۳-۲ : کامپایل برنامه های کاربر          ۲-۳-۲ : نصب بر RED HOT 7/1

۳- جستجوی جداول و زنجیره ها    ۱-۳ : کلیات       ۲-۳ : جدول Mangle

۳-۳ : جدول فیلتر                              ۴- ماشین حالت

۱-۴ : مقدمه                                  ۲-۴ : ورودی Conntrack

۳-۴ : حالات محل کاربر                    ۴-۴ : اتصالات TCP

۵-۴ : اتصالات UDP                         ۶-۴ : اتصالات ICMP

۷-۴ : اتصالات پیش فرض                  ۸-۴ : ردیابی اتصال و پروتکل پیچیده


در مورد محقق

من دارای کامپیوترهای فراوان هستم . من یک کامپیوتر LAN دارم و تمام ماشین ها بر اینترنت وصل هستند ولی باید LAN ایمن حفظ شود . iptables جدید یک نسخه ارتقا یافته از ipchain

دندانه ای کردن در کد iptables در سطح آغازین حل نشده اند . امروزه هر کس را که از آنها استفاده مىکند به سوی نسخه تولید کامل راهنمایی مىکنم و ipfwadm را ارتقا دارم . این که فعلی مىتواند در صورت نیاز استفاده شود .

چگونگی خواندن :

این سند به درستی نوشته شده است . بنابراین مىتوانید به نکات جالب iptables پی ببرید . این به معنای اطلاعات خاصی در مورد اشکالات ایمنی خاص در iptables یا Netfilter نیست اگر اشکالات خاص و رفتارهایی را در iptables و هر زیر مولف یافتید با لیت پست Netfilter تماس بگیرید و سپس خواهید توانست اشکالات واقعی را بشناسید و حل کنید اشکالات ایمنی واقعی در iptable و Netfilter فراوان هستند و یک یا دو اشکال در آن واحد گزارش شده است . آنها در صفوف اصلی Netfilter آمده اند باید اطلاعات را در مورد موضوع ارائه کنند .

مىتوان گفت مجموعه قوانین موجود در این سند پیرامون اشکالات واخل Netfilter نمىباشند . هدف اصلی توصیف چگونگی نصب قوانین در یک حالت ساده است به طوری که بتوان مسائل داخل کرد به عنوان مثال این سند نشان نمىدهد که چگونه HTTP

. ارتقا نیاز است . اگر اطلاعات بیشتر در مورد این ارتقا لازم دارید باید patch – matic و دیگر اسناد را در صفوف اصلی Netfilter مطالعه کنید .

شرط لازم :

این سند به معلومات در مورد linux linux ، دست نوشته لایه ای ، و چگونگی کامپایل کردن kernel و بخش درونی آن نیاز دارد .

من سعی کرده ام تا تمام شرایط را قبل از توصیف این سند بررسی کنم ولی نمىتوان تمام اطلاعات قبلی را مطرح کرد .

نهادهای مورد استفاده در این سند : این نهادهای در سند زمان دستورات ، فایل و دیگر اطلاعات خاص استفاده مىشوند .

  • گلچین کد و خروجی دستور این چنین است و تمام خروجی ها در فونت پهنای ثابت و دستور مکتوب کاربر به صورت bold هستند:
  • تمام دستورات و نام های برنامه در این سند در حالت bold هستند:
  • تمام item سیستم مانند
  • نام فایل و مسیر در سیستم فایل به شکل ….


فصل ۱ : مقدمه

۱-۱ : چرا این سند نوشته شد :

من فضای خالی بزرگی را در HOW TOS  یافتم و در آنجا اطلاعات در مورد iptable و نقش Netfilter در linux 1/4x kernel جدید کافی نبود . در بین آنها مىخواهم به سوالاتی پاسخ دهم که در مورد احتمال جدید مانند مطابق حالت بوده اند . بخش اعظم آن به صورت فایل rc…. است که در دست نوشته etc…. آمده است . این فایل اصولاً بر اساس ارتقای idowt. است .

یک دست نوشته کوچک در مورد اجرای برنامه و راه اندازی سیستم به صورت rc…. در دسترس است .

۲-۱ : چگونگی نوشتن :

من با مارک باکر

اصولی باشید و آنها را در کنار هم قرار دهید . به این ترتیب سند مىتواند آماده شود و روش منطقی تر را نشان دهد . هر زمان که این درک مشکل باشد به این سند مراجعه کنید .

۳-۱ : اصطلاحات مورد استفاده در سند :

این سند دارای اصطلاحاتی است که به تشریح نیاز دارند قبل از اینکه آنرا مطالعه کنید . در این بخش توصیف آنها و چگونگی انتخاب آنها در سند آمده است .

ترجمه آدرس شبکه مقصد – DNAT – روش ترجمه آدرس IP مقصد در بسته اشتاره دارد و یا تغییر آنرا نشان مىدهد . این با

تعیین port متفاوت با آدرس IP عملی است و مسیر linux را برای ارسال ترافیک نشان مىدهد .

جریان- این اصطلاح به روابط ارسال و دریافت بسته ها در رابطه با روش جدید اشاره دارد . اصولاً این اصطلاح برای یک نوع ارتباط به کار مىرود که دو یا چند بسته را در دو جهت ارسال مىکند . در TCP این

نمی‌کنم .

SNAT – ترجمه آدرس شبکه منبع این اصطلاح به روش ترجمه آدرس منبع به دیگری اشاره دارد . این برای چندین میزبان وجه اشتراک گذاری آدرس IP اینترنت به کار میرود زیرا نقص آدرس IP در IP 74 مطرح است ( IP 74 این را حل مىکند )

حالت – این اصطلاح بحالت بسته طبق پروتکل کنترل انتقال RFC 793 اشاره دارد و در Netfilter/iptable به کار مىرود . توجه کنید که حالات درونی و خارجی تابع ویژگی RFC 793 است . دلیل اصلی آن است که Netfilter باید

فضای kernel – این نکاتش برخلاف فضای کاربر است این اقدامات را در kernel نشان مىدهد و همه در خارج آن .

قلمرو کاربر – به فضای کاربر مراجعه کنید .

متن کامل در نسخه قابل خرید موجود است.[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۲)”]

فصل ۲ : آماده سازی :

این فصل توصیف درک نقش Netfilter و iptable در linux است . در این جا باید کار با آزمایش آغاز شود و نصب عملی شود . با زمان کافی مىتوانید آنرا دقیقاً اجرا کنید .

۱-۲ : کجا به iptable دست یابیم :

بسته فضای کاربر iptables  مىتواند از آدرس زیر down load شود :

http……….

این بسته iptable تسهیلات خاص فضای kernel را نشان مىدهد که در طی تولید سیستم طراحی شده اند مراحل لازم به تفصیل

شبکه نشان مىدهد . نمونه ها به صورت tcpdump و snort  است .

CONFIG- PAKET- یک نیاز برای عملکرد iptable نیست بلکه دارای موارد استعمال فراوان است . در این جا باید طرح در نظر گرفته شود . اگر آنرا نخواهید حذف مىکنید .

CONFIG – NETFILER – این گزینه در صورتی نیاز است که بخواهید از کامپیوتر به عنوان ورود به اینترنت استفاده کنید . به عبارت دیگر این روند برای هر چیز در سند نیاز است زیرا طرح اصولی هستند . البته باید ابزار درست برای رابط اضافه شوند مانند آداپتور اینترنت ، ppp و رابط SLIP . این موارد اصول iptable هستند . شما نمىتوانید چهارچوب را به kernel  اضافه کنید . اگر از گزینه ها در iptable استفاده کنید باید نصب سیستم را

از helper استفاده کنید . اگر این مدل را اضافه نکنید . نمىتوانید FTP را به درستی اجرا کنید .

CONFIG- IP – NF – FPTAHLE – این گزینه در صورتی نیاز است که یک نوع Filter یا NAT  نیاز باشد . در این جا چهارچوب شناخت iptable به kernel  اضافه می‌شود . بدون این امر نمىتوانید با iptable کاری کنید .

CONFIG -IP- NF – MATCH – LIMIT – این مدل دقیقاً نیاز نیست ولی در مثالهای rcopir…. آمده است این گزینه هماهنگی LIMIT را نشان مىدهد . باید احتمال کنترل بسته ها در

ان مثال m.limit- lin 3 / lin.ld  یک هماهنگی ۳ بسته را در هر دقیقه نشان می‌دهد . این مدل مىتواند برای جلوگیری از علامت انکار خدماتی استفاده شود.

CONFIG – IP – NF – MATCH- MAC – این گزینه هماهنگی بسته را بر اساس آدرس MAC نشان مىدهد . هر آداپتور اینترنت دارای آدرس MAC خاص خود است . ما بسته های بلوکی در آدرس MAC داریم و از بلوک خاص برای آدرس MAC استفاده مىکنیم . ما از این گزینه در نمونه dc.fire…. استفاده نمىکنیم .

CONFIG – IP – NF….. – این گزینه در استفاده از تطابق MARK

را برقرار کنیم . این گزینه هماهنگی واقعی MARK است و مىتواند توصیف هدف واقعی MARK باشد .

CONFIG – IP – NF – MATCH – MULTIPORT – این روش به ما در تطابق بسته ها با یک سری port مقصد و منبع کمک مىکند . این ویژگی غیرممکن است ولی هماهنگی برقرار خواهد شد .

CONFIG -IP – NF- MATCH- TOP – با این هماهنگی مىتوان بسته ها را بر اساس فیلد TOS در تطابق قرار دارد . TOP به type of service  اشاره دارد TOS مىتواند با قوانین خاص در جدول قرار گیرد و از طریق دستور

های TCP را در فیلد MSS نشان مىدهد .

CONFIG – IP- NF-MATCH – STALE – این یکی از بزرگترین اخبار در مقایسه با ipchain است . با این مدل مىتوان

مدل در مثال rc….  استفاده می‌شود .

CONFIG- IP- NF- MATCH- UNCLEAN – این مدل احتمال هماهنگی IP  ، TCP، UDP ، ICMP را نشان مىدهد و تطابق با یک نوع اعتبار ندارد . ما مىتوانیم این بسته ها را حذف کنیم ولی نمىدانیم که آیا این کار درست است . توجه کنید که این هماهنگی تجربی است و نمىتوان در تمام موارد کامل باشد.

CONFIG – IP – NF – FILTER –  این مدل اساس جدول Filter است و مىتواند فیلتر IP را انجام دهد در این فیلتر مىتوان زنجیره Forward , Input و Output را  یافت . این مدل در صورتی نیاز است که طراحی بسته برای ارسال و دریافت انجام شود .

CONFIG – IP – NF

نسبت به بسته‌های بعدی ارسال شود  در این جا حذف مهم است . در خاطر داشته باشید که روابط TCP برخلاف ICMP , UDP مىتوانند انکار با بسته TCPRSS باشند.

CONFIG -IP -NF- TARGET- MIRROR – این به بسته ها در برگشت به موسسه با بسته کمک مىکند . به عنوان مثال اگر یک هدف MIRROR بر مقصد HTTP  نصب شود و یا زنجیره  INPUT مشخص گردد دسترسی به port عملی است و باید بسته ها دوباره به صفوف home برگردند و در آنجا رویت شوند .

CONFIG – IP – NF- NAT – این مدل به ترجمه آدرس شبکه یا NAT در اشکال متفاوت کمک مىکند این گزینه دسترسی به iptable را عملی می‌سازد . این گزینه در صورتی نیاز است که بخواهیم ارسال و تغییر port را انجام دهیم. توجه کنید که این گزینه برای

را برای تمام میزبان ها ارسال کنیم . بنابراین این گزینه برای دست نوشته rc.fire…. به کار مىرود و در ثورتی شبکه مشخص خواهد شد که توانایی آدرس IP از بین برود.

CONFIG- IP – NF – TARGET – MASQUERAD – این گزینه هدف MASQUERAD را اضافه مىکند. به عنوان مثال اگر ندانید که IP چه باید انجام دهد بهتر

استفاده شود Masquerading  بارباراتر را بر کامپیوتر نسبت به NAT  نشان مىدهد ولی باید IP آدرس را از قبل نشان دهد .

CONFIG-IP-NF-TARGET-NEPIRECT – این هدف با prong برنامه مفید است . به جای این که بسته عبور کند باید به جعبه داخلی ببریم . به عبارت دیگر احتمال prong شفاف وجود دارد .

CONFIG-IP-NF-TARGET-LOG – این برنامه هدف LOGو نقش آنرا به iptables اضافه مىکند . از این گزینه برای LOG بسته های خالی استفاده می‌شود و باید دید در بسته چه اتفاقی مىافتد این برای   و شکای زدایی دست نوشته که آنرا مىنویسیم نیاز است .

CONFIG- IP- NF- TARGET- TCPMSS – این گزینه مىتواند برای شمارش ارائه دهنده خدماتی اینترنت و سرویس دهنده هایی استفاده شود که بسته های تجزیه ICMP را کاهش داده اند این خود باعث می‌شود صفحات وب در

انتقال ماکزیمم مسیر ) . این روش مىتواند کنترل Netfilter را نشان دهد و تابع ISP و سرویس دهنده خدماتی در سیستم kernel فراخوانی شود .

CONFIG- IP- NF- COMPAT- IPCHAINS – این گزینه یک مد سازگاری را با ipchains اضافه مىکند . به این مورد توجه نکنید و راه حل بلند مدت را در حل حرکت از linux 2/2 به ۲/۴ ارائه کنید . این جا kernel 2/6 استفاده خواهد شد .

همان طور که مىتوان دید یک سری گزینه معرفی شده است . در این جا

linux 2,4,9, kernel هستند . اگر بخواهید به این گزینه ها توجه کنید باید تابع patch – o- matic در Netfilter را در نظر داشته باشید و به گزینه ها در kernel

نشده اند . این خود دلایل متفاوت دارد مانند مسیر غیر ثابت به  linux torvalds که نمىتواند حفظ شود و یا مسیر به kernel جریان اصلی که هنوز آزمایشی است .

متن کامل در نسخه قابل خرید موجود است.[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۳)”]

شما به گزینه های زیر به صورت کامپایل در kernel نیاز دارید تا دست نوشته rc…. را اجرا کنید . اگر به گزینه هایی نیاز دارید که در دیگر دست نوشته ها نیاز هستند به بخش دست نوشته زیر مراجعه کنید .

برنامه

در میزان حداقل باید از دست نوشته rc.Firewall.txt استفاده شود . در دیگر مثالها نشان مىدهم که چه نوع شرطی در این بخش نیاز است . اکنون باید دست نوشته اصلی مورد مطالعه در نظر باشد .

۳-۲ : نصب محل کاربر :

اول از همه باید دید که چگونه بسته های iptable کامپایل مىشوند باید دید که در بیشتر سیستم ها و کامپایل iptable باید سیستم و کامپایل kernel صورت گیــــرد . تــــوزیع خاص نیز در بسته iptable

باید دید که چگونه این توزیعات در این فصل بررسی خواهند شد.

۱-۳-۲ : کامپایل برنامه های قلمرو کاربر :

نخست آنکه باید بسته های iptables آزاد شوند . در این جا از iptables 1/26 a و vanilla 2/4 kernel استفاده می‌شود . باز کردن بسته با استفاده از hzip 2 ,…. صورت مىگیرد (این مىتواند با

tar – xjvf…. عملی شود که باید یک دستور مانند دستور اول

مدل اضافی برای kernel در نظر گرفته شود . مرحله مورد توصیف کنترل و نصب بخش های استاندارد است که در kernel در نظر گرفته شده اند. این روند با کمک طرح اجرای عملی است .

بعضی از این طرح ها آزمایشی هستند و مىتوانند برای نصب مفید باشند . با این وجود باید هماهنگی جالب و اهداف در مرحله نصب صورت گیرد و این خود به روند خاص نیاز دارد برای انجام این مرحله باید این شکل از بسته iptables معرفی شود .

تولید patch فوریKERNEL- DIR/ USR/ SRC/ linux

 

طبیعی این به صورت usr/src… است ولی مىتواند متغییر باشد و شاید در این منبع kernel در اختیار باشد .

این خود patch خاص را در مورد ورود به kernel گزارش مىکند . patch بیشتر نیز توسط توسعه دهنده Netfilter مىتواند به kernel اضافه شود . این روند به طور واقعی انجام می‌شود یک روش نصب دستور زیر است .

برنامه

دستور فوق در مورد نصب قطعات دنیای Netfilter است که patch – o- metic نام دارد ولی حذف patch اضافی نیز عملی است .

توجه کنید که این بدان علت است که این دستورات واقعی اجرا مىشوند آنها قبل از این که چیزی در منبع kernel تغییر کند مورد سوال قرار گیرند برای نصب تمام patch – o- metic باید دستور زیر اجرا شود .

برنامه

فراموش نکنید که هر patch را بطور کامل قبل از روند اجرا مطالعه کنید . بعضی

ی kernel را تخریب مىکنند در صورتی که با patch در patch – o- metic استفاده شوند.

نکته :شما مىتوانید مراحل فوق را نادیده بگیرد در صورتی که نخواهید kernel را جمع کنید و به عبارت دیگر لازم نیست

ید جستجو کنید . بنابراین دستور اجرایی غلط نیز در نظر گرفته می‌شود .

بعد از این باید قطعه patch – o- metic نصب کامل شود و شما اکنون مىتوانید یک kernel جدید را کامپایل کنید و از patch جدید برای اضافه کردن به منبع استفاده کنید سیستم باید طراحی شود و در این جا باید گزینه ها اضافه شوند . باید صبر کنید تا کامپایل کامل شود تا این که iptable برنامه اجرا شود.

کار را با کامپایل برنامه iptable ادامه دهید . برای کامپایل iptable یک دستوری مشابه دستور زیر صادر می‌شود.

برنامه

برنامه قلمرو کاربر باید به درستی کامپایل شود . در غیر این صورت باید بتوانید در لیت پست Netfilter عضو شوید . در این جا شانس کمک فراوان است . چندین چیز

کمک بخواهید . اگر همه چیز درست است آماده نصب   هستند . برای این کار باید دستور زیر ارسال شود .

برنامه

همه چیز باید در برنامه اجرا شود . برای استفاده از هر برنامه iptable باید اکنون نصب مجدد سیستم و kernel را انجام دهید در صورتی که قبلاً آن را انجام نداده اید . برای اطلاعات بیشتر در مورد نصب برنامه کاربر از منبع بر فایل INSTALL در منبع مراجعه کنید که حاوی اطلاعات خارجی در مورد موضوع نصب است .

۲-۳-۲ : نصب بر Red Hat 7/1

Red Hat از قبل با یک kernel x2/4نصب می‌شود که دارای Netfilter و iptable کامپایل شده در آن است . این طرح دارای تمام برنامه های کاربر و فایل سیستم

کرده اند . برای رفع مشکل باید لیست متفاوت بستی در نظر گرفته شد. و به این دلیل است که iptable عمل نمىکند بنابراین باید دید که سیستم ipchain چگونه عمل مىکند نصب iptable چگونه است .

نکته : امروزه نصب Red Hot 7/1 پیش فرض با نسخه قدیمی برنامه فضای کاربر عملی است و بنابراین ممکن است بخواهید تا نسخه جدید برنامه را کامپایل کنید و

در آینده لجرا نمی‌شود برای این کار باید نام فایل را در ساختار دایرکتوری etc/rcod/ تغییر دهید . دستور زیر باید استفاده شود .

برنامه

به این

. با تغییر این حالت به این k مىگوییم که خدمات را kill کنید و یا این که آنرا در صورتی که قبلاً اجرا نشده است اجرا نکنید . اکنون این خدمات در آینده اجرا نخواهد شد .

با این وجود برای توقف خدمات از حالت اجرایی باید دستور دیگر را

برای اجرای فعلی استفاده شود این دستور برای توقف خدمات ipchain ارائه می‌شود.

دستور

در نهایت برای راه اندازی خدمات iptable اقدام خواهد شد . ابتدا باید بدانیم کدام سطح اجرایی را مىخواهیم اجرا کنیم این خود در سطح ۲، ۳، ۵ قرار مىگیرد این سطوح اجرایی برای موارد زیر استفاده مىشوند .

  • ۲ Multiuser بدون NFS و یا ۳ در صورتی که شبکه وجود نداشته باشند .
  • ۳ مد چند کاربر کامل یعنی سطح اجرایی طبیعی
  • xll 5 این در صورتی استفاده می‌شود که به طور خودکار در x windows باشید.

برای تولید iptable در این سطوح اجرایی به دستور زیر نیاز است :

برنامه

دستورات فوق به عبارت دیگر اجرای iptable را در سطح ۲، ۳، ۵ باعث مىشوند . اگر مایل هستید

نمىشوند و بنابراین نباید آنرا برای سطوح اجرایی فعال کرد . سطح ۱ برای حالت کاربر واحد است یعنی وقتی که یک جعبه نثبیت می‌شود سطح ۴ باید غیر استفاده باشد و سطح ۶ برای shut down کامپیوتر است. برای  فعال کردن خدمات iptable دستور زیر اجرا می‌شود.

دستور

هیچ قانونی در دست نوشته iptable وجود ندارد . برای اضافه کردن قوانین به یک جعبه Red Hot 7/1 دو روش وجود دارد .نخست آنکه باید دست نوشته etc/rc… را ویرایش کنید . این اثر غیر مطلوب حذف تمام قوانین را دارد

و ذخیره با دستور iptable- SNC است پس باید ۱۰ ad خودکار یا rcod صورت گیرد.

ابتدا باید دید که چگونه نصب iptable با cut و past کردن iptable initod عملی است . برای اضافه کردن قوانینی که زمان شروع خدمات کامپیوتر اجرا مىشوند باید آنها را تحت عنوان در تابع starto اضافه کنید . توجه

کنترل شود . توجه کنید که تمام این اقدامات در صورتی کنترل مىشوند که دارای شبکه Red Hot خودکار برای ارتقای بسته‌ها باشید . این مىتواند با ارتقا از بسته iptable RPM حاصل شود .

متن کامل در نسخه قابل خرید موجود است.[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][tab title=”قسمت هایی از متن (۴)”]

روش دوم :نصب مستلزم این موارد است : ابتدا باید یک مجموعه قانون در فایل دست نوشته لایه ای نوشته شود و با تصمیم در iptable نوشته شود که نیاز شما را برآورد این بار آزمایش را فراموش نکنید

. وقتی یک نصب بدون مسئله صورت گیرد همان طور که بدون اشکال دیده شد از دستور iptables – save استفاده کنید . شما م/یتوانید از آن به طور طبیعی استفاده کنید و یا این که iptables – saves…. را استفاده کنید که ذخیره مجموعه قوانین در فایل etc/sy…. است . این فایل به طور خودکار توسط دست نوشته iptable rcd برای احیای مجموعه

می‌شود و دست نوشته iptable rcd از دستور iptable -restart برای ذخیره مجموعه قوانین از فایل save /etc/…. استفاده مىکند .

این دو روش را با هم ترکیب نکنید زیرا ممکن است به هم آسیب برسانند و سیستم Firewall را تبدیل کنند .

وقتی تمام این مراحل کامل شد مىتوانید نصب ipchain و بسته iptable را کنسل کنید . این بدان علت است که

نیست که بسته جدید و قدیم مخلوط شوند زیرا نصب مبنای rpm

می‌شود .  برنامه

چرا ipchains در صورتی که از آن استفاده نمىکنید در اطراف باقی مىماند . حذف آن مانند روش بانیری های iptable است.

برنامه

بعد از این که کار کامل شد با ارتقای بسته از منبع روبرو شده اید و دستوالعمل نصب منبع دنبال خواهد شد هیچ یک از بانیری های قدیمی ، کتابخانه ها و یا فایل شمول نباید در اهداف باشند .

 

فصل ۳ : عبور از جداول و زنجیره ها

در این فصل عبور بسته ها از زنجیره های متفاوت و با نظم خود توصیف خواهند شد همچنین نظم عبور جداول بررسی می‌شود و

ها نشان دهند بنویسیم . باید دید که چرا و چگونه این بسته ها ردیابی مىشوند . و نمونه های عالی DNAT و SNAT است بیت های Tos نباید فراموش شوند .

۱-۳ : کلیات :

وقتی که بسته ها ابتدا وارد Firewall شود با سخت افزار برخورد مىکند و سپس وارد درایو وسیله مناسب در kernel می‌شود . پس بسته از یک مجموعه مراحل در kernel عبور

است . از چندین نرحله باید عبور کرد قبل از اینکه به برنامه دریافت کننده برسیم .

توجه کنید که این بار بسته به جای عبور از زنجیره Fireward از INPUT عبور خواهد کرد این کاملاً منطقی است شاید تنها چیز منطقی در مورد عبور جداول و زنجیره ها در چه سیستم شما در ابتدا همین باشد ولی اگر به أن فکر کنید آنرا مفید تر خواهید دید.

در این مثال فرض مىکنیم که بسته برای میزبان دیگر بر شبکه دیگر مفروض است . بسته مراحل متفاوت را به شرح زیر طی خواهد کرد .

همان طور که مىتوان دید یک سری مراحل فراوان وجود دارد . بسته مىتواند در هر زنجیره iptableمتوقف شود در صورتی که شکل درست نداشته باشد . با این وجود ما به جوانب iptable توجه داریم . هیچ زنجیره خاصی از جداول برای روابط متفاوت و یا

جلو مىآیند .

نکته :از زنجیره INPUT برای فیلتر سناریوی قبل استفاده نکنید . INPUT فقط برای بسته ها در میزبان

مىکنند اگر یک الگوی درست از طرح ارائه شود به شرح زیر است .

برای تشریح این تصویر باید این طرح را در نظر بگیرید . اگر یک بسته در تصمیم ردیابی اول داشته باشیم که برای

که ماشین داخلی به آن گوش مىکند بسته از زنجیره ارسال می‌شود و به ماشین داخلی مىرسد.

همانطور که گفته شد بسته ها مىتوانند برای ماشین داخلی در نظر گرفته شوند ولی آدرس مقصد مىتواند از زنجیره PREUTING  یا اقدام NAT تغییر کند . چون این امر قبل از اولین ردیابی تصمیم عملی

عبور میکنند . اگر DNATبسته به یک شبکه صورت گیرد حرکت از مابقی زنجیره انجام خواهد شد تا این که به شبکه برسیم .

نکته :اگر احساس مىکنید که اطلاعات بیشتر نیاز دارید مىتوانید از دست موشته آزمایشی باید قوانین آزمایشی چکونگی عبور جداول در زنجیره ها را ارائه کند .

 

 

 

 

۲-۳ : جدول ترکیبی

این جدول همانطور که گفته شد برای ترگیب بسته ها استفاده می‌شود . به عبارت دیگر به آسانی از تطابق ترکیبی استفاده می‌شود که مىتواند تغییر فیلد TOSباشد .

نکته :شما نباید از این جدول برای فیلتر استفاده کنید و یا هر DNAT , SNAT ویا Masquerading را در این جدول استفاده نمایید .

اهدافی که در جدول ترکیبی معتبر عبارتند از

ارائه کنند در این جا بسته ها به اینترنت مىروند مگر این که بخواهید تصمیم را بر آن یا iprute 2 اراده کنید .

هدف TTL برای تغییر TTL (زمان عصر ) در بسته استفاده می‌شود ما مىتوانیم بگوییم که بسته ها دارای یک TTL خاص هستند . یک دلیل برای آن این است که نمی‌خواهیم خود را از ارائه دهنده خدمات اینترنت در کنیم . بعضی از ارائه دهندگان دوست ندارند که

ستند و این خود نشانه اتصال کامپیوترها به یک ارتباط واحد است.

هدف MARK برای نصب ارزش مارک خاص در بسته استفاده می‌شود . این مارک ها می‌توانند توسط برنامه iproute 2 برای مسیرهای متفاوت بر بسته شناخته شوند و این خود به علامت بستگی دارد ما مىتوانیم حد پهنای باند و ردیف بندی طبقاتی را بر اساس این علائم داشته باشیم.

۳-۳ : جدول nat

این جدول باید فقط برای NAT (ترجمه آدرس شبکه ) به بسته های متفاوت استفاده شود . به عبارت دیگر این جدول برای ترجمه

بسته ها به طور خودکار یک اقدام مانن بسته اول دارند . اهداف واقعی که با این امور انجام مىشوند عبارتند از : MASQUERADE – SNAT – DNAT

هدف DNAT عمدتاً در مواردی استفاده می‌شود که یک IP عمومی وجود دارد و میخواهیم تا دسترسی را بهFIREWALL و دیگر میزبانها آسان کنید (مانند DMZ ) به عبارت دیگر ما آدرس مقصد را در بسته تغییر مىدهیم . آنرا به میزبان برمی‌گردانیم

متن کامل در نسخه قابل خرید موجود است.[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۵)”]

 SNAT برای تغییر آدرس منبع بسته ها استفاده می‌شود

. در بیشتر موارد شبکه های داخلی یا DMZ پنهان مىشوند . یک مثال در واقع Firewall معلومات در خارج از آدرس IP است و باید شماره IP شبکه داخلی

/…/netmask  استفاده مىکند بسته ها هرگز از اینترنت برنمىگردند زیرا LAN این شبکه ها را به صورت خصوصی و یا برای استفاده در LAN جداگانه تنظیم کرده است .

هدف MASRUERADE  مانند SNAT استفاده می‌شود ولی هدف مربوطه کلی جای بیشتر در کامپیوتر نیاز دارد دلیل آن این است که هر زبان که هدف

آدرس واحد IP عملی است . این هدف کار درست با آدرس  Dynamic DHCP IP را که ISP آنرا برای اتصال ppp ، pppoe یا SLIP به اینترنت ارائه کرده است راه اندازی مىکند .

۴-۳ : جدول فیلتر :

این جدول برای فیلتر بسته ها استفاده می‌شود . ما مىتوانیم بسته ها

در مورد جدول فیلتر مهارت داریم و مىدانیم که این جدول محل درست فیلتر اصلی است .


فصل ۴ : ماشین حالت

این فصل در مورد ماشین حالت و جزئیات آن است . بعد از خواند فعل باید بدانید که چگونه این ماشین عمل خواهد کرد ما یک مجموعه مثال در مورد چگونگی عملکرد آن ارائه خواهیم کرد . همچنین یک مجموعه مثال از چگونگی بررسی این ماشین ارائه شده است اینها روند کاربردی را توجیه مىکنند .

۱-۴ : مقدمه :

ماشین حالت یک بخش خاص در iptable است که نباید واقعاً ماشین حالت خوانده شود زیرا واقعاً یک ماشین

نام ها به صورت مترادف استفاده شده است . این نباید ابهام ایجاد مىکنند .ردیابی اتصال در چهارچوب Netfilter صورت مىگیرد Firewall هایی که این را

زیر لبه ها در نوشتن قوانین سخت تر کمک مىکند .

در iptable بسته ها با اتصالات ردیابی شد در ۴ حالت ارتباط دارند . آنها عبارتند از: INVALIP , RELATED , ESTABLISHED , NEW . ما مرتبه را به تفصیل بررسی خواهیم کرد . با هماهنگی – STATE مىتوان نشان داد که چه کسی جلسات جدید را آغاز مىکند .

بنابراین ردیابی اتصال توسط چهارچوب خاص در kernel به نام conntrack صورت مىگیرد . conntrack مىتواند به صورت مدول یا بخش درونی خود kernel باردار شود در بیشتر

که پروتکل ICMP , UDP , TCP را کنترل مىکنند این مدل ها اطلاعات خاص از بسته ها ارائه مىکنند به طوری که بتوانند مسیر جریان داده ای را دنبال کنند این اطلاعات برای تعیین حالت جهان استفاده مىشوند به عنوان مثال جریان UDP با آدرس IP مقصد شناخته می‌شود و آدرس IP منبع و port مقصد و منبع در آن نقش دارد .

در kernel قبلی احتمال خاموش و روشن کردن فرآیند قطعه زدایی وجود داشته است با این وجود چون iptable و Netfilter معرفی مىشوند و ردیابی اتصال صورت مىگیرد این گزینه رها می‌شود

. تصمیم زدایی همیشه در صورتی عملی است که ردیابی اتصال فعال شود.

تمام ردیابی اتصال در زنجیره PREROUTING کنترل می‌شود به جز بسته های داخلی که در زنجیره OUT PUT کنترل مىشوند . این بدان معناست که iptable تمام محاسبات حالات را در زنجیره PREROUTING نشان می‌دهد. اگر بسته اولیه را در یک جریان ارسال کنیم حالت در زنجیره   ESTABLISHED – PREROUTING تغییر مىکند اگر اولین بسته فعال نشود حالت جدید در زنجیره PREROUTING قرار مىگیرد بنابراین تمام تغییرات و محاسبات در PREROUTING و یا زنجیره out put جدول nat صورت مىگیرد .

۲-۴ : ورودی Conntrack :

اکنون ورودی Conntrack و چگونگی خواندن آنرا در proc/…. بررسی خواهیم کرد . این لیست ورودی جریان در پایگاه Conntrack است اگر یک مدل ip – conntrack فعال شود یک cat از proc/net…. به شرح زیر است :

برنامه

این مثال شامل تمام اطلاعاتی است که مدل Conntrack نیاز دارد تا برای نوع اتصال به کار برد ابتدا یک پروتکل به صورت tcp مطرح است . پس یک

فرض بوده است . اکنون حالت واقعی در ورودی منظور است و باید حالت SYN- SENY در نظر گرفته شود . ارزش درونی اتصال با ارزش مورد استفاده به خارجی iptable تفاوت دارد ارزش SYN- SENY مىگوید که ما اتصال را در بسته TCP SYN در یک جهت قرار داده ایم سپس آدرس منبع IP ، آدرس مقصد IP ، port منبع و مقصد را بررسی خواهیم کرد . در این جا کد کلید وار مفروض کرد که برگشت ترافیک را در این اتصال نشان مىدهد . مىتوان دید که از این بسته ها چه چیز مفروض است اطلاعات آدرس مقصد و منبع IP را نشان مىدهند این امر برای port منبع و مقصد مفروض است این ارزش ها مرد

, UDP ,TCP پیش فرض متفاوت ارزش مانند LINUX دارد در این جا هر پروتکل را بررسی خواهیم کرد با این وجود از آنها در این فصل زیاد استفاده نخواهیم کرد زیرا آنها در خارج از عوامل درونی conntrack نمىباشند همچنین بسته به چگونگی تغییر حالت ارزش پیش فرض زمان تا موفعی که این ارتباط تخریب شود تغییر خواهد کرد .

اخیراً یک patch جدید در patch – o- matic در دسترس است که ردیابی پنجره ای tcp نام دارد این patch مىتواند تمام متغیرهای Syctl را اضافه کند این بدان معناست که آنها در زمان حرکت تغییر مىکنند اگر چه سیستم هنوز در حالت اجرایی است بنابراین این خود

شما باید به متغییر /proc/….   مراجعه کنید.

وقتی یک اتصال یک ترافیک در دوجهت دارد ورودی conntrack  مىتواند علامت [UNREPLED]  را پاک کند و آنرا resetکند ورودی مىگوید که اتصال شاهد ترافیک در دوجهت سند است و علامت  [ASSURED] عوض می‌شود علامت [ASSURED]   مىگوید که این ارتباط تضمین شده است و اگر به ماکزیمم ارتباط برسیم پاک نمی‌شود بنابراین ارتباط به صورت  [ASSURED]  است و پاک نخواهد شد برخلاف اتصال به صورت  [

مقدار حافظه تغییر خواهد کرد بر ۱۲۸mb  از RAM  مىتوان به ۸۱۹۲ ورودی دست یافت در ۲۵۶ MBاز RAM به ۱۶۳۷۶ ورودی دست مىیابیم شما مىتوانید تنظیمات را از طریق /proc/….   بخوانید و نصب کنند .

۳-۴ : حالات بخش کاربر

همانطور که دیدید بسته ها مىتوانند حالات متفاوت در kernel داشته باشند و این امر به نوع پروتکل مورد بحث بستگی دارد . با این وجود در خارج از kernel فقط ۴ حالت است که توصیف شد این حالات مىتواند به همه

, ESTABLISHED , NEW جدول زیر هر یک را نشان مىدهد .

این حالات مىتوانند با state – برای هماهنگی بر اساس روبط استفاده شوند این خود ماشین حالت را قوی و کارآمد مىسازد ما باید تمام port را بالای lt 4 قرار دهیم تا ترافیک به شبکه داخلی برگردد با این وجود ماشین حالت لازم نیست تا محل طولانی حاصل شود زیرا مىتوانیم Firewall را در ترافیک برگشتی قرار دهیم که برای تمام ترافیک ها نیاز نیست

۴-۴ : اتصالات TCP

در این بخش و بخش بعدی بررسی حالات و چگونگی کنترل هر یک از ۳

نشده باشند کار را با پروتکل TCP آغاز مىکنیم زیرا حالتی است و جزئیات جالب با توجه ب ماشین حالت در iptable دارد .

این نوع ردیابی

کاربر نشان نمىدهد . وقتی این جا بستهSYN)) گزارش شد اتصال به صورت NEW است وقتی بسته به صورت SYN/ACK باشد یم اتصال بصورت ESTABLISHED مطرح است اگر اینها را در درجه دوم در نظر بگیرید دلیل را خواهید فهمید با این اجرای خاص مىتوانید به NEW و ESTABLISHED اجازه دهید تا شبکه داخلی را رها کنند و فقط اتصال ESTABLISHED برمىگردد . برعکس اگر ماشین ردیابی اتصال کل سیستم را به صورت NEW

سری حالات درونی برای tcp مطرح می‌شود و در قلمرو کاربر به کار میرود آن منابع استانداردRFCV 93 به پروتکل کنترل انتقال صفحه ۲۱-۲۳ هستند این ها را به شرح زیر بررسی خواهیم کرد.

همانطور که دیدید این واقعاً از دیدگاه کارب رساده است با این وجود با بررسی کلی ساختار از دیدگاه KERNEL روند کار مشکل می‌شود اکنون یک نمونه خواهد آمد باید دید که چگونه حالات در /proc/…. تغییر میکند اولین حالت دریافت اولین بسته SYN در یک اتصال است.

برنامه

همانطور که از ورودی فوق می‌توان دید ما یک حالت دقیق داریم که در آن بسته SYN ارسال شده است ( علامت SYN – SENT تنظیم می‌شود) و هیچ جوابی برای آن ارسال نشده است ( نمایش علامت UNREDLLED ) این حالت درونی بعدی زماین حاصل می‌شود که یک بسته دیگر در دیگر جهت باشد.

برنامه

اکنون یک SYN/ACK برگشتی و دریافت خواهد شد وقتی این بسته دریافت شد تغییر حالت روی مىدهد و این زمان SYN- REC… مىگوید که SYN اصلی به

دارد و

حاصل میشود که ACK نهایی در بخش ۳ مسیری باشد.

برنامه

در مثال آخر دارای ACK نهایی در بخش ۳ مسیری هستیم و اتصال به حالت ESTABLISHED رسیده است مادامیکه مکانیزم درونی IPTABLE آگاه باشد بعد از چند بسته بیشتر اتصال دوباره [ASSURED]  خواهد شد همانطور که

شرایط طبیعی کاربرد ندارد یک اتصال مىتواند با ارسال یک RST (reset) بسته شود و این در صورتی است که انکار شده باشد در این حالت یک اتصال بعد از زمان از پیش معلوم بسته خواهد شد .

وقتی اتصال TCP بسته شد وارد حالت  TIME NAIT میشود که در

اند بتوانند در حالت تنظیم قرار گیرند حتی بعد از این که اتصال بسته شد این یک نوع زمان با من است به طوری که برای مسیر دیگر حفظ شود و یا به پایانه اتصال برسد .

اگر اتصال توسط بسته RST به صورتreset درآید حالت به close تبدیل دستور این بدان معنا است که اتصال در هر پیش فرض

در این جا لیست کامل حالات ممکن که در جریان TCP دیده مىشوند و ارزش زمانی آنها آمده است

این ارزش ها به صورت مطلق مشخص نمىشوند آنها با تجدید kernelتغییر مىکنند و از طریق سیستم فایل proc عوض خواهند شد به متغیر /proc/… تبدیل می‌شوند .

مقادیر پیش فرض باید عملاً  تثبیت شوند این مقادیر در jiffites قرار گیــرنــد (۱۱۱۰۰ بخش از ثانیه ) و بنابراین ۳۰۰۰ به معنای ۳۰ ثانیه است

نکته :توجه کنید که بخش کاربر در این ماشین شاهد علامت TCPدر بسته TCP نیست این روند مفید نیست زیرا ممکن است بخواهید بسته ها را در حالت NEW قرار دهید تا از Firewall عبور کنید ولی علامت NEW مشخص می‌شوند و در بیشتر موارد به معنای بسته های SYNاست این ویژگی با اجرای

استفاده می‌شود ولی معمولاً در شبکه خانگی مفید نیست در این جا یک Firewallواحد

tcp – window – tracking از patch – o- matic است که یک Firewallرا در ردیابی حالات بسته به نصب ویندوی tcp  کمک مىکند .

۵-۴ : اتصالات UDP

این اتصالات به تنهایی اتصالات حالتی نمى باشند بلکه بدون حالت هستند چندین دلیل برای آن وجود داردو مهمترین انها این است که آنها

STAR در یک نظم خاص چیزی در مورد نظم و محل ارسال نمىگوید با این وجود مىتوان حالات را بر اتصالات در kernel  نصب کرد این جا چگونگی ردیابی اتصال و نمایش آن در conntrack آمده است.

همانطور که مىتوان دید اتصال دقیقاً مانند اتصال TCP رشد مىکند از دیدگاه کاربر این روند

از ارسال اولین بسته UDP بررسی خواهیم کرد :

برنامه

از این حالت سرویس دهنده یک پاسخ به اولین بسته ارسال کرده است و اتصال اکنون به صورت ESTABLISHED است این حالت و در ردیابی اتصال دیده نمی‌شود همانطور که مىتوان دید اختلاف اصلی آن است که علامت [UNREPLED] اکنون دیده نمبشودبه علاوه زمان پیش فرض به ۱۸۰ ثانیه رسیده است ولی در این مثال به ۱۷۰ ثانیه در زمان ۱۰ ثانیه ای رسیده است

اتصال ردیابی شد باید یک مقدار ترافیک بر آن اتصال وجود داشته باشد .

برنامه

در این حالت اتصال مورد تایید است اتصال دقیقاً مانند مثال قبل است به جز آن برای علامت [ASSURED] اگر این اتصال برای ۱۸ ثانیه استفاده نشود زمان طولانی در

برای مقدار کامل در هر بسته حاصل می‌شود تا هماهنگی با یک ورودی دیده شود این حالت را درونی گویند

۶-۴ : اتصالات ICMP

بسته های ICMP از جریان حالتی دور هستند زیرا فقط برای کنترل استفاده میشوند و هرگز نباید اتصال را برقرار کنند ۴ نوع ICMP وجود دارد که بسته های برگشتی تولید کىکند و اینها ۲ حالت متفاوت دارند این نیازهای ICMP میتواند حالتNEW و ESTABLISHED داشته باشند انواع ICMP عبارتند از تقاضا وپاسخ ECHO ،  تقاضا وپاسخ it imestamp تقاضا وپاسخ INFORMATION و تقاضا وپاسخ آدرس . و بین آنها تقاضای timestamp و Information  دور هستند و

اضای ECHO به هدف ارسال مىکند که در واقع از سوی Firewall به صورت NEW در نظر گرفته میشود این هدف پاسخ به تقاضای ECHO است که ESTABLISHED خواهد بود وقتی اولین تقاضا ECHO دیده شد ورودی زیر به ip – conntrack میرود.

 

متن کامل در نسخه قابل خرید موجود است.

 [/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۶)”]

برنامه  

این ورودی کلی متفاوت با حالات استاندارد TCP و UDP است پروتگل در این جا ظاهر می‌شود و آدرس مقصد و منبع مشخص میگردد این مسائل بعداً ظاهر خواهند شد ما دارای ۳ فیلد جدید به نام id , code , type هستیم آنها خاص هستند و فیلد type دارای نوع ICMP است و code دارای کد ICMP است اینها

و در این جا پیام ICMP دریافت می‌شود و یک id در پیام جدید ICMP قرار مىگیرد به طوری که فرستنده جواب را بشناسند و بتواند با تقاضای ICMP ارتباط برقرار کند .

فیلد بعدی به

بسته ICMP دیده شده است و این خود وارونگی آدرس IP منبع و مقصد است اینها مانند کد و نوع به مقادیر صحیح بسته برگشتی تبدیل مىشوند بنابراین هر تقاضای ECHO  به جواب ECHO تبدیل میشود ICMP ID از بسته تقاضا حفظ میشود .

بسته

ندارد به این علت ورودی ردیابی اتصال در زمانکد است پاسخ از ساختار Netfilter تخریب می‌شود .

در هر یک از این موارد تقاضا NEW است اگر چه پاسخ ESTABLISHED است اکنون آنها را بررسی خواهیم کرد وقتی Firewall  یک بسته تقاضا دارد یک NEW فرض می‌شود وقتی

است زیرا میتواند در بسته های را در حالت انتقال قرار دهی بخش دیگر ICMP نشان میدهد که این حالت برای توصیف و نوع اتصال udp و tcp و یا دیگر اتصالات برای میزبان استفاده میشود به این دلیل پاسخ های ICMP به صورت RELATED در اتصال اصلی دیده میشوند

میزبان میتواند پایین باشد و بنابراین آخرین ردیاب به محل برسد و یا پیام ICMP پاسخ دهد در این حالت پاسخ ICMP بسته RELATED است تصویر زیر چگونگی آنرا نشان میدهد در مثال فوق یک بسته syn به آدرس خاص ارسال میشود این یک اتصال NEW است

با این وجود شبکه بسته باید قابل دسترسی شود و بنابراین ردیاب یک خطای RELATED نشان می دهد و بنابراین

کرده است زیرا میداند که این یک پیام خطا بوده است .

همین رفتار فوق در مورد اتصالات UDP دیده شده است در صورتیکه در هر مسئله کاربرد داشته باشد تمام پیام ICMP ارسال شد در پاسخ به اتصالات UDPبه صورت RELATED است تصویر زیر را در نظر بگیرید.

این بار یک بسته UDP به میزبان ارسال میشود این اتصالات UDP را NEW می خوانند با این وجود شبکه با ردیاب و

ICMP با اتصال UDP ارتباط دارد و آنرا به صورت بسته RELATED به سرویس گیرنده ارسال میکند در این حالت Firewall ورودی ردیابی اتصال را تخریب میکند و سرویس گیرنده پیام ICMP را دریافت میکند و باید منسوخ شود .

 

 

۷-۴ : اتصالات پیش فرض

در موارد خاص ماشین conntrack نمىداند که عبور پروتکل خاص را کنترل کند این در صورتی است که ماشین نداند که پروتکل چگونه است و چگونه کار میکند در این موارد باید به رفتار پیش فرض روی آورد این رفتار بر EGP , MUX , NETBIT استفاده میشود و مانند ردیابی اتصال UDP است اولین بسته NEW است و ترافیک پاسخ ESTABLISHED است وقتی رفتار پیش فرض استفاده شد تمام این بسته ها یک ارزش زمانی پیش فرض دارد این ارزش از طریق متغییر /proc/…. تنظیم میشود مقدار پیش فرض در این جا ۶۰۰ ثانیه یا ۱۰ دقیقه است .بسته به تلاش ترافیک در ارسال برلینک که از ردیابی اتصال پیش فرض استفاده می کند این روند نیاز به تغییر دارد . اگر ترافیک از طریق ماهواره کنترل شود زمان طولانی نیاز است .

۸-۴ : پروتکل پیچیده و ردیابی اتصال

پروتکل های خاص پیچیده تر هستند . این روند در مورد

JJCB ، TRC و FIP است . هر یک از انها دارای اطلاعاتی درباره داده ای واقعی بسته است و بنابراین به helper نیاز دارد تا درست عمل کند .

اکنون پروتکل FIP را به عنوان مثال بررسی کنیم. پروتکل FIP ابتدا یک اتصال را به نام جلسه کنترل

یک port  به سرویس دهنده ارسال میکند و آدرس IP در ارتباط است . بعد از آن سرویس گیرنده FIP باید port را باز کند و سرویس دهنده از port 20 به آن وصل شود ۰ ( به نام FTP-DATA ) و داده ها را ارسال کند .

مسئله آن است که Firewall در مورد این اتصالات چیزی نمیداند زیرا آنها درباره داده ای پروتکل قرار

ال سرویس دهنده را برقرار کند . حل این مسئله اضافه کردن helper خاص به بخش ردیابی اتصال است که از طریق داده ها در اتصال کنترل برای نحو و اطلاعات خاص اسکن شود.وقتی

و سرویس دهنده میتواند اتصال را ردیابی کند و این با ورود RELATED عملی است . تصویر زیر حالات را زمان اتصال FIP در سرویس گیرنده نشان می دهد .

FIP غیر فعال به روش مخالفت عمل میکند . سرویس گیرنده FIP به سرویس دهنده میگوید که میخواهد داده های خاصی داشته باشد که با آدرس IP جواب می دهند .سرویس گیرنده با دریافت این داده ها یا port خاص در ارتباط است و از port 20 مىتواند داده ها را ارسال کند (ETPDATA.rd). اگر یک سرویس دهنده FIP پشت Firewall دارید باید این سیستم را در حالت iptable

passive FTP آمده است .

تعدادی conntrack helper در خود kernel  در دسترس است پروتکل FTP و IRC دارای helper برای نوشتن آن است . اگر نمیتوانند آنها را برای kernel بیابید باید به

منبع  cvs در iptables مراجعه کنید و یا اینکه با لیت پست Netfilter – dnel تماس بگیرید . در غیر اینصورت طرح افزایشی وجود ندارد و ابزار به جا می مانند و باید به RUSTY RUSSEL…. مراجعه کنید که در ضمیمه لیک و منابع دیگر آمده است .

conntrack helper با کامپایل آماری در kernel و یا به صورت مدل تولید می شود اگر آنها مدل باشند با دستور زیر باردار می شوند.

برنامه

ردیابی اتصال با NAT کار ندارند و بنابراین در صورتی که اتصالات NATing در

مثال اگر می‌خواهید به NAT، FTP دست یابید به مدل NAT بیشتر نیاز است .

تمام NAT helper با ip nat آغاز شده اند و بنابراین NAT ، FTP به صورت in – nat ftpاست و مدل ICR به صورت in nat irc است . اینها تابع یک دستور نامگذاری هستند و بنابراین IRC  به صورت ip…. است و FTP به صورت ip contrack است .

متن کامل در نسخه قابل خرید موجود است.[/tab][/tabgroup]

خرید و دانلود فوری

نسخه کامل و آماده
3900 تومانبرای دریافت نسخه کامل

56 صفحه فارسی

فونت استاندارد/Times New Roman/14

فرمت فایل WORDوPDF

دارای ضمانت بازگشت وجه

نسخه قابل ویرایش+نسخه آماده چاپ

دریافت فوری + ارسال به ایمیل

[well boxbgcolor=”#e5e5e5″ class=”fontawesome-section”][tblock title=”برای مشاهده تمام پروژه ها ، تحقیق ها و پایان نامه های مربوط به رشته ی خود روی آن کلیک کنید.”][/well]

(برای امنیت و سهولت بیشتر پیشنهاد میشود با نرم افزارهای موزیلا فایر فاکس و یا گوگل کروم وارد شوید)

***************************

*************************************

پرداخت از درگاه امن شاپرک  با همکاری شرکت زرین پال صورت میگیرد

 ۱۵ درصد از درآمد فروش این فایل به کودکان سرطانی(موسسه خیریه کمک به کودکان سرطانی) اهدا میشود

پس از پرداخت،علاوه بر ارسال فوری فایل ها به ایمیلتان،مستقیماً به صورت اتوماتیک به لینک دانلود فایل ها  ارجاع داده میشوید.

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی با ایمیل (MASTER@NEXAVARE.COM) یا شماره تماس پشتیبان (۰۹۳۶۹۲۵۴۳۲۹) در ارتباط باشید

[alert type=”alert-danger”]کاربر گرامی، برای تهیه این اثر هزینه و زمان زیادی صرف شده است.که اکنون با این قیمت ناچیز در اختیار شما قرار گرفته است.لطفاً  تنها جهت استفاده دانشجویی یا شخصی خرید نمایید.همچنین اگر مدیر یک وبسایت یا وبلاگ هستید خواهش میکنیم آن را کپی نکنید.و یا در صورت کپی منبع را به صورت لینک درج نمایید. ضمناً شرعاً هم لازم به کسب رضایت است که به علت زحمت زیاد در انتشار ، کارشناسان ما رضایت استفاده بدون پرداخت هزینه آن را ندارند.تشکر از حمایت شما[/alert]


درباره نويسنده

publisher4 222 نوشته در *** نِگزاوار *** دارد . مشاهده تمام نوشته هاي

مطالب مرتبط


ديدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.