no-img
*** نِگزاوار ***

مشتری- مشتری مداری- مشتری گرایی-جذب مشتری-تحقیق درباره مشتری مداری

help
*** نِگزاوار ***

ادامه مطلب

مشتری گرایی
zip
مهر ۱۰, ۱۳۹۵

مشتری گرایی


مشتری گرایی

[alert type=”alert-danger”]کاربر گرامی، برای تهیه این اثر هزینه و زمان زیادی صرف شده است.که اکنون با این قیمت ناچیز در اختیار شما قرار گرفته است.لطفاً  تنها جهت استفاده دانشجویی یا شخصی خرید نمایید.همچنین اگر مدیر یک وبسایت یا وبلاگ هستید خواهش میکنیم آن را کپی نکنید.و یا در صورت کپی منبع را به صورت لینک درج نمایید. ضمناً شرعاً هم لازم به کسب رضایت است که به علت زحمت زیاد در انتشار ، کارشناسان ما رضایت استفاده بدون پرداخت هزینه آن را ندارند.تشکر از حمایت شما[/alert]
[tabgroup][tab title=”مفهوم” icon=”fa-pencil-square-o”]

شاید واضح­ترین عبارت درباره استراتژی مشتری­گرایی عقیده لویت باشد که اظهار
می­دارد: «مردم برای حل مسائل و مشکلات خود حاضر به خرید راه­ حل­های آن
می­باشند».

این عقیده بر این نکته تأکید دارد که بایستی محصولاتی ارائه شوند تا نیازهای مختلف  مشتریان مرتفع گردد. در عرصه رقابت، مهم­ترین منبع کسب برتری نسبت به رقبا برای هر بانکی، منابع انسانی و فرهنگی سازمانی است. بانک­های موفق در دنیا درباره کسب برتری در عرصه رقابت تنها به لفاظی و تبلیغات نمی­پردازند بلکه آن­ها با تأکید بر عمل گرایی، برای دستیابی به رضایت کامل مشتریان به سعی و تلاش می­پردازند موفق شدن در ارائه خدمت به مشتری مستلزم داشتن تعهد کامل به مشتری است. کارکنان بانک باید فلسفه خدمت به مشتری را دائماً تقویت کرده و برای بهبود مستمر آن کوشش کنند.

[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][tab title=”قسمت هایی از متن (۱)”]

ب) ایجاد فرهنگ مشتری­ گرایی در بانک

فرهنگ بانک بایستی به گونه ای باید که باینک بیش از هر چیزی به نیازهای مشتریان توجه کند و مشتری همیشه محور تمام فعالیت­ها و بانک محسوب گردد. بانک عملکرد خود را نیز بایستی براساس میزان رضایت مشتریان ارزیابی کند. به علاوه فرهنگ بانک باید فرصت خلاقیت و نوآوری را برای کارکنان خود فراهم سازد تا آن­ها بتوانند به سرعت در برابر تغییراتی که در سلیقه مشتریان روی می­دهد، از خود واکنش نشان دهند. بانکی که خود را وقف مشتریان می­کند و خدمت خود را با نیازهای مشتریان وفق
می­دهد، مشتریان را بیش­تر جلب می کند.[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۲)”]

گام چهارم: زمینه های ایجاد اعتماد عمومی به بانک

هر بانکی برای موفقیت به اعتماد جامعه نیاز دارد سرمایه هر بانک بستگی کاملاً مستقیمی به اعتماد مشتریانش دارد. اعتماد جامعه به بانک موجب می شود که مشتریان به سمت یک بانک حرکت کنند و حساب های خود را در آن بانک افتتاح نمایند و سایر خدمات بانکی خود را در آن بانک انجام دهند، بنابراین مدیران و کارکنان بانک بایستی زمینه های اعتماد بیشتر جامعه و مشتریان به بانک را فراهم آورند.

بنابراین یک سازمان باید دارای ساختاری چون افعی باشد به این صورت که:

شیوه مدیریت ارگانیک و پویا

واکنش به تغییرات محیط سریع

نوآوری، ابتکار و خلاقیت در عمل وجود داشته باشد.

کارکنان از استقلال بیشتری برخوردار باشند.

فرآیندهای تشویق و تنبیه به موقع و اثربخش صورت پذیرد (بکال، ص ۴۹، ۱۳۸۵)[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۳)”]

اصول کاهش یا رفع نارضایتی مشتریان

اصل اول: انجام نظرخواهی مستمر قبل از بروز نارضایتی ها، و چاره جویی به موقع

اصل دوم: گفتگو با مشتریان ناراضی و معترض در مکانی دور از حضور سایر مشتریان اصل سوم: درخواست ارائه راه حل از مشتریان

غلبه بر بازارها با استفاده از برنامه ریزی استراتژیک بازارگرا

برنامه ریزی استراتژیک بازارگرا

   عبارت است از فرایند مدیریتی ایجاد و حفظ یک تناسب ماندنی و پایدار میان اهداف توانائی ها و منابع سازمان از یک طرف و فرصت های در حال تغییر بازار از طرف دیگر هدف برنامه ریزی استراتژیک شکل دادن و تغییر شکل فعالیت ها و محصولات شرکت است به نحوی که امکان دستیابی به سود و رشد هدف محقق گردد.

راه های تحقق مشتری مداری

۱- در این میان آن چه مهم است خود مشتری مداری نیست، بلکه ویژگی ها و پارامترهائی است که باید وجود داشته باشد که مشتری مداری تحقق پیدا کرده باشد. اولین خواسته مشتری احترام است با مشتری با متانت و بانشاط برخاسته از علاقه از وی استقبال کرد و به همین جهت مشتری احساس بیگانگی نخواهد کرد.

۲- مشتری در نگاه اول ظاهر، آراسته مرتب و منظم و تمیز کارکنان و محلی که وارد آن جا می شود را می سنجد و هر چقدر ظاهر آراسته تر باشد تشویش های درونی مشترک کم تر می شود. (ونوس و دیگران، ص ۸۷، ۱۳۸۱)

۳- وجود کالاهای موردنیاز مشتری در واحد خدمات می تواند اطمینان وی را به آن واحد افزون کند مشتری در فضائی رفت و آمد خواهد داشت که آرامش فکری او را به هم نزند.

۴- برای مشتری کیفیت خدمات مهم ترین عامل مراجعه به یک واحد خدماتی است مدیرانی موفق هستند که این کیفیت را برای مشتریان تضمین کنند.

۵- برای مشتری قیمت و بهای خدمات ارائه شده مهم است او ضمن آن که کیفیت کار را مدنظر دارد مایل است که بهای کیفیت ارائه شده مناسب بوده و با وضعیت های وی سازگار باشد.

۶- مشتری انتظار دارد در حداقل زمان خدمات ارائه شده به وی صورت گیرد. از طولانی شدن زمان هراس دارد. در این میان سرعت دقت در انجام کار خیلی مهم است.[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۴)”]

سنجش رضایت مشتری

نگرشی بازاریابی ابتدا از تولیدمداری آغاز و به فروش مداری، بازارمداری و نهایتاً مشتری مداری تحول و تکامل یافت. هدف از رویکرد سنتی بازاریابی که مفاهیم تولیدمداری را دربردارد، ایجاد شرایط مناسب برای فروش محصولات سازمان و به حداکثر رساندن میزان فروش است. در این رویکرد رمز و راز سودآوری، افزایش تولید و فروش است. رویکرد نوین بازاریابی نقطه مقابل رویکرد سنتی آن است. خاستگاه تمامی اهداف و برنامه ها و اقدامات سازمانی در مفهوم نوین بازاریابی به طور اعم بازار و به طور اخص مشتری است. رضایت و مالاً خرسندی مشتری قله آمال و اهداف سازمانی است. کسب سود و به حداکثر رساندن آن هدف نیست، بلکه پاداش نیل به رضایت و خشنودی مشتری است. رویکرد مشتری مداری یک  استراتژی جامع برای اداره، هدایت رشد و توسعه سازمان های تجاری است و بیانگر آن است که تمامی اقدامات و فعالیت های سازمانی می بایست براساس مشتری و نظر مشتری تعریف و انجام شود. فرایند رویکرد مشتری مدار با مطالعه و بررسی نیازها و خواست های مشتریان آغاز می شود و با طراحی محصول، تولید و فروش و سپس با سنجش رضایت مشتری به عنوان شاخص اصلی عملکرد ادامه می یابد و اساس انجام تمامی مراحل عملیات سازمان، داده های کسب شده از مشتری است. درواقع مشتری، مهم ترین ورودی سیستم سازمان های مشتری مدار است. توجه به خواست و انتظار مشتری چراغ راهنمای عملیات و اکسیر حیات و بقای سازمان است. محصولات، پاسخ سازمان به خواسته های مشتریان است و براساس انتظارات آنان طراحی تولید و عرضه می شوند. در الویت قرار دادن مشتری در همه امور و برنامه ها، هم چنین پاسخگویی مؤثر به نیازها و خواسته های او، سرآغاز رویکرد نوین بازاریابی است.

هدف اساسی سازمان مشتری مدار نیز ایجاد و حفظ مشتری راضی است. در این راستا ارتقاء رضایت مشتری و فراتر رفتن از انتظارات او، محرک اصلی تحرک و فعالیت سازمانی است. سنجش رضایت مشتری (CSM) و داده های حاصل از وی، ابزار بسیار سود و درآمد، بالا بردن بازدهی با استفاده از ارتباطات قوی در سطح سازمانی.  درحقیقت امروزه مشتری از شرکت ارزش افزوده می خواهد و این مسأله نکته رقابت شرکت هاست، بنابراین یکی از اهداف CRM ارائه این ارزش افزوده می باشد.[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][/tabgroup]
امنیت پرداخت و ضمانت ها

خرید و دانلود فوری

نسخه کامل و آماده
5900 تومانبرای دریافت نسخه کامل

68 صفحه فارسی

فونت استاندارد/B Lotus/16

فرمت فایل WORDوPDF

دارای ضمانت بازگشت وجه

نسخه قابل ویرایش+نسخه آماده چاپ

دریافت فوری + ارسال به ایمیل

الف) مشتری­گرایی
مفهوم استراتژی مشتری­گرایی
پ) شناساندن مشتریان به کارمندان
گام دوم: سرمایه گذاری در نیروی انسانی
گام سوم: نوآوری در ارائه خدمات بانکی
گام چهارم: زمینه های ایجاد اعتماد عمومی به بانک
سیستم های شکایت و پیشنهادات
شکایات و موارد مورد تأیید مشتری
خرید خیالی
تجزیه و تحلیل مشتریان از دست رفته
چگونگی رفتار و مراحل گفتگو با مشتریان ناراضی
اصول کاهش یا رفع نارضایتی مشتریان
برنامه ریزی استراتژیک بازارگرا
راه های تحقق مشتری مداری
تولید و تحویل براساس طراحی انجام شده

 

+ فهرست فارسی
الف) مشتری­گرایی
مفهوم استراتژی مشتری­گرایی
پ) شناساندن مشتریان به کارمندان
گام دوم: سرمایه گذاری در نیروی انسانی
گام سوم: نوآوری در ارائه خدمات بانکی
گام چهارم: زمینه های ایجاد اعتماد عمومی به بانک
سیستم های شکایت و پیشنهادات
شکایات و موارد مورد تأیید مشتری
خرید خیالی
تجزیه و تحلیل مشتریان از دست رفته
چگونگی رفتار و مراحل گفتگو با مشتریان ناراضی
اصول کاهش یا رفع نارضایتی مشتریان
برنامه ریزی استراتژیک بازارگرا
راه های تحقق مشتری مداری
تولید و تحویل براساس طراحی انجام شده

 

***************************

*************************************

پرداخت از درگاه امن شاپرک  با همکاری شرکت زرین پال صورت میگیرد

 ۱۵ درصد از درآمد فروش این فایل به کودکان سرطانی(موسسه خیریه کمک به کودکان سرطانی) اهدا میشود

پس از پرداخت،علاوه بر ارسال فوری فایل ها به ایمیلتان،مستقیماً به صورت اتوماتیک به لینک دانلود فایل ها  ارجاع داده میشوید.

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی با ایمیل (MASTER@NEXAVARE.COM) یا شماره تماس پشتیبان (۰۹۳۶۹۲۵۴۳۲۹) در ارتباط باشیددرباره نويسنده

23 ساله- نویسنده و ناظر وب سایت نگزاوار -مدیریت انجام پروژه های دانشجویی و پایان نامه،مونتاز کار آتلیه های معتبر استان-عکاس-طراح عکس-گوینده کتاب های گویا-خبرنگار-عضوفعال هلال احمر-دانشجوی مدیریت امور اداری

مرجان محمدی پناه 49 نوشته در *** نِگزاوار *** دارد . مشاهده تمام نوشته هاي

مطالب مرتبط


ديدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.