no-img
سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار

اپیدمیولوژی در عفونت های بیمارستانی-درمان بیماری- تحقیق در مورد اپیدمیولوزی-بیمارستان-پزشکی

help

سوالی دارید؟09369254329

سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار
بهترین ها از دید دانش آموزان
آشنایی با سیستم خرید،فروش و بازاریابی نِگزاوار

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

اپیدمیولوژی در عفونت های بیمارستانی
zip
مهر ۱۳, ۱۳۹۵

اپیدمیولوژی در عفونت های بیمارستانی


اپیدمیولوژی در عفونت های بیمارستانی

پروژه  کامل رشته پزشکی و پیراپزشکی
[alert type=”alert-danger”]کاربر گرامی، برای تهیه این اثر هزینه و زمان زیادی صرف شده است.که اکنون با این قیمت ناچیز در اختیار شما قرار گرفته است.لطفاً  تنها جهت استفاده دانشجویی یا شخصی خرید نمایید.همچنین اگر مدیر یک وبسایت یا وبلاگ هستید خواهش میکنیم آن را کپی نکنید.و یا در صورت کپی منبع را به صورت لینک درج نمایید. ضمناً شرعاً هم لازم به کسب رضایت است که به علت زحمت زیاد در انتشار ، کارشناسان ما رضایت استفاده بدون پرداخت هزینه آن را ندارند.تشکر از حمایت شما[/alert]
[tabgroup][/tabgroup]
[tabgroup][tab title=”قسمت هایی از متن (۱)”]

ب- ویروس‌ها

عفونت‌های بیمارستانی در نوزادان و کودکان خردسال، سالمندان و بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن یا دارای ضعف سیستم ایمنی، اهمیت بیش‌تری دارند. بیش از ۹۰ درصد عفونت‌های بیمارستانی ویروسی را ویروس‌های ایجادکننده عفونت‌های تنفسی وگوارشی تشکیل می‌دهند. شایع‌ترین ویروس‌های ایجادکننده عفونت‌های بیمارستانی شامل ویروس سن‌سی‌شیال تنفسی و آنفلوانزا (منتقله از راه تنفسی)، ویروس‌های هپاتیت B و C (منقله ازطریق خون) و روتاویروس‌ها و انترویروس‌ها (منتقله ازطریق تماس دست- دهان و دهانی- مدفوعی) هستند. ویروس‌های سیتونگالوویروس اچ‌ای‌وی، هرپس سیمپلکس و واریسلا زوستر نیز با شیوع کمتری در بیمارستان منتقل می‌گردند (۱۱-۹).

پ- قارچ‌ها

عفونت‌‌های قارچی در بیمارستان طی یک دهه‌ی گذشته، افزایش چشمگیری داشته‌اند. این عفونت‌ها اغلب ماهیت فرصت‌طلب داشته و در بیماران دارای ضعف سیستم ایمنی شیوع بیشتری دارند. گونه‌های کاندیدا، شایع‌ترین عوامل قارچی ایجادکننده عفونت‌‌های بیمارستانی به ویژه عفونت‌‌های خونی (کاندیدمی) هستند. برخی گونه‌های کاندیدا- مانند کاندیدا آلبیکانس- جزء فلور نرمال سطح پوست، دستگاه گوارش، دستگاه اداری- تناسلی و دستگاه تنفسی بوده و درصورت تضعیف شدید سیستم ایمنی بیمار، می‌توانند سبب ایجاد عفونت شوند. از سایر عوامل قارچی شایع، می‌توان به گونه‌های آسپرژیلوس (موجود در گردو خاک) اشاره نمود که آلودگی هوای بیمارستان با آن ها (به ویژه‌ هنگام ساخت‌وساز بیمارستان) می‌توانند منجر به بروز طغیان آسپیرژیلوز در بیماران دارای نقص ایمنی شدید گردند (۱۲ و ۱۳).[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۲)”]

الف- انتقال ازطریق تماس

انتقال ازطریق تماس، شایع‌ترین راه انتقال عفونت‌‌های بیمارستانی است و خود به دو دسته‌ی تماس مستقیم و غیرمستقیم تقسیم می‌گردد. انتقال ازطریق ریزقطره‌ها نیز به لحاظ فنی در این گروه قرار می‌گیرد (۱۴).

  • تماس مستقیم: احتمال انتقال عفونت‌‌ از این راه درمقایسه با تماس غیرمستقیم بیشتر است، اما به دلیل این که بیماران در محیط بیمارستان محدکود به تخت هستند؛ احتمال انتقال عفونت «بین بیماران» از این طریق کم است. این درحالی است که بخش اعظمی از عفونت‌‌های منتقله از کارکنان به بیماران (و بالعکس) از این طریق صورت می‌پذیرد (۱۵ و ۱۶). از مهم‌ترین مصداق‌های این مسأله می‌توان به انتقال فرد به فرد کلونی‌های استافیلوکوک اورئوس به متی‌سیلیس (۱۷) و ویروس آنفلوانزا (۱۸) بین کارکنان و بیماران اشاره نمود.
  • تماس غیرمستقیم: شایع‌ترین راه انتقال عفونت‌‌های بیمارستانی است، بدین ترتیب که بیمار آلوده منجر به آلودگی سطوح، اشیاء یا افراد شده و سایر بیماران درصورت تماس با آن‌ها، آلوده می‌گردند (۱۴ و ۱۶). براساس مطالعه‌های انجام شده، کارکنان بیمارستان نقش اصلی در دریافت عفونت از یک بیمار و انتقال آن به بیماران دیگر را عمدتاً به دلیل عدم شست‌وشوی دست‌ها طی ارائه‌ی مراقبت دارند (۱۵). تماس با ملحفه، البسه، سطوح، تجهیزات و سرسوزن و سایر لوازم جراحی آلوده نیز از مصداق‌های انتقال عفونت‌‌های بیمارستانی ازطریق تماس غیرمستقیم هستند (۱۴).

[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۳)”]

اپیدمیولوژی در سطح بین‌المللی

اگرچه برآورد حاکی از ابتلای میلیون‌ها بیمار به عفونت‌‌های ناشی از مراقبت‌های بهداشتی در سطح دنیا است اما به دلیل دشواری در گردآوری داده‌ها، فراوانی تعداد مبتلایان به طور دقیق مشخص نیست. این مشکل در کشورهای درحال توسعه پررنگ‌تر است. با وجود برقراری نظام مراقبت عفونت‌‌های بیمارستانی در بسیاری از کشورهای توسعه یافته، چنین نظام‌هایی در بسیاری از کشورهای درحال توسعه وجود نداشته و در برخی از آن‌ها نیز به درستی عمل نمی‌کنند. به گزارش سازمان جهانی بهداشت، تنها ۲۳ کشور از ۱۴۷ کشور درحال توسعه (۶/۱۵ درصد) دارای نظام مراقبت بوده ودرنتیجه اطلاعات در دسترس از این کشورها بسیار اندک است (۲۰ و ۲۱).

سازمان جهانی بهداشت شیوع عفونت‌‌های ناشی از مراقبت‌های بهداشتی در کشورهای توسعه یافته را بین ۶/۱۱ – ۱/۵ درصد برآورد کرده است. براساس آخرین گزارش مرکز پیش‌گیری و کنترل بیماری‌های اروپا در سال ۲۰۱۲، این مقدار برای کشورهای اروپایی ۱/۷ درصد است. هم چنین یک مطالعه‌ی چند مرکزی در اروپا سهم افراد مبتلا در بخش‌های مراقبت ویژه را ۵۱ درصد گزارش نموده و افزایش مدت بستری در این بخش‌ها را عامل خطری برای این پدیده برشمرده است (۲۰). در ایالت متحده امریکا، میزان بروز این عفونت‌ها در سال ۲۰۰۲، ۵/۴ درصد بوده که معادل ۳/۹ عفونت به ازای ۱۰۰۰ روز – بیمار و ۷/۱ میلیون نفر مبتلا بوده است (۲۲). براساس گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیمارس‌های ایالات متحده، سالانه ۲۵۰۰۰۰ عفونت خونی به دنبال کاتترایزاسیون عروق مرکزی رخ می‌دهد که در ۲۵-۱۵ درصد موارد، منجر به مرگ بیمار می‌شود (۲۳).

براساس اطلاعات در دسترس، مزان عفونت‌‌های ناشی از مراقبت‌های بهداشتی در کشورهای درحال توسعه به طور قابل توجهی بالاتر از کشورهای توسعه یافته بوده و از۲۰-۵ درصد متغیر است (جدول ۲). در این رابطه، میزان بروز عفونت‌‌های ناشی از به کارگیری ابزارهای تهاجمی به ۱۹ برابر و میزان بروز عفونت در نوزادان به ۲۰-۳۰ برابر کشورهای صنعتی می‌رسد. میزان بروز عفونت در بخش‌های مراقبت ویژه نیز بیش از دو برابر کشورهای توسعه یافته است (۲۰). جدول (۳) میزان بروز عفونت‌‌های ناشی از به کارگیری ابزارهای تهاجمی را بین ایالات متحده امریکا و کشورهای توسعه یافته نشان می‌دهد.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط ائتلاف بین‌المللی کنترل عفونت‌‌های بیمارستانی از وضعیت عفونت در ۳۰ کشور جهان در قاره‌ی امریکا، افریقا، آسیا و اروپا (۲۰۱۰- ۲۰۰۵) به ازای هر ۱۰۰ روز بستری بعد از روش‌های جراحی ، ۹/۱۳۲-۶/۲ مورد عفونت رخ می‌دهد (۲۴). هم‌چنین، براساس گزارش نظام مراقبت فوق در سال ۲۰۰۹، فراوانی برآورد شده‌ی مقاومت دارویی درک شورهای عضو ائتلاف به طور چشم‌گیری بالاتر از ایالات متحده بوده است (استافیلوکوک اوئئوس‌های مقاوم به دارو: ۱/۸۴ درصد نسبت به ۸/۵۶ درصد؛ کلبسیلا نومونیه مقاوم به سفتازیدیم و سفتریاکسون: ۱/۷۶ درصد نسبت به ۱/۲۷ درصد؛ آسینتوباکتر بومانی مقاوم به ایمنی پنم، ۳/۴۶ درصد نسبت به ۲/۲۹ درصد؛ سودوموناس آئورژینوزای مقاوم به پیپراسیلین: ۷۸ درصد نسبت به ۲/۲۰ درصد (۲۵).

[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][/tabgroup]
امنیت پرداخت و ضمانت ها

خرید و دانلود فوری

نسخه کامل و آماده
3900 تومانبرای دریافت نسخه کامل

24 صفحه فارسی

فونت استاندارد/bzar/14

فرمت فایل WORDوPDF

دارای ضمانت بازگشت وجه

نسخه قابل ویرایش+نسخه آماده چاپ

دریافت فوری + ارسال به ایمیل

ب- ویروس‌ها
پ- قارچ‌ها
ت- انگل‌ها
منبع و مخزن
راه‌های انتقال
الف- انتقال ازطریق تماس
اپیدمیولوژی عمومی چهار عفونت بیمارستانی رایج
اپیدمیولوژی در سطح بین‌المللی
اپیدمیولوژی در ایران
عملیات پیشگیری و کنترل
پیشگیری اولیه
پیشگیری ثانویه
مباحث ویژه
+ فهرست فارسی
ب- ویروس‌ها
پ- قارچ‌ها
ت- انگل‌ها
منبع و مخزن
راه‌های انتقال
الف- انتقال ازطریق تماس
اپیدمیولوژی عمومی چهار عفونت بیمارستانی رایج
اپیدمیولوژی در سطح بین‌المللی
اپیدمیولوژی در ایران
عملیات پیشگیری و کنترل
پیشگیری اولیه
پیشگیری ثانویه
مباحث ویژه

همه ی فایل های رشته پزشکی و پیراپزشکی

***************************

*************************************

پرداخت از درگاه امن شاپرک  با همکاری شرکت زرین پال صورت میگیرد

 ۱۵ درصد از درآمد فروش این فایل به کودکان سرطانی(موسسه خیریه کمک به کودکان سرطانی) اهدا میشود

پس از پرداخت،علاوه بر ارسال فوری فایل ها به ایمیلتان،مستقیماً به صورت اتوماتیک به لینک دانلود فایل ها  ارجاع داده میشوید.

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی با ایمیل (MASTER@NEXAVARE.COM) یا شماره تماس پشتیبان (۰۹۳۶۹۲۵۴۳۲۹) در ارتباط باشیددرباره نویسنده

publisher3 48 نوشته در سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار دارد . مشاهده تمام نوشته های

مطالب مرتبط


دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.