no-img
*** نِگزاوار ***

مکالمه کوانتومی امن از طریق تبادل درهم‌تنیده/SECURE QUANTUM DIALOGUE USING ENTANGLEMENT SWAPPING - *** نِگزاوار ***

help
*** نِگزاوار ***

ادامه مطلب

مکالمه کوانتومی امن از طریق تبادل درهم‌تنیده/SECURE QUANTUM DIALOGUE USING ENTANGLEMENT SWAPPING
zip
مرداد ۲۹, ۱۳۹۵

مکالمه کوانتومی امن از طریق تبادل درهم‌تنیده/SECURE QUANTUM DIALOGUE USING ENTANGLEMENT SWAPPING


SECURE QUANTUM DIALOGUE USING ENTANGLEMENT SWAPPING

مکالمه کوانتومی امن از طریق تبادل درهم‌تنیده
[tabgroup][tab title=”چکیده فارسی” icon=”fa-pencil-square-o”]در این مطالعه، دستورالعملی برای مکالمه کوانتومی امن با استفاده از تبادل درهم‌تنیده پیشنهادشده است. این دستورالعمل از دو کانال ارتباطی مستقل، کانال کلاسیک و کانال کوانتومی استفاده می‌کند. در این طرح، ارتباط برقرارکننده‌های مشروع آلیس و باب می‌توانند توسط کانال مورد  اعتماد کلاسیک، با انجام  اصالت‌سنجی عبور کنند. پس‌ازآن، یک توالی کانال کوانتومی برای آن‌ها ارائه می‌شود، که در آن آلیس و باب می‌توانند به‌طور مستقیم و خصوصی با یکدیگر بر اساس برخی اعمال رمزگذاری ،ارتباط برقرار کنند. اولین مزیت دستورالعمل ما که متفاوت از دستورالعمل‌های پیشین است، این است که سرور کانال کوانتومی، چارلی، لزوماً قابل‌اعتماد نیست. نکته مهم دیگر در مورد دستورالعمل ما این است که در طرح ارائه‌شده، یک بخش قادر است پیام‌های دریافت شده از بخش دیگر را قبل از ارسال پاسخ، بخواند.[/tab][tab title=”مقدمه فارسی” icon=”fa-pencil-square-o”]توزیع کوانتومی کلید[۱]،کاربرد ماهرانه‌ای از مکانیک کوانتوم است که در آن دو کاربر مشروع دور از هم(آلیس و باب)کلید مخفی مشترکی را از طریق انتقال سیگنال‌های کوانتومی برقرار کرده و از این کلید برای رمزنگاری ( و یا رمز برداری) پیام‌های مخفی استفاده می‌کنند. پس از ارائه کارهای پیشگامانه  بنت و براسارد در سال ۱۹۸۴ دستورالعمل‌های متنوعی از توزیع کوانتومی کلید پیشنهادشده‌اند. توزیع کوانتومی  کلید توجه زیادی را در میان پژوهشگران جلب نموده است. ارتباط مستقیم و امن کوانتومی(QSDC)  ، شاخه‌ای از رمزنگاری کوانتومی است که به فرستنده امکان می‌دهد رمز(و نه کلیدهای تصادفی) را مستقیماً به‌صورت قطعی و امن به دریافت‌کننده ارسال نماید. الگوریتم رمزنگاری کوانتومی نیز موردپژوهش قرارگرفته است. هدف الگوریتم رمزنگاری کوانتومی و الگوریتم رمزنگاری کلاسیک یکسان بوده و شامل محافظت از داده‌های رمزی و محرمانه ماندن ارتباطات است.اشتراک رمز کوانتومی(QSS)  کاربرد مهم دیگری از مکانیک کوانتوم است که اجازه می‌دهد رمز میان مشترکان زیادی به اشتراک گذاشته شود اما فقط گروه‌های مجاز قادر به احیا کردن آن باشند. بوستروم و فلبینگر یک طرح پینگ – پونگی QSDC را با استفاده از جفت اینشتین-پودولسکی-روزن) (EPR مطرح کردند. بر اساس ایده QSDC ، انگاین در سال ۲۰۰۴ ،طرح ارتباط کوانتومی را (ارتباط کوانتومی درواقع دوطرفه است) با استفاده از جفت EPR ارائه نمود. بااین‌حال اگر شنود کننده‌ای استراتژی حمله‌ای ” نفوذ و ارسال دوباره” را اتخاذ کند، می‌تواند پیام رمزی را بدون شناسایی شدن بدزدد.

اجازه دهید با توضیح مختصری درباره دستورالعمل ارتباط کوانتومی شروع کنیم. برای به دست آوردن اطلاعات از آلیس، باب دو کیوبیت  را در میان چهار حالت بل [۲]متقابل قائم، آماده می‌کند:

 

که h  و t  به ترتیب نماینده کیوبیت مبدأ[۳] و کیوبیت مسافر[۴] هستند. سپس باب کیوبیت t  را برای آلیس می‌فرستد ولی کیوبیت  h را برای خود نگه می‌دارد. آلیس به‌صورت تصادفی تصمیم می‌گیرند که از کیوبیت t  در حالت پیام[۵] (MM) استفاده کند یا در حالت کنترل[۶](CM). در حالت  MMآلیس اطلاعات خود را با اجرای عملیات متحد l  یا     روی کیوبیت t  مربوط به بیت‌های صفر و یک پیامش، رمزنگاری کرده سپس آن را به باب بازمی‌گرداند که می‌تواند اطلاعات آلیس را از طریق سنجش بل[۷] ،به دست آورد. در حالت CM، آلیس سنجشی بر اساس  ترتیب می‌دهد و نتایج را برای باب از طریق کانال عمومی کلاسیک می‌فرستد. پس‌ازآن باب به حالت CM درمی‌آید و سنجشی بر همان اساس اجرا می‌کند. با مقایسه نتایج خود و آلیس، باب می‌تواند حضور حوا[۸] را شناسایی کند.

دستورالعمل تلفن کوانتومی شامل فرایند شماره‌گیری و مکالمه توسط ون و همکاران در سال ۲۰۰۷ ارائه شد. در این دستورالعمل طی فرایند شماره‌گیری با کلیدهای رمزی مربوطه، مکالمه کننده‌های مشروع آلیس و باب از سیستم تعیین هویت، به‌وسیله چارلی که درواقع یک کمپانی تلفن است، به‌راحتی عبور می‌کنند. در فرایند مکالمه، چارلی برای آلیس و باب به‌وسیله توالی کانال کوانتومی مجوز فراهم می‌کند، جائیکه آلیس و باب به‌طور مستقیم و محرمانه با یکدیگر بر اساس برخی اعمال رمزگذاری، ارتباط برقرار می‌کنند. متأسفانه نشان داده‌شده است که دستورالعمل تلفن کوانتومی در حالت اصلی و اولیه خود  چندان‌که ادعا می‌کند، امن نیست. چراکه اخیراً سان و همکاران نشان داده‌اند که مهاجم می‌تواند مکالمه  را بدون ایجاد خطا و به‌وسیله اجزای تقلبی، شنود کند. در این حین، اخیراً ما نیز به این نتیجه رسیدیم که یک سرور[۹] نامعتبر، یا  شنود کننده، می‌تواند اطلاعات کامل مکالمه را، بدون احتمال شناسایی شدن و با استفاده از اجزای درهم‌تنیده، به دست آورد. نویسندگان هر دو مقاله یک روش اصلاح‌شده را برای اجتناب از آسیب‌پذیری دستورالعمل در برابر حملات احتمالی، پیشنهاد کرده‌اند.

[۱] Quantum key distribution(QKD)

[۲] Bell states: حالتی از درهم تنیدگی کوانتومی اختصاصی دو کیوبیت (مترجم)

[۳] home

[۴] travel

[۵] message mode (MM)

[۶] control mode (CM)

[۷] Bell measurement

[۸] Eve

[۹] server

 [/tab][/tabgroup]

خرید و دانلود فوری

فایل ترجمه شده کامل به همراه اصل
4900 تومانبرای دریافت نسخه کامل

2 صفحه انگلیسی

۶ صفحه فارسی

فرمت فایل انگلیسی PDF

فرمت فایل فارسی WORD

دارای ضمانت بازگشت وجه

بدون نیاز به ویرایش

امنیت پرداخت و ضمانت ها
[well boxbgcolor=”#e5e5e5″ class=”fontawesome-section”][tblock title=”برای مشاهده تمام پروژه ها ، تحقیق ها و پایان نامه های مربوط به رشته ی خود روی آن کلیک کنید.”][/well]


درباره نويسنده

همیشه آرزو داشتم یک تیم را مدیریت و یک ایده خلاقانه را عملی کنم که خودم و ده ها نفر دیگر را به ثروت برساند . از طرفی یک منبع معتبر آموزشی و درآمد زا برای دیگران باشد . اکنون آن رویا ، " نگزاوار " نام دارد.

کامران کامران فر 59 نوشته در *** نِگزاوار *** دارد . مشاهده تمام نوشته هاي

ديدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.