no-img
سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار

دیابت،علائم دیابت،درمان و داروهای دیابت،عوارض دیابت و قند خون بر بدن،توصیه برای دیابتی ها

help

سوالی دارید؟09369254329

سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار
بهترین ها از دید دانش آموزان
آشنایی با سیستم خرید،فروش و بازاریابی نِگزاوار

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

دیابت،علائم دیابت،درمان و داروهای دیابت،عوارض دیابت و قند خون بر بدن،توصیه برای بیماری دیابت،هیپوگلیسمی
zip
مرداد ۱۸, ۱۳۹۵

دیابت،علائم دیابت،درمان و داروهای دیابت،عوارض دیابت و قند خون بر بدن،توصیه برای بیماری دیابت،هیپوگلیسمی


دیابت،علائم دیابت،درمان و داروهای دیابت،عوارض دیابت و قند خون بر بدن،توصیه برای بیماری دیابت،هیپوگلیسمی

[tabgroup][tab title=”قسمتی از عوارض دیابت” icon=”fa-pencil-square-o”]اگر شما قادر به کنترل قند خون خود نیستید، ممکن است که در نهایت با مشکلات بالقوه جدی پزشکی روبرو شوید.خوشبختانه ،می توان با درمان به موقع از این عوارض حاد جلوگیری کرد . سه تا از شایعترین عوارض حاد یا کوتاه مدت دیابت نوع۲ ،هیپوگلیسمی (کاهش قند خون ) ، سندرمH H N  ( H H N S ) و کتوالسیدوز دیابتی هستند. با علایم هر وضعیتی آشنا شوید که اگر در آینده نشانه ای احساس کردیدکمکهای فوری پزشکی را دریافت کنید.[/tab][tab title=”قسمتی از هیپوگلیسمی” icon=”fa-language”]هیپو گلیسمی

هیپوگلیسمی قند خون پایین نامیده میشود زمانی که سطح قند خون شما خیلی کم است رخ میدهد. این بدان معنی است که بدنتان بخصوص مغزتان سوخت کافی برای درست عمل کردن ندارد . هنگامی که قند خون شروع به رها کردن میکند لوزالمعده تان هورمونی بنام گلو کاگون  ترشح میکند که به دستور کبد  قند ذخیره شده (گلیکوژن) را میشکند و به جریان خون ارسال می کند . اگر شما به دیابت مبتلا هستید این فرآیند ممکن است به خوبی کار نکند …..را برای برگرداندن قند خون به حالت عادی (نرمال) سخت تر کند .هیپوگلیسمی خفیف در میان افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نسبتا شایع است  اما قسمت جدی نادر است.

عوارض حاد هیپوگلیسمی زمانی که در حال کنترل شدید سطح قند خونتان هستید بیشتر احتمال دارد که رخ دهد، بنابراین شما باید توجه بیشتری داشته باشید تا اجازه ندهید آن به منطقه خطر لغزش کند. به عنوان مثال ، قند خون پایین می تواند هنگامی که داروی دیابتتان گرفته اید اما به اندازه کافی نمی خورید، یا هنگامی که فعالیت بدنتان را افزایش داده اید ، داروی زیادی مصرف کرده اید ، یا بیش از حد الکل نوشیده اید ، توسعه یابد.

در افراد مبتلا به دیابت نوع دو ، هپوگلیسمی معمولاً خفیف است و می تواند با نوشیدن یا خوردن چیز شیرین ، مانند آب پرتغال یا تکه ای آب نبات معکوس شود . اما در موارد شدید می تواند باعث از دست دادن حوشیاری و یا حتی مرگ شود . در موارد شدید که در آن فرد هوشیاری اش را از دست می دهد و می تواند غذا بخورد ، هورمون گلوکاگون گلوکوز بالا بر را می توان برای بالا بردن سریع قند خون تزریق کرد. افرادی که انسولین استفاده می کنند باید یک کیت اضطراری گلوکاگون در خانه برای شرایط اضطراری نگه دارند.[/tab][tab title=”162 عارضه ناشی از دیابت ” icon=”fa-language”]علائم H H N S شامل تشنگی شدید ، افزایش ادرار ، ضعف ، خواب آلودگی ، سردرد ، بی قراری ، یک تغییر روانی ، یا فلج است . اگر شما هر یک از این علائم را تجربه کردید ، سطح قند خونتان را آزمایش کنید و اگر  mg /dl500 یا بیشتر بود فوراً با پزشکتان تماس بگیرید . احتمالاً باید به بیمارستان بروید ، که در آنجا می توانید مایعات همراه انسولین داخل وریدی ( از طریق ورید ) برای کاهش قند خونتان دریافت کنید .

برای جلوگیری از H H N S ، سطح قند خونتان را هنگامی که بیمار هستید مراقبت فوق العاده خوبی از خودتان زمانی که ناخوشید دارید ، به طور منظم هر ۴ ساعت تست کنید .

کتواسیدوز دیابتی

پزشکان کنواسیدوز دیابتی تهدید کننده حیات را تقریبا به طورانحصاری در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ مشاهده کرده بودند. اما اکنون میزان بروز ظاهر شدن آن در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ رو به افزایش است ، به ویژ ه در اسپانیا یی ها و آمریکایی های آفریقایی تبار . دلیلی برای این این سقوط ناگهانی مشخص نیست .ماشه اساسی برای کتواسیدوز دیابتی انسولین کافی است.

دیابت نوع ۲ یک بیماری مزمن و خطرناک است که میتواند با عوارض مزمن جدی وبلند مدت همراه باشد زمانی که  قند خونتان را به خوبی کنترل نکنید .

شایع ترین عوارض مزمن دیابت نوع ۲ بیماغریهای قلبی ، آسیب عصبی ، مشکلات گردش خون ، صدمه به چشم، بیماریهای کلیوی و مشکلات دندانی هستند . این شرایط به نوبه خود میتوانند باعث مشکلات جدی تری شوند. به عنوان مثال ترکیبی از جریان خون ضعیف و آسیبهای عصبی در پا و یا ساق می تواند زخمهای پوستی یا عفوتهایی که التیام نمییابد را ایجاد کند ، گاهی اوقات منجر به قطع عضو میشود . آسیب به عروق خونی در چشم ها در نهایت می تواند باعث کوری شود . بعضی از این عوارض دیابت در مراحل اولیه هیچ نشانه ای ندارند ، اما همه آنها از جمله آسیب به عروق خونی یا اعصاب ناشی از قند خون بالاست.

افراد مبتلا به دیابت که قند خونشان را در حد نرمال نگه میدارند  نسبت به کسانی که قندشان را خوب کنترل نمی کنند کمتر به عوارض بلند مدت دچار میشوند . یکی از راه حلهای جلوگیری ، تاخیر یا به حداقل رساندن بسیاری از عوارضناشی از دیابت کنترل دقیق قند خونتان است . کنترل مناسب قند خون شامل پیروی از برنامه درمانیتان ، که تر کیبی از ماینات پزشکی ، برنامه غذایی دیابت ، ورزش منظم ، حفظ وزن ایده آل و کنترل دقیق قند خون است .

ادامه مطلب تنها در صورت خرید قابل دسترسی است

[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][tab title=”قسمت هایی از متن (۱)”]دریافت مواد مغزی مهم

روزانه با مصرف حداقل ۴۰۰ میکروگرم ویتامین B ، اسید فولیک به همراه ویتامین های B6 و  B12 سطح هموسیستئین خود را ، که یک ماده شیمیایی بدن است که نشان دهنده ی حضور التهاب فرمن در عروق خونی می باشد ،  کاهش دهید . ترویج التهاب ناشی از رسوب چربی در شریانهاست که می تواند به بیماری قلبی منجر شود . منابع خوب اسید فولیک عبارتند از سبزیجات سبز برگ پهن ، آب پرتقال و دانه های خشک . اسید فولیک در مکمل های روزانه معدنی / ویتامینی ، و نان ، غلات و دانه های غنی شده با اسید فولیک یافت می شود .

مصرف یک آسپرین در روز

بسیاری از پزشکان مصرف روزانه یک آسپرین را توصیه می کنند ، مثلاً آسپرین کودک در افراد مبتلا به دیابت که بیش از ۳۰ سال سن دارند به جلوگیری از بیماری های قلبی و سکته مغزی کمک می کند . آسپرین نشان داده که از تجمع سلول های خونی کنار هم جلوگیری می کند و احتمال کمتری وجود دارد که به شکل یک لخته خون که می تواند یک شریان را مسدود کند و موجب حمله قلبی یا سکته مغزی شود ، در آیند . مصرف منظم آسپرین می تواند لایه پوشاننده ی معده را ترک کند و باعث خونریزی شود ، بنابراین قبل از اینکه مصرف آن را شروع کنید با دکترتان مشورت کنید . آسپرین پوشش روده را نسبت به کمتر تحریک می کند . شما می توانید شریانی مسدود داشته باشید و ندانید زیرا اغلب بیماری های قلبی خود آگاه می شوند . برخی دیگر دچار درد قفسه سینه ( آنژین ) می شوند که هنگامی که عضلات قلب موقتاً اکسیژن نا کافی دریافت می کنند ، رخ می دهد . آنژین بیشتر احتمال دارد که در طی ورزش یا دوره های استرس عاطفی رخ دهد . درد معمولاً با درد حمله قلبی متوقف می شود ، در مقابل با استراحت متوقف نمی شود .

 

 

تشخیص بیماری قلبی

اگر شما آنژین ، یا چند عامل خطر برای بیماری های قلبی دارید ، دکترتان ممکن است شما را به یک متخصص قلب و عروق ( یک دکتر متخصص درمان مشکلات قلب ) مرجوع کند . دکترتان یا متخصص قلب و عروق برای تشخیص بیماری های قلبی احتمالاً شما را مانند زیر از طریق یک سری آزمایشات بررسی کند.

 

ثبت ضربان قلب به وسیله برق ( الکتروکاردیوگرام نوار قلب )

نوار قلب ( E C G ) فعالیت های الکتریکی عضله قلب را اندازه گیری می کند و به پزشکان اجازه می دهید که هر گونه آریتمی ( ضربان قلب غیر طبیعی ) را تشخیص دهند . E C G می تواند نقطه ایکسمی که جریان خون کافی به قلب می رساند باشد . حمله قلبی معمولاً همراه با علائم متفاوتی جسمانی است اما برای همه کسانی که یک حمله قلبی داشته اند مشابه نیست ، و زنان می توانند علائم متفاوتی نسبت به مردان داشته باشند . با علائم حمله قلبی آن شوید که اگر رخ داد بتوانید کاری انجام دهید . اگر فکر می کنید که می توانید یک حمله قلبی داشته باشید تاخیر نکنید ؛ هرچه زودتر درمان کنید تا آسیب کمتری به قلب شما وارد شود و به احتمال زیاد نتیجه می گیرید . با ۹۱۱ تماس بگیرید و در حالی که منتظرید به طور منظم یک آسپرین بجوید ( نه پوشش دار روده ) که خون را رقیق کند و احتمالاً کمک کند که از آسیب رسیدن به قلب جلوگیری شود. سعی نکنید که تا بیمارستان خودتان رانندگی کنید چون ممکن است در حالی که رانندگی می کنید هوشیاریتان را از دست بدهید .

شایعترین علائم حمله قلب :

 • درد فشاری سینه یا فشار تنگ در اطراف قفسه سینه
 • درد یا ناراحتی در بازوها ، پشت گردن ، فک یا معده
 • تنگی نفس
 • سوء هاضمه و یا تهوع
 • شکستن در عرق سرد

بسیاری از زنان فکر می کنند که احتمال حمله قلبی در آنها نسبت به مردان وجود ندارد ، اما آنها اشتباه می کنند . در ایالات متحده بیماری های قلبی قاتل بالای زنان و مردان است . به طور متوسط ، زنان حدود ۱۰ سال از مردان مسن ترند هنگامی که برای اولین بار دچار حمله قلبی می شوند ، و اغلب علائم هشدار دهنده ی آنها متفاوت است . اگرچه شایعترین علامت هشدار دهنده ی یک حمله قلبی در زنان درد یا ناراحتی قفسه سینه است . همچنین در مردان ، زنان بیشتر از مردان ممکن است که علائم زیر را تجربه کنند :

 • تنگی نفس
 • خستگی شدید
 • سوء هاضمه ، تهوع یا استفراغ
 • درد پشت ، گردن ، یا شانه
 • سرگیجه

علائم هشدار دهنده ی حمله قلبی

الکتروکاردیوگرام

در حین نوار قلب ، دکتر یا تکنسین می خواهد الکترودها را روی قفسه سینه ، بازوها ، و ساق پایتان برای اندازه گیری و ثبت فعالیت الکتریکی قلب تان ، قرار دهد .

تپش نگار ( الکتروگراف )

الکتروها

تست ورزش

برای تست استرس ، شما باید E C G  را در حالی که روی یک تردمیل می دوید یا قدم می زنید یا سوار یک دوچرخه ثابت هستید برای چک کردن ضربان غیر طبیعی قلب یا جریان خون کافی به قلب در طول فغالیت بدنی ، انجام دهید . یک آزمون مشابه که تست استرس تالیوم نامیده می شود ، آهنگ حرکت یک ماده رادیواکتیو از طریق جریان خون در طول فعالیت ورزش است .

اکوکاردیوگرام

در اکوکاردیوگرام از امواج صوتی برای تولید تصاویری استفاده می شود که اندازه ی قلب ( قلب بیمار یا آسیب که اغلب بزرگ شده ) ، عملکرد دریچه آن را نشان می دهد . افرادی که مبتلا به جریان خون ناکافی به قلب هستند ، حرکت پمپاژ بطن چپ قلب در اکوکاردیوگرام غیر طبیعی ظاهر می شود . اکوکاردیوگرام استرس ترکیبی از تست استرس اکوکاردیوگرام است .

تست استرس

تست ورزش به پزشکان کمک می کند که شدت بیماری های قلبی را ارزیابی کنند و به خوبی نشان می دهد که چگونه قلب به نرسیدن خون کافی پاسخ می دهد .

الکترود     تردمیل     الکتروگرام

اکوکاردیوگرام

در طول اکوکاردیوگرام ، یک تکنسین وسیله ای به نام مبدل را در سمت چپ قفسه سینه قرار می دهد . مبدل امواج صوتی را به یک تصویر تبدیل می کند و صفحه نمایش کامپیوتر انتقال می دهد .

آنژیوگرافی کرونر

پزشکان انجام یک آنژیوگرافی را ، به عنوان کانتریزاسیون قلبی که بیشتر نمای بسته ی داخل سرخ رگهایی که باعث سکته قلبی شده اند را بررسی می کند ، می شناسند . برای این روش ، یک لوله انغطاف پذیر نازک ( کانتر ) را در یک رگ خونی بزرگ (معمولاً در ناحیه کشاله ران ) قرار داده تا از طریق آئورت ( سرخ رگ اصلی بدن ) به داخل شریانهای منتهی به قلب برود . پس از تزریق ماده کانتر ، دکتر مجموعه ای از تصاویر اشعه X دقیقاً نشان می دهند که هر انسداد کجا و چگونه است .

سی تی اسکن

اسکن توموگرافی کامپیوتری ( C T ) تصاویر اشعه X مقطعی از قلب و شریانهای بیمار از طریق رینگ شاپر ( حلقه مانند ) در یک جدول اسلاید می گیرد . این تصاویر می توانند ذرات کلسیم در رسوب چربی در سرخ رگهای منجر به قلب را تشخیص دهند . اسن سپرده کلسیفیه یا پلاک ، نشانه های بیماری قلبی هستند .

M R I قلب

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (M R I ) با استفاده از امواج رادیویی و یک میدان مغناطیسی قوی به جای اشعه X به ارائه تصاویری از اندام های داخلی بافت ها می پردازد . تصاویر گرفته شده از طریق ماشین رینگ شاپر به عنوان فرد نهفته در جدول اسلاید است . M R I قلب پزشکان قادر به بررسی ساختار قلب و رگ های خونی بزرگ ، ارزیابی عملکرد آنها ، و تشخیص آسیب به قلب از طریق حمله قلبی یل بیماری قلبی می سازد .

درمان بیماری قلبی

دانشمندان بسیاری از داروهای مختلف از جمله مسدود کننده ها ، مهارکننده ها A C E ، دیورتیک ها ، آماده سازی دیژیتال ، و داروهای ضد انعقاد را برای درمان بیماری های قلبی توصیه می کنند .پس از یک معاینه کامل ، دکترتان تصمیم خواهد گرفت که کدام دارو جریان خون به قلبتان را بهبود می بخشد و درد قفسه سینه تان را تشکیل می دهد . شما احتمالاً مجبور خواهید بود که این دارو را برای تمام عمرتان مصرف کنید . تعدادی از روش هایی که پزشکان می توانند برای تغییر مسیر یا بازگشایی رگهای خونی اطراف عروق مسدود انجام دهند شامل موارد زیر می شود .

جراحی پیوند عروق کرونر

عمل جراحی بای پس به طور گسترده ای برای درمان رسوب چربی در سرخ رگهای پیوندی عروق خونی سالم از سایر نقاط بدن ( معمولاً پا ) بر روی شریان مبتلا به نغییر مسیر جریان خون در اطراف انسداد استفاده می شود . بیشتر عروق پیوندی حداقل ۱۰ سال پس از جراحی باز می مانند .

آنژیوپلاستی با بالون

برای باز کردن یک شریان مسدود شده در افرادی که آنژین فرمن (در قفسه سینه ) دارند ، پزشکان از روشی به نام آنژیوپلاستی که در آن یک لوله ( کانتر ) با یک بالون در نوک آن که به عروق آسیب دیده وارد می شود ، استفاده می کنند . پزشک پس از آن بالون را باد می کند تا به رسوب چربی ( پلاک ) به سوی دیواره ی عروق فشار وارد کند . مش فلزی یا پلاستیکی که استنت نامیده می شود اغلب در محل قرار داده شده شریان را باز نگه می دارد و خطر انسداد (reblockage) را کاهش می دهد برخی استنت ها به آرامی داروهایی که کمک می کنند به جلوگیری از رشد بافت اسکاری که می تواند منجر به انسداد (reblockage) شود را آزاد می کنند .

 

[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۲)”]

آسیب های عصبی

آسیب به اعصاب که طناب نخاعی اتصال به عضلات ، عروق خونی ، پوست و ارگانهای داخلی بدن است ، یکی از شایعترین مردن دیابت نوع ۲ است .پزشکان آن را نوروپاتی محیطی می گویند . به دلیل تاثیرش بر روی اعصاب محیطی که حامل پیامهای بین سیستم عصبی مرکزی ( مغز و نخاع ) . سایر اعضای بدن . با این حال ، نوروپاتی محیطی می تواند به اعصاب کنترل خودکار توابع مانند تنفس و ضربان قلب تاثیر بگذارد.

سه نوع اصلی از اعصاب محیطی وجود دارد : موتور حرکتی ، حسی و اتونومیک . اعصاب حرکتی سیگنالهایی را به عضلات برای شروع فعالیت مانند بلند کردن یک بازو و یا راه رفتن ، انتقال می دهند. اعصاب حسی انگیزه را در خلاف جهت حواسها ( بینایی – شنوایی ، لامسه ، بویایی ، چشایی و تعادل ) به مغز حمل می کنند . همچنین اعصاب حسی پیامهای درد را به مغز انتقال می دهند . اعصاب اتونومیک پیامهایی در مورد عملکرد بدن بیش از این که شما هیچ کنترلی داشته باشید به مغز منتقل می کند ، مانند تنفس ، ضربان قلب ، هضم ، و آزادسازی هورمونها . سطح بالای قند در خون می تواند باعث آسیب رسیدن به هر کدام از این اعصاب باشد . آسیب عصبی ناشی از دیابت می تواند دردناک و ناتوان کننده باشد . شایع ترین علائم آسیب عصبی شامل بی حسی ، سوزن سوزن شدن یا تیغ دار شدن ، و سوزش دردناک در انگشتان و پاها می باشد اما گاهی در دستها هم می تواند باشد . انگشتان پا می توانند بسیار دردناک باشند و راه رفتن یا ایستادن مشکل شود . آسیب های عصبی می توانند تنها روی بخشی از تاثیر بگذارند اما معمولاً هر دو طرف بدن را تحت تاثیر قرار می دهد . این علائم از افزایش فعالیت اعصاب هنگامی که آسیب دیده اند یا در پروسه درمانی هستند ، حاصل می شوند.

افرادی که مبتلا به آسیب عصبی هستند اغلب احساس می کنند که در منطقه آسیب دیده توانایی شان کمتر شده است . از دست دادن حس در پا ، به عنوان مثال ، می تواند به ناتوانی در احساس موقعیت پا منجر شود که باعث می شود مفصل مچ پا بی ثبات شود . پایتان می تواند مجروح شود چرا که شما نمی توانید احساس درد کنید ، درک نمی کنید پایتان زخمی شده است . ناخنهای روینده شصت پا یا یک زخم کوچک در پا می تواند تا وقتی که عفونت در آن قرار دارد خسته تان کند . اگر رگهای خونی اطراف آن نیز صدمه دیده ، زخم ممکن است التیام نیابد و می تواند زخم فرمن پا شود . در نهایت ، بافت می تواند بمیرد ( گانگرن ) و ممکن است قطع عضو منطقه آسیب دیده لازم باشد . آسیب های عصبی در افراد مبتلا به دیابت شایعترین علت قطع عضو در ایالات متحده است . آسیب های عصبی می توانند اثرات مضر دیگری نیز داشته باشند ، از جمله ضعف عضلانی ، مشکلات نعوظ ( مشاهده صفحه ۱۹۰ ) ، اسهال ، یبوست و عفونتهای مکرر دستگاه ادراری .

برای تشخیص نوروپاتی محیطی ، دکتر از شما می خواهد درد و سایر علائم خود را توصیف کنید . همچنین ممکن است قدرت عضلانی و احساستان را ارزیابی کند ، به عنوان مثال ، مشاهده این که آیا شما می توانید یک ارتعاش ، یا سیخونک با بین کسل کننده را احساس کنید . در برخی آزمایشها از شوک الکتریکی خفیفی جهت اندازه گیری سرعت انگیزه ی سفر در طول عصب ، استفاده می شود.

در بعضی موارد ، آسیب عصبی تنها چند ماه طول می کشد و خودش از بین می رود ، اما در بیشتر موارد بیماری فرمن است و بدتر می شود . پزشکان هنوز نمی دانند که چگونه اعصاب آسیب دیده توسط دیابت نوع دو را درمان کنند ، عمدتاً به دنبال درمان علائم بهبود ایجاد می شود . برای تسکین درد ، پزشکان اغلب بیش از حد داروهای ضد درد مانند ایبوپروفن تجویز می کنند . داروهای  تجویز مانند ایمپرامین ( داروی ضد افسردگی ) و گاباپنتین ( مورد استفاده در درمان تشنج در صرع ) برای از بین بردن درد ناشی از آسیب های عصبی دیابتی ، نشان داده شده است . کرم کپسایسین که شامل عصاره فلفل تند است می تواند برای پوست استفاده شود تا کمک کند که مانع سیگنالهای درد شود . بهترین کار استفاده منظم از مسکن ها قبل از شروع درد شدید در طول روز است . مواد مخدر نیز برای تسکین درد تجویز می شود ، اما پزشکان به دلیل خطر ابتلا به اعتیاد با احتیاط از آنها استفاده می کنند . پزشکان هنوز هم نمی دانند که دقیقاً چگونه دیابت باعث آسیب عصبی می شود ، اما به نظر می رسد که کنترل قتد خون نقش کلیدی در جلوگیری از ن داشته باشد ، به دلیل آسیب عصبی در افرادی که دیابت حاد طولانی مدت داشته اند و در کسانی که مشکل کنترل قند خونشان را دارند بدتر است . سیگار نکشید و از مصرف الکل اجتناب کنید تا بتوانید در کاهش خطر ابتلا به آسیب های عصبی به خوتان کمک کنید . ذسیدن و ماندن در وزن سالم و درگیر شدن با فعالیتهای بدنی منظم می تواند به جلوگیری از هر آسیب عصبی قبل از بدتر شدن کمک کند .

چک کردن روزانه پا

سطح قند خون بالا در بیماری دیابت می تواند دو مشکل که باعث صدمه زدن به پایتان می شود را ایجاد کند : آسیب های عصبی و جریان خون ضعیف . داشتن اعصاب آسیب دیده باعث می شود که کمتر درد ، گرما یا سرما را در پاها و انگشتانتان احساس کنید . از آنجا که شما درد را احساس نمس کنید ، ممکن است متوجه وجود یک زخم یا برش بر روی پایتان شوید و آن می تواند بزرگتر یا عفونی شود . گردش خون ضعیف جریان خون را در پاها و انگشتانتان کاهش می دهد ، و باعث می شود که درمان زخم یا عفونت پاها سخت تر شود . اگر سیگار می کشید مشکل جریان خون حتی می تواند بدتر شود . آسیب عصبی و گردش خون ضعیف می توانند به زخم شدید پاها منجر شوند . در موارد شدید ، زخم پای آلوده هرگز التیام نمی یابد و پوست بافت اطراف زخم شروع به مردن و سیاه شدن می کند . این وضعیت گانگرن نامیده می شود . برای حفظ گانگرن از گسترش در پا ، جراح ممکن است که پنجه ، پا یا قسمتی از پا را قطع کند . حتی بعضی از مشکلات پا مثل میخچه و پینه می تواند باعث مشکلات جدی برای یک فرد دیابتی شود . سایر بیماری های شایع پا که می تواند به عفونت در افراد مبتلا به دیابت منجر شود عبارتند از : ناخن روینده شصت ، تاول ، پینه پا ، زگیل کف پا ، hammertoes ، قارچ انگشتان ، حتی خشکی پوست ( پوست ترک خورده ) می تواند یک مشکل باشد . مشکلات پا را ببینید اگر متوجه هر چیزی شدید فوراً پزشکتان را در اطلاع قرار دهید .

مهمترین کاری که می توانید انجام دهید از پاهایتان مراقبت کنید و روزانه برای چیزهای غیر عادی آنها را چک کنید .یک زمان خاص را برای این کار قرار دهید پس از آن عادتی می شود که نمی توانید فراموشش کنید . اگر نمی توانید برای دیدن انگشتانتان خم شوید ، از یک آینه استفاده کنید . اگر نمی توانید به خوبی ببینید از کسی بخواهید که پاهایتان را چک کند . از دکترتان بخواهید که یک پودیاترسیت ( پزشک پا ) بتواند ناخن هایتان را کوتاه کند توصیه کند ، اگر خودتان نمی توانید آن را انجام دهید .

چند راهنمایی دیگر برای کمک به حفظ سلامتی پاهایتان :

 • هر روز پاهایتان را در آب ولرم بشویید . درجه حرارت آب را با آرنج تان تست کنید نه پایتان . پاهایتان را به طور کامل خشک کنید ، به خصوص بین انگشتان پاهایتان را .
 • اگر پوستتان خشک است ، بعد از شستن و خشک کردن پاهایتان بر روی آنها لوسیون بزنید .
 • میخچه و پینه را به آرامی با یک سنگ سنباده یا سنگ پا بعد از حمام بسایید . از تیغ ریش تراش یا چاقو استفاده نکنید .
 • ناخن هایتان را یک بار در هفته کوتاه کنید . بعد از حمام هنگامی که آنها نرم هستند آنها را کوتاه کنید . آنها را مستقیم کوتاه کنید اما نه خیلی کوتاه و با سوهان بسایید . گوشه های انگشتان پا را نبرید .
 • همیشه برای محافظت از پاهایتان کفش یا دمپایی بپوشید .
 • برای جلوگیری از تاول جوراب یا جوراب ساق بلند بپوشید . جوراب ساق بلند نایلونی تا زانو نپوشید زیرا آنها می توانند زیر زانو خیلی تنگ باشند و جریا خون را بیشتر کاهش دهند .
 • مطمئن شوید که کفشتان مناسب است . کفش را در پایان روز که پاهایتان بزرگتر است بخرید . به کفشهای جدیدتان را به آرامی برای یک یا دو ساعت در روز در دو هفته اول بپوشید .
 • قبل از اینکه کفشهایتان را بپوشید ، چک کنید که چیز تیزی ( مانند ریگ در آن وجود ندارد .
 • جریان خون را در پاهایتان حفظ کنید . پاهایتان را بالا نگه دارید ، انگشتانتان را تکان دهید و چند بار در روز پاهایتان را از مچ بالا و پایین کنید .
 • از دکترتان بخواهید حداقل یک بار در سال پاهایتان را بررسی کند .

بیشتر زخم های پا اغلب روی توپ یا روی انگشت بزرگ ظاهر می شوند . اتصالات ضعیف کفش باعث ایجاد زخم در اطراف پا می شود . اگر متوجه هر زخم یا پوست شکسته ای شدید فوراً به پزشکتان مراجعه کنید در حالی که پایتان را چک می کنید زیرا نادیده گرفتن یک زخم می تواند باعث عفونت شود و عفونت علت عمده قطع عضو است .

مشکلات پوستی

دیابت روی هر قسمت بدن از جمله پوست تاثیر می گذارد . ۳/۱ از کل افرادی که مبتلا به دیابت نوع دو هستند دچار مشکلات پوستی هستند . در واقع ، اختلالات پوستی اولین نشانه قابل توجه برای برخی افراد مبتلا به دیابت است . احتمال بیشتری وجود دارد که افراد مبتلا به دیابت نوع دو نسبت به افراد بدون مشکل دچار بیماری های خاص پوستی شوند و بعضی بیماریهای پوستی در افراد مبتلا به دیابت انحصاری است . دیابت نوع دو می تواند به دو روش روی پوستتان تاثیر بگذارد . اول زمانی که قند خون شما بالاست ، بدنتان مایع از دست می دهد ، که ممکن است پوست خشک شود . دوم ، آسیب عصبی ناشی از دیابت می تواند مانع عرق کردن ( عرق کردن کمک می کند پوست نرم و مرطوب شود ) شود . خاراندن و خارش پوست خشک پوست می تواند باعث ایجاد زخم شود ، یک محیط برای ورود میکروب و ایجاد عفونت ارائه می شود . در زیر برخی مشکلات پوستی افراد مبتلا به دیابت نوع دو آمده است .

عفونت های باکتریایی

عفونت های عادی باکتریایی افراد دیابتی مبتلا به گل مژه ( عفونت غدد پلک ) ، عفونتهای فولیکول مو ( عفونتهای پوستی عمیق ) ، و عفونتهای اطراف انگشتان دست و ناخن ها را تحت تاثیر قرار می دهد . پزشکان عفونتهای باکتریایی را به آنتی بیوتیک درمان می کنند .

 

 

عفونتهای قارچی

افراد مبتلا به دیابت به عفونتهای فونگ کاندیدا آبیکانس که نوعی مخمر ایت حساس هستند . عفونت مخمر معمولاً در برابر گرمایی از پوست مثل زیر سینه ، بین انگشتان دست و پا ، گوشه و کنار دهن ، زیر بغل ، و کشاله ران ، ایجا می شود . عفونتهای قارچی خارش تولید می کنند . مناطق قرمز رنگ توسط تاول و فلس احاطه می شود . همچنین عفونت مخمر می تواند در دهان ، به عنوان برفک رخ دهد . خارش سوارکار ماهر ، ورزش های پا ، عفونت قارچی و عفونت های قارچی واژن از جمله عفونتهای قارچی رایج می باشند . برای درمان این عفونتها کرم ضد قارچ تجویز می شود .

آکانتوز آکانتوز ( نیگریکنز آکانتوز )

معمولاً در افراد چاق به خصوص بچه ها و جوانان ، کاراکترهای آکانتوز آکانتوز ( مشاهده صفحه ۲۰۷ ) لکه های قهوه ای روی گردن ، زیر بغل و کشاله ران با کمی برجستگی دیده می شود . کاهش وزن می تواند به ناپدید شدن این لکه ها کمک کند .

Necrobiosislipoidicadiabeticorum

در حالی که تنها یک نفر از ۳۰۰ نفر قبلا به دیابت را تحت تاثیر قرار می دهد ، این اختلال نادر پا می تواند بد شکل ظاهر شود . اطراف آن بزرگ با کمی تو رفتگی قرمز یا لکه های بنفش پوست که می تواند دردناک و گاهی شکستنی تولید می شود . زنان ۳ برابر بیشتر از مردان به این اختلال دچار می شوند .

 

در موپاشی دیابتیک

اطراف فاکتورهای در موپاشی دیابتیک ، لکه های فلس دار قهوه ای روشن به خصوص در ساق پا وجود دارد.

درمان آب سیاه

آسیب عصب بینایی از گلوکوم معمولا دایمی است ,اما با درمان می توان بیماری را کند یا از بدتر شدن آن جلوگیری کرد.چشم پزشک گلوکوم را با تجویز قطره چشم که کمترین فشار را به چشم وارد میکند,درمان می کنند.شما باید برای گرفتن قطره در بقیه عمرتان فشار را کنترل کنید.اگر قطره چشم رد شد یا شما یک واکنش آلرژیک به آن داشتید,عمل جراحی لیزر می تواند انجام شود تا بطور دایم زاویه زهکشی را تغییر دهد و اجازه دهد که مایع دور چشم به آسانی تخلیه شود.عمل جراحی لیزر برای گلوکوم بدون درد است.

آب مروارید

کدورت عدسی چشم از تجمع فیبرهای پروتیینی ایجاد می شود که باعث تاری یا تحریف دید می شود.افراد مبتلا به دیابت ۶۰ درصد بیش تر از افرادی که دیابت ندارند در معرض خطر ابتلا آب مروارید در سنین پایین هستند.

درمان آب مروارید

برای درمان آّب مروارید پزشکان جراح لنز تیره و ابر آلود را برمی دارند ویک لنز جدبد جایگزین می کنند جراحی آب مروارید ۹۸ درصد در بازگشت آب بینایی موفقیت آمیز است,حدود یک ساعت یا کمتر طول میکشد و همان روز به خانه می روید و احتمالا در عرض چند روز قادر خواهید بود که فعالیت های معمولتان را انجام دهید.

معاینه منظم چشم

اگر به دیابت نوع ۲ مبتلا هستید باید یک چشم یطشک(یک دکتر که متخصص بیماری های چشمی است) را حداقل یک بار در سال ببینید.اگر در حال حاضر رتینوپاتی دیابتی داشته اید ممکن است که نیاز داشته باشید که چشمتان را بیش تر از یک بار در سال بررسی کنید.چشم پزشک می تواند رتینو پاتی دیابتی و گلوکوم را با استفاده از یک سری آزمایشات بررسی کند.آمون بصری دید نشان می دهد که در فواصل مختلف چگونخ میتوانید ببینید. آزمون میدانی دید,دید محیطی شما را ارزیابی میکند.برای معاینه چشم متسع شده ,دکتر قطره ای در چشمانتان می ریزد تا گسترش یا گشاد شود و ا. می تواند هر گونه آسیب به اعصاب نوری یا شبکیه چشم را ببیند(از طریق لنز بزرگنمایی) .در معاینه چشم متسع شده دکتر می تواند نشانه های اولیه رتینو پاتی دیابتی از جمله نشت عروق خونی ,تورم شبکیه, و بافت عصبی آسیب دیده را ببیند.معاینه چشم,اقدامات تونومتری فشار داخل چشم نامیده می شود که به تشخیص گلوکوم کمک میکند.

بیماری کلیوی

کلیه حاوی میلیون ها رگهای خونی میکروسکوپی است.که مواد زاید را از خون فیلتر می کند.دیابت می تواند همانطور که به سایر عروق در قسمت های دیگر بدن آسیب می رساند به این عروق خونی کوچک نیز آسیب وارد کند.سطوح بالای قند خون کلیه ها را مجبور می کند که خون بسیار زایادی را فیلتر کنند.با گذشت زمان کلیه ها کار زیادی انجام می دهند و شروع به نشت کردن می کنند. پروتئین ها که به طور عادی در جریان خون گردش می کنند وارد ادرار می شوند. در مرحله بعد مواد زائد شروع به تجمع کردن در خون می کنند. در نهایت کلیه ها ممکن است قادر به حذف مواد زائد نباشند.

ازانجایی که کلیه ها عدم رگ های خونی شان را جبران می کنند، بیماری های کلیوی هیچ نشانه ای ندارد تا وقتی که کاملا از بین رفته باشد. علائم اولیه نارسایی کلیه شامل وجود مایعات در بافت ها، با از دست دادن اشتها، کاهش خواب، ضعف، استفراغ، دفع ادرار و در نهایت اشکال در تمرکز می باشد. سرانجام، ادرارتان کاهش می یابد و گاهی کمتر از یک فنجان در روز ادرار می کنید. ممکن است که در پاها و دستانتان تورم ایجاد شود. بدون درمان کلیه ها، خواب آلودگیع گیجی و تشنج و درنهایت مرگ را به دنبال دارد..

تنها ۱۰ تا ۲۰ درصد افراد مبتلا به دیابت به بیماری کلیه دچار هستند. با این حال امکان بیماری کلیه یکی دیگر از انگیزه های قوی در طول یک معاینه معمولی است. به دکترتان به طور منظم بروید تا فشار خونتان را بگیرد و دستور آزمایشادرار مخصوص برای وجود پروتئین در ادرارتان بدهد که می تواند نشانه بیماری کلیوی باشد. مانند دیگر عوارض بالقوه دیابت می توان با تحت کنترل  داشتن قند خون از بیماری کلیوی جلوگیری کرد. حفظ فشار خون در حالت نرمال مهم است. چون باکمی افزایش فشار خونع بیماری کلیوی به سرعت بدتر می شود. اگر نمی توانید فشار خونتان را با رژیم غذایی کنترل وزن و ورزش کنترل کنید دکترتان ممککن داروی ضد فشار خون برایتان تجویز کند. داروهای مهار کننده ACE برای افرادی که دارای فشار خون بالا و بیماری کلیه هستند خوب است. زیرا آنها پیشرفت بیماری کلیوی را کند می کنند. برای نظارت بر سلامت کلیه هایتان دکترتان تست منظم غملکرد کلیه های را توصیه می کند.[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۳)”]

انسولین

اگر شیوه زندگی تغییر کند و داروهای خوراکی کم کننده گلوکز به خوبی قند خون کودک شما را کنترل نکند، او ممکن است نیاز به تزریق انسولین داشته باشد، تزریق انسولین در لایه های بافت بین عضلات و پوست که لایه زیر پوستی نام دارد، انجام می شود.تزریق انسولین در این لایه این اطمینان را می دهد که با یک سرع خوب جذب شده است.که به نگهداری سطح نرمال قند خون کمک می کند.

بافت زیر پوستی در حال حاضر در بدن وجود دارد، اما بعضی از قسمت های ان برای تزریق انسولین بهتر از بقیه هستند، چون انها از رگ های خونی بزرگ و عصب ها دور هستند.بهترین مکان برای تزریق انسولین در بالای قسمت بیرونی بازوهاست، ججلو و کنار ران. پشت دقیقا بالای کمر، و شکم.

محل تزریق، نیازمند تغییر است چون تزریق در قسمت های یکسان می تواند به بافت های حساس آسیب برساند و جذب انسولین را کاهش دهد.

 

 

زندگی با دیابت نوع ۲

دیابت چالش هایی را برای بچه ها فراهم می کند.آنها مجبورند که توجه ویژه ای به غذایشان داشته باشند، به سطح قند خونشان نظارت داشته باشند، داروهای دیابت یا انسولین مصرف کنند، هنگامی روال زندگی کودک شما با قبل از ابتلای او به دیابت متفاوت است، خانواده شما هنوز هم می تواند یک زندگی نرمال را با تبدیل دیابت به یک قسمت دقیق زندگی داشته باشد. اجازه دهید فرزندتان تا حد ممکن خوش مواظب دیابتش باشد، بسته به سنی که دارد. به عهده گرفتن مسئولیت شخصی برای مراقبت از دیابتبه کودکان کمک می کند که مستقل شوند و آماده شان می کند تا مسئولیت های بزرگ را برای اختلالی که با آن رشد کرده اند، به عهده بگیرند.

اجازه ندهید دیابت یک نقطه کانونی در زندگی فرزندتان شود، اجازه دهید در علایق و سرگرمی هایش تا حد امکان شرکت کند. بسته به شدت شرط فرزندتان، چیزهای ساده از قبیل رفتن به مهمانی تولد، ورزش کردن یا شب با دوستان ماندنمی تواند نیازمند طرح های دقیق باشد. فرزند شما ممکن است هر روز به تزریق انسولین یا مصرف داروهای دیابت نیاز داشته باشد،او همچنین ممکن است مجبور باشد هر روز سطح گلوکز خونش را چک کند و انتخاب های غذایی درست را به یاد آورد.

 

 

 

مناسبت های ویژه

داشتن دیابت نباید فرزند شما را از داشتن از داشتن تفریح نسبت به دیگر بچه ها متمایز کند. برخی طرح های پیشرفته می تواند بچه مبتلا به دیابت را قادر به شرکت در جشن ها و مناسبت های ویژه کند. از قبیل روز پیتزا در مدرسه، مهمانی های کلاسی، و مهمانی های جشن تولد.چند توصیه اساسی برای برای کمک به فرزند شما در لذت بردن از موقعیت های خاص وجود دارد:

 • با میزبان تماس بگیرید و بپرسی چه غدایی و در چه زمانی سرو خواهد شد.
 1. Q. اگر دختر من انسولین تزریق کند، بدین معناست که او مجبور است در طول زندگی اش همواره استراحت کند؟
 2. A. برخی بچه ها با دیابت نوع ۲ نیازمند تزریق روزانه انسولین هستند، تنها و یا به همراه مصرف داروهای خوراکی متفورمین. دیگر بچه ها ممکن است نیاز به تزریق موقتی داشته باشند. هنگامی که آنها با دیابات نوع دو، یا در طول یک بیماری یا جراحی تشخیص داده شوندکه می تواند روی کنترل گلوکز خون تأثیر بگذارد. برخی از داروهای خوراکی که در حال حاضر برای بزرگسالان استفاده می شوند، ممکن است همچنین برای بچه ها توسعه یابند.

Q و A

 • بفهمید چه فعالیت های بدنی طراحی شده اند.ممکن است فرزند شما مجبور باشد قبل از آن، در طول آن یا بعد از آن، سطح قند خون خود را چک کند، اگر فعالیت ها شدید باشند.
 • غذاهایی که سرو شده اند را تعویض کنید و یا از یک کارشناس تغذیه بخواهید که شما را در این امر یاری دهد.
 • ممکن است مجبور شوید گروه های غذایی متفاوت را برای تناسب با غذاهای مهمانی در وعده غذایی فرزندتان جایگزین کنید. برای مثال:

۲ انتخاب شیر= ا انتخاب نشاسته + ۱ انتخاب پروتئین

۱ انتخاب نشاسته = ۱ انتخاب میوه و سبزیجات

۱ اتخاب میوه و سبزیجات = ۱ انتخاب قند

۲ انتخاب نشاسته= ۳ انتخاب قند

اگر فعالیت های فیزیکی زیادی وجود داشت، فرزند شما ممکن است چند غذای اضافی یا یک تغییر در انسولینش نیاز داشته باشد.

 

 

 

 

 

ارتباطات خانوادگی

بعد از تشخیص دیابت، کودکان اغلب متوجه تغییراتی در ارتباط والدین و خواهر و برادر با خودشان می شوند. شما ممکن است بیشتر در مورد فرزندتان نگران شوید، مخصوصا زمانی که او از خانه دور است، و فرزندان دیگر شما ممکن است از توجه زیادی شما به خواهر یا برادر دیابتی شان، خشمگین شوند.هر گونه تغییر در گرایش ها توسط اعضای خانواده می تواند احساسات و عواطف کودک دیابتی را نابود کند.این احساس ها معمولی هستند. شما میتوانید به فرزندتان، با حضور در کنار او، کمک کنید. هر زمانی که نیاز به صحبت کردن دارد، به او گوش دهید. فعالیت ها را با همه فرزندانتان طرح ریزی کنید تا همه لذت ببرند. این کار در برخی زمان ها می تواند به از بین رفتن احساس نا امنی کمک کند و فرزندان را نسبت به خواهر یا برادر دیابتی شان حساس تر کند.

دیابت روی کل خانواده اثر می گذارد. بنابراین همه خانواده را درگیر کنید.

سختی های عاطفی

برای هر کودکی با دیابت نوع ۲، آموزش مقابله با بیماری، یک چالش بزرگ است. داشتن یک بیماری مزمن مانند دیابت می تواند مشکلات عاطفی و رفتاری را به همراه بیاورد. زیرا اختلالات می تواند در کودکان احساسات متفاوتی با دیگر بچه ها را به همراه آورد. اگر فرزند شما اضافه وزن دارد، او ممکن است با هر دوی دیابت و اضافه وزن، درگیر باشد. بچه های چاق معمولا از هم سن های معمولی خود دوری می کنند و ممکن است در مدرسه مورد آزار و اذیت واقع شوند.اگر شما هر مشکلی را متوجه شدید، روش درمانی مناسبی را برای فرزندتان پیدا کنید. با یک روانشناس یا مددکار اجتماعی در مورد فرزندتان صحبت کنید.

همه والدین به اجاره یک پرستار بچه نیاز دارند، مطمئن شوید که پرستار بچه شما اطلاعاتی در مورد دیابت دارد. یک پرستار با تجربه از یک بیمارستان محلی پیدا کنید. اوقاتی را با کودک خود بگذرانید. قبل از اینکه او با پرستار تنها شود. راهایی وجود دارد تا بفهمید آیا نیازهای فرزندتان برآورده شده است؟

 • یک برنامه بنویسسید برای زمانی که فرزندتان به غذا نیاز دارد . چیزهایی که باید بخورد و نباید بخورد. به پرستار بگویید برنامه را دقیق اجرا کند.
 • چیزهای یکسانی را برای تمرین انجام دهید، از پرستار بخواهید زمان تماشای تلویزیون را کم کند.
 • به پرستار بگویید چکار کند هنگامی که فرزندتان درخواست آبنبات یا چیزهای شیرین کرد.
 • تاکید کنید که به همه بچه ها توجه یکسانی کند، نه فقط به کودک دیابتی.
 • به پرستار بگویید با شما تماس اورژانسی بگیرد. اگر فرزند شما غذا نخورد.
 • شماره تلفن خودتان و یا محل کارتان را به پرستار بدهید.

 

 

 

 

اجاره یک پرستار بچه

مبتلایان به دیابت نوع دو و خانواده هایشان یاد می گیرند چگونه تغییرات مورد نیاز در شیوه زندگیشان را تنظیم کنند.

هنگامی است که همه والدین باید با فرزندانشان در مورد دوری از تنباکو و الکل صحبت کنند. این صحبت ها بویژه برای مبتلایان به دیابت مهم است.سیگار کشیدن و دیابت هر دو خطر حمله قلبی را افزایش داده و مشکلاتی را در زندگی آینده ایجاد می کنند.

نوشیدن الکل خطر اسید لاکتیم را افزایش می دهد. شما باید بدانید که سطح اضطراب شما متناسب با میزان دیابت فرزند شما افزایش می یابد. بعضی والدین نگرانند که دیابت روی توانایی یادگیری فرزندشان تأثیر بگذارد. اما تحقیقات نشان داده که مبتلایان به دیابت تحصیلات آکادمیک بهتری نسبت به هم سالان خود دارند.

اردوگاه های دیابت

به ویژه در مدت یک شب و روز تابستاناردوگاه هایی برای بچه های دیابتی در آمریکا و در بسیاری از دیگر نقاط دنیا وجود دارد.این اردوگاه ها به بچه های دیابتی اجازه می دهند که تجربه یک اردو در یک محیط امن که نیازهای آنها را براورده می کند، داشته باشند. همچنین نظارت قند خون و فعالیت های فیزیکی.همچنین امکان به اشتراک گذاری تجربه ها بین افراد دیابتی جوان وجود دارد.

به عنوان والدین یک بچه دیابتی، باید از سلامتی و امنیت غذایی و دارویی اردوگاهی که فرزندانتان را می فرستید، مطمئن باشید. مشاوران اردوگاه ها به طور دقیق می دانند که چگونه غذاهای طبیعی در اختیار بچه ها بگذارند. و آنها هر اتفاق اورژانسی را که ممکن است رخ دهد، می توانند مذیریت کنند.

مدیریت قند خون بالا و پایین

نگهداری سطح قند خون در محدوده مناسب فرزندتان، هدف اصلی کنترل دیابت است، اما افزایش یا کاهش قند خون به طور مفرط می تواند گاهی وقتها اتفاق بی افتد. با دکتر کودکتان در مورد اینکه چگونه شما و فرزندتان باید با این مشکل مبارزه کنیدو سپس به فرزندتان آموزش دهید چگونه آن را مدیریت کند.

قند خون پایین

سطح قند خون می تواند گاهی اوقات پایین باشد، این اتفاق Hypoglycemia نام دارد. و تنها در کودکانی که انسولین مصرف می کنند، اتفاق می افتد.تزریق زیاد انسولین، یک وعده یا میان وعده را از دست می دهد. مغز کودک شما به گلوکز خون به عنوان سوخت اصلی اولیه نیازمند است.و گلوکز های خیلی کوچک می توانند توانایی مغز را برای صحیح کار کردن کاهش دهد. علائم اولیه کاهش قند خون شامل استرس، لرزش و چیجی هستند. قند خون پایین فرزندتان را با خوراکی های قندی مانند آب پرتقال یا ابنبات، درمان کنید.

 

قند خون بالا

سطح قند خون گاهی اوقات می تواند خیلی بالا باشد، یک بخش که Hyperglycemia نام دارد را تولید میکند.فراموش کردن مصرف سر وقت داروی دیابت، پرخوری و یا تمرین کم می تواند این حالت را به دنبال آورد.

بر خلاف قند خون پایین، قند خون بالا معمولا رفته رفته ایجاد می شود، ساعت ها و روزها برای توسعه زمان می برد. سطح گلوکز خون که خیلی ارزیابی شده است، می توانداحساس خستگی و ماندگی در کودک ایجاد کند و نیاز او را به ادرار کردن بیشتر کند.

اگر قند خون فرزند شما در حال زیاد شدن است، قلوه های او ادرار بیشتر و بیشتری را تولید خواهد کرد، که موجب کم آبی بدن می شود. کم آبی زیاد بدن می تواند کما و یا حتی مرگ شود. اگر فرزند شما علائم قند خون بالا را دارد، فورا او را با دارو و انسولین درمان کنید و از اورژانسی شدن او جلوگیری کنید.

توسعه قند خون بالا:

 • اغلب قند خون کودک خود را چک کنید، مخصوصا زمانی که او بیمار است، زیاد می خورد و کم تمرین می کند، یا داروهای دیابتش را فراموش می کند بخورد.
 • اگر شدت قند خون خیلی زیاد استع به دکتر فرزندتان تلفن بزنید. ممکن است دکتر به تغییر داروهای فرزندتان یا تغییر دوز انسولین نیاز داشته باشد.
 • به فرزندتان اصرار کنید برای تإمین آب از دست رفته بدنش مقدار زیادی آب بنوشد.

جلوگیری از دیابت نوع دو در کودکان

جلوگیری از دیابت نوع دو در کودکان شامل کنتر ل تعداد فاکتورهای شیوه زندگی که از اضافه وزن بچه جلوگیری کرده اند، می باشد. مهمترین اطمینان، فراهم کردن غذای سالم برای بچه است.و مطمئن شدن از اینکه کودک از نظر فیزیکی فعال است. فشار خون کودکتان را به طور منظم چک کنید چون فشار خون اغلب در کودکام نبتلا به دیابت نوع دو رخ می دهد. همچنین کم کردن استرس در زندگی فرزندتان خیلی مهم است. استرس موجب بالا رفتن هورمون های استرسی و توسعه دیابت می شود.[/tab][/tabgroup]

امنیت پرداخت و ضمانت ها

خرید و دانلود فوری

نسخه خلاصه شده
5000 تومانبرای دریافت نسخه خلاصه شده

50 صفحه فارسی

فرمت فایل ورد با فونت و سایز استاندارد

دارای ضمانت بازگشت وجه

بدون نیاز به ویرایش و آماده چاپ و تحویل

دیابت در کودکان

دیابت نوع دو در کودکان

افزایش دیابت نوع دو در کودکان

افزایش وزن

سابقه خانوادگی

BMI در کودکان و نوجوانان

پس زمینه قومی

آمریکایی های آسیایی تبار

غیر فعال شدن

وزن تولد کم

بلوغ

علائم، تشخیص و درمان

علائم

AcanthosisNigricans

سندروم تخمدان پلی کیستیک

تشخیص

درمان

کنترل وزن

رژیم غذایی ترافیک نور

طرح وعده غذایی

تمرین

نظارت قند خون

داروها

وظیفه سن

انسولین تزریق کنید.

داروهای خوراکی

انسولین

زندگی با دیابت نوع ۲

مناسبت های ویژه

ارتباطات خانوادگی

سختی های عاطفی

اجاره یک پرستار بچه

اردوگاه های دیابت

مدیریت قند خون بالا و پایین

قند خون پایین

قند خون بالا

توسعه قند خون بالا:

جلوگیری از دیابت نوع دو در کودکان

حفظ وزن سالم

بهداشت مواد غذایی از همان آغاز

برای تماشای چربی های ناسالم

تهیه ناهار سالم

عدم تحمل لاکتوز

ضد قوانین فروش نوشیدنی در مدرسه تجمع کردید.

مغازه برای تغذیه

اثبات روش های زمان وعده های غذایی

بچه های خود را به آشپزخانه ببرید

اندازه بخش ها را ببینید

پایه های میوه و سبزی

مدیریت سلامتی جنین

در طول بارداری تمرین کنید:

درمان دیابت بارداری

+ فهرست ۳

دیابت در کودکان

دیابت نوع دو در کودکان

افزایش دیابت نوع دو در کودکان

افزایش وزن

سابقه خانوادگی

BMI در کودکان و نوجوانان

پس زمینه قومی

آمریکایی های آسیایی تبار

غیر فعال شدن

وزن تولد کم

بلوغ

علائم، تشخیص و درمان

علائم

AcanthosisNigricans

سندروم تخمدان پلی کیستیک

تشخیص

درمان

کنترل وزن

رژیم غذایی ترافیک نور

طرح وعده غذایی

تمرین

نظارت قند خون

داروها

وظیفه سن

انسولین تزریق کنید.

داروهای خوراکی

انسولین

زندگی با دیابت نوع ۲

مناسبت های ویژه

ارتباطات خانوادگی

+ فهرست ۴

سختی های عاطفی

اجاره یک پرستار بچه

اردوگاه های دیابت

مدیریت قند خون بالا و پایین

قند خون پایین

قند خون بالا

توسعه قند خون بالا:

جلوگیری از دیابت نوع دو در کودکان

حفظ وزن سالم

بهداشت مواد غذایی از همان آغاز

برای تماشای چربی های ناسالم

تهیه ناهار سالم

عدم تحمل لاکتوز

ضد قوانین فروش نوشیدنی در مدرسه تجمع کردید.

مغازه برای تغذیه

اثبات روش های زمان وعده های غذایی

بچه های خود را به آشپزخانه ببرید

اندازه بخش ها را ببینید

پایه های میوه و سبزی

مدیریت سلامتی جنین

در طول بارداری تمرین کنید:

درمان دیابت بارداری

خرید و دانلود فوری

نسخه کامل و مفصل
10000 تومانبرای دریافت نسخه کامل

95 صفحه فارسی

فرمت فایل ورد با فونت و سایز استاندارد

دارای ضمانت بازگشت وجه

بدون نیاز به ویرایش و آماده چاپ و تحویل

 

عوارض دیابت

هیپو گلیسمی

علایم هشار دهنده هیپوگلیسمی

الکل و کاهش قند خون

تثبیت سریع هیپوگلیسمی

جلوگیری از هیپوگلیسمی

سندرم H H N  ( H H N S )

۱۶۲ عوارض ناشی از دیابت

کتواسیدوز دیابتی

عوارض مزمن بیماری قلبی

جلوگیری از بیماری قلبی

کنترل فشار شما

بهبود کلسترول شما

ترک سیگار

مدیریت استرس شما

دریافت مواد مغزی مهم

مصرف یک آسپرین در روز

تشخیص بیماری قلبی

ثبت ضربان قلب به وسیله برق ( الکتروکاردیوگرام نوار قلب )

شایعترین علائم حمله قلب :

علائم هشدار دهنده ی حمله قلبی

تپش نگار ( الکتروگراف )

تست ورزش

اکوکاردیوگرام

تست استرس

اکوکاردیوگرام

آنژیوگرافی کرونر

سی تی اسکن

M R I قلب

درمان بیماری قلبی

جراحی پیوند عروق کرونر

آنژیوپلاستی با بالون

پرتو درمانی

سایر روش های عروق باز

سکته مغزی

دیابت و سکته مغزی

علائم هشدار دهنده ی سکته مغزی

درمان سکته مغزی

پیشگیری از سکته مغزی

عروق مسدود در مغز

مهار  شریان

تست سکته مغزی

مشکلات گردش خون

آسیب های عصبی

چک کردن روزانه پا

مشکلات پوستی

عفونت های باکتریایی

عفونتهای قارچی

آکانتوز آکانتوز ( نیگریکنز آکانتوز )

Necrobiosislipoidicadiabeticorum

در موپاشی دیابتیک

درمان آب سیاه

آب مروارید

درمان آب مروارید

معاینه منظم چشم

بیماری کلیوی

در مان بیماری های کلیوی

بیماری لثه

مشکلات نعوظ

+ فهرست

عوارض دیابت

هیپو گلیسمی

علایم هشار دهنده هیپوگلیسمی

الکل و کاهش قند خون

تثبیت سریع هیپوگلیسمی

جلوگیری از هیپوگلیسمی

سندرم H H N  ( H H N S )

۱۶۲ عوارض ناشی از دیابت

کتواسیدوز دیابتی

عوارض مزمن بیماری قلبی

جلوگیری از بیماری قلبی

کنترل فشار شما

بهبود کلسترول شما

ترک سیگار

مدیریت استرس شما

دریافت مواد مغزی مهم

مصرف یک آسپرین در روز

تشخیص بیماری قلبی

ثبت ضربان قلب به وسیله برق ( الکتروکاردیوگرام نوار قلب )

شایعترین علائم حمله قلب :

علائم هشدار دهنده ی حمله قلبی

تپش نگار ( الکتروگراف )

تست ورزش

اکوکاردیوگرام

تست استرس

اکوکاردیوگرام

آنژیوگرافی کرونر

سی تی اسکن

M R I قلب

درمان بیماری قلبی

+ فهرست ۲

جراحی پیوند عروق کرونر

آنژیوپلاستی با بالون

پرتو درمانی

سایر روش های عروق باز

سکته مغزی

دیابت و سکته مغزی

علائم هشدار دهنده ی سکته مغزی

درمان سکته مغزی

پیشگیری از سکته مغزی

عروق مسدود در مغز

مهار  شریان

تست سکته مغزی

مشکلات گردش خون

آسیب های عصبی

چک کردن روزانه پا

مشکلات پوستی

عفونت های باکتریایی

عفونتهای قارچی

آکانتوز آکانتوز ( نیگریکنز آکانتوز )

Necrobiosislipoidicadiabeticorum

در موپاشی دیابتیک

درمان آب سیاه

آب مروارید

درمان آب مروارید

معاینه منظم چشم

بیماری کلیوی

در مان بیماری های کلیوی

بیماری لثه

مشکلات نعوظدرباره نویسنده

همیشه آرزو داشتم یک تیم را مدیریت و یک ایده خلاقانه را عملی کنم که خودم و ده ها نفر دیگر را به ثروت برساند . از طرفی یک منبع معتبر آموزشی و درآمد زا برای دیگران باشد . اکنون آن رویا ، " نگزاوار " نام دارد.

کامران کامران فر 54 نوشته در سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار دارد . مشاهده تمام نوشته های

مطالب مرتبط


دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.