no-img
سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار

*****************آشنایی وشناخت قطعات سخت افزاری کامپیوتر****************

help

سوالی دارید؟09369254329

سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار
بهترین ها از دید دانش آموزان
آشنایی با سیستم خرید،فروش و بازاریابی نِگزاوار

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

آشنایی وشناخت قطعات سخت افزاری کامپیوتر
zip
مهر ۱۳, ۱۳۹۵

آشنایی وشناخت قطعات سخت افزاری کامپیوتر


آشنایی وشناخت قطعات سخت افزاری کامپیوتر

پروژه کامل رشته نرم افزار کامپیوتر
[alert type=”alert-danger”]کاربر گرامی، برای تهیه این اثر هزینه و زمان زیادی صرف شده است.که اکنون با این قیمت ناچیز در اختیار شما قرار گرفته است.لطفاً  تنها جهت استفاده دانشجویی یا شخصی خرید نمایید.همچنین اگر مدیر یک وبسایت یا وبلاگ هستید خواهش میکنیم آن را کپی نکنید.و یا در صورت کپی منبع را به صورت لینک درج نمایید. ضمناً شرعاً هم لازم به کسب رضایت است که به علت زحمت زیاد در انتشار ، کارشناسان ما رضایت استفاده بدون پرداخت هزینه آن را ندارند.تشکر از حمایت شما[/alert]
[tabgroup][/tabgroup]
[tabgroup][tab title=”قسمت هایی از متن (۱)”]

آشنایی و شناخت قطعات سخت افزاری کامپیوتر :

مادربرد یا (main board) در کامپیوتر صفحه ای متشکل از مجموعه ای قطعات الکترونیکی شامل خازن ها، مقاومتهای الکتریکی، صفحات هادی و عایق می باشد.

با توجه به تصویر زیر، در این صفحه درگاه هایی تعبیه شده که به درگاه های توسعه یا درگاه های ارتقا موسومند و قطعاتی چون رم، کارت گرافیک ، کارت صدا، کارت شبکه و مودم روی این درگاه های موازی سوار می شوند(درگاههایی که درشکل به رنگ سفید و در سمت چپ بالای تصویر مشاهده می کنید)

. بعضی از مادربرد ها قطعاتی چون مودم و کارت گرافیک را به صورت on board روی خود دارند و نیازی به استفاده از شیارهای توسعه و قرار دادن این قطعات روی مادربرد نیست.

لازم به توضیح است که در تصویر بالا قطعه فلزی نارنجی رنگ(که روی آن GIGABYTE نوشته شده است) پل شمالی و قطعه ی کوچک مشکی رنگ که در نزدیکی درگاه های توسعه قرار دارد پل جنوبی است. این دوقطعه وظیفه برق رسانی از مخزن تغذیه (power) به قطعات دیگر را برعهده دارند.

هارد دیسک و شناخت مشکلات:

دیسک سخت وسیله‌ای است با یک یا چند صفحه انعطاف‌پذیر که سطح آن‌ها با موادی پوشش داده شده که بتوان داده‌ها را به طور مغناطیسی بر روی آن‌ها ضبط نمود.

این وسیله علاوه بر صفحه‌های مذکور حاوی هدهای خواندن/نوشتن، سازوکارتعیین محل هد، و موتوریاست که در محفظه‌ای جای داده می‌شود تا از آلودگی‌های خارجی در امان باشد

[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۲)”]

شبکه کردن (Network) سیستم ها

الف: سخت افزاری :

   راه اندازى ، کنترل و نگهدارى شبکه شاید یکى از مشکل ترین و دشوارترین بخش هاى کارى یک مسئول سایت باشد. چون مشکلات و عیوب ناشى از سخت افزارهاى یک شبکه ،با مشکلات و عیوب ناشى از برنامه هاى نرم افزارى شبکه ادغام شده واگر به فرض در هنگام تنظیم شبکه مشکلی به وجود آید ،وقت زیادی تلف خواهد گردید تا بفهمیم مشکل از ناحیه سخت افزارى است یا نرم افزارى .

توضیحات شبکه در حالت کلی شامل چهار بخش اصلی می باشد:

  • معرفی شبکه، کارت شبکه و راه اندازى و نگهدارى شبکه از لحاظ سخت افزارى
  • Network Neighborhoodتنظیم و کنترل برنامه
  • استفاده از شبکه و عملSharing
  • اینترنت (Server) جهت اتصال شبکه به سرورWingate نصب و تنظیم برنامه      کامپیوترها جهت اتصال به هم و استفاده از برنامه هاى هم و اشتراک برنامه ها از نظر سخت افزارى احتیاج به کارت شبکه یا LAN Card دارند. . جهت کنترل اتصال درست کارت شبکه به کامپیوتر میتوانید روى آیکون My Computer کلیک راست نموده و ازقسمت Properties پوشه Device manager را انتخاب نمایید. در بین ابزارهاى نصب شده طبق شکل باید در قسمت Network adapters ،نام ومشخصات کارت شبکه شما وجود داشته باشد.      اگر در این بخش علامت سوال یا تعجب به شکل زرد رنگ وجود داشته باشد نشان میدهد که راه انداز کارت شبکه شما ناقص بوده و درست نصب نشده است و بایستى طبق روشهاى Hardware settings آنرا برداشته و با Refresh ، یا از قسمت Add new hardware در بخش کنترل پنل درایور یا راه انداز مناسب و صحیح آنرا نصب نمایید.
  • کارت شبکه یا LAN Card

[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۳)”]

انواع شبکه:  

از آنجاییکه ما معمولا” دو نوع شبکه BNC و HUB را مورد استفاده قرار می دهیم بر روی اکثر کارتها جهت اتصال هر دو نوع رابط وجود دارد. 

۱: شبکه سرى یا: BNC (که اکنون غیر متداول است وبرای کارآموزی ما نیز استفاده نشد.)

     در شبکه BNC کامپیوترها بطور سری به هم متصل می شوند و در صورتی که شبکه و سیمهای ارتباطی یک کامپیوتر خراب شود باعث از کار افتادن بقیه شبکه نیز خواهد گردید. رابط BNC که به شکل یک استوانه میباشد دارای دو برآمدگی مِی باشد.

در ابتدا و انتهای سیم های رابط این نوع شبکه یک عدد رابط به نام به نام BNC پرچ شده است که جهت اتصال به سیمها و کامپیوترهای دیگر در سر هر کدام از آنها یک عدد T-Connector قرار می دهند در سر تی ها برآمدگی و شکاف ها و فرورفتگی هاِی جهت برقرار اتصال با هم وجود دارد و بایستی بطور دقیق هنگام اتصال دو قسمت به هم ، شکاف ها یا فرورفتگی ها را با برآمدگی های قطعه مقابل چفت نمود و با یک بار چرخش آنرا قفل نمایید تا سفت شود.

     در اینگونه شبکه در ابتدا و انتهای کلیه کامپیوتر ( کامپیوتر اول و آخر) با دو عدد Terminator بایستی بسته شوند.

تذکر:

     اینگونه سیم کشی تا حدود نسبتا زیادی از نظر هزینه به صرفه بوده و ارزان می باشد ولی کنترل ، نگهداری آن بسیار مشکل بوده و بایستی همواره احتیاط را پیشه خود نمود. بسیار دیده شده که این سیمها و رابطها از مناره ها شکسته و قطع می گردند لذا می توان قسمتهای انتهاِیی را باچسپ محکم کرد تا شکسته و قطع نشود.

[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][/tabgroup]
امنیت پرداخت و ضمانت ها

خرید و دانلود فوری

نسخه کامل و آماده
3900 تومانبرای دریافت نسخه کامل

27صفحه فارسی

فونت استاندارد/bzar/14

فرمت فایل WORDوPDF

دارای ضمانت بازگشت وجه

نسخه قابل ویرایش+نسخه آماده چاپ

دریافت فوری + ارسال به ایمیل

مقدمه
آشنایی وشناخت قطعات سخت افزاری کامپیوتر
هارد دیسک و شناخت مشکلات آن
رم(RAM)
سی دی رام(ODD)
شبکه کردن سیستم ها (سخت افزاری)
انواع شیکه
تنظیمات نرم افزاری شبکه
تنظیم نام سیستم
بررسی کردن ارتباط شبکه و صحت شبکه
به اشتراک گذاری چاپگر
به اشتراک گذاشتن درایو
توضیحی کوتاه از برنامه Network Neighborhood
+ فهرست فارسی
مقدمه
آشنایی وشناخت قطعات سخت افزاری کامپیوتر
هارد دیسک و شناخت مشکلات آن
رم(RAM)
سی دی رام(ODD)
شبکه کردن سیستم ها (سخت افزاری)
انواع شیکه
تنظیمات نرم افزاری شبکه
تنظیم نام سیستم
بررسی کردن ارتباط شبکه و صحت شبکه
به اشتراک گذاری چاپگر
به اشتراک گذاشتن درایو
توضیحی کوتاه از برنامه Network Neighborhood

همه ی فایل های رشته مهندسی کامپیوتر و نرم افزار

***************************

*************************************

پرداخت از درگاه امن شاپرک  با همکاری شرکت زرین پال صورت میگیرد

 ۱۵ درصد از درآمد فروش این فایل به کودکان سرطانی(موسسه خیریه کمک به کودکان سرطانی) اهدا میشود

پس از پرداخت،علاوه بر ارسال فوری فایل ها به ایمیلتان،مستقیماً به صورت اتوماتیک به لینک دانلود فایل ها  ارجاع داده میشوید.

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی با ایمیل (MASTER@NEXAVARE.COM) یا شماره تماس پشتیبان (۰۹۳۶۹۲۵۴۳۲۹) در ارتباط باشیددرباره نویسنده

publisher2 69 نوشته در سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار دارد . مشاهده تمام نوشته های

مطالب مرتبط


دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.