no-img
*** نِگزاوار ***

فقر-توجیه فقر و عقب ماندگی-تعریف کنونی فقر-فقر زدایی در جامعه-راههای مبارزه با فقر

help
*** نِگزاوار ***

ادامه مطلب

فقر
zip
مهر ۱۷, ۱۳۹۵

فقر


فقر

[alert type=”alert-danger”]کاربر گرامی، برای تهیه این اثر هزینه و زمان زیادی صرف شده است.که اکنون با این قیمت ناچیز در اختیار شما قرار گرفته است.لطفاً  تنها جهت استفاده دانشجویی یا شخصی خرید نمایید.همچنین اگر مدیر یک وبسایت یا وبلاگ هستید خواهش میکنیم آن را کپی نکنید.و یا در صورت کپی منبع را به صورت لینک درج نمایید. ضمناً شرعاً هم لازم به کسب رضایت است که به علت زحمت زیاد در انتشار ، کارشناسان ما رضایت استفاده بدون پرداخت هزینه آن را ندارند.تشکر از حمایت شما[/alert]
[tabgroup][tab title=”مقدمه ” icon=”fa-pencil “]فقر قوی ترین وعمومی ترین مصیبت بشر است .ریشه دردهای بسیار زیادی است ،از گرسنگی وبیماری گرفته تا مناقشات داخلی وجنگ.فقرپدیده ای پیچیده و گسترده می باشدکه ازقرن های گذشته تاکنون مورد توجه جامعه شناسان و پژوهشگران بوده است.فقر باعث شده که فاصله میان کشور های جهان سوم و کشورهای صنعتی  روزبه روز بیشتر شود .این به این معنا است که سیستم اقتصادی ، شیوه بهرگیری از سرمایه طبیعی و روش سازمان دادن و دارابودن نیروی انسانی دائما روبه پیشرفت و افزایش است .

فقربا توجه به شرایط زمانی و مکانی تعاریف گوناگونی از آن شده است.اگر فرد فقیر فردی درستکارپرهیزکار باشدیک نوع برداشت ازآن می شود واگر فرد معتاد و فاقد ارزشهای اخلاقی باشد برداشت دیگری از فقر می شود..بهترین مکان برای مطالعه و بررسی فقر می توان محله های فقیرنشین در شهر یا روستا را درنظر گرفت .در این محله ها فرهنگ خاصی حاکم است که از آن به عنوان فرهنگ فقر یاد می شود.فرهنگی که سالها با آنها بوده و نسل به نسل به یکدیگر منتقل می کنند.این فرهنگ برای عده ای که خود رابا آن مطابقت داده اند یک نوع وسیله سازش محسوب می شود.اما برای عده ای دیگر که آن را نپذیرفته اند به منزله نا امیدی از رسیدن به هدف ها و ارزشهای ولای انسانی می باشد.افراد با زندگی در خانواده یا محله فقیر نشین ارزشها و طرز تفکر فقیرانه را به خود جذب می کنند .این امر باعث می شود که افراد مقابله با فقر و ریشه کن کردن آنرا غیر ممکن بدانند.برای تغییر  این طرز فکر بایستی یک سیستم آموزش و پرورش مفید را بوجود آوریم[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][tab title=”قسمت هایی از متن (۱)”]ضرروت و اهمیت تحقیق

چرا بعضی کشور ها با داشتن انواع ذخایر زمینی از قبیل طلا،نفت و خاک حاصلخیز همچنان فقیر مانده و سیستم اقتصادی وتوسعه کشورشان  پیشرفت چندانی نداشته است.در مقابل بعضی کشورها با نداشتن ذخایر زمینی و حتی باداشتن جنگ های طولانی و سنگین بسیار پیشرفته و دارای اقتصاد شکوفا هستند.چرا بیل گیتس بدون هیچ گونه زمین و مایملک و کارخانه ،یکی از  ثروتمند ترین مردان جهان لقب گرفته است .در حالی که تنها دارایی وی فقط علم و دانش وی می باشد.

به خاطر عدم هماهنگی و انسجام جامعه توزیع درآمد ها و تولید در کشور های جهان سوم عادلانه نیست . این کشور ها همیشه در جهت دو قطب سرمایه داری و قشر فقیر حرکت می کند.

در این مقاله ریشه های تاریخی و سیاسی که از دیر باز پیکره جامعه را در بر گرفته ،از نظر جامعه شناسان و پژوهشگران مورد بررسی قرار دادم.

 

 

 بیان مسئله [/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۲)”]

اندیشمندان اجتماعی، فقر را از منظر دامنه و قلمرو، به دو دسته تقسیم کرده اند:

۱ . فقر موردی .(فقر فردی) (case poverty): فقر موردی یا فردی، عبارت است از فقری که در برخی از جوامع، دامنگیر عدّه کمی از افراد می گردد. در حالی که سایر افراد جامعه با آن بیگانه اند. ریشه این نوع از فقر را می توان در خصوصیات شخصی و خانوادگی و نژادی این افراد جستجو کرد

۲ . فقر فراگیر (فقر اجتماعی)(mass poverty): این نوع فقر، عکس مورد بالاست. فقر فراگیر، فقری است که همگی افراد یک جامعه ـ جز عده اندکی ـ با آن، دست به گریبان اند، و این بدان معناست که منابع و توانمندی های جامعه، به میزانی نیست که پاسخگوی همه اعضای جامعه باشد. (گالبرایت ۱۳۶۶،)

 [/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۳)”]

نقش آموزش و پرورش در توسعه

آموزش وپرورش بعنوان یک استراتژی که می تواند کشور های جهان سوم را از بند توسعه نیافتگی و فرو ماندگی ونا برابری وبیدادگری رها سازد شناخته شده است . (تهرانی،۱۳۸۳،)

بزرگترین اختراع اجتماعی بشر آموزش عمومی اجباری بوده است .(کارل تارو،۱۳۸۳، )

همین سیستم آموزشی عمومی زیر بنای بهبود دائمی استاندارهای زندگی وثروت رو به افزایشی است که برای ما امری بدیهی به شمار می آید .تا بیش از پایه گذاری سیستم آموزش همگانی فکر پیشرفت مداوم اقتصادی هم به ذهن کسی نرسیده بود به اینکه واقعیت بیابد.بسیاری ازاین مهارتها باید به وسیله تلاش مشترک کارگر و کارفرما ،در جریان آموزش حین کار کسب شود . .(کارل تارو،۱۳۸۳، )

پیشرفت در زمینه دانش بنیادین و فناوری پایه ،به خودی خود رخ نمی دهد،بلکه باید کشف وابداع شود .(کارل تارو،۱۳۸۳، )

بررسی آماری نشان می دهد که

برای داشتن متن کامل لطفا پرداخت را انجام دهید[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][tab title=”منابع” icon=”fa-pencil-square-o”]1 . مجموعه مقالات گردهم آیی بررسی فقر و فقرزدایی، ج۱، تهران: سازمان برنامه و بودجه، ۱۳۷۵ ، ص۲۷۵ .

۲ . ماهیت فقر عمومی، جان کنت گالبرایت، ترجمه: محمدحسین عادلی، تهران: اطلاعات، ۱۳۶۹، ص۲۱ .

۳ . همان، ص۲۳ ـ ۳۴ .

۴ . درآمدمی بر جامعه شناسی، بروس کوئن، ترجمه: محسن ثلاثی، تهران: نشر توتیا، ۱۳۷۵ ، ص۱۶۰ .

۵ . چشم اندازی نظری به تحلیل طبقاتی و توسعه، عماد افروغ، تهران: مؤسسه فرهنگ و دانش، ۱۳۷۹ ، ص۶۹ .

۶ . همان، ص۷۳ .

۷ . آسیب شناسی اجتماعی، رحمت الله صدیق سروستانی جزوه درسی، ص۹۵ .

۸ . مجموعه مقالات گردهمایی بررسی فقر و فقرزدایی، ص۳۷۳ .

۹ . الکافی، ج۲ ، ص۳۰۷ .

۱۰ . کنزالعمّال، ح۱۶۶۸۷ .

۱۰ . جامع الأخبار، ص۳۰۰ .

 

[/tab][/tabgroup]

امنیت پرداخت و ضمانت ها

خرید و دانلود فوری

نسخه کامل و آماده
3900تومانبرای دریافت نسخه کامل

23 صفحه فارسی

فونت استاندارد/bzar/14

فرمت فایل WORDوPDF

دارای ضمانت بازگشت وجه

نسخه قابل ویرایش+نسخه آماده چاپ

دریافت فوری + ارسال به ایمیل

 بیان مسئله
تعریف کنونی فقر
شرایط اقلیمی وتوجیه عقب ماندگی
فقردر خانواده های روستایی و کشاورزی
 تطابق و سازگاری با فقر
راه های گریز از فقر
هدف های فقر زدایی در جامعه
راههای مبارزه با فقر
نقش آموزش و پرورش در توسعه
کیفیت و نوع جمعیت
نتیجه گیری
منابع
+ فهرست فارسی
 بیان مسئله
تعریف کنونی فقر
شرایط اقلیمی وتوجیه عقب ماندگی
فقردر خانواده های روستایی و کشاورزی
 تطابق و سازگاری با فقر
راه های گریز از فقر
هدف های فقر زدایی در جامعه
راههای مبارزه با فقر
نقش آموزش و پرورش در توسعه
کیفیت و نوع جمعیت
نتیجه گیری
منابع

همه ی فایل های رشته مدیریت - علوم اجتماعی- روانشناسی و....

***************************

*************************************

پرداخت از درگاه امن شاپرک  با همکاری شرکت زرین پال صورت میگیرد

 ۱۵ درصد از درآمد فروش این فایل به کودکان سرطانی(موسسه خیریه کمک به کودکان سرطانی) اهدا میشود

پس از پرداخت،علاوه بر ارسال فوری فایل ها به ایمیلتان،مستقیماً به صورت اتوماتیک به لینک دانلود فایل ها  ارجاع داده میشوید.

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی با ایمیل (MASTER@NEXAVARE.COM) یا شماره تماس پشتیبان (۰۹۳۶۹۲۵۴۳۲۹) در ارتباط باشیددرباره نويسنده

publisher4 222 نوشته در *** نِگزاوار *** دارد . مشاهده تمام نوشته هاي

مطالب مرتبط


ديدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.