no-img
سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار

**تحلیل مدلهای تجارت الکترونیک با استفاده از فرایندهای داده کاوی**

help

سوالی دارید؟09369254329

سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار
بهترین ها از دید دانش آموزان
آشنایی با سیستم خرید،فروش و بازاریابی نِگزاوار

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

تحلیل مدلهای تجارت الکترونیک با استفاده از فرایندهای داده کاوی
zip
شهریور ۹, ۱۳۹۵

تحلیل مدلهای تجارت الکترونیک با استفاده از فرایندهای داده کاوی


تحلیل مدلهای تجارت الکترونیک با استفاده از فرایندهای داده کاوی

متنی کامل و ویرایش شده قابل استفاده به عنوان پروژه رشته IT و کامپیوتر و تحقیق

[alert type=”alert-danger”]کاربر گرامی، برای تهیه این اثر هزینه و زمان زیادی صرف شده است.که اکنون با این قیمت ناچیز در اختیار شما قرار گرفته است.لطفاً  تنها جهت استفاده دانشجویی یا شخصی خرید نمایید.همچنین اگر مدیر یک وبسایت یا وبلاگ هستید خواهش میکنیم آن را کپی نکنید.و یا در صورت کپی منبع را به صورت لینک درج نمایید. ضمناً شرعاً هم لازم به کسب رضایت است که به علت زحمت زیاد در انتشار ، کارشناسان ما رضایت استفاده بدون پرداخت هزینه آن را ندارند.تشکر از حمایت شما[/alert]
[tabgroup][tab title=”چکیده ” icon=”fa-pencil-square-o”]

تجارت الکترونیکی را می‌توان انجام هرگونه امور تجاری بصورت آنلاین و ازطریق اینترنت بیان کرد . این تکنیک در سالهای اخیر رشد بسیاری داشته‌است و پیش‌بینی می‌شود بیش از این نیز رشد کند . تجارت الکترونیکی به هرگونه معامله‌ای گفته می‌شود که در آن خرید و فروش کالا و یا خدمات از طریق اینترنت صورت پذیرد و به واردات و یا صادرات کالا ویا خدمات منتهی می‌شود . تجارت الکترونیکی معمولاً کاربرد وسیع تری دارد، یعنی نه تنها شامل خرید و فروش از طریق اینترنت است بلکه سایر جنبه‌های فعالیت تجاری، مانند خریداری، صورت بردار ی از کالاها، مدیریت تولید و تهیه و توزیع و جابه‌جایی کالاها و همچنین خدمات پس از فروش را در بر می‌گیرد . البته مفهوم گسترده‌تر تجارت الکترونیک کسب و کار الکترونیک می‌باشد.

[/tab][tab title=”مقدمه ” icon=”fa-pencil “]

 داده کاوی در وب، فرآیند استخراج اطلاعات مفید از تاریخچه پایگاه داده کاربران در یک وبسایت تجارت الکترونیک است. این استخراج معمولا بوسیله تکنیک های استخراج داده ها انجام می شود که بر روی server log data یا داده های بدست آمده از ابزار خاص مانند Google Analystic اعمال می شود. این مقاله روش استفاده شده در وبسایت تجارت الکترونیکی با نام www.orolivesur.com را معرفی میکند. ما سری مراحل انجام شده از جمله جمع آوری داده ها، پیش-پردازش داده ها، استخراج و تحلیل دانش را توصیف میکنیم. این دانش با استفاده از الگوریتم های استخراج تحت نظارت و بدون نظارت از طریق کارهای توصیفی مانند دسته سازی، اجتماع و کشف زیرگروه ها، استخراج می گردد؛ اعمال راهکارهای جدید و سنتی. نتایج بدست آمده خصوصا برای منافع تیم طراحی وبسایت مورد بحث قرار می گیرد و رهنمودهایی را برای بهبود قابلیت استفاده آن و رضایت کاربران فراهم می سازد.

امروزه داده ها قلب تپنده فرایند تجاری بیشتر شرکت ها تلقی می شوند،آن ها فارغ از خرد و کلان بودن نوع صنعت در تمامی صنایع نظیر ارتباطات، تولید ،بیمه، کارت اعتباری و بانکداری از طریق تعاملات در سیستم های عملیاتی شکل می گیرند. لذا نیازی به ابزاری است که بتوان داده های ذخیره شده را پردازش کرده و  اطلاعات حاصل از آن را در اختیار کاربران قرار دهد. در این راستا سازمان های بسیاری در حال استفاده از داده کاوی برای کمک به مدیریت تمام فازهای ارتباط با مشتری هستند.این سازمان ها می تواند با برسی ویژگی ها و علت استفاده برخی از مشتریان از کالا ها و یا خدمات خود یا برسی علل عدم استقبال برخی از مشتریان از برخی  کالاها نقاط قوت و ضعف خود را بیابند و در راستای بهبود کیفیت گام بردارند.امروزه به دلیل وجود بانکداری الکترنیکی ثبت اطلاعات تراکنشی راحت تر صورت می گیرد و همین امر موجب شده است روش های کمی جایگزین روش های کیفی شود.در این تحقیق به منظور شناسایی مشتریان بانک و تدوین استراتژی مناسب برای برخورد با آنها از داده کاوی و ابزار استفاده می شود. وهمچنین  تقلبهای صورتهای مالی به شکل چشمگیری توجه عموم جامعه ،رسانه ها،سرماگذاران را به خود جلب کرده است و موسسات مالی و پولی به شدت به دنبال تسریع و سرعت عمل در شناخت فعالیت کلاهبرداران و متقلبان می باشند.لذا بکارگیری تکنیکهای شناسایی تقلب به منظور جلوگیری از اقدامات متقلبانه درسیستم های بانکداری الکتزونیک لازم است،عموما روش های شناسایی تقلب به دو دسته اصلی تشخیص ناهنجاری و تشخیص سوء استفاده تقسیم می شوند.در روش تشخیص ناهنجاری ،تاریخچه رفتار مشتری به عنوان یک ناهنجاری یا تقلب ثبت شود.روش سوء استفاده بر رفتارهای خاص مشتری تمرکز دارد و دقیقا رفتارهای شناخته شده را تقلب فرض می کند.در این تحقیق علاوه بر مقایسه روش های فوق و تشریح چگونگی عملکرد سازوکارهای مبتنی بر آن ،انواع تکنیکهای تشخیص تقلب در بانکداری الکترونیک ارائه و روشهای داده کاوی مورد استفاده در کشف تقلب مزایا و معایب هریک به تفصیل شرح داده خواهد شد.

[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][tab title=”قسمت هایی از متن (۱)”]

باور کنونی سازمانهاجامعه و سیاست مداران براین است که فناوری های اطلاعات و ارتباطات در راس تحولات اقتصادی و اجتماعی است و همه کشورها را تحت تاثیر قرار خواهد داد معماری سازمانی در اصل به سیستم های فنی – اجتماعی سازمان می پردازد و وظایف و روابط میان آن ها را مشخص می نماید و روز به روز به اهمیت آن در مدیریت سازمانها افزوده می شود تجارت الکترونیک به عنوان بخشی از کسب و کار الکترونیک که به روابط بده بستان میان سازمانی می پردازد. جزئی از معماری سازمانی به شمار می آید که لازم است به جایگاه آن در شمای کلی معماری سازمان توجه شود. هدف این پژوهش تحلیل مفهومی جایگاه تجارت الکترونیک در معماری سازمانی است که تا کنون به طور خاص به آن پرداخته نشده است تا بتواند در شناسایی و تبیین نقش تجارت الکترونیک درمعماری سازمانی به طراحان و استراتژی پردازان سازمانها کمک نماید. بنابراین در این مقاله نخست به تجارت الکترونیک و مدلهای آن پرداخته می شود سپس جایگاه تجارت الکترونیک در معماری سازمانی با کمک شناسایی عناصر اصلی معماری سازمانی و مرور تحلیلی مقالات مرتبط تبیین می گردد.

تجارت الکترونیکی، همان خرید و فروش محصولات یا خدمات از طریق رسانه های الکترونیکی مانند اینترنت و شبکه های دیگر کامپیوتری می باشد. ابتدا، این عبارت در مورد استخراج معاملات از طریق تراکنش های الکترونیکی مانند تبادل اطلاعات الکترونیکی گفته می شد. البته، با پیدایش اینترنت در اواسط دهه ۹۰، عمدتا به فروش کالاها و خدمات در اینترنت، اغلب با استفاده از پرداخت الکترونیکی نسبت داده می شد. مقدار تجارت الکترونیکی انجام شده بخاطر وجود اینترنت تا حد زیادی پیشرفت داشته است. تنوع زیادی از تجارت به این شیوه در آمده است که ایجاد و استفاده از ابتکاراتی مانند انتقال پول الکترونیکی، مدیریت زنجیره سپرده، بازاریابی در اینترنت، فرآیند انتقال آنلاین، تبادل داده های الکترونیکی، سیستم ها، مدیریت ابتکاری و جمع آوری داده ها بصورت خودکار، را شبیه سازی میکند.

 

[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۲)”]

تجارت فروشنده با فروشنده

B۲B اولین روش خرید و فروش معاملات الکترونیکی است و بیشترین عایدی را دارد. در این مدل، همه افراد و خدمات مرتبط با تجارت بین المللی از قبیل:

ـ تامین کنندگان،

ـ خریداران،

ـ فرستندگان دریایی کالا،

ـ پشتیبانی،

ـ خدمات ( سرویسها) بازرسی،

ـ اخبار بازاریابی و کاربریهای نرم افزار که موجب سهولت در امور تولید و خرید و فروش می‌شوند، در یک محل گردهم می‌آیند. B۲B در جایی استفاده می‌شود که بخواهیم خرید و فروش عمده را به کمک تجارت الکترونیکی انجام دهیم و خارج از حیطه خرده فروشان عمل نماییم، چرا که خرده فروشی در اینترنت با خطرات بسیار همراه‌است، زیرا مشتریان تمایل ندارند تا همه چیز را از روی اینترنت خریداری کنند. شرکت CISCO یکی از اولین شرکتهای بزرگی بود که در جولای ۱۹۹۶ سایت تجارت الکترونیکی خود را راه اندازی کرد. یک ماه بعد شرکتهای کامپیوتری مانند MICROSOFT و IBM نرم افزارهای تجاری خود را که امکان انجام فروش از طریق اینترنت را فراهم می‌کرد، به بازار عرضه کردند. به صورت طبیعی، در B۲B فروش مستقیم منبع اصلی درآمد به حساب می‌آید، مانند وقتی که یک فروشنده محصول خود را به یک فروشنده دیگر مستقیما می‌فروشد. با وجود این، وب می‌تواند روی فروش مستقیم تأثیر بگذارد و این قاعده را بر هم بزند.

در این نظام جدید، مشکلاتی نیز وجود دارد، ازجمله اینکه رودر رو نبودن مشتری و فروشنده باعث می‌شود که معامله به صورت مجازی صورت گیرد. این مشتریان برای دریافت اطلاعات بیشتر باید با تلفن به مرکز اصلی وصل شوند، اما هیچ تضمینی برای اینکه کسی در آن سوی خط باشد، وجود ندارد.

تجارت مصرف کننده با مصرف کننده

در این مدل تجارت الکترونیکی، مزایده‌ها و مناقصه‌های کالا از طریق اینترنت انجام می‌گیرد. مدل C۲C شبیه یک سمساری است. ایده اصلی این مدل این است که مصرف کنندگان با یکدیگر بدون واسطه به خرید و فروش بپردازند. EBAY، بزرگ‌ترین نمونه اولیه مدل C۲C می‌باشد. EBAY خود چیزی نمی‌فروشد و به عنوان واسطی بین خریداران و فروشندگان عمل می‌کند. به عنوان مثال، EBAY اجازه می‌دهد که فروشنده قیمت اولیه خود را در حراجی قرار دهد و سپس شرکت کنندگان در حراج قبل از اتمام مدت باید روی کالای به حراج گذاشته شده اظهار نظر کنند. سایتهای اینترنتی دیگر مانند AUTOBYTEL و CARSMART نمونه‌هایی از مدل C۲C می‌باشند. به دلیل ناچیز بودن هزینه تبلیغات در اینترنت، استفاده از مدل C۲C برای فروش کالاها مورد توجه قرار گرفته‌است

[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۳)”]

تجارت مصرف کننده با اداره

مدل تجارت الکترونیکی C۲A هنوز پدیدار نشده‌است،ولی به دنبال رشد انواع B۲C و B۲A، دولتها احتمالاً مبادلات الکترونیکی را به حیطه‌هایی همچون جمع آوری کمکهای مردمی،پرداخت مالیات بر درآمد و هرگونه امور تجاری دیگری که بین دولت و مردم انجام می‌شود، گسترش خواهند داد.

راه اندازی یک تجارت الکترونیکی

امروزه تجارت B۲C قسمت اعظمی از تجارت الکترونیک یا بهتر است بگوییم تجارت جهانی الکترونیک را در بر گرفته چرا که هر شخص می تواند در این عرصه به رقابت پردازد

شما نیز می توانید یک تاجر اینترنتی باشید هر چند که خدمات و یا محصولی که برای فروش دارید کم باشد اما اینترنت و عرصه وسیع تجارت اینترنتی به خرید و فروش شما نیز وسعت می بخشد و حتی امکان رقابتتان را با تجارت جهانی فراهم می کند اما چگونه می توانیم تجارت الکترونیکی خود را در دنیای پر رقابت تجارت جهانی امروز آغاز کنیم

برای راه اندازی یک سایت تجارت الکترونیکی ابتدا باید فروشگاه اینترنتی مان را راه اندازی کنیم و به این منظور بایست مراحلی را طی کنیم.

ارتباط بین تجارت و تکنولوژی دیر زمانی است که وجود داشته و ادامه دارد. در واقع, یک پیشرفت تکنیکی باعث رونق تجارت شد و آن هم ساخت کشتی بود.در حدود ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد, فینیقیان تکنیک ساخت کشتی را بکار بردند تا از دریا بگذرند و به سرزمین های دور دست یابند. با این پیشرفت, برای اولین بار مرزهای جغرافیایی برای تجارت باز شد و تجارت با سرزمین های دیگر آغاز گردید. یکی از محبوبترین در دنیای وب خرید اینترنتی است . ما میتوانیم در زمانهای پرت، در هرزمان و مکان حتی با لباس خواب می توانید اینکار را بکنید . به معنای واقعی هر کسی می تواند صفحه اینترنتی خود را بسازد و کالاهای مورد نیازش را در ان ارایه دهد . البته تاریخچه تجارت الکترونیک با تاریخچه اختراعات قدیمی مثل کابل، مودم، الکترونیک، کامپیوتر و اینترنت گره خورده است . تجارت الکترونیک به شکل کنونی در سال ۱۹۹۱ محقق شد . از آن زمان هزاران هزار کسب و کار و تجار وارد این دنیا شده اند . در ابتدا تجارت الکترونیک به معنای پروسه انجام اعمال تراکنش الکترونیکی مورد نظر را انجام دادن بود

[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][/tabgroup]
امنیت پرداخت و ضمانت ها

خرید و دانلود فوری

نسخه کامل و آماده
5900تومانبرای دریافت نسخه کامل

30صفحه فارسی

فونت استاندارد/bzar/14

فرمت فایل WORDوPDF

دارای ضمانت بازگشت وجه

بدون نیاز به ویرایش

دریافت فوری

همه فایل های رشته کامپیوتر

چکیده
فصل اول
مقدمه
مدلهای تجارت الکترونیک
سیر زمانی
انواع تجارت الکترونیک
فصل دوم
داده‌کاوی
داده‌کاوی چیست و چه نیست
حوزه‌های داده‌کاوی
کاربرد داده‌کاوی
مدل مرجع فرآیند مدیرت دانش برای تجارت الکترونیک
مزایای داده کاوی برای تجارت الکترونیک
محدودیت‌های داده کاوی
منابع و مآخذ
+ فهرست فارسی ۲
چکیده
فصل اول
مقدمه
مدلهای تجارت الکترونیک
سیر زمانی
انواع تجارت الکترونیک
فصل دوم
داده‌کاوی
داده‌کاوی چیست و چه نیست
حوزه‌های داده‌کاوی
کاربرد داده‌کاوی
مدل مرجع فرآیند مدیرت دانش برای تجارت الکترونیک
مزایای داده کاوی برای تجارت الکترونیک
محدودیت‌های داده کاوی
منابع و مآخذ


درباره نویسنده

publisher2 69 نوشته در سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار دارد . مشاهده تمام نوشته های

مطالب مرتبط


دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.