no-img
سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار

*** تحقیق آماده درمورد مقاومت مغناطیسی و میدان مغناطیسی*** 8صفحه آماده چاپ

help

سوالی دارید؟09369254329

سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار
بهترین ها از دید دانش آموزان
آشنایی با سیستم خرید،فروش و بازاریابی نِگزاوار

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

تحقیق آماده درمورد مقاومت مغناطیسی و میدان مغناطیسی
zip
شهریور ۶, ۱۳۹۵

تحقیق آماده درمورد مقاومت مغناطیسی و میدان مغناطیسی


مقاومت مغناطیسی و میدان مغناطیسی

قابل استفاده به عنوان تحقیق دانش آموزی و دانشجویی

1900 تومان – خرید Loading

[tabgroup][tab title=”مقدمه” icon=”fa-pencil-square-o”]مقاومت مغناطیسی به مقاومت یک ماده مغناطیسی در برابر برقراری شار مغناطیسی گفته می شود. بنابراین ماده ای که ضریب نفوذپذیری بالایی دارد مقاومت مغناطیسی کمی دارد، و برعکس. مقاومت مغناطیسی هر ماده تعیین کننده ی حجم شار تولیدی به وسیله یک نیروی مغناطیسی معین است.مقاومت مغناطیسی با مقاومت در یک مقاومت الکتریکی قابل مقایسه است.مغناطیسی مغناطیسی مغناطیسی

وقتی که یک جریان الکتریکی از یک رسانا می گذرد، یک میدان مغناطیسی در داخل و اطراف رسانا شکل می گیرد. اگر رسانا شکل منظم و یکنواختی داشته باشد (مثلا یک میله مسی)ٰ چگالی میدان خارجیٰ شمار خطوط میدان در واحد سطح، در هر نقطه از طول رسانا یکنواخت هستند. در هر نقطه داخل رسانا میدان مغناطیسی از سطح رسانا قوی تر است و به طور یکنواخت کاهش می یابد اگر فاصله از رسانا افزایش یابد. مسیر میدان مغناطیسی (خطوط نیرو) زاویه ۹۰ با جریان داخل رسانا دارد.مغناطیسی مغناطیسی مغناطیسی

نکته: به منظور ساده سازی تمام این مطالب، نیروی مغناطیسی ای فرض می شود که در نهایت نیروی الکتریکی نیاز باشد برای ایجاد یک شار در داخل یک مدار مغناطیسی، که آن معمولا با حرف H نمایش داده می شود.[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][tab title=”قسمت هایی از متن (۱)”]

مقاومت مغناطیسی

مقاومت مغناطیسی به مقاومت یک ماده مغناطیسی در برابر برقراری شار مغناطیسی گفته می شود. بنابراین ماده ای که ضریب نفوذپذیری بالایی دارد مقاومت مغناطیسی کمی دارد، و برعکس. مقاومت مغناطیسی هر ماده تعیین کننده ی حجم شار تولیدی به وسیله یک نیروی مغناطیسی معین است.

مقاومت مغناطیسی با مقاومت در یک مقاومت الکتریکی قابل مقایسه است.

مغناطیس پسماند

مغناطیس پسماند مقدار مغناطیسی است که یک ماده مغناطیس بعد از حذف نیروی مغناطیسی حفظ و نگهداری می کند.

 

ضریب نگهداری

ضریب نگهداری ویژه یک ماده مغناطیسی خاصیت نگه داشتن آن برای یک مقدار بزرگتر یا کمتر، مقدار معینی از مغناطیس پسماند می باشد.

 

نیروی معکوس

نیروی معکوس تعریف می شود با عنوان نیروی مغناطیسی معکوس ضروری برای حذف کردن مغناطیس پسماند جهت غیر مغناطیس کردن یک پیچه.

 

حلقه پسماند

عمومی

حلقه پسماند یا منحنی در شکل ۲-۱۱ نشان داده شده است.

این منحنی موضوع اصلی چگالی شار (B) و نیروی مغناطیسی (H) است. نمونه آزمایشی استفاده شده در طراحی این منحنی یک تکه از فولاد فرومغناطیس با قابلیت غیر مغناطیس شدن می باشد.

 

منحنی خلوص

شروع از صفر (۰) با نمونه ای در شرایط غیرقابل مغناطیسی شده و افزایش یافتن نیروی مغناطیس با نرخ افزایش کوچک، شار نهایی نمونه فورا خیلی سریع افزایش می یابد

سیملوله

وقتی که یک رسانای جریان چندین حلقه تشکیل دهد، خطوط نیروی مدور از نوع نیروی مغناطیسی در داخل و خارج رسانا، چنانچه در شکل ۲-۱۰ نشان داده شده است به وجود می آیند. در داخل حلقه میدان شبیه میدان داخل میله آهن ربا است و به آن میدان مغناطیسی موازی گفته می شود. وقتی که یک سیملوله شامل چندین حلقه باشد میدان مغناطیسی در داخل سیملوله به نسبت تعداد حلقه ها تقویت می شود. میدان همچنین اگر مقدار جریان افزایش یابد تقویت می شود.

شار مغناطیسی

خطوط نیرو در یک مدار مغناطیسی همواره شکل بسته ای از حلقه ها یا مسیر ها هستند،بنابراین، مدار مغناطیسی همواره بسته است. خطوط مغناطیسی موجود در یک مدار مغناطیسی شار مغناطیسی نامیده می شوند. واحد آن که یک خط نیروی تنها است (ماکسول) نامیده می شود، معمولا با واژه یونانی فی (Ω) نشان داده می شود.

چگالی شار

عبارت است از شار در واحد سطح یک عنصر که واحد سطح آن با زاویه ای عمود بر مسیر شار عبوری بریده می شود. چگالی شار معمولا با حرف (B) نمایش داده می شود و واحد آن گائوس است.[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۲)”]

نگرانی های بهداشتی

علم حفاظت در برابر تشعشع، یا بهداشت فیزیکی، که مناسب تر است می نامندٰ همزمان با اکتشاف اشعه ایکس و رادیو اکتیویته (پرتو افشانی) سال های آخر قرن نوزدهم رشد کرده است. پژوهشگران، پزشکان، عوام مردم و فیزیکدانان دستگاه های مولد اشعه x را نسب کرده اند و در مورد کاربرد بدون نگرانی در مورد خطرات بالقوه آن تحقیق کرده اند. یکی از این عدم نگرانی ها که کاملا قابل فهم است، این است که در آزمایش های قبلی موردی وجود نداشته است که پر خطر بودن اشعه ایکس را به هر روشی مشخص سازد. درواقع، موردی متضاد، برای کسی که گمان می کند که پرتویی شبیه به نور است اما دیده نمی شود، احساس نمی شود، یا از طرف دیگر توسط حواس چندگانه قابل تشخیص نیست، آیا به اشخاص آسیب می رساند؟ به احتمال زیادتر هنوز برخی از افراد احساس می کنند که اشعه ایکس برای بدن مفید باشد.

بناچار، به طور گسترده و آزادانه اشعه ایکس را برای جراحات جدی به عنوان ابزار کمکی بکار بردیم. اغلب جراحات را به در معرض اشعه ایکس بودن نسبت نمی دهند، در این بخش به دلیل برخورد آهسته و به خاطر اینکه دلیل ساده ای برای تردید به اینکه اشعه ایکس سبب آن است، وجود ندارد.

بیشتر پژوهشگران در معرض اشعه ایکس قرار می گرفتند و پوستشان می سوخت. اولین هشدار از اثرات زیان بار اشعه ایکس توسط توماس ادیسون، ویلیام جی هورتون، و نیکولا تسلا بیان شد که هر کدام خراش های چشم بعد از انجام آزمایشات اشعه ایکس و ماده فلورسانت را گزارش کرده بودند.

امروزه، می توان گفت که دسته تشعشعات ازجمله بیشترین اثرات مستقیم در رسیدن به امراض را دارند. اگر چه هنوز هم خیلی ها نیاز به یادگیری دارند، ولی بیشتر در مورد مکانیسم خسارات تشعشعات بر روی ملکول ها، سلول ها و سیستم های حیاتی که به عنوان بیشترین عوامل فشار بر بهداشت شناخته می شوند، آشنایی دارند. در واقع، به طور دقیق گردآوری گسترده چندین داده جوابی پزشکان سلامت را قادر می سازد تا تشعشعات را به طور خاص تا تشعشعات را به طور خاص سطح بندی کنند به طوری که مراکز پزشکی، دانشجویان و صنایع از تشعشعات پوسته در سطوحی که ریسک بزرگی ندارند، و بار ها کمترند از سطوح ریسک داردی که به دیگر تکنولوژی ها پیوسته اند.[/tab][/tabgroup]

امنیت پرداخت و ضمانت ها

خرید و دانلود فوری

نسخه کامل و آماده
1900 تومانبرای دریافت نسخه کامل

8 صفحه فارسی

فونت استاندارد/bzar/14

فرمت فایل WORDوPDF

دارای ضمانت بازگشت وجه

بدون نیاز به ویرایش,آماده پرینت

دریافت فوری

1900 تومان – خرید Loading

مقاومت مغناطیسی
مغناطیس پسماند
ضریب نگهداری
نیروی معکوس
حلقه پسماند
منحنی خلوص
سیملوله
شار مغناطیسی
چگالی شار
میدان های مغناطیسی القایی الکتریکی
قانون دست راست
نگرانی های بهداشتی
پرداختن به نگرانی های بهداشتی
+ فهرست فارسی
مقاومت مغناطیسی
مغناطیس پسماند
ضریب نگهداری
نیروی معکوس
حلقه پسماند
منحنی خلوص
سیملوله
شار مغناطیسی
چگالی شار
میدان های مغناطیسی القایی الکتریکی
قانون دست راست
نگرانی های بهداشتی
پرداختن به نگرانی های بهداشتی

مشاهده تمامی فایل های مربوط به رشته ی...درباره نویسنده

همیشه آرزو داشتم یک تیم را مدیریت و یک ایده خلاقانه را عملی کنم که خودم و ده ها نفر دیگر را به ثروت برساند . از طرفی یک منبع معتبر آموزشی و درآمد زا برای دیگران باشد . اکنون آن رویا ، " نگزاوار " نام دارد.

کامران کامران فر 54 نوشته در سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار دارد . مشاهده تمام نوشته های

مطالب مرتبط


دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.