no-img
سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار

سیستم عامل چند نخی-پروژه کامپیوتر-رشته کامپی.تر-برنامه های کامپیوتری

help

سوالی دارید؟09369254329

سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار
بهترین ها از دید دانش آموزان
آشنایی با سیستم خرید،فروش و بازاریابی نِگزاوار

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

سیستم عامل چند نخی-پروژه کامل رشته کامپیوتر
zip
مهر ۱۶, ۱۳۹۵

سیستم عامل چند نخی-پروژه کامل رشته کامپیوتر


سیستم عامل چند نخی

پروژه کامل رشته کامپیوتر
[alert type=”alert-danger”]کاربر گرامی، برای تهیه این اثر هزینه و زمان زیادی صرف شده است.که اکنون با این قیمت ناچیز در اختیار شما قرار گرفته است.لطفاً  تنها جهت استفاده دانشجویی یا شخصی خرید نمایید.همچنین اگر مدیر یک وبسایت یا وبلاگ هستید خواهش میکنیم آن را کپی نکنید.و یا در صورت کپی منبع را به صورت لینک درج نمایید. ضمناً شرعاً هم لازم به کسب رضایت است که به علت زحمت زیاد در انتشار ، کارشناسان ما رضایت استفاده بدون پرداخت هزینه آن را ندارند.تشکر از حمایت شما[/alert]
[tabgroup][tab title=”مقدمه ” icon=”fa-pencil “]به طور ساده نخ مسیری است که پروسه یا برنامه در طول اجرایش طی می کند. سیستم عامل های امروزی فضای چند نخی به وجود آورده اند. 

برنامه ها از گذشته به صورت تک مسیر اجرا می شدند یعنی تک بند. در حالی که امروزه برنامه ها برای اجرای چندین کار و فعالیت به طور همزمان سرعت بیشتری را می طلبند، موضوعی که امروزه تولید برنامه های نرم افزاری را غیر ممکن ساخته است. روش قدیمی در بازی نوبتی سنتی مانند tic-tac-toe یا شطرنج جواب می دهد، در حالی که شیوه سنتی در برنامه های چند کاره جدید که چندین فرایند به طور موازی در یک زمان انجام می شوند، کاربردی ندارد.

نخ واحد اجرایی یک فرآیند هستش، در ابتدا فقط مفهوم فرآیند(Process) یا همان وظیفه task یا همان job بیشتر در سیتم های دسته ای مطرح بود) وجود داشت، در حقیقت قسمت تملک منابع و واحد اجرایی در قالب یک واحد به نام فرآیند قرار داشت یعنی یک فرآیند تک نخی داشتیم، اما به تدریج که مفهوم همزمانی و پردازش موازی مطرح شد و برای افزایش سرعت سعی در اجرای فرآیند ها مفهوم نخ یا همان واحد اجرایی یک فرآیند مطرح شد، نخ های یک فرآیند واحد رویه یک سیستم چند پردازنده ای می تونن کاملا موازی اجرا شوند در نتیجه سرعت اجرا فرآیندها افزایش پیدا می کنه.[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][tab title=”قسمت هایی از متن (۱)”]

یک برنامه به واحد اجرایی به نام نخ تقسیم میشن تا بتونند از قابیلت اجرای موازی استفاده کنند، این نخ ها به دو طریق می تونند وجود داشته باشن که نخ های سطح کاربر و نخ های سطح هسته می باشند که در کتاب استالینگز دقیق توضیح داده شده و مزایا و معایب هر کدوم گفته شده.

در کل مفهوم نخ باعث ایجاد استقلال و تمایز بین واحد اجرایی و تملک منابع میشه، یعنی مسدود شدن و بلوکه شدن برای فرآیند معنا پیدا می کنه و پایان کوانتوم زمانی و … برای نخ ، در نتیجه سیستم عامل رو میشه مولفه ای تر تعریف کرد و واحد های کنترل اجرا و کنترل منابع رو در مولفه های جداگانه قرار داد —> یعنی نزدیک شدن به مفهوم ریز هسته یا همان Micro kernel .

 توانایی یک برنامه در تقسیم شدن به چند ریسه (زیربرنامه) است که می‌توانند جداگانه و در عین حال همزمان توسط رایانه اجرا شوند. یک رایانه چند پردازنده می ‌تواند همزمان دو یا چند ریسمان را اجرا کند که به معنی اجرای زودتر کل برنامه نسبت به رایانه تک ‌پردازنده است.بر روی یک رایانه تک ‌پردازنده یک برنامه چند ریسمانی زودتر اجرا نمی‌شود اما یک نرم‌ افزار کاربردی چند ریسمانی ممکن است با کاربر اندرکنش بیشتری داشته باشد زیرا چندین فعالیت در نرم‌ افزار همزمان اجرا می‌شوند. نرم‌افزارهای سنتی تک ‌ریسه‌ ای بر روی سیستم‌ های چند پردازنده سریع ‌تر اجرا نمی‌ شوند زیرا این نرم‌افزارها در هر زمان می‌ توانند تنها یک پردازنده را به کار بگیرند.

[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۲)”]

تکنیک های سخت افزاری پشتیبان چند نخی ، تکنیک های نرم افزاری برنامه های کامپیوتری کامپیوترهای چندکاره را همسو و همزمان می کنند. نخ ها جزء جدایی ناپذیر محصولات نرم افزاری و واحد اصلی CPU هستند که به عنوان بنیان اصلی سیستم های چند نخی به کار می روند. بندها طی چندین سال از روی برنامه های متشکل از تک بند به عنوان مسیر اجرا به تکامل رسیده اند. مفهوم چند نخی شکل انبساط یافته نخ کاربردی اولیه در چندین نخ است که در چندین رویداد موازی پیاده و همزمان چندین فرایند را انجام می دهد. سیستم عامل های مدرن امروزی توانایی نخ های چندگانه تحت کنترل تک پروسه ای در فضای آدرس یکسان را تقویت می کنند.

 در چند پردازنده ، عمدتا برای استفاده بهینه از تمام پردازنده های موجود مورد استفاده قرار میگرند یعنی نخ ها باعث می شوند که از تمامی پردازشگرهای موجود حداکثر استفاده را برای اجرای فرایند کنند. موضوعات بیان شده عوامل مؤثر یک انگیزه برای رواج دادن چند نخی بودند.

[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][tab title=”نتیجه گیری / جمع بندی ” icon=”fa-pencil-square-o”]ایران کشوری با چندگانگی فرهنگیست که از گروه‌های زبانی و نژادی بسیاری تشکیل شده است که به طور رسمی اکثریت شیعه هستند. بسیاری از ایرانیان به زبان‌های فارسی، آذری، کردی، لری، بلوچی، گیلکی و عربی عراقی صحبت می‌کنند اما زبان رسمی در ایران در عصر حاضر زبان فارسی است. ایران به عنوان یک سرزمین و یک ملت، پیشینه‌ای کهن دارد و یکی از تاریخی‌ترین کشورهای جهان به‌شمار می‌رود.

ایران تا سال ۲۰۱۲ بزرگترین تولیدکننده پسته،[۱۷] زعفران،[۱۸] خاویار،[۱۹] زرشک،[۲۰] فیروزه،[۲۱] میوه‌های شفتی (مثل زردآلو)[۱۷] و فرش دستباف[۲۲] در جهان بوده و پس از مصر رتبه دوم تولید خرما[۱۷] را دارد. همچنین بزرگترین ذخیره فلز روی در جهان است.[۲۳]

ایران همچنین هشتمین تولیدکننده میوه،[۲۴] دومین تولیدکننده خیار،[۲۵] نهمین کشور در تعداد پرسنل نیروهای نظامی،[۲۶] دهمین کشور در تعداد تانک‌های نظامی،[۲۷] چهارمین تولیدکننده سیمان،[۲۸] نهمین تولیدکننده آهن،[۲۹] هشتمین تولیدکننده لیمو،[۳۰] دهمین تولیدکننده انگور،[۳۱] دومین تولیدکننده زردآلو،[۳۲] هشتمین تولیدکننده مرغ،[۳۳] سومین تولیدکننده گاز طبیعی،[۳۴] ششمین تولیدکننده نفت،[۳۵] سومین صادرکننده نفت،[۳۶] ششمین تولیدکننده پیاز،[۳۷] دومین تولیدکننده گردو،[۳۸] سومین تولیدکننده هندوانه،[۳۹] هفتمین تولیدکننده گوجه فرنگی،[۴۰] هفتمین تولیدکننده مرکبات،[۴۱] چهارمین تولیدکننده بادام[۴۲] و هفتمین تولیدکننده پشم[۴۳] در جهان است.[/tab][/tabgroup]

امنیت پرداخت و ضمانت ها

خرید و دانلود فوری

نسخه کامل و آماده
2900 تومانبرای دریافت نسخه کامل

10 صفحه فارسی

فونت استاندارد/bzar/14

فرمت فایل WORDوPDF

دارای ضمانت بازگشت وجه

نسخه قابل ویرایش+نسخه آماده چاپ

دریافت فوری + ارسال به ایمیل

مقدمه
سیستم های عامل چند نخی
نخها، چندپردازشی متقارن و ریز هسته ها
مقاسیه فرآیند تک نخی و چند نخی
فرآیند تک نخی
همگام سازی نخ ها
نخهای سطح کاربر
 عیب اصلی نخ های سطح هسته
 رویکردهای ترکیبی
+ فهرست فارسی
مقدمه
سیستم های عامل چند نخی
نخها، چندپردازشی متقارن و ریز هسته ها
مقاسیه فرآیند تک نخی و چند نخی
فرآیند تک نخی
همگام سازی نخ ها
نخهای سطح کاربر
 عیب اصلی نخ های سطح هسته
 رویکردهای ترکیبی

همه ی فایل های رشته مهندسی کامپیوتر

***************************

*************************************

پرداخت از درگاه امن شاپرک  با همکاری شرکت زرین پال صورت میگیرد

 ۱۵ درصد از درآمد فروش این فایل به کودکان سرطانی(موسسه خیریه کمک به کودکان سرطانی) اهدا میشود

پس از پرداخت،علاوه بر ارسال فوری فایل ها به ایمیلتان،مستقیماً به صورت اتوماتیک به لینک دانلود فایل ها  ارجاع داده میشوید.

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی با ایمیل (MASTER@NEXAVARE.COM) یا شماره تماس پشتیبان (۰۹۳۶۹۲۵۴۳۲۹) در ارتباط باشیددرباره نویسنده

publisher2 69 نوشته در سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار دارد . مشاهده تمام نوشته های

مطالب مرتبط


دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.