no-img
سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار

پیچ سنگ-انواع پیچ سنگ-تحقیقی در مورد پیچ سنگ-پیچ سنگ تزریقی-انواع داول

help

سوالی دارید؟09369254329

سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار
بهترین ها از دید دانش آموزان
آشنایی با سیستم خرید،فروش و بازاریابی نِگزاوار

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

پیچ سنگ-انواع پیچ سنگ-تحقیقی در مورد پیچ سنگ-پیچ سنگ تزریقی-انواع داول
zip
شهریور ۱۳, ۱۳۹۵

پیچ سنگ-انواع پیچ سنگ-تحقیقی در مورد پیچ سنگ-پیچ سنگ تزریقی-انواع داول


پیچ سنگ-انواع پیچ سنگ-تحقیقی در مورد پیچ سنگ-پیچ سنگ تزریقی-انواع داول

[alert type=”alert-danger”]کاربر گرامی، برای تهیه این اثر هزینه و زمان زیادی صرف شده است.که اکنون با این قیمت ناچیز در اختیار شما قرار گرفته است.لطفاً  تنها جهت استفاده دانشجویی یا شخصی خرید نمایید.همچنین اگر مدیر یک وبسایت یا وبلاگ هستید خواهش میکنیم آن را کپی نکنید.و یا در صورت کپی منبع را به صورت لینک درج نمایید. ضمناً شرعاً هم لازم به کسب رضایت است که به علت زحمت زیاد در انتشار ، کارشناسان ما رضایت استفاده بدون پرداخت هزینه آن را ندارند.تشکر از حمایت شما[/alert]
[tabgroup][tab title=”آشنایی” icon=”fa-pencil-square-o”]استفاده از پیچ سنگ و داول ، از سالها پیش برای پایدار سازی تونلها و سایر حفریات زیرزمینی مرسوم بوده و امروزه نیز انواع مختلفی از آنها در این مورد به کار می رود .

به طور کلی ، پیچ سنگ از یک میله فولادی ساده و تخت تشکیل شده است که برای اتصال لایه ها و قطعات مختلف سنگ به کار می رود و به همین جهت اصطلاح ((سنگ دوز )) را نیز در مورد آن به کار می برند . برای تامین این نظر ،ابتدا چالی در سنگها احداث کرده و سپس میله فولادی را به گونه ای که بعدا خواهیم دید ، در آن محکم می کنند . پس از محکم شدن میله ، با پیچ انتهای دیگر آن را می بندند . در مواردی که از پیچ سنگ به عنوان سیستم نگهداری موقت استفاده می کنند ، تنها به گیرش انتهایی آن اکتفا می شود اما به هنگام استفاده از آن به عنوان یک سیستم نگهداری دایمی ، فضای خالی بین دیواره چال و میله پیچ سنگ را با مواد پر کننده مثل دوغاب سیمان و یا صمغ پر می کنند .[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][tab title=”قسمت هایی از متن (۱)”]۸-۲-مکانیسم پیچ سنگ

برای پایدار سازی و تحکیم توده سنگ ، چهار مکانیسم مستقل به شرح زیر وجود دارد (۲۰) :

الف- در سنگهای نسبتا مقاوم و با درزه داری خوب ، ناپایداری ناشی از جدا شدن قطعات مجزای سنگ است که از سقف حفریات تمایل به ریزش دارند . این امر وقتی اتفاق می افتد که وزن قطعه سنگ جدا شده ، بیش از نیروی چسبندگی درزه های سنگ شود . چنین توده هایی را می توان با استفاده از پیچ سنگ ، پایدار ساخت . بدیهی است در چنین مواردی ،استحکام میل مهار یا پیچ سنگ ،باید به اندازه ای باشد که بتواند وزن قطعه جدا شده را تحمل کند .

ب- در سنگهای بلوکی ضعیف تر ،ممکن است در اثر لغزش یا چرخش قطعات سنگ ،تونل تمایل به جمع شدن پیدا کند . برای پایدار سازی چنین سنگهایی ،از پیچ سنگهای کشش و یا غیر کششی استفاده می شود تا بتواند مقاومت برشی سنگ در امتداد ناپیوستگی ها را حفظ کند .

ج- در مورد سنگهای لایه ای یا ورقه ورقه ، ناپایداری معمولا در اثر لغزش در امتداد سطوح لایه بندی یا تورق است . در چنین مواردی می توان با استفاده از پیچ سنگهای تمام تزریقی ،مقاومت ذاتی بین لایه ای سنگ را حفظ کرد و توده سنگ را پایدار ساخت .

د- در مورد توده های سنگی ((بیش تنش دیده )) می توان با استفاده از افزایش درجه محصور شدگی و یا افزایش تنش مینیمم ، آن را پایدار ساخت . در مورد تونلها ، در حالت کلی تنش اصلی مینیمم عمود بر دیواره تونل است . بنابراین ،اگر بلافاصله پس از حفر تونل پیچ سنگهای تحت کشش نصب شود ، در واقع محدودیت جدیدی را ایجاد می کند و تنش محصور کننده را افزایش می دهد و گسترش شکستگی ها را محدود می سازد . در شکل ۸-۳ ،چگونگی پایدار سازی سنگ در وضعیت های مختلف تشریح شده است . در شکل ۸-۳- الف ،استفاده از پیچ سنگ برای کنترل قطعات مجزای سنگ نشان داده شده است . شکل ۸-۳-ب ، استفاده از پیچ سنگ برای افزایش مقاومت بلوکهای سنگی در مقابل لغزش را نشان می دهد . در شکل ۸-۳-ج ، چگونگی اتصال لایه ها و عملکرد آنها به صورت یک تیر ، نشان داده شده است . شکل ۸-۳- د ،نحوه جلوگیری از کمانش لایه ها و یا بلوکهای سنگی به کمک پیچ سنگ را نشان می دهد . در شکل ۸-۳- هـ ، چگونگی کنترل طاق سنگی در بالای تونل با استفاده از پیچ سنگ نشان داده شده است . شکل ۸-۳- ز ، محدود کردن گسترش زون شکستگی به کمک فشار ناگهانی جانبی ،نشان داده شده است و سرانجام شکل ۸-۳- ح ، چگونگی کنترل همگرایی در اطراف یک تونل را که در سنگهای با مدول تغییر شکل پایین حفر شده است ، نشان می دهد .

[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۲)”]

۸ ۴ طبقه بندی پیچ سنگها

اگرچه انواع متنوعی از پیچ سنگها برای پایدار سازی توده سنگ و نگهداری حفریات زیرزمینی به کار می روند اما همه آنها را می توان در سه گروه پیچ سنگ ، داول و کابل های مهاری رده بندی کرد .

 

۸-۴-۱- پیچ سنگها

پیچ سنگها را به سه گروه تقسیم می کنند :

الف – پیچ سنگهای با گیرش مکانیکی (گیرش نقطه ای )

ب- پیچ سنگهای تزریقی (گیرش تمام طول )

ج – پیچ سنگهای مخصوص

در شکل ۸-۴ ، انواع مختلف پیچ سنگ نشان داده شده است .

 

۸-۴-۲- داول ها

این گروه از پیچ سنگها را به انواع زیر تقسیم می کنند :

الف – داولهای تزریقی

ب- داولهای شکافی

ج – داولهای تورمی

د – داولهای مخصوص

 

۸-۴-۳- کابلهای مهاری

با توجه به تفاوت های پیچ سنگ و کابلهای مهاری ، این گروه از مهاری ها را طی فصل جداگانه ای بررسی خواهیم کرد .
پیچ سنگ-پیچ سنگ -پیچ سنگ -پیچ سنگ-پیچ سنگ-پیچ سنگ-پیچ سنگ -پیچ سنگ -پیچ سنگ-پیچ سنگ-پیچ سنگ-پیچ سنگ -پیچ سنگ -پیچ سنگ-پیچ سنگ-پیچ سنگ-پیچ سنگ -پیچ سنگ -پیچ سنگ-پیچ سنگ-پیچ سنگ-پیچ سنگ -پیچ سنگ -پیچ سنگ-پیچ سنگ-[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۳)”]۸-۷-آزمایش پیچ سنگ

۸-۷-۱- ازمایش بر روی وضعیت شبیه سازی شده

برای بررسی رفتار پیچ سنگها و داولها در برابر اعمال بار ، در سال ۱۹۹۴ میلادی آزمایشهایی بر روی زوج قطعاتی از بتن با مقاومت زیاد که در آنها وضعیت درزه های مختلف شبیه سازی شده بود ، انجام گرفت . این آزمایشها ، نسبت به آزمایشهای استاندارد  (( بیرون کشی ))  که معمولا انجام می گیرد ، انطباق بیشتری با واقعیت های موجود در حفریات زیرزمینی دارد . پیچ سنگها و داولهایی که در این آزمایشها موردبررسی قرار می گرفت ، در چالهایی که با روش حفاری ضربه ای – دورانی حفر شده بود ، نصب و سعی شد که همان وضعیت عادی موجود در حفریات زیر زمینی ، فراهم شود . پس از نصب پیچ سنگها ، در هر نوبت آزمایش ، با کشیدن قطعات بتنی با آهنگی ثابت ، وضعیت تغییر شکل در فصل مشترک دو قطعه و یا در واقع درزه شبیه سازی شده ، مورد بررسی قرار گرفت .

نتایج این آزمایشها به شکل نمودار بار – تغییر شکل ، در شکل ۸-۳۴ نشان داده شده است . بر اساس این نمودارها ، می توان نتایج زیر را در مورد انواع مختلف پیچ سنگ و داول بیان کرد (۱۰) :

الف- پیچ سنگ با پوسته منبسط شونده

در این آزمایش ، پیچ سنگ به قطر ۲۸/۱۷ میلیمتر مورد بررسی قرار گرفت . تحمل نهایی بار کششی پیچ سنگ ۷/۱۲ تن و قطر چال حفر شده ۳۴ میلیمتر بود .

تا بار اعمالی ۲۵/۲ تن ، هیچگونه تغییر شکلی در صفحه اتصال دیده نشد . به ازای بار        ۴   تن ، صفحه اتصال ۵/۹ میلیمتر کج شد و به حالت کاملا مسطح در آمد . در همین حال ، میله پیچ سنگ نیز ۵/۳ میلیمتر دیگر تغییر شکل داد و تغییر شکل کلی به ازای بار ۴ تن ، به ۱۳ میلیمتر رسید .

به ازای بار ۸ تن ، شکستگی های اولیه مشاهده شد و در این زمان تغییر شکل کلی به ۲۵ میلیمتر بالغ شد . در همین حال ، شکستگی های پیشرونده در پوسته منبسط شونده رشد کرد و در اثر آن ، بخش مخروطی از گوه بیرون آمد .

حداکثر بار اعمالی در این مورد ۹ تن و تغییر شکل نهایی ۳۵ میلیمتر بود .

ب- پیچ سنگ تزریقی با دوغاب سیمان

در این آزمایش ، میله پیچ سنگ ۲۰ میلیمتر و تحمل نهایی بار کششی ۱۸ تن بود . صفحه اتصال سطح و قطر چال ۳۲ میلیمتر بود . نسبت آب به سیمان دوغاب مورد مصرف ۳۵/۰ و زمان گیرش ۱۱  روز در نظر گرفته شد .

به ازای بار ۱۵ تن ، تغییر شکل الاستیک حدود ۵/۱ میلیمتر بود و در این مرحله ، سقوط ناگهانی در منحنی مشخصه مشاهده شد که این امر ، مشخص فولادهای بانورد گرم است . حداکثر بار اعمالی در این مورد ۱۸ تن و تغییر شکل حاصله ۳۰ میلیمتر بود .

ج پیچ سنگ تزریقی چسبی با میله فولادی

در این آزمایش قطر پیچ سنگ ۲۰ میلیمتر ، تحمل نهایی بار کششی ۱۸ تن ، صفحه اتصال مسطح و قطر چال ۳۲ میلیمتر بود . لول چسب به کار رفته ۵۸۰ میلیمتر طول و ۲۷ میلیمتر قطر داشت و زمان مخلوط کردن اجزای چسب ۶۰ دقیقه بود و مخلوط سازی در اثر چرخش میله پیچ سنگ در داخل چال انجام گرفت .

به ازای بار اعمالی ۵/۱ تن و تغییر شکل الاستیک ۵/۱ میلیمتر ، سقوط ناگهانی در منحنی مشخصه دیده می شود که از جمله مشخصات نوردگرم است . حداکثر بار اعمالی ۱۸ تن و تغییر شکل حاصله ۲۰ میلیمتر بود .

در این آزمایش مشخص شد که چسب ، قوی تر از دوغاب سیمان است . همچنین ترکهای موضعی و شکستگی های اتصالی در حوالی درزه ها محدود تر و تغییر مکان نهایی کمتر بود.
پیچ سنگ-پیچ سنگ -پیچ سنگ -پیچ سنگ-پیچ سنگ-پیچ سنگ-پیچ سنگ -پیچ سنگ -پیچ سنگ-پیچ سنگ-پیچ سنگ-پیچ سنگ -پیچ سنگ -پیچ سنگ-پیچ سنگ-پیچ سنگ-پیچ سنگ -پیچ سنگ -پیچ سنگ-پیچ سنگ-پیچ سنگ-پیچ سنگ -پیچ سنگ -پیچ سنگ-پیچ سنگ-[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][/tabgroup]
امنیت پرداخت و ضمانت ها

خرید و دانلود فوری

نسخه کامل و آماده
5900 تومانبرای دریافت نسخه کامل

44 صفحه فارسی

فونت استاندارد/bzar/14

فرمت فایل WORDوPDF

دارای ضمانت بازگشت وجه

نسخه قابل ویرایش+نسخه آماده چاپ

دریافت فوری + ارسال به ایمیل

آشنایی
مکانیسم پیچ سنگ
تاریخچه تکامل و گسترش پیچ سنگ
طبقه بندی پیچ سنگها
پیچ سنگها
داول ها
کابلهای مهاری
انواع پیچ سنگ
پیچ سنگهای با گیرش مکانیکی
پیچ سنگهای شکاف وگوه
پیچ سنگهای با پوسته منبسط شونده
پیچ سنگهای تزریقی
پیچ سنگهای دوغابی
پیچ سنگهای چسبی
پیچ سنگهای مخصوص
+ فهرست فارسی
آشنایی
مکانیسم پیچ سنگ
تاریخچه تکامل و گسترش پیچ سنگ
طبقه بندی پیچ سنگها
پیچ سنگها
داول ها
کابلهای مهاری
انواع پیچ سنگ
پیچ سنگهای با گیرش مکانیکی
پیچ سنگهای شکاف وگوه
پیچ سنگهای با پوسته منبسط شونده
پیچ سنگهای تزریقی
پیچ سنگهای دوغابی
پیچ سنگهای چسبی
پیچ سنگهای مخصوص


درباره نویسنده

23 ساله- نویسنده و ناظر وب سایت نگزاوار -مدیریت انجام پروژه های دانشجویی و پایان نامه،مونتاز کار آتلیه های معتبر استان-عکاس-طراح عکس-گوینده کتاب های گویا-خبرنگار-عضوفعال هلال احمر-دانشجوی مدیریت امور اداری

مرجان محمدی پناه 49 نوشته در سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار دارد . مشاهده تمام نوشته های

مطالب مرتبط


دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.