no-img
سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار

مایکروسافت-TMG-کامپیوتر-اموزش نصب-اموزش کامپیوتر-نصب و راه اندازی TMG

help

سوالی دارید؟09369254329

سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار
آشنایی با سیستم خرید،فروش و بازاریابی نِگزاوار

پرداخت امنلینک فوریپشتیبانیضمانت
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

نصب و راه اندازیMicrosoft TMG -پروژه کامل کامپیوتر
zip
مهر ۱۳, ۱۳۹۵

نصب و راه اندازیMicrosoft TMG -پروژه کامل کامپیوتر


نصب و راه اندازیMicrosoft TMG

پروژه کامل رشته کامپیوتر و نرم افزار
[alert type=”alert-danger”]کاربر گرامی، برای تهیه این اثر هزینه و زمان زیادی صرف شده است.که اکنون با این قیمت ناچیز در اختیار شما قرار گرفته است.لطفاً  تنها جهت استفاده دانشجویی یا شخصی خرید نمایید.همچنین اگر مدیر یک وبسایت یا وبلاگ هستید خواهش میکنیم آن را کپی نکنید.و یا در صورت کپی منبع را به صورت لینک درج نمایید. ضمناً شرعاً هم لازم به کسب رضایت است که به علت زحمت زیاد در انتشار ، کارشناسان ما رضایت استفاده بدون پرداخت هزینه آن را ندارند.تشکر از حمایت شما[/alert]
[tabgroup][tab title=”چکیده ” icon=”fa-pencil-square-o”]

در این مستند، ابتدا نرم افزار MS Forefront TMG معرفی می شود. سپس ویژگی ها، ابزارها، نحوه مدیریت، ساختار اصلی، معماری و نحوه عملکرد آن مورد بررسی قرار می گیرد. مهمترین توانایی های این نرم افزار امنیتی به شرح موارد زیر است:

دیواره آتش با قابلیت فیلترینگ در تمام لایه های هفت گانه شبکه (State-full Firewall)

پراکسی (Proxy Server)

تعادل بار ترافیک شبکه (Network Load Balance)

نهان سازی اطلاعات عبوری (Server Cache)

مسیریابی بین سگمنت های شبکه (Network Routing)

پشتیبانی از شبکه های خصوصی مجازی (VPN Server)

ثبت عملکرد کاربران و گزارش آن

مشاهده و نظارت بر فعالیت کاربران

امکان اعمال سیاست های مدیریتی در خصوص دسترسی کاربران به اینترنت بر اساس نام های کاربری و گروه های موجود در دامین، نوع محتوی، میزان پهنای باند مصرفی، زمان دسترسی و …

ایجاد و مدیریت DMZ

ایجاد مرکز احراز هویت کاربران (CA)

امکان کنترل و مدیریت محتوای ترافیک عبوری بر اساس نوع نرم افزار و داده و یا مشخصات سرویس دهنده مانند :

http, https, ftp, yahoo messenger, Skype, .pdf, .swf, .GIF, .jpeg, .mp3, .avi, …

دیواره آتش (Firewall) ، سرویس دهنده نهان گاه (Cache Server) ، امنیت (Security) ، شبکه (Network) ، لبه شبکه (Network Edge) ، انتشار (Publish) ، پراکسی (Proxy)

MS مخفف Microsoft ، DMZ مخفف Demilitarized Zone ، CA مخفف  certification authority

[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][tab title=”قسمت هایی از متن (۱)”]

درباره نرم افزار:

در یک جمله،TMG Server  نسخه ۲۰۱۰ را معجونی از ویژگیهای امنیتی، حفاظتی و افزایش کارایی شبکه بدانید! Microsoft Forefront Threat Management Gateway  یا بطور خلاصه TMG یکی از محصولات خانواده ForeFront  مایکروسافت است.

همه محصولات خانواده ForeFront مایکروسافت با هدف حفاظت و افزایش امنیت شبکه های کامپیوتری و سرورهای موجود در آنها تولید و راه اندازی شده که TMG Server  یکی از آنها به شمار می آید.

در واقع TMG Server نسخه جدید ISA Server 2006 است که به عنوان یک Firewall  وظیفه ایجاد امنیت در لایه Application  را برای کاربران در یک شبکه محلی با کنترل و مانیتور کردن ترافیک خروجی (Outbound) عمومی به شبکه اینترنت برعهده خواهد داشت در کنار وظایف دیگری از جمله Web Proxy، Web Anti Malware، Web Caching ، VPN NAT Server و Secure email.داستان از Microsoft —– Server نسخه ۱ و ۲ شروع شد.

این محصول به عنوان Web Proxyتنها وظیفه یک Forwarder را بر عهده داشت و برای ایفای نقش خود به یک  Firewall  در شبکه وابسته بود. نسخه ISA Server 2000 اولین نسخه از ISA Server بود که به عنوان یک Enterprise Firewall  مستقل در شبکه عمل میکرد. مایکروسافت این محصول را با پیش زمینه فکری “شبکه داخلی مطمئن و شبکه خارجی نامطمئن” روانه بازار کرد غافل از اینکه طبق آمار در یک شبکه داخلی بیشترین تهدیدات و حملات از داخل شبکه داخلی صورت می گرفت و می گیرد.

نسخه ISA Server 2004 با برطرف کردن این مشکل و این بار با پیش زمینه ی “همه شبکه ها نامطمئن!” تولید شد. ویژگیهای بسیاری از جمله Multi Networking Support، یکپارچگی با Active Directory و همین طور پشتیبانی از آرایه ها و NLB  برای افزایش Availability و… به نسخه ISA 2004  اضافه شده بود. نسخه ISA Server 2006 به روزرسانی شده ی نسخه ISA Server 2004 بود و در نهایت TMG Server 2010 با زیربنای ISA Server 2006 به عنوان یک Firewall قدرتمند در امر محافظت شبکه داخلی از تمامی تهدیدات مبتنی بر وب ایجاد شد. مهمترین ویژگی این نسخه قابلیت فراهم کردن Load Balancing  بین دو شبکه WAN (عموما اینترنت) تنها با یک TMG Server است.

در این مستند، ابتدا نرم افزار MS Forefront TMG معرفی می شود. سپس ویژگی ها، ابزارها، نحوه مدیریت، ساختار اصلی، معماری و نحوه عملکرد آن مورد بررسی قرار می گیرد. مهمترین توانایی های این نرم افزار امنیتی به شرح موارد زیر است:

دیواره آتش با قابلیت فیلترینگ در تمام لایه های هفت گانه شبکه  (State-full Firewall)

پراکسی  (Proxy Server)

تعادل بار ترافیک شبکه  (Network Load Balance)

نهان سازی اطلاعات عبوری (Server Cache)

مسیریابی بین سگمنت های شبکه  (Network Routing)

پشتیبانی از شبکه های خصوصی مجازی  (VPN Server)

[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۲)”]

مایکروسافت سالهاست در زمینه تولید و توسعه فایروال در لایه نرم افزار فعالیت دارد و از روزی که بنده خاطرم هست محصول فایروال خود را به نام ISA یا Internet Security and Acceleration به بازار ارائه می کرد. بنده با این محصول از سال ۲۰۰۰ تا کنون آشنایی دارم و در طول این مدت باید بگویم هسته اصلی این نرم افزار چندان تغییر اساسی نداشته است و شاید بگوییم با ارائه شدن ISA Server 2004 محصولات بعدی دیگر تحول اساسی در هسته خود ندیدند و فقط چندین قابلیت و امکانات جدید به این محصول اضافه شد. هر چند که این محصول را به عنوان یک محصول قابل اطمینان در شبکه نمی توانم مطرح کنم و یک راهکار سازمانی واقعی از نظر بنده نیست ما به هر حال در سطوح SOHO با توجه به دارا بودن رابط کاربری ساده بسیار مناسب است ، مایکروسافت بعد از محصول ISA Server 2006 دیگر محصول خود را به عنوان ISA معرفی نکرد و با انجام دادن یک سری تغییرات اساسی و اضافه کردن امکانات جدید به این محصول نامش را به TMG یا Threat Management Gateway تغییر داد. سرعت بخشیدن و امنیت اینترنتی به دروازه مدیریت تهدیدات تبدیل شد ، این همان تغییری بود که در اسم این محصول ایجاد شد. اما ساختار کاری و محیط مدیریتی آن چندان تغییری نکرده بود ، افرادی که با ISA Server های قدیمی کار کرده باشند براحتی با کنسول مدیریتی این محصول ارتباط برقرار می کنند . هنوزم هم اگر از بنده بپرسید برای مطالعه این محصول چه کتابی را بخوانم ، به شما می گویم کتاب ISA Server 2004 را از انتشارات MSPress مطالعه کنید که در این خصوص کاملترین کتاب است. اما چه تغییراتی در اساس کار این محصول ایجاد شده است ؟ ISA Server در سال ۲۰۰۶ حجمی بالغ بر ۶۰ مگابایت داشت اما TMG حداقل ۱ گیگابایت فضا می گیرد ! خارج از بحث زیاد شدن حجم نرم افزار چه تغییری در این محصول ایجاد شده است که اینچنین باعث افزایش حجم آن شده است ؟ در واقع مایکروسافت با ارائه کردن TMG یک UTM نرم افزاری به بازار ارائه داد ، با رویکرد اینکه UTM یک سیستم مدیریت یکپارچه تهدیدات است TMG نیز تا حدودی همینکار را انجام می دهد ، بدون شک هسته اصلی TMG همان ISA Server است اما یک محصول کامل برای تهدیدات شبکه به شمار می رود. ISA Server صرفا یک فایروال بود و شاید قابلیت های تدافعی مناسبی برای کدهای مخرب و تهدیدات داخلی و خارجی شبکه را فراهم نمی کرد اما به عنوان یک فایروال در نوع خود خوب عمل می کرد . TMG می تواند علاوه بر تشخیص کدهای مخرب ، بسیاری از تهدیدات معمول شبکه را نیز شناسایی کند و می تواند از هر دو جنبه داخلی و خارجی از شبکه شما محافظت کند. TMG که در اینجا ما می توانیم به Forefront نیز از آن نام ببریم قابلیت های زیادی در حوزه مدیریت امنیت و حفاظت از شبکه در مقایسه با ISA در خود اضافه کرده است. این محصول در دو نسخه Standard و Enterprise در دسترس قرار دارد که هر کدام دارای امکانات خاص خود می باشند . در نسخه استاندارد این محصول شما امکاناتی مثل Array ، NLB و CARP را ندارید اما در نسخه Enterprise تمامی این امکانات وجود دارد . توجه کنید که TMG توانایی محافظت از ایمیل سرور شما را دارد که معمولا همان Exchange Server مایکروسافت است اما این محافظت را صرفا برای Exchange server هایی انجام می دهد که دارای لایسنس معتبر هستند.

[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۳)”]

کاربرد تب Domains در تنظیمات شبکه         

   .   بر روی تب Domains کلیک کنید ، تصویری مشابه آنچه در پایین می بینید به شما نمایش داده می شود. در این تب شما نام دامین هایی که در این شبکه قرار دارند را برای TMG مشخص می کنید. کلاینت هایی که از firewall client استفاده می کنند برای برقراری ارتباط با دامین هایی که در این تب قرار می گیرند دیگر از TMG Client استفاده نخواهند کرد. این تب بصورت ویژه برای استفاده توسط Firewall Client ها ایجاد شده است. به هر حال بعدا که در خصوص تب Web Browser صحبت کردیم متوجه می شویکه ما می توانیم از لیست دامنه هایی که در این تب اضافه شده است برای پیکربندی Web Proxy Client ها نیز استفاده کنیم. شاید برای شما جالب باشد که بدانید واقعا چه اتفاقی رخ می دهد زمانیکه شما یک نام دامین را در این تب اضافه می کنید ! فرض کنید که یک کلاینت می خواهد به منابع دامین itpro.local دسترسی پیدا کند و این کلاینت در شبکه داخلی یا Internal ما قرار گرفته است. اگر این دامین در این لیست قرار گرفته باشد ، Firewall Client درخواست کلاینت را به سمت TMG مسیریابی یا Route نمی کند و درخواست از طریق Firewall Client در اصطلاح Ignore می شود. در عوض ارتباط بصورت خودکار و مستقیم به سمت سرور مقصد هدایت خواهد شد. اگر سرور مقصد در همان شبکه قرار داشته باشد ارتباط بصورت مستقیم با همان سرور برقرار خواهد شد ، اگر سرور در شبکه دیگری قرار گرفته باشد ، با استفاده از Route تعریف شده در TMG Firewall یا هر روتر دیگری که در شبکه وجود دارد به سمت مقصد هدایت خواهد شد ، اگر کلاینت شما در حالت Secure NAT قرار گرفته باشد ، فایروال TMG به عنوان روتر یا Gateway عمل می کند و درخواست را مسیریابی می کند. توجه کنید که نکته کلیدی در اینجاست که اگر نام دامینی در این قسمت تعریف شود Firewall Client دیگر درخواست هایی که به سمت این دامین ارسال می شوند را پاسخگویی نمی کند.

[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][tab title=”نتیجه گیری / جمع بندی ” icon=”fa-pencil-square-o”]

در این آموزش شما با نجوه ایجاد کردن یک Web Access Rule در فایروال TMG آشنا شدید ، این ویزارد نصب برای همه کارهای دیگر در TMG نیز استفاده می شود پس یاد بگیرید که به درستی از آن استفاده کنید. در این آموزش شما می توانید براحتی تنظیمات مربوط به Seucre NAT و Web Proxy را انجام دهید. حالا شبکه شما اینترنت دارد و آن هم از نوع پروکسی ، کافیست در آدرس پروکسی سروری که در سمت کلاینت شبکه قرار می دهید آدرس سرور به همراه شماره پورت ۸۰۸۰ را بدهید و بعد از وارد کردن رمز عبور و نام کاربری معتبر در Rule فایروال به اینترنت دسترسی پیدا کنید .

[/tab][/tabgroup]

امنیت پرداخت و ضمانت ها

خرید و دانلود فوری

نسخه کامل و آماده
7900تومانبرای دریافت نسخه کامل

108صفحه فارسی

فونت استاندارد/bzar/14

فرمت فایل WORDوPDF

دارای ضمانت بازگشت وجه

نسخه قابل ویرایش+نسخه آماده چاپ

دریافت فوری + ارسال به ایمیل

چکیده 
درباره نرم افزار        
معرفی ساختار 
توپولوژی       
سناریو نصب  
Nat یا Snat 
Web Proxy یا Proxy Server   
Tmg یا Firewall Client  
راه اندازی    
مدیریت         
تنظیمات فایروال        
منوها 
خلاصه         
منابع   

عنوان شماره یک فهرست مطالب

عنوان شماره دو فهرست مطالب

عنوان شماره سه فهرست مطالب

عنوان شماره چهار فهرست مطالب

عنوان شماره پنج فهرست مطالب

عنوان شماره یک فهرست مطالب

عنوان شماره دو فهرست مطالب

عنوان شماره سه فهرست مطالب

عنوان شماره چهار فهرست مطالب

عنوان شماره پنج فهرست مطالب

+ فهرست فارسی
چکیده 
درباره نرم افزار        
معرفی ساختار 
توپولوژی       
سناریو نصب  
Nat یا Snat 
Web Proxy یا Proxy Server   
Tmg یا Firewall Client  
راه اندازی    
مدیریت         
تنظیمات فایروال        
منوها 
خلاصه         
منابع   
+ فهرست فارسی ۲

عنوان شماره یک فهرست مطالب

عنوان شماره دو فهرست مطالب

عنوان شماره سه فهرست مطالب

عنوان شماره چهار فهرست مطالب

عنوان شماره پنج فهرست مطالب

عنوان شماره یک فهرست مطالب

عنوان شماره دو فهرست مطالب

عنوان شماره سه فهرست مطالب

عنوان شماره چهار فهرست مطالب

عنوان شماره پنج فهرست مطالب

همه ی فایل های رشته مهندسی کامپیوتر

***************************

*************************************

پرداخت از درگاه امن شاپرک  با همکاری شرکت زرین پال صورت میگیرد

 ۱۵ درصد از درآمد فروش این فایل به کودکان سرطانی(موسسه خیریه کمک به کودکان سرطانی) اهدا میشود

پس از پرداخت،علاوه بر ارسال فوری فایل ها به ایمیلتان،مستقیماً به صورت اتوماتیک به لینک دانلود فایل ها  ارجاع داده میشوید.

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی با ایمیل (MASTER@NEXAVARE.COM) یا شماره تماس پشتیبان (۰۹۳۶۹۲۵۴۳۲۹) در ارتباط باشیددرباره نویسنده

publisher2 69 نوشته در سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.