no-img
سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار

معرفي شرکت گسترش انفورماتيک ايران - اهداف تجاري و مزاياي رقابتي -

help

سوالی دارید؟09369254329

سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار
آشنایی با سیستم خرید،فروش و بازاریابی نِگزاوار

پرداخت امنلینک فوریپشتیبانیضمانت
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

معرفی شرکت گسترش انفورماتیک ایران – اهداف تجاری و مزایای رقابتی – امکانات و توانمندیهای قابل ارائه- واحد شبکه در امور انفورماتیک و فن آوری اطلاعات – خدمات واحد سیستم های پیشرفته و طرح و برنامه -طرحهایی که در زمینه ایجاد شبکه های Wireless ارایه گردیده
zip
بهمن ۷, ۱۳۹۵

معرفی شرکت گسترش انفورماتیک ایران – اهداف تجاری و مزایای رقابتی – امکانات و توانمندیهای قابل ارائه- واحد شبکه در امور انفورماتیک و فن آوری اطلاعات – خدمات واحد سیستم های پیشرفته و طرح و برنامه -طرحهایی که در زمینه ایجاد شبکه های Wireless ارایه گردیده


معرفی شرکت گسترش انفورماتیک ایران - اهداف تجاری و مزایای رقابتی - امکانات و توانمندیهای قابل ارائه- واحد شبکه در امور انفورماتیک و فن آوری اطلاعات - خدمات واحد سیستم های پیشرفته و طرح و برنامه -طرحهایی که در زمینه ایجاد شبکه های Wireless ارایه گردیده

پایان نامه رشته حسابداری در ۱۰۹ صفحه
[tabgroup][tab title=”قسمت هایی از متن (۱)”]

* اطلاعات عمومی شرکت:

شرکت گسترش انفورماتیک ایران با در نظر گرفتن اهمیت روز افزون سرمایه گذاری در بخش صنعت انفورماتیک و فن آوری اطلاعات، در سال ۱۳۶۹ تاسیس گردید و

لی و پروانه بهره برداری از وزارت صنایع برای مونتاژ ۲۸۰۰۰ دستگاه کامپیوتر در سال آغاز نمود.

شرکت گسترش انفورماتیک ایران از طریق ایجاد بخش های مطالعاتی و تحقیقاتی، دانش فنی متخصصین خود را به روز نگه داشته و با ایجاد سیستمهای CRM ارتباط مشتریان با شرکت را راحت تر و مطلوب تر می نماید تا بدین وسیله سفارشات مورد نظر مشتریان را بهتر دریافت نموده و نیز در ارائه خدمات خود با سرعت و دقت بیشتر عمل نماید. همچنین این شرکت با استفاده از SCM خدمات و محصولات خود را با کیفیت و قیمت مناسب و مورد نظر مشتری در زمان مقرر تحویل

، به منظور اطمینان خاطر بیشتر استفاده کنندگان از کامپیوتر سهند، این شرکت اقدام به پیاده سازی استاندارد ISO9001 ویرایش ۲۰۰۰ برای مونتاژ این محصول نموده است که در این زمینه جزو شرکتهای پیشرو محسوب می شود.

شرکت گسترش انفورماتیک ایران دارای گرید مناسب از شورای عالی انفورماتیک کشور می باشد. (در کلیه حوزه های تعریف شده بین ۲ تا ۴٫) و عضو انجمن شرکتهای انفورماتیک و جامعه مهندسین مشاور نیز می باشد.

همچنین دارای بیش از ۱۶۰ نمایندگی فعال در سراسر ایران و ۷ شرکت تحت پوشش می باشد.

 

* اهداف تجاری و مزایای رقابتی

مدل تجاری شرکت که بر مبنای ارئهء خدمات طراحی، مشاوره، مدیریت پروژه، برون سپاری خدمات ICT و انجان پروژه های کلید در دست می باشد، بر مبنای دانش فنی مهندسی و تجربه مدیریتی بالای مجموعه این شرکت و همکاران استراتژیک، شکل گرفته است.

این دانش و تجربه بالا با توجه به پیچیدگی های خاص پروژه های ICT در سطوح طراحی، خرید،

پروژه های ICT به پروژه های قابل کنترل با بازگشت سرمایه ء مناسب برای مشتریان را بر اساس اصول زیر کاملاً برآورده ساخته است.

 

کیفیت برتر:

ارائهء بهترین کیفیت به مشتریان همواره از مهمترین اهداف شرکت گسترش انفورماتیک ایران در انجام پروژه های مختلف بوده است که همین امر یکی از دلایل مهم انتخاب این شرکت از سوی مشتریان خواهان کیفیت مطلوب در انجام پروژه های بسیار حساس بوده است.

 

هزینه کمتر:

ارائهء خدمات مورد با کمترین هزینهء ممکن و حتی در مواردی کمتر از هزینه های پرداخت شده قبلی برای کسب خدمات مورد نظر، از مهمترین مزیت های انتخاب  گسترش انفورماتیک ایران در انجام پروژه ها بوده است.

 

مدت زمان اجرای کوتاه تر:

زمان از عوامل بسیار مهمی است که می تواند به شدت در ارزش افزوده اقتصادی یک پروژه و همچنین هزینه های اجرای آن جدای از نوع پروژه تاثیر تعین کننده ای داشته باشد. گسترش انفورماتیک ایران همواره درصدد بوده است که پروژه ها و تعهدات خود را در کوتاه ترین زمان ممکن و یا حتی در مدتی کمتر از زمان تعهد شده در قرارداد به نتیجه مطلوب برساند.

 

* حوزه های اصلی فعالیت شرکت:

سخت افزار

Notebook، انواع Server، پرینترها، UPS ها و سایر دستگاههای جانبی)

 

شبکه و ارتباطات

واحد شبکه و ارتباطات با اتکا به دانش علمی متخصصین مجرب و کارآموز خود را زمینه عرضه انواع کالا و خدمات مشاوره طراحی و اجرا، آموزش پشتیبانی تجهیزات شبکه و بهره گیری از تازه ترین تکنولوژی های مطرح در صنعت IT و همکاری با شرکت های بزرگ تولید کننده محصولات Active و Passive در سطح دنیا آماده برآورده ساختن نیازهای سخت افزاری مشتریان خود درعرضه تکنولوژی ارتباطات است. واحد شبکه و ارتباطات شرکت گسترش انفورماتیک ایران از واحدهای پرکار این شرکت محسوب می گردد از این قائده مستثنی نبوده و با انجام پروژه های تخصصی مختلف و گوناگونی سعی در نیل به این هدف نموده است و بدین منظور ابزار و امکانات لازم در اختیار قسمت قرار گرفته است و در خصوص هر کدام، تجارب و سوابق عملکرد این قسمت راهگشای بکارگیری صحیح روشهای عملیاتی بوده است به گونه ای که این قسمت طراحی، اجرا، مشاوره و پشتیبانی از شبکه های متعددی را درشرکتها و موسسات بزرگی بعهده داشته و دارد.

همچنین سعی گردیده است تا با نو آوری در واحدهای مختلف از طریق ایجاد بخش های مطالعاتی، تحقیقاتی و توسعه و همچنین بروز نگه داشتن اطلاعات و دانشهای فنی و متخصصین از طریق سیستمها و روشهای آموزشی جامع همواره جدید ترین تکنولوژی به همراه خدمات پس از فروش سریع و موثر به مصرف کنندگان ارائه گردد.

امکانات و توانمندیهای قابل ارائه واحد شبکه در امور انفورماتیک و فن آوری اطلاعات،‌مختصراً به شرح ذیل می باشد:

* بهبود و ارتقا Backbone شبکه های کامپیوتری و مکانیزمهای پیشرفته سوئیچینگ شبکه.

* راه حلهای جامعه Backup/Recovery

 

* استفاده از تکنولوژی VSAT جهت پیاده سازی مکانیزمهای شبکه.

* مشاوره، طراحی و اجراء شبکه های Wireless.

* تعمیر و نگهداری شبکه های Enterprise و مکانیزمهای مربوطه

 

* فناوریها

واحد شبکه و ارتباطات گسترش انفورماتیک ایران با استفاده از آخرین تکنولوژی های روز دنیا در زمینه های NGN، Network، ICT و… و دارا بودن دانش و مهارت لازم در روش استفاده از آنها این امکان را در اختیار دارد که بتواند جدید ترین راه حلها و پیشنهادات را به مشتریان خود ارائه نماید.

VOIP:

واژه VOIP از عبارت Voice over IP گرفته شده است که به معنی لغتی آن صدا بر روس پروتکل اینترنت (IP) است، در حقیقت VOIP به معنی انتقال صدا از طریق شبکه اینترنت است، نمونه کاربرد فناوری VOIP کارت های تلفن اینترنتی است که در بین مردم جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند،‌به کمک فناوری VOIP، صدایی که از

ترتیب به جای آن که صدا به صورت آنالوگ و از طریق ارتباطات مخابراتی انتقال پیدا کند، به صورت دیجیتال و از طریق شبکه اینترنت منتقل می شود و از این رو استفاده از VOIP هزینه بسیار کمتری نسبت به تماس های معمولی خواهد داشت.

 

Next Generation Network:

در نظر گرفتن یکبارچگی در زیر ساخت و ماجولاریتی در سیستم در فرآیند طراحی بلند مدت شبکه مخابرات هزینه های ناشی از به روز شدن شبکه مخابرات در بلند مدت را کاهش داده و به آن قابلیت تطابق بیشتری با روند تغییرات سریع خواهد داد. همگرایی در زیر ساخت در واقع به نوعی به معنی همگرایی در شبکه های نوری سیمی و بدون سیم است. جهت گیری طراحی شبکه های

، این سرویسها در همه جا و در هر زمانی در دسترس هستند. در حقیقت این شبکه یک شبکه مجتمع مبتنی بر پروتکل های اینترنت است که نیاز رسانه های امروز و فردا را برآورده می کند.

 

واحد سیستم های پیشرفته و طرح

 

بدین منظور تمرکز بر مفاهیم به جای ابزارها و استفاده از دانش و تجربه متخصصین داخلی و خارجی، راهکارهای اصلی در نیل به اهداف تعیین شده می باشند.

 

* خدمات واحد سیستم های پیشرفته و طرح و برنامه

این واحد کلیه خدمات شامل:

– امکانسنجی (Feasibility Study)

– مشاوره (Consulting)

– انتخاب نرم افزار (راه حل) (Software selection)

– اجرا (Implementation)

– نظارت

را در حوزه سیستم های پیشرفته نظیر:

– برنامه ریزی منابع سازمان (ERP)

– سیستم های اجرای ساخت (MES)

– مدیریت ارتباط

Process eengineering) BPM

– ICT Master Plan

– IT Governance

– استفاده از مدل کارت امتیازی متوازن (Balanced scorecard) در کاربردهای مختلف (… و Performance Management , Implementing Strategy)

– ردیابی و شناسائی خودکار از طریق تکنولوژیهای بارکد یا RFID

– استاندارد سازی فعالیتها از طریق زمانسنجی و کارسنجی.

– بکارگیری تکنیکهای Multiple Criteria Decision MCDM Making در مسائل تصمیم گیری و اولویت بندی گزینه های مختلف (از قبیل مسائل جایابی و …)

– طراحی و توسعه سیستمهای مکانیزه را عهده دار می باشد.

انجام شده یا در دست اقدام:

– CLONIZER

– SET TOP BOX

– CDMA

– LCD PANEL

– ATM (دستگاه خود پرداز بانکی)

– کیوسک های چند منظوره (کیوسکهای اطلاعاتی، اینترنتی، فروش) و صف

– سیستمهای پایانه فروش (POS: POINT OF SALE)

خدمات پس از فروش، نمایندگی ها و فروش اقساطی

 

توسعه محصولات جدید

در این واحد بر اساس آخرین بررسی های انجام شده در بازار مصرف و تکنولوژی های جدید محصولات، محصولات جدید جهت

و با هدف توسعه فن آوری اطلاعات در کشور، این شرکت مفتخر است که اکنون کلیه زمینه های مربوطه شامل سخت افزار، نرم افزار و آموزش را تحت پوشش قرار داده و با بکارگیری ابزارها و تکنولوژیهای نوین، بهره گیری بیشتر و مناسب تری را در این

طراحی و ساخت کامپیوتر ارگونومیک (کلونایزر)

شرکت دادگستر عصر نوین     طرح پایلوت ارائه خدمات اینترنت پر سرعت (ADSL)

شرکت گسترش افزارهای توسعه ارتباطات     تولید دستگاه TC-100, STB-100

شرکت سامانه های محافظتی هوشمند آسیا         ارائه خدمات شبکه (V-SAT)

شرکت ITMT                          برنامه ریزی منابع سازمان (ERP)

شعبه دانشگاه Aptech هندوستان دوره های تخصصی IT مقطع لیسانس

 

* مجوزهای دریافت شده:

با توجه به ماموریت اصلی شرکت که سعی کرده است همیشه بصورت پیشرو عمل نماید، این شرکت موفق به دریافت مجوز PAP برای استفاده از ADSL در بستر مخابراتی از وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات شده است و یکی از ۵ شرکت دارنده این مجوز می باشد که در حال حاضر ۲۰

دریافت نمود که در حال حاضر این شرکت در حال طراحی و تهیه مستندات مربوطه می باشد.

از دیگر مجوزهایی که تنها سه شرکت در ایران از وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات دریافت نموده اند، مجوز Wireless Broadband بر روی فرکانس لیسانس، ۳٫۵GHz می باشد که در این حالت انتقال دیتا،‌صوت و تصویر بصورت Wireless بدون هیچگونه تداخل فرکانسی به راحتی انجام پذیر می باشد. لازم بذکر است که تا کنون ۳ دستگاه BTS این شرکت در سه نقطه شهر تهران نصب و در حال بهره برداری می باشد و تکنولوژی Wi-Max با استفاده از این بستر توسط شرکت در حال راه اندازی می باشد.

از دیگر فعالیت های این شرکت، با توجه به داشتن مجوز ساخت در زمینه ICT، از طرف وزارت صنایع، اقدام به تاسیس

.

رویه کلی و مسیر انجام پروژه ها (Road Map)
شرکای

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* شرکای تجاری:

 

متن کامل در نسخه قابل خرید موجود است.[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۲)”]

زنجیرهء تامین قطعات و خدمات

شرکت گسترش انفورماتیک ایران، همچنین با استفاده از محصولات و

خدمات را به مشتریان خود ارائه می دهد. این زنجیره در کلیه زمینه های فعالیتی گسترش انفورماتیک ایران از بهترین منابع تغذیه می گردد برخی از این منابع در جدول زیر مشخص شده اند:

نصب و اجرانرم افزارقطعات Activeقطعات Passiveطراحی
ارتباطاتشبکهServers
همکاران داخلیMSTERICSSON CiscoHP-CompaqLegrandST
WiproLinksysLinksysIntelBeldenMBT

 

TCS               TUL                   Juniper                          SUN

AICTC          KBest                 NetScreen

Aftub             Redline              ۳Com

Proxim               VIA

 

* روشهای کنترل پروژه و کنترل کیفیت

گسترش انفورماتیک ایران در راستای ارائه بهترین خدمات با بالاترین کیفیت همواره تلاش کرده است تا با استفاده از آخرین استانداردهای مهندسی در زمینه های مرتبط این مهم را تضمین نماید. این استانداردها در همه ابعاد طراحی، اجرا، تست و کنترل پروژه ها مورد استفاده قرار گیرد تا بهترین و مطلوب ترین نتیجه برای هر پروژه حاصل شود. برخی از این استانداردها عبارتند از:

کاربردStandard
مدیریت پروژه تستPMBOK

IEEE Std. 829-1998 Software Test, Documentation

امنیت شبکه IT

Processes*

BS7799

CMM-5

 

موارد IT Processes مورد استفاده در گسترش انفورماتیک ایران عمدتا عبارتند از:

IT Security Policy

IT Help Desk

Business Continuity

Procurement & Asset Mgmt

Change Mgmt

Access Mgmt

Security of IT elements

و سرویسهای Outsourcing ، پاسخگوی نیاز سازمانهای امروزی در انجام پروژه های بزرگ با حداقل هزینه و انتخاب بهترین راه حل ممکن می باشد. دیاگرام زیر بیانگر این سرویسها و خدمات است.

 

 

 

 

 

سابقه فعالیتها و پروژه ها

شرکت گسترش انفورماتیک ایران نقش فعال و موثری در مناقصات و پروژه های بزرگ ICT کشور را دارا می باشد که از جمله می توان به چند مورد از این پروژه ها که توسط این شرکت انجام شده یا در حال انجام می باشند، اشاره نمود.

 

و تهیه RFP

 1. طراحی سیستم فروش اینترنتی شرکت سایپا یدک
 2. امکانسنجی طرح پیاده سازی سیستم ردیابی و شناسایی اتوماتیک در شرکت خودروسازی سایپا و تهیه RFP
 3. امکان سنجی و انتخاب نرم افزار ERP در مجتمع صنعتی فولاد اسفراین و تهیه RFP
 4. عقد قرارداد License نرم افزار ERP با شرکت Arabia SAP در مجتمع صنعتی اسفراین
 5. پیاده سازی اجرای سیستم ERP در شرکت خودروسازی سایپا
 6. طراحی

معاونت آموزش قوه قضائیه

 1. callcenter پلیس ۱۱۰
 2. ممیزی داخلی فرایندهای بانک صنعت و معدن بر مبنای سیستم مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱-۲۰۰۰
 3. ۱۵٫ طرح تدوین و بهبود فرایندهای خدمات بانکی در شعب بانک صنعت و معدن ایران
 4. نصب و راه اندازی و پشتیبانی نرم افزارهای اوراکل در شرکت سایپا یدک
 5. قرارداد Core Banking با موسسه مالی و اعتباری قوامین و شریک تجاری مالزیایی Info Pro

 

برخی پروژه های شرکت (سخت افزار، پشتیبانی و ….)

شرح پروژهپروژه
فاز۱- فروش ۴۰۰۰ سیستم- فاز۲- فروش۵۰۰۰ سیستمبانگ ملت۱
قرارداد فروش قطعات، نصب و راه اندازی و آموزش (۴۰ دستگاه سرور)بانک کشاورزی۲
 

 

ناجا۳
قرارداد خدمات پشتیبانی (خدمات نرم افزار، سخت افزار و شبکه)پتروشیمی بندر امام۴
سیستم ناوبری برای ۱- شرکت کنترل ترافیک۲- سازمان اتوبوسرانی۳- تاکسیرانیNAVIGATION۵
کیوسک های پارکبان- قرار داد فروش کارت تلفنسازمان حمل و نقل و ترافیک۶
قرارداد فروش سیستم و فروش سخت افزار (قطعات)دادستانی کل کشور۷
مشاوهر در همه زمینه هایماشین سازی اراک۸
پروژه سیستم بارکدینگپالایش گاز سرخون قشم۹
فروش SERVER- فروش Thin CLIENTسازمان امور مالیاتی تهران بزرگ۱۱
کیوسک های اداره کل رایانه- کیوسک های واحد نگهداری و پشتیبانی فنیمخابرات استان تهران۱۲
فروش سوئیچ و PDA- فروش قطعات به سازمان ثبتسازمان ثبت و ادارات (در کل شهرستانها)۱۴

 

لیست برخی از پروژه ها در حوزه شبکه و ارتباطات:

* نیروی انتظامی (قرارگاه عملیاتی سایت مرکزی نظام وظیفه، مرکز پرسنلی ویژه، ساختمان ایثار گران، پرند، گزینش و استخدام، معاونت اطلاعات، باشگاه پاس، معاونت اجتماعی، اداره اماکن، ذیحسابی، کوثر ۷، دفتر نظارت همگانی، و…) (طراحی و اجرای شبکه و Backbone فیبر نوری)

* اداره کل گذرنامه

 

* نهایت ریاست جمهوری (طراحی و اجرای شبکه)

* شرکت سایپا (طراحی و اجرای شبکه)

* مجتمع صنعتی فولاد اسفراین (طراحی شبکه)

* VSAT شرکت ایران خودرو و ۲۰ نقطه درکشور (طراحی و اجرا)

* شرکت پارس خودرو (طراحی شبکه)

* پروژه ۵۰۰۰ دستگاه ATM بانک صنعت و معدن (طراحی، نصب، اجرا و پشتیبانی)

* پروژه پتروشیمی بندر امام خمینی (نگهداری و

شبکه (Passive, Active. Cashing, Security)

* شرکت مترو تهران

* سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

* سازمان هواشناسی

* آموزش

رفرانس ایران

* شرکت ITMT

*‌ شرکت سایپا یدک

 

طرحهایی که در زمینه ایجاد شبکه های Wireless  ارایه گردیده:

* شرکت سایپا یدک

* شرکت رینگ سازی سایپا

* شرکت مجتمع کشتی سازی و صنایع فرا ساحل ایران

* مجتمع فولاد اسفراین

* فاز اول داره گذرنامه

* ریاست جمهوری

* هواپیمایی هما

* هلال احمر

* شرکت سایپا

* شرکت سازه گستر سایپا

* شرکت پارس خودرو

* نهاد ریاست قوه قضائیه

* قرارگاه مهندسی خاتم الانبیا

* معاونت تحقیق و آموزش قوه قضائیه

* مجموعه برجهای آسمان تبریز

*‌ بخش Passive پروژه Campus Backbone فیبر نوری پتروشیمی بندر امام خمینی (به مدیریت شرکت داده سیستمهای ایران)

 

لیست برخی پرروژه ها و فعالیتهای در دست اقدام

* فروش ۲۵۰۰ دستگاه کامپیوتر به بانک ملی

* فروش ۵۲۰۰ دستگاه کامپیوتر به بانک سپه

* فروش ۳۷۰ دستگاه کامپیوتر به سازمان امور مالیاتی

* فروش ۲۰۰ دستگاه کامپیوتر به کمیته امداد

* فروش Cisco به بانک ملی

* فروش سیستمهای خنک کننده Data Center به بانک مرکزی

به عنوان ارزیاب راه حلهای نرم افزاری تولید شده در سطح کشور از سوی شورای عالی انفورماتیک

* انتخاب به عنوان دبیر کمیته ERP از سوی شورای عالی انفورماتیک

* طراحی شبکه جدید شرکت ملی پخش و پالایش در ۱۴ طبقه که وسعت هر طبقه ۱۸۰۰ متر می باشد به ارزش تقریبی

* فروش دوربینهای مدار بسته به شرکت ملی مس

* همکاری با شرکت Tejari.com در خصوص مدل تجاری B2B

* قرارداد ۱۰۰۰

RFP (استعلام برای پیشنهاد) ERP در سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران.

 

شرح خدمات:

شرح برخی از پروژه های شرکت گسترش انفورماتیک ایران

ارزیابی و تحلیل اطلاعات (GAP-Analysis)

– تعیین و تحلیل فاصله (GAP-Analysis) بین وضع موجود سازمان و مقتضیات تعیین شده در کلیه حوزه های مطالعات پروژه.

– وزن دهی به کلیه فرآیندهای تجاری در حوزه مطالعات پروژه با استفاده از تکنیکهای علمی بر اساس میزان اهمیت فرآیندهای تجاری مذکور.

– محاسبه امتیازات (AS-IS) و (To-Be) هر فرآیند تجاری در حالت موزون و تحلیل- GAP-Analysis)

محاسبه امتیاز کلی سازمان در دو حالت (ساده، موزون) و تعیین میزان انحراف آن از شرایط استاندارد

– اولویت بندی فرآیندها و کارکردهای تجاری سازمان از لحاظ میزان بحرانی بودن وضعیت آنها

– تحلیل انحرافات موجود و تشریح دلایل آن

ارائه راهکارهای بهبود

– ارائه پیشنهادها و راهکارهای مناسب جهت کاهش میزان انحرافات از وضعیت استاندارد در حوزه مطالعات پروژه به صورت کلان و به تفکیک حوزه مطالعات پروژه

انتخاب تامین کننده ERP Solution for Holding Companies و تهیه RFP

– مطالعه ERP Solution های موجود برای مؤسسات و سازمانهای Holding و انتخاب شش vendor تامین کننده برای ERP Solution در سازمان گسترش و نوسازی از طریق مقایسه نیازمندیهای سازمان با خصوصیات  Solutionهای مورد بررسی در متدولوژی هومر و ارائه گزارش در خصوص لیست و سایر مشخصات ERP های انتخاب شده (قیمت، کشور تهیه کننده ، ….)

 

شرح برخی از پروژه های شرکت گسترش انفورماتیک ایران

– دریافت نظرات سازمان در خصوص راه حلهای ارائه شده و تقلیل تامین کنندگان نهائی به سه تامین کننده با توجه به محدودیت های مالی، سیاسی، جغرافیایی و…

– تهیه RFP جهت ارائه به تامین کنندگان ERP Solution و دریافت پروپوزال برای

ERP در مجتمع صنعتی فولاد اسفراین و تهیه RFP

 

شرح خدمات پروژه:

– جمع آوری اطلاعات وضع موجود (AS-IS)

– تعیین مقتضیات سیستم (TO-Be)

– ارزیابی  و تحلیل اطلاعات (GAP-Analysis)

– ارائه راهکارهای بهبود.

– انتخاب تامین کننده راه حل

* این پروژه نیز از حیث شرح خدمات شبیه پروژه قبل می باشد، با این تفاوت که در انتهای پروژه تامین کننده راه حل نیز تعیین و به کارفرما معرفی شده است. در این خصوص پس از بررسیهای متعددی که در این خصوص انجام شد راه حل ERP شرکت SAP به عنوان راه حل برتر انتخاب گردید. در این پروژه از همکاری پارتنر خارجی (شرکت ITBI اتریش) نیز بهره برداری گردید.

 

* پروژه VSAT ایران خودرو:

این پروژه جهت ارتباط ۱۹ نقطه از شرکت ایران خودرو در سراسر کشور با

راه اندازی و بهره برداری این پروژه عظیم گردیده است.

 

پروژه سایت ۱۱۰ ناجا:

این پروژه یکی از بزرگترین پروژه های ناجا می باشد که شامل طراحی، نصب، راه اندازی و بهره برداری سایت ۱۱۰ پلیس می شود لازم بذکر می باشد که کلیه مراحل ساخت و طراحی فیزیکی سایت تا ایجاد بستر ارتباطی و مخابراتی و انجام کلیه مراحل

شده اند.

 

پروژه سایت نهاد ریاست جمهوری:

این پروژه نیز دقیقاً پروژه فوق بوده و کلیه مراحل از طراحی تا نصب و راه اندازی و بهره برداری توسط این شکرت انجام پذیرفته است.

متن کامل در نسخه قابل خرید موجود است.[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۳)”]

پروژه ۵۰۰۰ دستگاه ATM بانک صنعت و معدن.

یکی از بزرگترین پروژه های IT کشور در Banking این مناقصه بوده است که خوشبختانه شرکت در این مناقصه برنده و قرار داد مربوطه امضاء شده است. وظیفه شرکت در این پروژه، تهیه، ساخت، نصب و راه اندازی و ایجاد بستر ارتباطی برای ۵۰۰۰ دستگاه ATM در سطح کشور می باشد.

که بتوانند به شبکه شتاب نیز متصل باشند و به مدت ۵ سال کلیه ATM ها توسط شرکت نگهداری و پشتیبانی می شوند.

 

می نماید این پروژه در سه فاز تعریف شده است که فاز اول آن در حال اجرا می باشد.

 

* پروژه ۵۰۰ دستگاه DVB-T صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران:

این پروژه ساخت و تولید ۵۰۰ دستگاه DVB-T برای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد که قرارداد آن بسته شده است. لازم بذکر است که کلیه مراحل طراحی توسط شرکت انجام شده و در مرحله تولید می باشیم و کاربرد آن جهت پخش صدا و تصویر بصورت دیجیتال (Digital Video Broadcasting) برای عموم می باشد.

 

* طرح تدوین و بهبود فرایندهای خدمات بانکی در شعب بانک صنعت و معدن ایران

اهداف پروژه و شرح خدمات:

 1. تدوین خدمات بانکی ۵ شعبه منتخب

– هدف:

 

بهسازی

:

۱- مطالعات وضعیت موجود و ثبت تفصیلی فرآیند ارائه خدمات

۲- زمانسنجی و محاسبه زمان استاندارد انجام خدمات

۳- تحلیل وضعیت موجود و نیروی انسانی براساس نتایج زمانسنجی

۴- بهسازی فرآیندها و ارائه پیشنهادات بهبود

 

* امکان سنجی سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) بانک صنعت و معدن و تهیه RFP

– جمع آوری اطلاعات وضع موجود فرآیندهای داخلی سازمان (AS-IS با الگوی استاندارد موجود در خصوص مدیریت ارتباط با مشتری)

– تعیین مقتضیات سیستم TO-Be

– استخراج نیازمندیهای واقعی بانک جهت پیاده سازی سیستم با توجه به خروجی

Application Server 9i و پشتیبانی یکساله آن

– نصب و راه اندازی نرم افزار Developer 9i و پشتیبانی یکساله آن

– نصب و راه اندازی نرم افزار Discoverer 9i و پشتیبانی یکساله آن

– ایجاد بستر و راهکارهای مناسب جهت انتقال سیستم های موجود کارفرما به محیط تحت WEB و رفع مشکلات Migration

– اجرای عملیات لازم جهت به کارگیری زبان فارسی در نرم افزارهای فوق الذکر و رفع مشکلات احتمالی (کلیه عملیت فارسی نمودن نرم افزارها)

در پایان لازم بذکر می باشد که این شرکت پروژه های بسیار زیادی نیز در زمینه فروش تجهیزات و نرم افزار انجام داده است که می توان به عنوان نمونه به فروش بیش از ۰۰۰/۳۰ دستگاه PC و سرور به سیستم های بانکی اشاره نمود.

 

مجتمع عمومی عادی صاحبان سهام

احتراماً به پیوست

            شماره صفحه

۱- ترازنامه                                 ۲

۲- صورت سود و زیان                          ۳

۱-۲- گردش حساب سود (زیان) انباشته

۳- صورت جریان وجوه نقد                          ۴

۴- یادداشتهای توضیحی

الف- تاریخچه فعالیت شرکت                        ۵

ب- مبنای تهیه صورتهای مالی                      ۶

ت- خلاصه اهم رویه های حسابداری

و در تاریخ ۰۳/۱۰/۱۳۸۴ به تایید هیأت مدیره رسیده است.

 

اعضاء هیئت مدیره سمت     به نمایندگی از شرکت       محل امضاء

جمشید ناظمی         رئیس هیات مدیره- غیر مظف      سازمان مدیریت صنعتی

داراییهای جاری:      

یادداشت  ۳۱/۰۶/۱۳۸۴        ۳۰/۱۲/۱۳۸۳

میلیون ریال     میلیون ریال

 

موجودی نقد              ۴         ۷۰۷/۲          ۹۷۲

سرمایه گذاری کوتاه مدت       ۵         ۷۸۰/۳          ۴۶۶/۴

حسابها واسناد دریافتی تجاری  ۶         ۹۳۲/۳۹              ۷۹۷/۶۰

 

                                

جمع دارائیهای جاری:           ۴۳۰/۹۳                    ۳۵۹/۹۸       

 

دارائیهای غیر جاری:

دارائیهای ثابت مشهود         ۱۱        ۱۱۹/۳۵              ۹۲۱/۳۴

دارائیهای نامشهود       ۱۲        ۲۲۵/۹          ۲۳۱/۹

سرمایه گذاری بلند مدت        ۱۳        ۶۶۷/۲          ۷۷۰/۳

سایر داراییها           ۱۴        ۷۹۱/۷۰              ۵۲۳/۴۳

                              

جمع دارائیهای غیر جاری                   ۸۰۲٫۱۱۷                ۴۴۵/۹۱    

 

 

حسابها و اسناد پرداختی تجاری         ۱۵     ۶۷۵/۲۶         ۸۶۵/۲۳

حساب جاری با سازمان گسترش            ۷      –         ۶۸۸

و شرکتهای گروه

سایر حسابهای پرداختنی                ۱۶     ۷۶۳/۳     ۵۸۴/۳

پیش دریافت از مشتریان                ۱۷     ۶۵۵/۲۵         ۶۴۱/۱۳

ذخیره مالیات                   ۱۸      ۲۸۶       ۵۰۹

سود سهام پیشنهادی و پرداختی         ۱۹      ۷۲۵/۱     ۸۷۵

تسهیلات مالی دریافتی            ۲۰      ۴۵۶/۵۱         ۹۲۵/۴۵

 

غیر جاری:

بدهیهای بلند مدت

 

جمع بدهیها                            ۸۵۳/۱۸۹               ۲۹۶/۱۶۸       

 

حقوق صاحبان سهام:

سرمایه                       ۲۲        ۵۰۰/۱۷         ۵۰۰/۱۷

سرمایه در شرف ثبت                     –         –

اندوخته قانونی                    ۲۳        ۱۶۷       ۱۱۱

سایر اندوخته ها                   ۲۴        ۵۰۰/۳     ۵۰۰/۳

سود (زیان) انباشته                         ۲۱۲             ۳۹۷ 

جمع حقوق صاحبان سهام                          ۳۷۹/۲۱           ۵۰۸/۲۱   

جمع بدهیها و حقوق صاحبان سهام                      ۲۳۲/۲۱۱           ۸۰۴/۱۸۹    

 

 

دوره مالی منتهی به دوره مالی منتهی به (تجدید ارائه شده)

یادداشت       ۳۱/۰۶/۱۳۸۴      ۳۱/۰۶/۱۳۸۳

 

خدمت ارائه شده

سود ناخالص                        ۵۹۷/۵     ۰۸۳/۵     ۲۴۲/۱۵

 

هزینه های فروش، اداری و عمومی         ۲۷   (۵۸۹/۷)        (۵۸۷/۶)        (۴۰۶/۱۲)

خالص سایر درآمدها و هزینه های عملیاتی ۲۸   ۵۱۵/۵     ۴۳۵/۲     ۷۶۰/۱

سود عملیاتی                                   (۰۸۳/۲)               

۳۵۱۴  ۹۳۱       ۵۹۶/۴

هزینه های مالی                    ۲۹   (۷۸۹/۲)             (۴۸۶)

الیتهای عادی قبل از مالیات                 ۵۰۰/۱ ۷۸۰       ۹۵۷/۱

مالیات سود فعالیتهای عادی                     (۲۵۹)       (۱۱۱)     (۲۱۸)

سود خالص ناشی از فعالیتهای عادی               ۲۴۱/۱  ۶۶۹       ۷۳۹/۱

 

 

گردش حساب سود (زیان) انباشته

یادداشت       ۳۱/۰۶/۱۳۸۳    ۳۱/۰۶/۱۳۸۳    ۳۰/۱۲/۱۳۸۳

میلیون ریال  میلیون ریال  میلیون ریال

سود خالص سال                 ۲۴۱/۱     ۶۶۹       ۷۳۹/۱

سود انباشته در ابتدای سال    ۴۰۵/۱              ۴۰۳       ۴۰۳

تعدیلات سنواتی      ۳۱   (۰۰۸/۱)             (۵۷)      (۷۸۷)

سود انباشته ابتدای سال- تعدیل شده     ۳۹۷  ۳۴۶       (۳۸۴)

سایر تعدیلات سنواتی                (۵۲۰)               

 

قانونی        ۲۳   (۸۵۰)           (۵۰)      (۸۳)

(۹۰۶)     –         (۸۷۵)

سود و (زیان) انباشت ۲۴           ۲۱۲         ۹۶۵       (۳۹۷)

در پایان سال

 

 

 

دوره مالی منتهی به        سال مالی منتهی به

یادداشت        ۳۱/۰۶/۱۳۸۴      ۳۱/۰۶/۱۳۸۳                             میلیون ریال      میلیون ریال

 

فعالیت عملیاتی:

جریان خالص ورود (خروج)‌ وجه

نقد ناشی از فعالیتهای عملیاتی              ۳۲        ۴۴۲٫۲۴      ۲۲٫۰۵۸

۲۴٫۴۴۲     ۲۲٫۰۵۸

بازه سرمایه گذاریها وسود پرداختی بابت تامین مالی:

سود پرداختی بابت تسهیلات مالی و کارمزد      ۲۰        (۱٫۴۴۵)         (۳٫۵۲۵)

سود سهام پرداختی                                     (۴۷)

سود سرمایه گذاری بلند مدت و کوتاه مدت      ۳۰        ۴۶۳       ۰۸۳/۱

جریان خالص ورود وجه نقد ناشی از بازده سرمایه گذاریها      (۹۸۲)     (۴۸۹/۲)

و سود پرداختی بابت تامین مالی

 

مالیات بر در آمد:

مالیات بر در آمد پرداختی (شامل پیش پرداخت  ۱۸        (۶۳۴)      (۸۲۱)

مالیات بر درآمد)

 

فعالیتهای سرمایه گذاری:

سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت          ۵         ۶۸۶       (۴۶۶/۴)

وجوه پرداختی جهت داراییهای نامشهود                   –         (

(۸۷۴/۲۴)

وجوه پرداختی جهت فروش سایر دارائیها        ۱۲و۱۱      ۱۷        ۲۰۳ 

جریان خالص خروج وجه نقد ناشی از فعالیتهای سرمایه گذاری    (۳۷۷/۲۶)   (۱۲۰/۴۰)

جریان خالص خروج وجه نقد قبل از فعالیتهای تامین مالی       (۵۵۱/۳)        (۳۷۲/۲۱)

 

 

فعالیتهای تامین مالی:

دریافت تسهیلات مالی                ۲۰        ۱۸۷۰۰      ۱۵۳/۶۱

بازپرداخت اصل تسهیلات مالی دریافتی

. متن کامل در نسخه قابل خرید موجود است.[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][tab title=”قسمت هایی از متن (۴)”]

فعالیت اصلی شرکت

موضوع فعالیتهای شرکت طبق ماده ۲ اساسنامه و بموجب پروانه بهره برداری شماره ۳۵۲۵۵/۰۲ مورخ ۲۲/۱۰/۱۳۷۲ که توسط اداره کل صنایع استان تهران صادر شده، بهره برداری از قسمت مونتاژ کامپیوتر که با ظرفیت ۵۰۰۰ دستگاه آغاز شده است. بشرح زیر می باشد:

الف- وارداا و صادرات (به استثناء کامپیوتر مگر با مجوز شورایعالی انفورماتیک کشور) نرم افزار و دستگاههای جانبی و قطعات مربوط و سایر سخت افزارهای مرتبط با اهداف شرکت.

ب- طراحی و تدوین سیستمهای کاربردی و ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه سخت افزار و نرم افزار.

ج- اخذ نمایندگی از شرکتهای داخلی و خارجی ویا اعطای نمایندگی به شرکتهای خارجی و داخلی در تاسیس شرکتها زمینه های نرم

و تحقیقات و تشکیل کلاس در زمینه های نرم افزار و سخت

شرکت ضروری و مفید باشد اعم از تاسیس شرکتهای فرعی، خریداری و تملک سهام شرکتهای دیگر با حق فروش و انتقال آن به غیر.

 

۳-۱- وضعیت اشتغال

متوسط تعداد کارکنان طی سال گذشته به شرح زیر بوده است:

شرح                   ۳۱/۰۶/۱۳۸۴        ۳۰/۱۲/۱۳۸۳

نفر          نفر

کارکنان رسمی              ۴۴           ۴۵

کارکنان قراردادی          ۱۹۵          ۹۱      

۲۳۹          ۱۳۶     

۲- مبنای تهیه صورتهای مالی

صورتهای مالی اساساً بر مبنای بهای تمام شده تاریخی تهیه و در موارد مقتضی از ارزشهای جاری

۳- خلاصه اهم

۲-۳- سرمایه گذاریها:

سرمایه گذاری بلند مدت به روش بهای تمام شده ارزیابی می شود. در آمد حاصل از سرمایه گذاری هنگام تحقق (تصویب و اعلام توسط شرکتها سرمایه) و ثبت می گردد.

 

۳-۳- دارائیهای ثابت مشهود:

۱-۳-۳- داراییهای ثابت مشهود بر مبنای بهای تمام شده ثبت می شوند. مخارج بهسازی و تعمیرات اسای که باعث افزایش قابل ملاحظه در ظرفیت یا بهبود اساسی در کیفیت بازدهی با عمر مفید داراییهای ثابت می گردد. بعنوان سرمایه ای محسوب و طی عمر مفید

و به حساب سود و زیان دوره منظور می گردد.

۲-۳-۳- استهلاک داراییهای ثابت با توجه به عمر مفید برآوردی داراییهای مربوط و با در نظر گرفتن آئین نامه استهلاک موضوع ماده ۱۵۱ قانون مالیاتهای مستقیم

    استهلاک           روش استهلاک  

ساختمان و تاسیسات         ۸ درصد            نزولی

وسائط نقلیه               ۲۵و ۳۰ درصد           نزولی

اثاثیه                    ۱۰ ساله           مستقیم

ماشین آلات                 ۱۰ ساله           مستقیم

ابزار آلات و تجهیزات            ۱۰۰ درصد          مستقیم

نرم افزارها               ۱۰ ساله           مستقیم

کامپیوتر              ۵ ساله                مستقیم

۳-۳-۳- برای دارائیهای ثابتی که در خلال ماه تحصیل و مورد بهره برداری  قرار می گیرند. در مواردی که هریک از داراییهای استهلاک پذیر پس از آمادگی جهت

مزبور معادل ۳۰ درصد نرخ استهلاک فوق خواهد بود.

 

۴-۳-۳- تسعیر ارز

معاملات ارزی،‌اقلام پولی ارزی با نرخ شناور و در تاریخ ترازنامه و اقلام غیر پولی که به بهای تمام شده تاریخی بر حسب ارز ثبت شده است. با نرخ (شناور) در تاریخ انجام معامله، تسعیر می شود. تفاوتهای ناشی از تسویه با تسعیر اقلام پولی ارزی بعنوان درآمد با هزینه دوره وقوع شناسایی می شود.

 

۵-۳-۳- ذخیره مزایای پایان خدمت کارکنان

ذخیره مزایای پایان خدمت کارکنان بر اساس یک ماه آخرین حقوق و مزایای هر یک از کارکنان برای هر سال خدمت آنان محاسبه و در حسابها منظور می شود.

 

-۳-۳- هزینه های خدمت بعد از فروش

در سال ۱۳۸۴ از محل قطعات به خدمات بعد از فروش حجم قطعات مصرفی بحساب هزینه قطعات گارانتی منظور و نهایت به قیمت تمام شده خدمات ارائه شده منتقل

۸-۳-۳- فروش اقساطی کامپیوتر

در

تمایل داشته باشند با افزودن ضریب ثابتی برابر روه تدوین شده مبلغ بدهی خود را در چند مرحله (۶ الی ۲۴ مرحله) از طریق واریز بحسابهای شرکت تسویه می نمایند.

 

۴- موجودی نقد و بانک

یادداشت      ۱/۰۶/۱۳۸۴     ۰/۱۲/۱۳۸۳

موجودی بانکها         ۱-۴          ۵۴۱/۲             ۸۳۶

 

– ریالی                   ۱۰           ۱۹

چکهای در جریان وصول                –            ۲۲  

۷۰۷/۲             ۹۷۲ 

 

۱-۴- موجودی بانکهای بشرح زیر می باشد:

نام بانک                         ۳۱/۰۶/۱۳۸۴       ۳۰/۱۲/۱۳۸۳

میلیون ریال         میلیون ریال

بانک ملیت شعبه سرافراز جاری ۳۰۵۲۸۰۲           ۷             ۴۶۱

بانک ملت شعبه دکتر بهشتی جاری۳/۶۷۰۰         ۳۳۸/۱               ۱۴۳

 

۵

بانک کشاورزی شعبه سید جمال الدین اسد آبادی

جاری ۴۲۳۰۰۰                           ۳۶۸                ۱۲

بانک ملت شعبه سرافراز جاری ۵۵۲۰                ۴۲                 ۴

بانک تجارت شعبه انقلات نجات الهی جاری

۰۱۶۶۶۰۵۴۸۲                             ۲             ۹

بانک تجارت شعبه انقلاب نجات الهی جاری

۰۱۶۶۶۰۴۶۰۵                             ۱۰۱                –

بانک تجارت شعبه سپهبد قرنی جاری

۱۵۶٫۳۳۲۷۸                           ۲               –

بانک توسعه صادرات شعبه مرکزی جاری

۰۱۰۰۲۹۵۳۱                         ۶             –

بانک پارسیان شعبه مرکزی جاری ۹۱۲۲۰۰۱-۰۱   ۳              –

و معدن شعبه حافظ جاری

۷۰۷۵۶                                ۲             –

بانک ملت دکتر فاطمی جاری ۳۳۸۷             –             –

بانک کشاورزی شعبه سید جمال الدین اسد

آبادی ۱۰۴۵                         ۱۲۲          –

بانک ملت شعبه دکتر بهشتی ۹/۳۰۱۰۸۷       ۱۹           –

بانک تجارت شعبه انقلاب نجات الهی ۰۱۶۶۵۶۰۳۴۹   ۹۱           –

بانک رفاه کارگران شعبه فردوسی ۶۹۷۷۷۰۴       ۲            –  

۵۴۱/۲             ۸۳۶ 

۲-۴- موجودی نزد صندوق مربوط به واریز آموزش کوتاه مدت که در دفتر مرکزی مستقر است می باشد.

۳-۴-

میلیون

یورو     ۳۰۰      ۳        ۹۸۵/۱        ۲۳

موجودی نزد صندوق دلار          –       –        –  

جمع                       ۳۹                ۷۹  

 

۵- سرمایه گذاری کوتاه مدت

مبلغ ۷۸۰/۳ میلیارد ریال بابت خرید اوراق مشارکت از بانک توسعه صادرات مرکزی می باشد که در دو مرحله تاریخ ۰۸/۰۷/۱۳۸۳ و ۲۵/۰۵/۱۳۸۴ خریداری گردیده است نرخ سود مشارکت بر اساس ۱۷% می باشد و سود حاصل از سرمایه گذاری فوق تا تاریخ ۳۱/۰۶/۱۳۸۴ محاسبه شده و در یادداشت ۳۰ صورتهای مالی منعکس شده است.

 

۶- حسابها و اسناد دریافتی تجاری

حسابها و اسناد دریافتنی تجاری به شرح زیر در حسابها منعکس گردیده است:

یادداشت ۳۱/۰۶/۱۳۸۴    ۳۰/۱۲/۱۳۸۳

میلیون ریال     میلیون ریال

حسابهای دریافتنی بابت فروش اقساطی ۱-۶       ۲۲۱/۲۴         ۵۴۱/۲۹

حسابهای دریافتنی مرتبط اشخاص          ۲-۶       ۶۰۰/۱۸         ۹۱۰/۳۶

حقوقی و حقیقی

حسابهای دریافتنی مرتبط نمایندگان اپتک ۳-۶       ۳۷۴-۲     ۵۱

اسناد دریافتنی نزد صندوق مالی         ۴-۶       ۷۶۸/۱     ۵۹۱/۱

 

وزارت مسکن و شهرسازی                       ۳۱۳       –

سازان ثبت اسناد و املاک کشور                     ۲۹۰       –

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان                   ۲۶۳       –

ساز گار ارقام                              ۲۷۳       –

بهینه پردازشگران                                ۲۴۴       ۲۵۶

منطقه آزاد کیش                             ۲۳۸       –

پتروشیمی بندر امام                         ۲۳۰       –

بانک کشاورزی                               ۲۲۳       ۲۲۴

سازمان ثبت اسناد و املاک استان خوزستان                ۱۹۹       –

اداره کل ثبت اسناد و املاک مرکزی                      ۱۸۷       –

شرکت پارش خودرو                            ۱۶۳       –

راه آهن- بابت فروش کامپیوتر                     ۱۵۴       ۱۸۰

مخابرات استان خوزستان                           ۱۳۵       –

لوله گستر اسفراین                          ۱۲۹       –

رضوان فجر امید                                  ۱۱۸       ۱۱۸

سازمان امور عشایر ایران                         ۱۰۶       –

ای تی ام تی                                ۱۰۶       ۱۰۶

اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس                       ۱۰۳       –

سازمان خصوصی سازی                          ۱۰۲       ۱۰۲

وزارت صنایع و معادن- بابت فروش کامپیوتر              –         ۸۵۱

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران               –         ۴۷۶/۱

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران                   –         ۶۹۳/۱

سازمان هواشناسی                            –         ۱۳۳

کتابخانه های عمومی کشور                    –         ۱۱۸

اندیشه نگار سرور                           –         ۱۱۰

 

شرکت سرمایه گذاری و جهانگردی                    –         ۹۰

سایر                                  ۲۸۳/۲      ۸۶۱/۱

جمع                                   ۶۰۰/۱۸          ۹۱۰/۳۶

۳-۶- حساب دریافتی به مبلغ ۳۷۶/۲ میلیون ریال مربوط به نمایندگان اپتک بشرح زیر می باشد.

مبلغ بدهی                                         میلیون ریال

نمایندگی کرج

۹

نمایندگی اصفهان                ۵۳۹ 

۳۷۶/۲   

۴-۶- مبلغ ۷۶۸/۱ میلیون ریال اسناد دریافتی نزد صندوق در شش ماهه اول سال ۱۳۸۴ مربوط به چکهای آموزش و فروش کامپیوتر می باشد. که عمدتاً تا تاریخ صورتهای مالی

آموزشی مذکور مستهلک می گردد.

۶-۶- مبلغ ۶۶۵ میلیون ریال بابت چکهای برگشتی مشتریان جهت خرید کامپیوتر بوده است که تا تاریخ تهیه صورتهای مالی بخشی از آن وصول شده است.

متن کامل در نسخه قابل خرید موجود است.[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۵)”]

– حسابهای جاری با سازمان و شرکتها

مانده حساب فوق متشکل از اقلام ذیل می باشد:

تجدید ارائه شده

یادداشت        ۳۱/۰۶/۱۳۸۴      ۳۰/۱۲/۱۳۸۳

ریال             ریال

طلب       بدهی      طلب       بدهی

میلیون ریال  میلیون ریال  میلیون ریال  میلیون ریال

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران   ۵۷۱         –           ۱۴۷         ۵۴۷

مدیریت طرحهای صنعتی           ۹۵          –           ۹۵          –

تحقیقات صنایع انفورماتیک            ۱۵۲         –           ۱۵۲         –

ایران خودرو             ۴۴          –           ۷۱          –

صنایع ریخته گری ایران خودرو         ۱۶          –           –           –

فولاد اسفراین                  ۱۷۳         –           –           –

پارکهای صنعتی ایران خودرو           ۶۹          –           –           –

تولیدی محور خودرو             ۳           –           ۶۸          –

نیر پارس                      ۸           –           –           –

سایپا                   ۷۴۷         –           ۳۲۶         –

قالبهای ایران خودرو                 ۳           –           –           ۱۳۶

ایساکو                        –           –           –           ۶

سایپایدک                      ۲۲۰         –           –           –

                                         

۱۰۱/۲        –           ۸۵۹         ۶۶۸  

بدهی بلند مدت:                –

سازمان گسترش و نوسازی (جاری)  ۱-۷      –        ۵۰۳/۲۹       –           ۹۰۲/۲۷

سازمان گسترش و نوسازی (پروژه ها)     ۲-۷      –       ۰۰۰/۴۹       –           ۹۰۰/۴۹

جمع                                                              

۵۰۳/۸۷                   ۸۰۲/۷۷

۱-۷- ریز حسابهای جاری با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران

 

اجاره ساختمان فردوسی                 ۵۴۷

مغایرت طلب سال ۷۹ و ۸۲                          ۱۱۴

سایر                                 ۲۷   

۵۰۳/۲۹

۲-۷- سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران حساب (پروژه)

۳۱/۰۶/۱۳۸۴

میلیون ریال

 

مانده در ابتدای دوره                       ۹۰۰/۴۹

بابت برگشت ارزش دانش فنی و پروژه اینترنت اپلاینس       (۹۰۰)

مانده                                    ۰۰۰/۴۹

 

۸- سایر حسابهای دریافتی

سایر حسابهای دریافتنی در شش ماهه اول سال ۱۳۸۴ از اقلام زیر تشکیل شده است:

یادداشت        ۳۱/۰۶/۱۳۸۴ ۳۰/۱۲/۱۳۸۳

میلیون ریال میلیون ریال

سپرده های ضمانتنامه های صادر ه    ۱-۸       ۴۳۲/۴     ۱۵۰/۱

مخارج ساختمان استیجاری       ۲-۸       ۷۰۶/۲     ۴۷۳/۱

حسابهای سنواتی               ۳-۸       ۳۱۰/۱     ۴۵۱/۱

حسابهای کارکنان              ۴-۸       ۲۰۷/۱     ۹۹۰

جاری کارکنان (علی الحساب)                  ۶۶۹

اجاره مسکن                        ۲۰        ۲۰

سپرده های دریافتنی (حسن انجام کار)              ۸۶        ۷۷

سایر                                   ۴۹۳       ۷۳۴ 

۳۵۴/۱۱          ۲۲۹ /۷   

۱

۱۰۹

بانک تجارت              ۵۵

نهاد ریاست جمهوری       ۴۹

ایران خودرو             ۳۷۹

ایران خودرو             ۶۹

سایر

و درحال حاضر برابر رویه های جاری امکان پیگیری و وصول آن وجود نداشته است در این سرفصل حساب منعکس می باشد.

یادداشت        ۳۱/۰۶/۱۳۸۴      ۳۰/۱۲/۱۳۸۳

ریال             ریال

طلب       بدهی      طلب       بدهی

میلیون ریال  میلیون ریال  میلیون ریال  میلیون ریال

سی اس تی           –         –         –         –

تجهیزات شبکه ناجا       –         –         ۲۰۷       –

۱۲۵       –

بدهکاران سنواتی              ۱۱۴       –         ۱۱۴       –

وزارت مسکن و شهرسازی    ۸۶        –         ۸۶        –

ایدرو مالزی             ۷۹        –         ۷۹        –

بعد گستر رایانه              ۷۴        –         ۷۴        –

سازه پرداز فرم               ۷۳        –         ۷۳        –

مخابرات ایران           ۵۷        –         ۵۷        –

رضا شهیدی علوی     ۵۷        –         ۵۷        –

عملکرد سال ۷۹           ۵۶        –         ۵۶        –

شیر شکن            ۵۲        –         ۵۲        –

وزارت بهداشت            ۵۱        –         ۵۱        –

ایثار گران فجر          ۴۸        –         ۴۸        –

صدا و سیما مدیریت امور کالا   ۳۷        –         ۳۷        –

محمد علیمحمدی           ۳۲        –         ۳۲        –

گروه مجتمع صنایع انفورماتیک  ۲۹        –         ۲۹        –

دکتر کرمانشاه           ۲۴        –         ۲۴        –

نهاد ریاست جمهوری       ۲۲        –         ۲۲        –

محمد قلیها جبیب

۲۰        –         ۱۹۱       –

پست                ۱۹        –         ۱۹        –

رضا خسرو نیا            ۱۸        –         ۱۸        –

عباس میرزاخانی          ۱۸        –         ۱۸        –

ایندامین                ۱۸        –         ۱۸        –

گسترش الکترونیک ایران        ۱۷        –         ۱۷        –

۱۳        –         ۱۳        –

حمید سلطانی             ۱۲        –         ۱۲        –

محمد رضا ایلخانی       ۱۱        –         ۱۱        –

بانک تجارت              ۱۱        –         ۱۱        –

نیروی انتظامی           –         –         –         ۲۰۹

 

سامان تجارت سحر         –         ۲۰        –         ۲۰

ثورث کد                 –         ۱۷        –         ۱۷

سایر               ۲۵۹       ۱۲۱       ۱۱۰        –   

جمع                ۶۷۵/۱      ۳۶۵       ۹۰۴/۱      ­۴۵۳ 

۴-۸- مبلغ ۲۰۷/۱ میلیون ریال به علی الحساب وامهای پرداختی در چهار چوب آیین نامه وام شرکت بشرح زیر می باشد.

 

یادداشت        ۳۱/۰۶/۱۳۸۴ ۳۰/۱۲/۱۳۸۳

میلیون ریال میلیون ریال

وام خرید مسکن                ۱-۴-۸     ۵۱۵       ۳۸۷

وام خرید خودرو کارکنان                     ۳۶۸       ۲۳۰

وام ضروری                             ۲۷۶       ۲۱۰

وام خرید تلفن همراه                        ۴۸        ۶۷  

۲۰۷/۱      ۸۹۴ 

 

۹- موجودی قطعات و کالا

موجودی قطعات و کالا از ارقام زیر تشکیل شده است.

تجدید ارائه شده

یادداشت        ۳۱/۰۶/۱۳۸۴ ۳۰/۱۲/۱۳۸۳

میلیون ریال میلیون ریال

موجودی انبار قطعات           ۱-۹       ۹۶۰/۶     ۴۵۸/۱

سایر موجودیها                ۲-۹       ۵۰۷       –

موجودی انبار خدمات پس از فروش              ۳۸۸       ۳۱۶

موجودی کالای امانی نزد دیگران      ۳-۹       ۳۴۴       ۳۴۶

موجودی انبار کالای تولیدی انبار محصول            ۸۵        ۴۹۹

موجودی انبار کالای سایر تامین کنندگان ۴-۹       ۵۱        ۲۵۱

موجودی تحویل کالا                      –         ۲۷۶

موجودی انبار تجهیزات                       –         ۵۴۶/۱

موجودی اقلام ضایعاتی و راکد                 –         ۵۰۰ 

۳۳۵/۸      ۱۹۲/۵

۱-۹- موجودی انبار قطعات در تاریخ تنظیم گزارش به مبلغ ۶۹۶۰ میلیون ریال مربوط به انواع قطعات جانبی کامپیوتر می باشد.

۲-۹- سایر موجودیهای تحویل به اشخاص به مبلغ ۵۰۷ میلیون ریال مربوط به خدمات پس از فروش و گارانتی می باشد.

۳

ماشین البرز                        وام خرید مسکن

پلاسکو کار                              وام خرید خودرو کارکنان

محمد نیلفروشان                         وام ضروری

 

منطقه آزاد چابهار                      ۹- موجودی قطعات و کالا

اس. سی. تی                                   موجودی قطعات و کالا از ارقام  زیر

سازمان گسترش

ساعی سیستم

شرکت رنگ ایران

بانک ملت

سایر

۴-۹- موجودی انبار سایر تامین کنندگان به مبلغ ۵۱ میلیون ریال کالای ساخته شد، خریداری می گردد.

موجودی

امانی نزد دیگران

موجودی انبار کالای سایر تامین

موجودی تحویل کالا

موجودی انبار تجهیزات

موجودی اقلام ضایعاتی و راکد

۱-۹- موجودی انبار قطعات در تار

۲-۹- سایر موجودیهای تحویل به

 

۱۰- سفارشات و پیش پرداختها

سفارشات و پیش پرداختها در پایان سال ۱۳۸۴ از اقلام زیر تشکیل شده است:

                      یادداشت        ۳۱/۰۶/۱۳۸۴

۴

شرکت آواژنگ               ۳-۱۰     ۱۳۰/۱        –

همگام دانش ارتباطات                    ۷۸۰      –

پیش پرداخت بیمه                    ۷۸۰      –

شرکت دانا مهندسین مشاور                ۷۴۱      ۷۴۱

سیستم آینده                        ۶۹۵      –

فرا راه دانش پژوهان                    ۵۹۴      –

گل محمدی                       ۵۴۹      ۴۳۰

ارتباط رایانه پرنگ                      ۳۴۳      –

 

شرکت فرا رسانه اندیشه ساز              ۱۸۱      ۱۸۱

–        ۹۳۹/۱

شرکت داده گستر عصر نوین                –        ۶۰۷/۱

بیمه کار آفرین                         –        ۳۲۹

توسعه خدمات                        –        ۲۹۵

آموزش اپتک شریف                    –        ۲۱۹

شرکت پیام آوران                    –        ۱۰۰

شرکت توران                         –        ۹۹

شرکت گام الکترونیک                     –        ۹۵

علی اصغر حمیدی                     –        ۹۰

شرکت حافظه سبز نویل                –        ۹۰

شرکت

–        ۳۵

سایر                           ۲۴۶/۱        ۵۱۱ 

۲۲۱/۲۵   ۸۴۴/۱۸

۱-۱۰- مبلغ ۳۱۲/۱۶ میلیون ریافل بابت خرید نوت بوک و سوئیچ و دیجی ممو و ماهواره می باشد ضمناً مبلغ ۳۳۷/۶ میلیون ریال از مبلغ مذکور بابت سفارشات انجمن صنفی روزنامه نگاران می باشد که در تاریخ تهیه این گزارش فسخ گردیده است

۲-۱۰- مبلغ ۱۵۴/۱ میلیون ریال بابت خرید مانیتور می باشد.

۳-۱۰- مبلغ ۱۳/۱ میلیون ریال بابت خرید قطعات کامپیوتر می باشد.

متن کامل در نسخه قابل خرید موجود است.[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۶)”]

سفارشات و پیش پرداختها

سفارشات و پیش پرداختها در پایان سال ۱۳۸۴ از اقلام

 

پیش پرداخت بیمه

شرکت داتا مهندسین مشاور

سیتسم آینده

فرا راه دانش پژوهان

گل محمدی

ارتباط رایانه پرنگ

اپتک هند

اداره دارایی

خدمات مسافرتی تامین

شرکت فرا رسانه اندیشه ساز

شرکت سیمیگن

شرکت سازگار ارقام

شرکت داده گستر عصر نوین

بیمه کارآفرین

توسعه خدمات

 

شرکت حافظه سبز نویل

شرکت پردیس تک

کومشی نوبری

موسسه حسابرسی هوشیار ممیز

شرکت فکور

سایر

۱-۱۰- مبلغ ۳۱۲/۱۶ میلیون ریال بابت خرید نوت بوک و سوئیچ و دیجی ممو و ریال از مبلغ مذکور بابت سفارشات انجمن صنفی روزنامه نگاران می باشد که در

۲-۱۰- مبلغ ۱۵۴/۱ میلیون ریال بابت خرید مانیتور می باشد.

۳-۱۰- مبلغ ۱۳۰/۱ میلیون ریال بابت خرید قطعات کامپیوتر می باشد

جمع کل۴۶۷/۳۹۹۱۵(۱۱)۳۷۰/۴۰۵۴۶/۴۷۰۵۲۵۱/۱۱۱۹/۳۵۹۳۵/۳۴

داراییهای ثابت در تاریخ گزارش پوشش بیمه ای برخوردار بوده است.

اضافات اثاثیه و منصوبات اداری به مبلغ ۶۶۳ میلیون ریال از بابت خرید دوربین، تلویزیون، کولر، میز و کمد، صندلی،‌گوشی همراه، اسکنر، فایل؛ مانیتور، ویدئو،

ریال مربوط به تعمیرات ساختمان فردوسی می باشد.

 

۱۱- داراییهای ثابت مشهود:

جدول  تمام شده و استهلاک انباشته داراییهای ثابت مشهود به شرح زیر است:

بهای تمام شده یا مبلغ تجدید ارزیابی- میلیون ریالاستهلاک انباشته- میلیون ریالمبلغ دفتری میلیون ریال
زمین۹۷۳/۱۹۷۳/۱۵۹۷۳/۱۹۷۳/۱۵
ساختمان۲۳۵/۷۲۳۵/۷۰۴۴/۱۲۵۲۱۲۹۶۹۲۸/۵۱۹۱/۶
ماشین آلات۸۹۰/۳۸۹۰/۳۱۵۶/۱۱۵۶/۱۷۳۴/۲۷۳۴/۲
قالبها۱۸۳۱۸۳۱۲۸۱۲۸۵۶۵۵
ابزار آلات۷۷۷۷
نرم افزار۱۴۰۱۴۰۳۸۴۴۹۶۱۰۲
وسائط نقلیه۸۷۲ 

 

۸۷۲۳۲۱۷۰۳۹۱۴۸۱۵۸۲
اثاثیه و منصوبات۹۰۵/۶۶۶۳(۱۱)۵۵۷/۷۷۰۰/۱۳۴۶۰۴۶/۲۵۱۱/۵۲۰۵/۵
اثاثیه اداری۳۸۵۱۶۴۰۱۸۶۲۴۱۱۰۲۹۱۲۷۲
تجهیزات شبکه۲۲۲۲۲۲۵۶۱۴۷۳۱۴۹۱۶۶
جمع۸۱۲/۳۵۶۷۹(۱۱)۴۸۰/۳۶۵۴۶/۴۷۰۵۲۵۱/۵۲۲۹/۳۱۲۸۰/۳۱
پیش پرداخت سرمایه ای۶۸۶۸۶۸۶۸
پروژه در جریان تکمیل۸۴۰۱۳۱۹۷۱۹۷۱۸۴۰
دارایی در جریان تکمیل۸۴۰۱۳۱۹۷۱۹۷۱۸۴۰
دارایی در دست ساخت۲۷۴۷۱۰۵۸۵۲/۲۸۵۲/۲۷۴۷/۲
جمع کل۴۶۷/۳۹۹۱۵(۱۱)۳۷۰/۴۰۵۴۶/۴۷۰۵۲۵۱/۵۱۱۹/۳۵۹۳۵/۳۴

داراییهای ثابت در تاریخ گزارش پوشش بیمه ای برخودار بوده است.

اضافات اثاثیه و منصوبات اداری به مبلغ ۶۶۳ میلیون ریال از بابت خرید دوربین، تلویزیون، میز و کمد، صندلی، گوشی همراه، اسکنر، فایل، مانیتور، ویدئو، پروژکتور و نوت بوک می باشد.

پیش پرداخت سرمایه ای به مبلغ ۶۸ میلیون ریال مربوط به شرکت

۱۲- دارائیهای نامشهود

دارائیهای نامشهود از اقلام زیر تشکیل شده است:

 

۲-۱۲     ۳۰۰      ۳۰۰

تلفن همراه                         ۲۹       ۲۸

تلفن ثابت                          ۱۲۲      ۱۲۲

حق الامتیاز برق                     ۱۱۲      ۱۱۲

حق انشعاب آب و فاضلاب ساختمان مرکزی     ۴۲       ۲۱

حق انشعاب آب و فاضلاب ساختمان آموزش     ۱۱       ۱۱

یک دستگاه بی سیم                   ۶        ۶

حق الامتیاز آموزش                   ۳       –  

۲۲۵/۹        ۲۳۱/۹   

۱-۱۲- مبلغ ۶۰۰/۸ میلیون ریال سرقفلی مربوط به ساختمان و فروشگاه

۱۳- سرمایه گذاری بلند مدت

یادداشت        ۳۱/۰۶/۱۳۸۴ ۳۰/۱۲/۱۳۸۳

میلیون ریال میلیون ریال

سرمایه گذاری در سهام شرکتها    ۱-۱۳     ۱۱۷      ۱۲۰

سپرده های سرمایه گذاری بلند مدت بانکی۲-۱۳   ۵۵۰/۲        ۶۵۰/۳

۶۶۷/۲        ۷۷۰/۳

۱-۱۳- سرمایه گذاری در سهام شرکتها به شرح زیر تفکیک می شود.

نام شرکتهاتعداد سهامدرصد سرمایه گذاریبهای تمام شده
شرکت تحقیقاتی صنایع انفورماتیک۱۲۵/۳۵۵/۶۴۵/۶۴۵/۶۴
انجمن شرکتهای انفورماتیک۲۲۲
شرکت ITMT۴۰۰۴۰۳۲۳۲۳۵۳۵
شرکت گسترش افزار توسعه ارتباطات۰۰۰/۳۵۳۵۳۵۳۵۳۵۳۵
شرکت داده گستر عصر نوین۹۰۰/۴۴۹۹/۴۹/۴۹/۴۹/۴
شرکت گسترش رایانه فردا۰۰۰/۴۴۰۴۴۴۴
شرکت گسترش ساخته های محافظتی۵۰۰/۳۳۵۵/۳۵/۳۵/۳۵/۳
کسر می شود: سهم پرداخت نشده سهام (۶۵%)۵/۲۸(۲۹)(۲۹)
خالص حساب سرمایه گذاری در سهام شرکتها۱۱۷۱۱۷۱۱۷

۲-۱۳- سپرده های سرمایه گذاری بلند مدت بانکی

سپرده بلند مدت بعنوان پشتوانه تعهدات شرکت به بانک ملت به مبلغ ۵۵۰/۲ میلیون ریال می باشد.

شرح              مدت پروژه             ۳۱/۰۶/۱۳۸۴ ۳۰/۱۲/۱۳۸۳

 

 

بانک ملت شماره سپرده ۱/۱۰۲۱۳۷    ۳۰/۰۴/۸۲ لغایت ۳۰/۰۴/۸۷          ۰۰۰/۱      ۰۰۰/۱

بانک ملت شماره سپرده ۱/۱۰۲۱۶۹    ۲۹/۱۱/۸۲ لغایت ۲۹/۱۱/۸۴           ۴۰۰        ۵۰۰/۱

بانک ملت شماره سپرده ۹/۱۰۲۱۱۷۰   ۲۹/۱۱/۸۲ لغایت ۲۹/۱۱/۸۴           ۱۵۰        ۱۵۰  

:

۳۱/۰۶/۱۳۸۴ ۳۰/۱۲/۱۳۸۳

میلیون ریال میلیون ریال

شرکت رایانه عصر آینده (پروژه کلونایزر)      ۹۰۷/۳۵   ۵۵۴/۳۴

شرکت داده گستر عصر نوین (پروژه ADSL)   ۰۱۹/۳۴   ۲۵۴/۷

شرکت گاتا (گسترش افزارهای توسعه ارتباطات)(پروژه STB) 865      ۷۱۵/۱   

۷۹۱/۱        ۵۲۳/۴۳

نام پروژهمجریسرفصل مخارججمع

 

تبط و ناشی از اجرای پروژه های مصوب کمیته صنعت سازمان گسترش بشرح زیر می باشد که بمنظور اجرای طرحهای مزبور با مشارکت بخش خصوصی تاسیس گردیده است.

مبلغ ۸۵۰۰ میلیون ریال از مبلغ ۹۰۷/۳۵ میلیون ریال مربوط به پروژه کلونایزر بموجب توافق بعمل آمده فی مابین دو شرکت گسترش انفورماتیک ایران و گسترش رایانه فردا بعنوان هزینه قبل از بهره برداری از محل سود آتی شرکت فوق بعد از بهره برداری آن بازیافت خواهد شد.

از مبلغ ۰۱۹/۳۴ میلیون ریال مبلغ ۵۰۰/۲۲ میلیون ریال در تاریخ تهیه صورتهای مالی به حساب افزایش سرمایه شرکت داده گستر عصر نوین منظور شده است.

 

۱۵- حسابها و اسناد پرداختنی تجاری

مانده حسابها و اسناد پرداختنی تجاری از اقلام زیر تشکیل شده است.

تجدی ارائه شده

یادداشت        ۳۱/۰۶/۱۳۸۴ ۳۰/۱۲/۱۳۸۳

میلیون ریال میلیون ریال

مطالبات فروشندگان کالا          ۱-۱۵     ۸۳۴/۲۰   ۸۰۶/۱۵

اسناد پرداختنی مدت دار             ۲-۱۵     ۶۳۱/۵

– مطالبات فروشندگان کالا به شرح زیر می باشد.

تجدی ارائه شده

یادداشت        ۳۱/۰۶/۱۳۸۴ ۳۰/۱۲/۱۳۸۳

میلیون ریال میلیون ریال

شرکت توسعه تجارت رایانه               ۱-۱-۱۵         ۱۵۷/۳     ۱۷۲/۳

شرکت ساز گار ارقام (خرید اقساطی)      ۲-۱-۱۵         ۷۰۷/۲     ۸۱۱

شرکت دانا مهندسین مشاور

۶۶۱       –

شرکت شهاب                             ۵۸۵       ۵۸۴

همگام دانش ارتباط                          ۴۰۰       –

شرکت صنایع ماشینهای اداری                       ۲۹۷       ۱۵۰

شرکت نوید رایانه                           ۲۶۶       –

شرکت کارایا                                ۲۵۱       –

شرکت رایان صنعت تدبیر                           ۲۲۹       –

شرکت خدمات کامپیوتری سپند                       ۲۲۰       –

شرکت آرمان فجر شرق                         ۲۱۸       ۴۸۶/۱

شرکت درسا کامپیوتر                         ۲۱۵       –

شرکت فراسو                                 ۲۰۵       –

دیتا یک سیستم                              ۲۰۵       –

فرشید رنجبران قلعه                         ۱۶۵       –

شرکت پویان پردازشگر                        ۱۵۸       –

شرکت پیام آوران                            ۱۲۵       –

شرکت بین المللی ریان فرید                       ۱۱۹       –

شرکت توسعه ریز کامپیوتر ایران                        ۱۰۹       –

شرکت فراکتال                               ۱۱۶       ۸۰۶/۱

شرکت نسیم سپید سحر                         –         ۳۹۹

شرکت آریسمان آبد                           –         ۳۲۵

فروشگاه فریور                              –         ۱۵۲

شرکت پایا پردازشگر                         –         ۱۵۰

شرکت

 

شرکت صنایع رایانه پایا                          –         ۸۴

شرکت تهران کامپیوتر                        –         ۸۳

فروشگاه نقش                                –         ۷۰

فروشگاه آرین                               –         ۴۹

شرکت بهینه پردازشگران                           –         ۴۷

شرکت الیسون رایانه                         –         ۳۷۸

سایر                                  ۳۵۶/۱      ۳۷۸ 

۸۳۴/۲۰          ۸۰۶/۱۵    

 

یادداشت۳۱/۰۶/۱۳۸۴

میلیون ریال

۳۰/۱۲/۱۳۸۱

میلیون ریال

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران۸۲۴/۲۸۲۴/۲
شرکت شهاب۱-۲-۱۵۹۱۷
آواژنگ۷۰۰
سازگار ارقام۵۰۰
فکور۲۸۶
الوند رایانه مهر۱۵۲
خدمات کامپیوتری سهند۹۹
وزارت دارایی بابت مالیات عملکرد سال ۱۳۸۳۵۵
زهره نصراله زاده۳۶۲۱
مهران کاویانی۳۰
فرا رسانه اندیشه ساز۲۵
آزاد نت رسانه۷
۶۳۱/۵۷۳۰/۷

۱-۲-۱۵- مبلغ ۹۱۷ میلیون ریال بابت خرید مانیتور می باشد که طی چک پرداخت شده است.

۳-۱۵- مطالبات اشخاص حقوقی به شرح زیر می باشد:

۳۱/۰۶/۱۳۸۴ میلیون ریال۳۰/۱۲/۱۳۸۳ میلیون ریال
مونتاژ کاران۲۶۲۶
تابا سیرجان۷۱۹
سایر (خالص)۶
شرکتئت رهنمون فراز رایانه۶۱۸
۴۵۶۳

 

۴-۱۵- مطالبات اشخاص حقیقی به شرح زیر می باشد:

یادداشت۳۱/۰۶/۱۳۸۴ میلیون ریال
مطالبات چکهای ابطالی۱-۵-۱۵۴۳
شرکت برزین مهر۴۰
مطالبات نمایندگیها۲۹
مطالبات اساتید۲۸
شبکه ساز کار۲۲
۱۶۲

۱-۵-۱۵- مبلغ ۴۳ میلیون ریال بابت ابطال چکهای مشتریان بوده که جهت دریافت آن مراجعه نموده اند.

۴-۱۵- مطالبات اشخاص حقیقی به شرح زیر می باشد:

۳۱/۰۶/۱۳۸۴ میلیون ریال
سید مهدی رضوی۱
لطف اله الیکانی۱
اکبر خطیر مهر۱
۳

۵-۱۵- سایر اقلام حسابها و اسناد پرداختنی تجاری بشرح زیر می باشد.

یادداشت۳۱/۰۶/۱۳۸۴ میلیون ریال
مطالبات چکهای ابطالی۱-۵-۱۵۴۳
شرکت برزین مهر۴۰
مطالبات نمایندگیها۲۹
مطالبات اساتید۲۸
شبکه سازگار۲۲
۱۶۲

۱-۵-۱۵- مبلغ ۴۳ میلیون ریال بابت ابطال چکهای مشتریان بوده که جهت دریافت آن مواجعه نموده اند.

متن کامل در نسخه قابل خرید موجود است.[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][tab title=”قسمت هایی از متن (۷)”]

۱۶- سایر حسابهای پرداختنی

 

تجدید ارائه شده
یادداشت۳۱/۰۶/۱۳۷۴ میلیون ریال۳۰/۱۲/۱۳۸۳ میلیون ریال
وجوه دریافتنی از محل پروژه های سازمان گسترش (در حال اجرا)۱-۱۶۳۳۷/۵۳۵۵/۴
سپرده های پرداختنی (سازمان تامین اجتماعی)۲-۱۶۴۱۲۴۳۰
حق بیمه پرداختنی (سازمان تامین اجتماعی)۳۲۴۱۲۰
هزینه عیدی کارکنان شرکت۳۱۷
سهم بیمه تکلیفی کارکنان و شرکت۲۳۹۱۴۵
هزینه های معوق۲۰۷۲۶۲
سهم پس انداز (کارکنان شرکت)۱۸۰۱۲۵
سپرده پرداختنی- حسن انجام کار۴۴
بند د تبصره ۸ قانون بسیج۱۸۱۸
مالیاتهای تکلیفی وزارت امور اقتصاد و دارایی۸۹
سپرده بیمه- سازمان تامین اجتماعی۶۷
سازمان حسابرسی۴۵
عوارض تجمیعی (۳% فروش کالای تولیدی)۵۳
شرکت مترو۳۹
سایر اقلام۷۷۵۳۶۳
جمع۸۳۳/۷۱۱۱/۶
کسر می شود مخارج انجام شده پروژه های سازمان گسترش۱-۱۶(۰۷۰/۴)(۵۲۷/۲)
۷۶۳/۳۵۸۶/۳

۱-۱۶- وضعیت پروژه های در دست اجرای سازمان گسترش بشرح زیر می باشد:

 

میلیون ریال بابت کسر بیمه پیمانکاران و اشخاص حقیقی می باشد.

 

۱۷- پیش دریافتها

یادداشت۳۱/۰۶/۱۳۸۴ میلیون ریال۳۰/۱۲/۱۳۸۳ میلیون ریال
پیش دریافت از محل پیش فاکتورها۱-۱۷۹۸۲/۱۰۴۱۰
پیش دریافت بابت قراردادها۲-۱۷۳۶۹/۷۷۵۶/۶
پیش دریافت آموزش اپتک۳-۱۷۱۶۸/۶۰۷۵/۵
پیش دریافت دانشجویان اپتک شریف۴-۱۷۸۳۷۹۷۴
پیش دریافت دوره HND۵-۱۷۲۳۵۲۰۵
سایر۶۴۲۲۱
۶۵۵/۲۵۶۴۱/۱۳

۱-۱۷- پیش دریافت از محل پیش فاکتور بابت فروش سیستم بقرار ذیل می باشد:

۳۱/۰۶/۱۳۸۴ میلیون ریال
بانک ملت۳۶۸/۵
ایران خودرو۷۸۸/۳
نهاد ریاست جمهوری۵۳۱
رایانه عصر آینده۱۸۳
اداره ثبت اسناد و املاک استان سمنان۱۵۲
سازمان اوقاف و خیریه۱۴۵
سایر۸۱۵
۹۸۲/۱۰

۲-۱۷- عمده پیش دریافتها بابت فروش کامل سیستم بقرار ذیل می باشد.

 

یادداشت۳۱/۰۶/۱۳۸۴ میلیون ریال۳۰/۱۲/۱۳۸۳ میلیون ریال
انجمن صنفی روزنامه نگاران۱-۲-۱۷۹۴۱/۵۹۴۱/۵
بانک کشاورزی۹۰۶
مجتمع اسفراین۱۹۵
سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران۱۷۷
نیمه هادی عماد۱۷۳۱۷۴
سایر۱۷۲۴۴۶
۳۶۹/۷۷۵۶/۶

۱-۲-۱۷- عطف به یادداشت ۱-۱۰

۳-۱۷- پیش دریافت به مبلغ ۱۶۸/۶ میلیون ریال بابت شهریه دانشجویان اپتک و علمی کاربردی می باشد.

۴-۱۷- پیش دریافت به مبلغ ۸۳۷ میلیون ریال بابت شهریه دانشجویان اپتک

HND آموزش بین المللی کامپیوتر با دریافت مدرک فوق دیپلم می باشد.

 

۱۸- ذخیره مالیات

مالیات عملکرد شرکت تا پایان سال ۱۳۸۲ قطعی و تسویه گردیده است. وضعیت مالیاتی شرکت برای عملکرد سالهای ۱۳۸۱ لغایت ۳۱ شهریور ۱۳۸۴ در جدول زیر ارائه شده است.

سال مالی۳۱/۰۶/۱۳۸۴(تجدید ارائه شده ۳۰/۱۲/۸۳ ریالنحوه تشخیص و مرحله رسیدگی
مالیات به میلیون ریال
سود(زبان) طبق اظهار نامه تسلیمیدر آمد مشمول مالیات طبق تشخیص حوزهابزاریتشخیصقطعیبخشنودگی جرائمپرداخت شدهمانده
۱۳۸۱۴۸۴۵۸۲۱۲۱۱۴۵۱۴۵۱۴۰تسویه شده است
۱۳۸۲۷۱۷/۳۰۱۴/۵۹۷۵۲۶۶/۱۲۶۶/۱۲۶۶/۱۲۱۹قطعی شده است
۱۳۸۳۹۵۷/۱۴۴۴/۱۲۱۸۲۱۸۲۷۲۱۸قطعی نشده است
۶ ماهه ۱۳۸۴۵۰۰/۱۲۵۹۲۵۹
جمع۲۸۶۵۰۹

۱۹- سود سهام پیشنهادی و پرداختنی

سود سهام پرداختنی به مبلغ ۸۷۵ میلیون ریال در خصوص مصوبه مجمع عملکرد سال ۸۳ می باشد و مبلغ ۸۵۰ میلیون ریال

الی دریافتنی

تسهیلات مالی دریافتنی در شش ماهه اول سال ۱۳۸۴ به شرح زیر می باشد.

۳۱/۰۶/۱۳۸۴ میلیون ریال۳۰/۱۲/۱۳۸۳ میلیون ریال
بانک ملت دکتر بهشتی۰۵۷/۲۲۰۸۷/۲۱
بانک تجارت شعبه سپهبد قرنی۵۷۲/۱۶۰۴۸/۱۶
بانک توسعه اسلامی۵۷۲/۷۱۴۸/۸
بانک ملت شعبه جام جم۴۶۹/۴
 

 

۹۰۱/۴۸۳۸/۴
۵۷۱/۵۵
کسر می شود سهم کارمزد سال آتی(۱۱۵/۴)(۱۹۷/۴)
۴۵۶/۵۱۹۲۵/۴۵

۲۱- ذخیره مزایای پایان خدمت

۳۱/۰۶/۱۳۸۴ میلیون ریال۳۰/۱۲/۱۳۸۳ میلیون ریال

 

میلیون و پانصد هزار سهم هزار ریالی با نام می باشد فهرست اسامی سهامداران، تعداد و درصد سهام هر یک در تاریخ ۳۱/۰۶/۱۳۸۴ به شرح ذیل می باشد:

سهامدارانتعداد سهاممبلغ اسمیدرصدمبلغ سهام
سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (سهامی عام)۰۰۰/۵۷۵/۸۰۰۰/۱۴۹۰۰۰/۰۰۰/۵۷۵/۸
شرکت سرمایه گذاری گروه رنا۳۱۷/۱۸۰/۵۰۰۰/۱۶/۲۹۰۰۰/۳۱۷/۱۸۰/۵
شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران۰۰۰/۵۰۰/۳۰۰۰/۱۲۰۰۰۰/۰۰۰/۵۰۰/۳
کارکنان شرکت گسترش انفورماتیک۶۸۳/۲۴۴۰۰۰/۱۴/۱۰۰۰/۶۸۳/۲۴۴
۰۰۰/۱
۰۰۰/۵۰۰/۱۷۱۰۰۰۰۰/۰۰۰/۵۰۰/۱۷

۲۳- اندوخته قانونی

طبق مفاد مواد ۱۴۰ و ۲۳۸ اصلاحیه قانون تجارت مصوب سال ۱۳۷۴ و ماده ۱-۵۲ اساسنامه و به موجب مفاد یاد

که از محل سود ابرازی سنوات قبل مبلغ ۱۱۱ میلیون ریال در حسابها بصورت اندوخته قانونی منعکس گردیده است و در ششماهه اول سال ۱۳۸۴ اندوخته مزبور به رقم ۱۶۷ میلیون ریال بالغ می گردد.

 

۲۴- سایر اندوخته ها

سایر اندوخته ها به مبلغ ۳۵۰۰ میلیون ریال مربوط به ایجاد تاسیسات برای نصب دستگاههای SMT و تجهیز انبار و سالن تولید و براساس مصوبات مجامع بوده که مجوز آن نیز اخذ گردیده و در سال ۱۳۸۲ براساس

صورت گرفته به شرح زیر می باشد.

۳۱/۰۶/۱۳۸۴ میلیون ریال
۱- پروژه استقرار STM در ساختمان فردوسی۵۶۸/۱
۲- بابت تعمیرات اساسی ساختمان فردوسی جهت تولید۴۳۹/۱
۳- پروژه انتقال تولید در ساختنان فردوسی۲۸۴
۴- پروژه انتقال انبار در ساختمان فردوسی۲۰۹
۵۰۰/۳

۲۵- فروش خالص کالا و خدمات ارائه شده شرکت برحسب انواع محصولات فروخته شده به شرح زیر می باشد:

یادداشت۳۱/۰۶/۱۳۸۴ میلیون ریال۳۱/۰۶/۱۳۸۳ میلیون ریال۳۰/۱۲/۱۳۸۳ میلیون ریال
فروش کالا، قطعات و لوازم جانبی کامپیوتر۱-۲۵۲۷۹/۵۳۶۱۴/۲۷۵۲۴/۷۶
فروش و تحویل مستقیم کالا۱-۲۵ 

 

۵۳۸/۲۰۹۴۷/۳۹
در آمد حاصل از خدمات آموزشی۳-۲۵۳۴۳/۱۶۱۱/۱۰۲۶/۵
در آمد حاصل از عملیات پشتیبانی و نرم افزار۴-۲۵۲۲۴/۳۴۴۴۴۴۱/۲

 

جمع۳۱۳/۷۴۲۰۳/۵۰۹۳۸/۱۲۳
برگشت از فروش و تخفیفات(۲۴)(۱۲۰)(۱۳۸)
۲۸۹/۷۴۰۸۳/۵۰۸۰۰/۱۲۳

۱-۲۵- لیست خریداران شرکت در ششماهه اول سال ۱۳۸۴ به شرح زیر می باشد.

یادداشت۳۱/۰۶/۱۳۸۳ میلیون ریال۳۰/۱۲/۱۳۸۳ میلیون ریال
خریداران دولتی۱-۱-۲۵۲۷۹/۵۳۱۹۵/۶۲
شرکت های تحت پوشش۲-۱-۲۵۷۹۸/۶۵۱۰/۲۶
سایر اشخاص حقوقی و حقیقی۶۴۵/۹۷۶۶/۲۷
۷۴۷/۶۹۴۷۱/۱۱۶

۱-۱-۲۵- فروش کالا و خدمات به پخش های دولتی بشرح زیر است:

۳۱/۰۶/۱۳۸۳ میلیون ریال۳۰/۱۲/۱۳۸۳ میلیون ریال
بانک ملت۵۹۳/۱۷
اداره کل ثبت اسناد و املاک استانها۳۹۲/۱۱
مرکز فن آوری و اطلاعا ناجا۷۵۱/۴۶۸۲/۲
نهاد ریاست جمهوری۷۴۴/۱۲۹۸/۱۰
سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور۳۵۸/۱۳۱۳/۱۶
سازمان امور مالیاتی کشور۶۷۰
 

 

۶۶۹
آریا پلیمر ساسول۶۳۱
اداره کل امور مالی وزارت رفاه و تامین اجتماعی۶۰۳
پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله۴۶۲۳۷۸
مجلس شورای اسلامی۴۱۰
منطقه آزاد کیش۴۰۷
وزارت مسکن و شهرسازی۲۸۱
سازمان امور عشایر ایران۲۵۶۵۴۸/۱
سازمان هواشناسی کشور۲۱۴۳۵۴
 

 

۳۱۴۱۴۶/۵
دفتر آمار و فن آوری اطلاعات راه آن۰۸۰/۵
هیات امنای کتابخانه های عمومی کشور۰۴۴/۳
سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران۸۸۶
فرماندهی آمار و پشتیبانی ناجا۵۳۳
شرکت نفت فلات قاره۴۱۳
 

 

۳۸۹
دادگستری استان آذربایجان غربی۳۲۴
کمیته امداد امام خمینی۰۳۹/۲
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها۰۶۵/۴
شرکت سهامی سازمان آب و برق خوزستان۳۷۱/۲
بانک کشاورزی۶۹۱
سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور۹۷۷/۱
وزارت صنایع و معادن۹۷۷/۱
آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان۲۴۳
اداره کل ثبت اسناد و املاک هرمزگان۲۱۹
فرماندهی تهران بزرگ- پلیس ۱۱۰ 

 

۲۵۴
سایر (کمتر از ۲۰۰ میلیون ریال)۵۲۴/۱۱۹۴۸/۲
۲۷۹/۵۳۱۹۵/۶۲

متن کامل در نسخه قابل خرید موجود است.[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۸)”]

-۱-۲۵– فروش کالا و خدمات به شرکتهای تحت پوشش سازمان گسترش بشرح زیر است:

۳۱/۰۶/۱۳۸۳ میلیون ریال۳۰/۱۲/۱۳۸۳ میلیون ریال
مرکز تحقیقات و آزمایش آلایندگی خودروی ایران۳۱
 

 

۱۶۲/۶۵۲۰/۲۱
سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران۳۱۳/۱
رایانه عصر آینده۱۸۳
تولیدی محور خودرو۱۰۱/۱
لوله گستر اسفراین۱۲۹
سایپا یدک۵۱۷۸۷
صنایع تجهیزات نفت۱۷
شرکت پارکهای صنعتی ایران خودرو۵۵۷
شرکت مهندسی توسعه سایپا۳۱۹
ایران خودرو۲۲۹
مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا۸۲۱۳۴
نیر پارس۳۰۱۳۴
 

 

۱۱۸
صنایع ریخته گری ایران خودرو۶۸۷۷
ماشین سازی اراک۶۵
مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران۴۶
ساپکو۶۲۳
فرهنگی ورزشی ایران خودرو۱۵
سایپا۸
ریخته گری و تراکتور سازی ایران۷
توسعه صنایع خودرو۶
مجتمع فولاد اسفراین۳۹
جمع۷۹۸/۶۵۱۰/۲۶

۲-۲۵- در آمد حاصل از خدمات آموزشی بابت اجرای دوره های کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی و دوره های اپتک بشرح زیر می باشد:

 

 

۳۱/۰۶/۱۳۸۳ میلیون ریال۳۱/۰۶/۱۳۸۳ میلیون ریال۳۰/۱۲/۱۳۸۳ میلیون ریال
 

 

۱۴۱/۱۰۴۳/۱۰۳۵/۱
در آمد دوره کاردانی دانشکده۲۰۲۵۶۸۹۳۷
۳۴۳/۱۶۱۱/۱۹۷۲/۱

۳-۲۵- در آمد حاصل از عملیات پشتیبانی و نرم

 

۳۱/۰۶/۱۳۸۳ میلیون ریال۳۱/۰۶/۱۳۸۳ میلیون ریال۳۰/۱۲/۱۳۸۳ میلیون ریال
در آمد دوره اپتک۰۰۴/۱۳۲۴۰۳۵/۱
در آمد دوره کاردانی دانشکده۶۷۵/۱۱۰۸۹۳۷
در آمد فروش نرم افزار۵۴۵۱۲۴۶۹
۲۲۴/۳۴۴۴۴۴۱/۲

۲۶- بهای تمام شده کالای فروخته و خدمات ارائه شده

یادداشت۳۱/۰۶/۱۳۸۳ میلیون ریال۳۱/۰۶/۱۳۸۳ میلیون ریال۳۰/۱۲/۱۳۸۳ میلیون ریال
قیمت تمام شده قطعات و لوازم جانبی۱-۲۶۳۹۰/۴۹۲۸۳/۲۳۵۸۴/۶۴
قیمت تمام شده قطعات فروخته شده (ارسال مستقیم) 

 

۴۳۵/۱۵۷۴۴/۱۸۲۲۹/۳۷
قیمت تمام شده خدمات آموزش۳-۲۶۵۰۵/۱۳۴۰/۲۳۰۰/۵
قیمت تمام شده عملیات پشتیبانی و نرم افزار و خدمات پس از فروش۴

 

۳۶۴/۲۶۳۳۴۴۵/۱
۶۹۴/۶۸۰۰۰/۴۵۵۵۸/۱۰۸

۱-۲۶- بهای تمام شده کالای فروش رفته و خدمات ارائه شده:

سرفصل فوق متشکل از اقلام زیر می باشد:

۳۱/۰۶/۱۳۸۴ قطعات و لوازم
یادداشتجانبی میلیون ریالکالای و میلیون ریال
موجودی ابتدای سال۲۴۹/۳
تعدیل موجودی ابتدای سال۹۲۵
موجودی ابتدای سال تعدیل شده۱۷۴/۴
خرید طی سال۲-۱-۲۶۶۴۶/۵۱
 

 

۳-۱-۲۶
آماده برای مصرف
سایر مصارف۴-۱-۲۶(۰۰۴/۱)
موجودی پایان دوره(۰۰۹/۷)
۸۰۷/۴۷
صادره به تولید۱-۱-۲۶(۰۷۴/۶)۰۷۴/۶
 

 

۷۳۳/۴۱۰۷۴/۶
دستمزد تولیدی۸۹۹
سرباز تولید۳۹۱/۷
۷۳۳/۴۱۴۴۹
موجودی ابتدای دوره
کسر می شود هزینه های جذب نشده
تعدیل موجودی ابتدای سال
 

 

انتقال به اثاثیه و منصوبات(۱۱۷)
خالص نقل و انتقال امانی(۳۱)
تعدیل و اصلاحات کسری و اضافی انبار
موجودی کالای ساخته شده پایان دوره(۸۵)
بهای تمام شده کالای فروش رفته۷۳۳/۴۱۶۵۷/۷
هزینه واحدها
۷۳۳/۴۱۶۵۷/۷

۱-۱-۲۶- مواد صادره به تولید در خط مونتاژ کامپیوتر به محصول نهایی تبدیل شد.

۲-۱-۲۶- خریدهای خارجی و داخلی بشرح زیر می باشد.

۱-۲-۱-۲۶- خرید خارجی:

مواد اولیهنوع مواد اولیهکشور۳۱/۰۶/۱۳۸۴
تجهیزات شبکهایشین نت ورکامارات متحده عربی۱۰۵/۴
نوت بوکپارس تکنولوژیانگلستان۸۴۰/۲
مادربرداس سی ای کوامارات متحده عربی۲۳۶/۲
تجهیزات اس دی اس البی بی اس نت ورکسنگاپور۱۸۳/۱
سوئیچ مرکزیرویال نت ورکامارات متحده عربی۶۱۹
پی دی ایسیتی سنترامارات متحده عربی۲۲
پی دی ایدیو دتی فریامارت متحده عربی۱۸
سایر۱۴
۰۳۷/۱۱

۲-۲-۱-۲۶- خریدهای داخلی بشرح زیر می باشد:

سازگار ارقام۵۹۳/۱۴
پویندگان گسترش افزار۲۳۷/۷
آواژنگ۶۴۷/۲
سام الکترونیک۵۱۱/۲
صنایع ماشینهای اداری۲۷۶/۱
سیستمهای آینده سیما۴۷۰/۱
خدمات کامپیوتری سپند۱۴۶/۱
فراکتال۸۲۷
الوند رایان مهر۸۲۳
درسا رایانه۶۵۱
فراسو۶۱۷
 

 

۵۶۳
پردازشگران امروز۵۶۱
توسعه ریز کامپیوتر۴۵۸
نوید رایانه سپهر۴۳۵
همگام دانش ارتباطات۴۰۰
پارس سگال۳۶۶
آمتان صنعت رایان۲۹۶
صنایع رایان پایا۲۸۲
فروشگاه آرین۲۲۰
ریز پرداز سرسبیل۲۳۱۸
در بلا سیستم۲۱۳
رایان فرید۱۵۸
خدمات الکترونیک پیشرو۱۴۱
 

 

۱۴۰
بازرگانی حقیقت همگام سیستم۱۳۱
اندیشه نگار پارس۱۳۰
گام بعدی۱۲۹
جهان صنعت رایان۱۲۰
کامپیوتر گویا۱۰۴
سایر۷۴۶/۱
۶۰۹/۴۰
۶۰۹/۴۰
جمع کل خریدهای داخلی و خارجی۶۴۶/۵۱

۴-۱-۲۶- سایر مواد مصرفی بشرح ذیل می باشد.

 

یادداشت۳۱/۰۶/۱۳۸۳ میلیون ریال۳۰/۱۲/۱۳۸۳ میلیون ریال
انتقال و اثاثیه و منصوبات(۳۲۸)(۲۳)
مصرف گارانتی (خدمات پس از فروش۲۷(۲۰۹)(۱۹۸)
لوازم مصرفی(۲۴۰)(۳۷)
نقل و انتقال امانی(۲۲۷)(۴)
(۰۰۴/۱)(۲۶۲)

۲-۲۶- قیمت تمام شده قطعات فروخته شده (ارسال مستقیم) بشرح زیر است:

 

شده خدمات آموزشی بشرح زیر می باشد.

یادداشت۳۱/۰۶/۱۳۸۴ میلیون ریال۳۱/۰۶/۱۳۸۳ میلیون ریال۳۰/۱۲/۱۳۸۳ میلیون ریال
قیمت تمام شده دوره ACCP۱-۳-۲۶۲۱۰/۱۱۸۶/۱۹۲۰/۳
قیمت تمام شده دوره کاردانی دانشکده۲-۳-۲۶۲۹۵۱۵۴/۱۳۸۰/۱
۵۰۵/۱۳۴۰/۲۳۰۰/۵

۱-۳-۲۶- قیمت تمام شده اپتک و دوره کاردانی برای ۳۱/۰۶/۱۳۸۴ بشرح زیر می باشد:

یادداشتاپتک میلیون ریالذوره کاردانی میلیون ریالجمع کل میلیون ریال
 

 

۰۷۹/۱۲۶۳۳۴۲/۱
سهم از هزینه های عمومی۲۷۱۳۱۳۲۱۶۳
۲۱۰/۱۲۹۵۵۰۵/۱

۴-۲۶- قیمت تمام شده پشتیبانی و نرم افزار بشرح زیر است:

۳۱/۰۶/۱۳۸۴ میلیون ریال۳۱/۰۶/۱۳۸۳ میلیون ریال۳۰/۱۲/۱۳۸۳ میلیون ریال
هزینه های مستقیم۱۰۸/۲۶۳۳۱۹۷/۱
سهم از اداری و تشکیلاتی۲۵۶۲۴۸
۳۶۴/۲۶۳۳۴۴۵/۱

۲۷- هزینه های فروش،  اداری و عمومی

هزینه های فروش، اداری و عمومی به شرح زیر می باشد:

یادداشت۳۱/۰۶/۱۳۸۴ میلیون ریال۳۱/۰۶/۱۳۸۳ میلیون ریال۳۰/۱۲/۱۳۸۳ میلیون ریال
هزینه های حقوق و دستمزد۵۶۳/۵۴۰۹/۳

 

۶۴۰/۷
هزینه های حق التدریس اپتک و آموزش و کاردانی۳۰۲۹۰۰/۱
هزینه نماینشگاه و سمینار۶۰۴۴۴/۱
آگهی و تبلیغات و چاپ بروشور۵۸۳ 

 

۳۶۸/۱
هزینه های استهلاک۷۰۵۴۳۶۰۸۰/۱
پرسنل خدماتی۵۰۳۳۵۵۹۱۴
هزینه کارشناسی۲۶۷۳۰۰۸۱۷
هزینه آب و برق و گاز و پست و مخابرات۳۳۸۲۹۹۷۷۹
غذا۳۹۲۳۳۷۶۱۳
کمسیون پرداختنی و نمایندگان۹۱۲۶۱۰
باز خرید مرخصی و خدمت۴۶۰۲۵۳۷
سفر و ماموریت۶۰۶۰۵۱۵
مزایای غیر نقدی۱۴۷۵۱۱
 

 

۱۸۲۱۱۲۴۹۸
عیدی و پاداش۴۹۳۲۷۴۵۷
ابزار و لوزام مصرفی۲۴۵۹۹۳۷۰
سایر هزینه های عملیاتی۳۴۷
اجاره ساختمان و تاسیسات۲۶۱۲۳۱۲
هزینه کتاب و نشریات و نوشت افزار۱۷۰۱۳۵۳۰۲
هزینه تمیر و سفته۴۲۱۷۳۲۲۴
چاپ و زیراکس۵۸۶۵۲۲۳
هزینه گارانتی۱۶۵۶۵۱۹۸
ایاب و ذهاب۳۷۴۲۸۴۱۸۷
آبدارخانه و پذیرایی۶۲۱۷۲
هزینه اینترنت و خطوط ارتباطی۳۷۱۱۲
لباس و پوشاک۸۸۸۲
عوارض و حق الامتیاز۶۸۲۵۸۱
هدایا و اعانات۸۸۰
بیمه داراییها۲۸۲۵۶۸
سایر هزینه های پرسنلی۵۵۱۴۳۷۴۲
جمع کل هزینه ها 

 

۵۸۶/۱۲۲۳۵/۷۹۹۵/۲۲
نقل و حساب پروژه های نظارتی سازمان گسترش۲-۲۸۹۸۳
نقل به قیمت تمام شده کالای تولید شده۱-۲۶۳۱۷/۱۶۴۸۲۰۱/۲
نقل به قیمت تمام شده ارسال مستقیم و خدمات ارائه شده۲۲۲۶۶۰
سهم اپتک و دانشکده از هزینه های عمومی۱-۳-۲۶۳۴۱/۱۳۰۰/۵
هزینه های مستقیم و عمومی پشتیبانی و نرم افزار۴-۲۶۱۰۸/۲۴۴۵/۱
خالص هزینه های اداری ئ تشکیلاتی۵۹۸/۷۴۰۶/۱۲

۱-۲۷- افزایش هزینه ها بابت افزایش پرسنل و افزایش حقوق و افزایش سایر مخارج ناشی از گسترش وسیع فعالیتهای شرکت در ششماهه اول سال ۱۳۸۴ بوده است.

متن کامل در نسخه قابل خرید موجود است.[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۹)”]

۲۸- خالص سایر در آمدها و هزینه های  عملیاتی

۳۱/۰۶/۱۳۸۴ میلیون ریال۳۱/۰۶/۱۳۸۴ میلیون ریال۳۱/۰۶/۱۳۸۳ میلیون ریال
در آمد ناشی از سایر فعالیتهای واحد اپتک (فروش کتاب، جزوه، نشریه و ثبت نام و مطالبات از نمایندگیها)۵۴۹/۲۳۰۷۷۱۷
وجوه ناشی از تفاوت فروش نقد و اقساط پروژه اقساطی۹۶۶/۲۱۲۸/۲۲۲۰/۱
هزینه های جذب نشده۲۱۳
وجوه ناشی از تفاوت خرید نقد و اقساط پروژه اقساطی
وجوه ناشی از تفاوت اجرای پروژه های سازمان۳۶
۵۱۵/۵۴۳۵/۲۷۶۰/۱

۲۹- هزینه های مالی

هزینه های مالی از اقلام زیر تشکیل شده است:

۳۱/۰۶/۱۳۸۴ میلیون ریال۳۱/۰۶/۱۳۸۴ میلیون ریال۳۱/۰۶/۱۳۸۳ میلیون ریال
سود تضمین شده و کارمزد تسهیلات دریافتی از بانکها۴۴۷/۲۴۴۵۷۱۶/۴
کارمزد خرید اقساطی۱۹۵
هزینه کارمزد ضمانتنامه ها۱۴۲۳۸
هزینه کارمزد و خدمات بانکی۵۳۴۱۲
۷۸۹/۲۴۸۶۱۲۸/۵

۳۰- خالص سایر در آمدها و هزینه های غیر عملیاتی

خالص سایر در آمدها و هزینه های غیر عملیاتی از اقلام زیر تشکیل شده است:

 

 

۳۱/۰۶/۱۳۸۴ میلیون ریال۳۱/۰۶/۱۳۸۴ میلیون ریال۳۱/۰۶/۱۳۸۳ میلیون ریال
سود وزیان حاصل فروش اقلام انبار۵۷۹
سود حاصل از خدمات نمایشگاهی۴۱۴۷۴
سود ناشی از سپرده گذاری در بانک ملت۲۱۴۳۰۹۵۵۸
سود ناشی از سپرده های کوتاه مدت۹۲۶۱۳۸
در آمد ناشی از اجاره ساختمان فردوسی۳۴۰۶۵۸
تسعیر نرخ ارز۲۳
سود حاصل از اوراق مشارکت۲۴۰۳۸۷
سود حاصل از فروش وسائط نقلیه۱۴۷
سایر۱۳۹۲۴۱
۷۷۵۳۳۵۰۵۸/۲

۳۱- تعدیلات سنواتی

تعدیلات سنواتی ناشی از اصلاح اشتباه دوره های قبل بشرح زیر می باشد:

۳۱/۰۶/ ۱۳۸۴ بدهکار میلیون ریال۳۱/۰۶/۱۳۸۳ بستانکار میلیون ریال
اصلاح حساب بهره بانکی توسعه اسلامی۵۳۵

 

سود عملیاتی با جریان خالص ورود وجه ناشی از فعالیتهای عملیاتی به شرح ذیل است:

۳۱/۰۶/۱۳۸۴ میلیون ریال۳۰/۱۲/۱۳۸۳ میلیون ریال
سود عملیاتی۵۱۴/۳۵۹۶/۴
هزینه استهلاک۷۰۵۰۸۰/۱
خالص افزایش در ذخیره مزایای خدمت کارکنان۳۸۳۴۰۲
افزایش یا کاهش سفارشات و پیش پرداختها۱۴۳/۳۹۶۹
افزایش یا کاهش حسابهای دریافتی عمیاتی۳۷۷/۶۶۹۰/۷
افزایش یا کاهش پرداختنی عملیاتی۴۹۸/۱۵۲۱۵/۶
افزایش یا کاهش پیش دریافتهای عملیات۳۰۱/۲۲۲۱/۱۶
خالص هزینه ها و در آمدهای غیر عملیاتی۰۱۴/۱۲۲۹۷/۲
افزایش یا کاهش در بدیهای بلند مدت۳۱۲۶۰۵
تعدیلات سنواتی موثر بر وجوه نقد۷۰۱۱۷۳/۴۴
سایر اقلام۴۰۶
۰۶۰/۱
۴۴۲/۲۴۰۵۸/۲۲

۳۳- تعهدات و بدهیهای احتمالی

۱-۳۳- شرکت هیچگونه تعهدات و بدهی احتمالی ندارد.

۲۱-۳۳- اسناد و ضمانتنامه های تعهد آور بشرح زیر است:

۳۱/۰۶/۱۳۸۴ میلیون ریال۳۰/۱۲/۱۳۸۳ میلیون ریال
تعهدات نسبت به اشخاص ثالث۰۰۰/۵۰۰۰/۱۵
ضمانتنامه های بانکی نزد بانک ملت شعبه بهشتی پرداخت قراداد وحسن انجام کار و شرکت در مناقصه۳۵۲/۱۶۷۲۲/۸
ضمانتنامه های بانکی نزد بانک رفاه شعبه فردوسی پیش پرداخت قرارداد وحسن انجام کار و شرکت در مناقصه۸۴۲/۹۰۲۰/۲
ضمانتنامه های بانکی نزد بانک کشاورزی پیش پرداخت قرارداد و حسن انجام کار و شرکت در مناقصه۳۰۱۱۰
۲۲۴/۳۱۸۵۲/۲۵

۲۴- رویدادهای پس از تاریخ ترازنامه

رویدادهای خاصی پس از تاریخ ترازنامه که منجر به اصلاح و یا افشاء صورتهای مالی گردد رخ نداده است.

۳۵- معاملات ماده ۱۲۹ اصلاحیه قانون تجارت و شرکتهای وابسته زیر می باشد:

معاملات انجام شده با اشخاص وابسته طی شش ماهه اول سال ۱۳۸۳ به شرح زیر می باشد. (ارقام به میلیون ریال)

ردیفنام شرکت طرف معاملهنوع وابستگیشرح معاملهمانده طلب (بدهی در پایان دوره)
۱ 

 

شرکت سرمایه پذیر و عضو هیئت مدیره شرکتاجرای پروژه کلونایزر۹۰۷/۳۵
۲شرکت داده گستر عصر نوینشرکت سرمایه پذیر و عضو هیئت مدیره مشترکاجرای پروژه ADSL فروش تجهیزات مخابراتی۳۶۳/۶

۶۵۶/۲۷

۳شرکت گسترش افزارهای توسعه ارتباطاتشرکت سرمایه پذیر و عضو هیئت مدیره مشترکاجرای پروژه STB۸۶۵
۴جمع۷۹۱/۷۰

۱-۳۵- معاملات با شرکتهای وابسته

معاملات انجام شده با اشخاص وابسته طی دوره ششماهه سال ۱۳۸۴ بشرح زیر می باشد: (ارقام به میلیون ریال)

ردیفنام شرکت طرف معاملهنوع وابستگیشرح معاملهمبلغ- ریال 

 

۱سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایرانسهامدار اصلیعملیات فیمابینبشرح یادداشت ۱-۷۵۰۳/۲۹
۲سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایرانسهامدار اصلیدریافت و پرداخت وجه

تامین وجه پروژه ها

بشرح یادداشت ۲-۷۰۰۰/۴۹
۳ایران خودروشرکت همگروهفروش کالا۷۳
۴شرکت سایپا یدکشرکت همگروهفروش کالا۲۴۷
۵مدیریت طرحهای صنعتیشرکت همگروهفروش کالا۹۶
۶نیر پارسشرکت همگروهفروش کالا۳۰
۷شرکت صنایع ریخته گری ایران خودروشرکت همگروهفروش کالا۶۸
۸شرکت تولیدی محور خودروشرکت همگروهفروش کالا۳
۹طرح ابعاد کارخانه ریخته گری و آهنگری فولاد اسفراینشرکت همگروهفروش کالا۸۴۰
۱۰شرکت ساختمانی گسترش و نوسازی صنایع ایرانشرکت همگروهفروش کالا۱۵۲
۱۱شرکت پارکهای صنعتی ایران خودروشرکت همگروهفروش کالا۶۹
۱۲مرکز تحقیقات و نوآوری سایپاشرکت همگروهفروش کالا۳۳۹
۱۳شرکت سایپاشرکت همگروهفروش کالا۸۱۹
 

 

سایکوشرکت همگروهفروش کالا۱۲
۱۵مهندسی تجهیزات نفتشرکت همگروهفروش کالا۴۵
۱۶لوله گستر اسفراینشرکت همگروهفروش کالا۳۰۸
۱۷ماشین سازی اراکشرکت همگروهفروش کالا۱۳۸
۱۸ساختمان خدمات و نوسازشرکت همگروهفروش کالا۸۱

۳۶- مقایسه بودجه با درآمد هزینه های واقعی

مقایسه بودجه با درآمد و هزینههای واقعی دوره ۶ ماهه اول سال ۱۳۸۴ بشرح ذیل می باشد:

 

متن کامل در نسخه قابل خرید موجود است.[/tab][/tabgroup]

خرید و دانلود فوری

نسخه کامل و آماده
4900تومانبرای دریافت نسخه کامل

109صفحه فارسی

فونت استاندارد/B Yagut/14

فرمت فایل WORDوPDF

دارای ضمانت بازگشت وجه

نسخه قابل ویرایش+نسخه آماده چاپ

دریافت فوری + ارسال به ایمیل

[well boxbgcolor=”#e5e5e5″ class=”fontawesome-section”][tblock title=”برای مشاهده تمام پروژه ها ، تحقیق ها و پایان نامه های مربوط به رشته ی خود روی آن کلیک کنید.”][/well]

(برای امنیت و سهولت بیشتر پیشنهاد میشود با نرم افزارهای موزیلا فایر فاکس و یا گوگل کروم وارد شوید)

***************************

*************************************

پرداخت از درگاه امن شاپرک  با همکاری شرکت زرین پال صورت میگیرد

 ۱۵ درصد از درآمد فروش این فایل به کودکان سرطانی(موسسه خیریه کمک به کودکان سرطانی) اهدا میشود

پس از پرداخت،علاوه بر ارسال فوری فایل ها به ایمیلتان،مستقیماً به صورت اتوماتیک به لینک دانلود فایل ها  ارجاع داده میشوید.

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی با ایمیل (MASTER@NEXAVARE.COM) یا شماره تماس پشتیبان (۰۹۳۶۹۲۵۴۳۲۹) در ارتباط باشید

[alert type=”alert-danger”]کاربر گرامی، برای تهیه این اثر هزینه و زمان زیادی صرف شده است.که اکنون با این قیمت ناچیز در اختیار شما قرار گرفته است.لطفاً  تنها جهت استفاده دانشجویی یا شخصی خرید نمایید.همچنین اگر مدیر یک وبسایت یا وبلاگ هستید خواهش میکنیم آن را کپی نکنید.و یا در صورت کپی منبع را به صورت لینک درج نمایید. ضمناً شرعاً هم لازم به کسب رضایت است که به علت زحمت زیاد در انتشار ، کارشناسان ما رضایت استفاده بدون پرداخت هزینه آن را ندارند.تشکر از حمایت شما[/alert]


درباره نویسنده

publisher4 206 نوشته در سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.