no-img
سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار

انتخاب همسر- همسر گزینی - ملاک های انتخاب همسر -عشق به همسر

help

سوالی دارید؟09369254329

سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار
بهترین ها از دید دانش آموزان
آشنایی با سیستم خرید،فروش و بازاریابی نِگزاوار

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

ملاک های همسرگزینی
zip
مهر ۹, ۱۳۹۵

ملاک های همسرگزینی


ملاک های همسرگزینی

[alert type=”alert-danger”]کاربر گرامی، برای تهیه این اثر هزینه و زمان زیادی صرف شده است.که اکنون با این قیمت ناچیز در اختیار شما قرار گرفته است.لطفاً  تنها جهت استفاده دانشجویی یا شخصی خرید نمایید.همچنین اگر مدیر یک وبسایت یا وبلاگ هستید خواهش میکنیم آن را کپی نکنید.و یا در صورت کپی منبع را به صورت لینک درج نمایید. ضمناً شرعاً هم لازم به کسب رضایت است که به علت زحمت زیاد در انتشار ، کارشناسان ما رضایت استفاده بدون پرداخت هزینه آن را ندارند.تشکر از حمایت شما[/alert]
[tabgroup][tab title=”مقدمه ” icon=”fa-pencil “]

   خلقت و توسعه ی عالم براساس جفت بودن و ازدواج استوار است و تکثیر اشیاء اعم از جاندار و بی جان، بی نظمی فوق العاده دقیق، طی ترکیبی عاشقانه، در بین عناصر صورت می پذیرد. گرچه بشر دیرزمانی نیست که این مطلب را در قلمرو دانش خود درآورده، اما خداوند سبحان چهارده قرن قبل، با این آیه به موضوع زوجیت در اشیاء اشاره فرموده است:

وَ مِن کُلَّ شَیءٍ خَلقنَا زَوجینِ لَعَلَّکُم تَذَکَّرُون.

و از هر چیزی یک جفت آفریدیم شاید متذکر شوید.

   پس از خلقت جفت ها، در ذرات ریز آن ها کشش و جاذبه ای عاشقانه قرار داد و با هدایت این عشق، تحت نظام و قوانین خاص، نتیجه ی آن را توالد، تناسل و تکثیر نوع قرار داده و با ایجاد این پیوند مقدس و عاشقانه بین اشیاء باعث بقاء دوام و گسترش نظام آفرینش گردید. از آن جایی که اولین مراقبت ها در ساختن و تربیت انسان، قبل از ازدواج و پس از آن، هنگام انعقاد بذر وجودی او صورت می پذیرد. بنابراین برای اصلاح نسل و تولید فرزندانی پاک سرشت که مایه ی روشنی چشم ها و مباهات پیامبر (ص) در روز قیامت باشند و کم ترین نقصی در ساختمان روح و جسم شان پدیدار نگردد، باید با مطالعه ی آیات قرآن و احادیث رسیده از پیشوایان دین و به کار بستن آن ها، از خطراتی که اصل و نسل ما را تهدید می کند، پیشگیری نماییم.

[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][tab title=”قسمت هایی از متن (۱)”]

ملاک های گزینش همسر

   در گذشته معمولاً بزرگ ترها به ویژه والدین، بیش ترین نقش را در ازدواج فرزندان ایفا می کردند. ویژگی های خانواده گسترده و وابستگی جوانان به خانواده نیز موجب می شد تصمیم گیری اصلی بر عهده خانواده دختر و پسر باشد. اما امروزه اختیار و آزادی های فردی دختر و پسر در گزینش همسر فزونی یافته است.

بنابراین آنان در انتخاب شریک زندگی باید قواعد پیچیده و دقیقی را رعایت کنند و در این میان نقش والدین هنوز برجسته است. و هم چنین با توجه به اهمیت همسرگزینی و تأثیر بسیار فراوان ان در شکل گیری شخصیت فرزند، در منابع روایی از قول پیشوایان معصوم (ع) توصیه هایی بیان شده است؛ از جمله: از رسول گرامی اسلام (ص) نقل شده که می فرمایند:

«اُنظُر فی أَیَّ شَیءٍ تَضَعُ وََلدَکَ فَأن العِرقَ دَسّاس .»

بنگر فرزند خود را کجا قرار می دهی که عرق اثرگذار است.

هم چنین می فرمایند:

«تَخَیّروا لِنُطفَتِکُم فَانکحِوا الاکفاءَ و انکِحُوا اِلَیهِم. »

برای نطفه های خود محل مناسب انتخاب کنید و از اشخاص هم شأن خود زن بگیرید و به آن زن بدهید.

نظر به اهمیتی که مادر خوب در تکوین شخصیت طفل و پرورش همه جانبه ی او و درنتیجه بهسازی جامعه دارد، در اسلام توصیه شده در انتخاب همسر، عفت، اصالت خانواده و شرف، تقوا و ایمان زن را در نظر بگیرید. و درکل می توان گفت: ملاک های جسمانی، روان شناختی، اقتصادی، اعتقادی و فرهنگی ملاک های کلی همسرگزینی است که در پی می آید.

[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۲)”]

یک- ملاک های جسمانی

   ابتدا باید سلامت ظاهری و جسمانی زوجین در نظر گرفته شود. دختر و پسر باید هنگام ازدواج از سلامت کامل جسمانی بهره مند باشند. بنابراین اگر دختر و پسر نقص جسمانی یا بیماری صعب العلاج داشته باشد، باید فرد مقابل از آن ها آگاه گردد و با علم به این بیماری به ازدواج با او رضایت دهد. مورد دیگری که باید در نظرگرفته شود تفاوت سنی است. معمولاً اندکی بزرگ تر بودن پسر از دختر امری مطلوب و پسندیده است ؛ هرچند مقصود فقط بزرگ تر بودن از حیث سن بیولوژیک نیست، بلکه شایسته است پسر از نظر رشد فکری و روانی اندکی بزرگ تر از دختر باشد تا بتواند مدیریت مناسب خانواده را برعهده بگیرد و دختر نیز تصمیم گیری های او را بپذیرد. این امر معمولاً با تفاوت سن بیولوژیک سازگار است؛ ولی در موارد متعددی ازدواج بین همسالان با وجود شرط یاد شده ازدواجی موفق و پایدار بوده است.

هم چنین باید زیبایی چهره و اندام را مدنظر قرار داد. با توجه به تعالیم خردمندانه بیش تر فرهنگ ها مبنی بر اهمیت خصایل درونی، بیش تر افراد زیبایی چهره و ظاهر خوشایند را ملاک قرار می دهند. بررسی ها نشان می دهد که مردان بیش تر از زنان تحت تأثیر زیبایی ظاهری قرار می گیرند. البته زیبایی امری نسبی است و باید توجه داشت مجموعه ای از مشخصات ظاهری و رفتاری هر فرد او را زیبا یا زشت جلوه می دهد. از این رو برای قضاوت در مورد زیبایی فرد، باید مجموعه مشخصات او در نظر گرفته شود. در این راستا پیامبر اکرم (ص) فرمودند:

با زنان به خاطر زیبایی آن ها ازدواج نکنید؛ چه بسا زیبایی آن ها خوارشان سازد و با آن ها به جهت ثروت شان ازدواج نکنید، چه بسا ثروت آن ها سبب طغیان آن ها شود، [بلکه] با آن ها به خاطر دین و ایمان ازدواج کنید.

[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۳)”]

اولویت بندی معیارها

هر دختری که خواهان دارد، به یکی از چهار معیار زیر است: مال، دین، زیبایی و حسب و نسب (ریشه و اصالت خانوادگی). پیامبر اکرم (ص) پس از برشمردن این موارد، توصیه می فرماید: « عَلَیَک بِذاتِ الدّین» یعنی: همسر دیندار انتخاب کن. و برخی از حکما گفته اند: زن باید در چهار چیز از مرد پایین تر باشد: سن، طول و مال و حسب.

تمام مشکلات ما از همین جا شروع می شود که به جای عقل، چشم مان انتخاب می کند و به جای شعور و تدبر، احساس مان به خواستگاری می رود. و در این رهگذر از هیچ کس حرف شنوی نداریم. گوشمان در برابر حقایق کر، چشم مان واقعیت ها را نمی بیند.

دکتر «باربرادی آنجلس» می گوید: چنان چه در خود، جاذبه ی زیادی را نسبت به کسی تجربه می کنید، حتماً بدان معنی نیست که عاشق او هستید! لزوماً بدین معنی نیست که برای هم آفریده شده اید! حتماً به این معنی هم نیست که ازدواج موفقی خواهید داشت! آری، قطعاً به این معنی است که شما بیوشیمی جنسی خوبی دارید و یک یا هر دوی شما در مهرورزی مهارت دارید. البته ممکن است بدین معنی نیز باشد که جاذبه ی جنسی بین شما قوی است؛ به طوری که می تواند پایه ای برای یک رابطه سالم باشد. البته اگر در بخش های دیگر نیز (که اساس زندگی را تشکیل می دهد) تفاهم داشته باشید.

[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][/tabgroup]
امنیت پرداخت و ضمانت ها

خرید و دانلود فوری

نسخه کامل و آماده
2900 تومانبرای دریافت نسخه کامل

15صفحه فارسی

فونت استاندارد/bzar/14

فرمت فایل WORDوPDF

دارای ضمانت بازگشت وجه

نسخه قابل ویرایش+نسخه آماده چاپ

دریافت فوری + ارسال به ایمیل

مقدمه
ملاک های گزینش همسر
یک- ملاک های جسمانی
ملاک های اقتصادی
ملاک های اعتقادی
اولویت بندی معیارها

 

عنوان شماره یک فهرست مطالب

عنوان شماره دو فهرست مطالب

عنوان شماره سه فهرست مطالب

عنوان شماره چهار فهرست مطالب

عنوان شماره پنج فهرست مطالب

عنوان شماره یک فهرست مطالب

عنوان شماره دو فهرست مطالب

عنوان شماره سه فهرست مطالب

عنوان شماره چهار فهرست مطالب

عنوان شماره پنج فهرست مطالب

+ فهرست فارسی
مقدمه
ملاک های گزینش همسر
یک- ملاک های جسمانی
ملاک های اقتصادی
ملاک های اعتقادی
اولویت بندی معیارها

 

+ فهرست فارسی ۲

عنوان شماره یک فهرست مطالب

عنوان شماره دو فهرست مطالب

عنوان شماره سه فهرست مطالب

عنوان شماره چهار فهرست مطالب

عنوان شماره پنج فهرست مطالب

عنوان شماره یک فهرست مطالب

عنوان شماره دو فهرست مطالب

عنوان شماره سه فهرست مطالب

عنوان شماره چهار فهرست مطالب

عنوان شماره پنج فهرست مطالب

همه ی فایل های رشته روانشناسی و مدیریت و ....

***************************

*************************************

پرداخت از درگاه امن شاپرک  با همکاری شرکت زرین پال صورت میگیرد

 ۱۵ درصد از درآمد فروش این فایل به کودکان سرطانی(موسسه خیریه کمک به کودکان سرطانی) اهدا میشود

پس از پرداخت،علاوه بر ارسال فوری فایل ها به ایمیلتان،مستقیماً به صورت اتوماتیک به لینک دانلود فایل ها  ارجاع داده میشوید.

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی با ایمیل (MASTER@NEXAVARE.COM) یا شماره تماس پشتیبان (۰۹۳۶۹۲۵۴۳۲۹) در ارتباط باشیددرباره نویسنده

publisher2 69 نوشته در سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار دارد . مشاهده تمام نوشته های

مطالب مرتبط


دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.