no-img
سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار

*شرح كار يك طرح اقتصادي ( توليد ورق پي- وي- سي نرم )*پایان نامه حسابداری

help

سوالی دارید؟09369254329

سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار
بهترین ها از دید دانش آموزان
آشنایی با سیستم خرید،فروش و بازاریابی نِگزاوار

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

شرح کار یک طرح اقتصادی ( تولید ورق پی- وی- سی نرم )
zip
فروردین ۲۹, ۱۳۹۶

شرح کار یک طرح اقتصادی ( تولید ورق پی- وی- سی نرم )


شرح کار یک طرح اقتصادی ( تولید ورق پی- وی- سی نرم )

پایان نامه کامل شته حسابداری

محل قرار دادن لینک پرداخت و دانلود ۱

 

[tabgroup][tab title=”قسمت هایی از متن (۱)”]

خلاصه و فشرده مطالعات فنی، مالی، اقتصادی طرح:

محصول مورد نظر طرح ورق پی-وی-سی نرم می باشد که با وزن مخصوص تقریبی بین ۳۶/۱-۳۲/۱ بوده و به عنوان یک محصول میانی (خود به عنوان مواد اولیه و محصول میانی) دارای کاربردهای صنعتی و خانگی می باشد. به دلیل دارا بودن خواص ویژه، نرمی، دوام، شفافیت در بسیاری از محصولات به عنوان پوشش خارجی و حفاظتی کاربرد دارند و در برخی دیگر به عنوان ماده اصلی کاربرد دارد. ماده اصلی این محصول پلیمر پلی- ونییل- کلراید (یا به اختصار پی-وی-سی) می باشد که در صنایع پتروشیمی ایران. خصوصاً پتروشیمی آبادان، و بندر امام در گریدهای مختلف تولید می شود. به دلیل مصرف بالا علیرغم تولید داخلی در کشور، هر ساله مقادیر زیادی از کشورهای کره جنوبی، تایوان و اروپائی وارد می شود، همچنین این محصول دارای مزیت نسبی تولید در داخل به دلیل وفور مواد اولیه بود و ارزش افزوده این محصول به ازای هر تن ۴۵۰ الی ۶۰۰ دلار می باشد. به منظور بررسی کلی نقاط کلیدی طرح در جدول زیر، خلاصه اطلاعات مالی، فنی و اقتصادی آورده شده است.

ادامه متن در نسخه قابل خرید موجود است

[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۲)”]

کلیات و مشخصات عمومی محصول

۱-۲- ویژگی ها، مشخصات فنی محصول

ورق پی-وی-سی نرم، محصولی است که از ترکیب مواد پلیمری و مقادیری اضافه کننده بدست می آید و به دو صورت شفاف (Transparent) و مات (رنگی) تولید می‌شود و در بازار ایران به نام طلق معروف است از ویژگی های عمده این محصول مقاومت در برابر رطوبت، آفتاب و مواد روغنی است که به همین منظور در خیلی از مواقع به عنوان یک عامل حفاظت کننده (روکش مبل و صندلی چادر ماشین) بکار می رود از خواص دیگر آن نرمی و انعطاف آنست که به آن قابلیت دوخت پذیری و جوش خوردن (پرس) را می دهد به همین منظور برای بسته بندی بسیاری از اقلام و محصولات بکار می رود. وزن مخصوص این محصول بین ۳۵/۱-۳۲/۱ متغیراست و در ضخامت های ۶۰ تا ۱۰۰۰ میکرومتر (۱~۰۶/۰) میلی متر و عرض‌های ۱۰۰ تا ۲۰۰ سانتیمتر در رولهای ۵۰ تا ۱۰۰ متری بسته بندی و تولید می شود.

۲-۲- طبقه بندی محصول و کاربردهای آن

طلق یا همان ورق پی-وی-سی به دو صورت نرم (Soft) و خشک (Rigid) و به صورت شفاف (Transparent) و رنگی (مات) تولید می شود، محصول مورد نظر ما نوع نرم است که کاربردهای مختلفی را در صنعت و مصارف خانگی دارد اهم این مصارف و کاربردها عبارتند از:

 • روکش انواع صندلی، مبلمان برای حفاظت پارچه
 • ساخت چادرهای خودرو (خصوصاً به عنوان نورگیر خودروهای جیپ و…)
 • صنایع تولید کیف و کفش (ماده اصلی داخلی و خارجی کالا)
 • بسته بندی لوازم التحریر و لوازم صنعتی
 • تولید لوازم التحریر و اداری (زونکن، پوشه، کیف و جامدادی)
 • برای حفاظت مدارک و اسناد (پرس کارت)
 • تولید لوازم رومیزی و سفره (انواع سفره های رومیزی ساده و چاپی و پرده‌های حمام)
 • امور تبلیغاتی (تولید پرده، پوستر، بردهای تبلیغاتی و بالونهای تبلیغاتی)
 • بهداشتی و داروئی (بسته بندی کالای بهداشتی و داروئی)
 • تولید لوازم کودک و اسباب بازی (گهواره، کالسکه، روروک،…)
 • تولید وسائل ورزشی (رویه تشک کشتی، وسایل بدن سازی،…)
 • صنایع خودروسازی (رویه های درب، صندلی و قسمت های تزئیناتی و آفتابگیر و…)

۳-۲- شماره تعرفه گمرکی و استاندارد

این محصول تحت شماره ۸ رقمی ۹۰/۳۹۲۰۴۰ (ورق های پلی ونیل کرایه انعطاف پذیر) ثبت شده و به دلیل مصرف بالا و تولید داخلی با حقوق بازرگانی ۴۰%
(سال ۸۳) از کشورهای کره و تایوان  و اروپا وارد می شود. کالاهای ساخته شده از ورق نرم پی-وی-سی نیز در اداره استاندارد ایران تحت شماره ۱۴۳۶ ثبت شده است.

۴-۲- کاربرد و محصولات جایگزین

در مورد کاربردهای این محصول در شماره ۲-۲ به تفضیل سخن گفتیم، تقریباً به دلیل خواص ویژه و منحصر بفرد و خصوصاً به دلیل قیمت مناسبی که دارد می توان گفت جایگزین دیگری وجود ندارد. (در حال حاضر) در برخی از کاربردها از ورق‌های پلیمری مشابه مثل پلی پروپیلین با سلوفان می توان استفاده کرد یا در برخی مواقع از ورق های پلی ونیل استات (EVA) یا (PEVA) برای تولید سفره و رومیزی و پرده استفاده می کنند. ولی به همان دلایلی که در فوق ذکر شد تقریباً مصارف و کاربرد منحصر بفرد خود را دارد.

۵-۲- بررسی بازار و قیمت فروش

الف) بررسی بازار و نیاز داخلی

با یک بررسی اجمالی به حجم واردات این محصول طی سالهای ۷۰ الی ۸۲ می‌توان به راحتی به حجم بالای واردات این محصول پی برد با وجودیکه طی چند سال اخیر یکی، دو مورد خط دست دوم برای تولید این محصول وارد و نصب شده ولی به دلیل نیاز و مصرف بالای این محصول همچنان ورود آن از کشورهای تایوان و کره جنوبی ادامه دارد. در حال حاضر تقریباً پنج کارخانه عمده برای تولید ورق پی-وی-سی نرم در ایران وجود دارد که ۲ کارخانه قدیمی و متعلق به قبل از انقلاب هستند (کارخانه تولیدی تهران تاسیس سال ۱۳۴۸ و کارخانه شاهین سال تاسیس ۱۳۵۱) و سه کارخانه دست دوم که در سالهای بین ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۹ در شهرهای تهران، ساوه و اصفهان راه‌اندازی شده اند. مجموع تولید این پنج کارخانه ۱۴۰۰۰ تن در سال می باشد. به علاوه هیچکدام از این کارخانه ها تولید ورق پی-وی-سی نرم با عرض بلند ندارند (حداکثر عرض تولیدی ۱۴۰ سانتی متر است).

در حالیکه طرح اخیر و مورد نظر ما قادر به تولید ورق با عرض ۱۸۰ سانتی متر خواهد بود. که به دلیل بسیاری دارای مزیت و نیاز صنعت است. از طرفی نیاز روز افزون صنایع و بالا رفتن مصرف، لزوم ایجاد کارخانه های بیشتری را بوجود می آورد.

با بررسی جداول وارداتی ملاحظه می شود که هر ساله متجاوز از ۱۲۵۰۰ تن ورق فقط بصورت خام و مقادیر بیشتری بصورت کالای ساخته شده وارد می شود (مثل لوازم التحریر، سفره، پرده، کیف و…) لذا با عنایت به مسائل و آمار فوق ملاحظه می‌گردد. ایجاد ظرفیت های جدید امریست الزامی و کاملاً توجیه اقتصادی دارد، و این ظرفیت و ظرفیت های موجود در کشور حتی قادر به تامین کل نیاز کشور نیستند. به علاوه در سالهای اخیر به دلیل صادرات بخشی از محصولات ساخته شده، همچون کیف، سفره، پرده به کشورهای همسایه عراق، افغانستان و آسیای مرکزی که این نیاز کاملاً محسوس می باشد، زیرا حجم زیادی مواد ساخته شده برای این کشورها از طریق ایران ترانزیت می شود.

ادامه متن در نسخه قابل خرید موجود است

[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۳)”]

ب) قیمت فروش محصول

قیمت های جهانی این محصول که بصورت خام (بدون چاپ) عرضه می شود در حدود ۴۵/۱ تا ۵۵/۱ دلار هر کیلو می باشد که با احتساب هزینه های حمل و سود بازرگانی و سایر هزینه های قیمت تمام شده این محصول به حدود ۱۸۵۰۰ ریال در هر کیلو می باشد (برای وارد کننده) که در حال حاضر جنس خارجی در بازار ایران بصورت عمده هر کیلو ۲۱۰۰۰ ریال و بصورت متری هر متر بین ۵۵۰۰ تا ۷۰۰۰ ریال به فروش می رسد (قیمت هر متر متناسب با ضخامت متغیر است)، تولیدات داخلی نیز بطور متوسط کیلوئی ۱۷۵۰۰ تا ۱۹۰۰۰ به فروش می رسد (زیرا دارای کیفیت متفاوتی هستند).

بنابراین چنانچه قیمت های جهانی پودر پی-وی-سی که در حال حاضر بین ۷۰۰ تا ۷۵۰ دلار در هر تن می باشد ثابت باشد و سایر مواد مصرفی دیگر تغییری نکنند، این قیمت ها ثابت خواهند بود. لذا پیش بینی می شود در صورت ثبات قیمت دلار و قیمت های جهانی مواد نفتی و فرآورده‌های جنبی، با توجه به بالا بودن کیفیت محصول این طرح که از ماشین آلات با تکنولوژی روز اروپا بهره گرفته شده حداقل بین کیلوئی ۱۸۰۰۰ تا ۱۹۵۰۰ ریال به فروش رود. (به صورت عمده فروشی) لازم به ذکر است چنانچه عملیات اضافی همچون چاپ روی طلق و عملیات دیگر انجام شود، این قیمت تا سقف ۲۳۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ ریال افزایش می یابد.


۶-۲- بررسی روند مصرف، واردات

همانگونه در فصول قبل اشاره شد و براساس جدول واردات این محصول ملاحظه می‌شود، نیاز به واردات تا تامین نیاز داخلی همچنان ادامه دارد. از طرفی بخش عمده‌ای از مصارف داخلی بصورت کالاهای ساخته شده از این محصول می باشد، بطور مثال هر ساله مقادیر زیادی سفره رومیزی، ورق پی-وی-سی پرده ای (پرده حمام و…)، کیف های مدرسه ای و… وارد می شوند که چون این اقلام عمدتاً بصورت قاچاق و غیر مجاز وارد می شوند، آمار صحیحی در دست نمی باشد ولی حضور این محصولات در بازارهای ایران کاملاً مشهود است. از طرفی هر روزه به دلیل ایجاد مصارف جدید در صنایع مختلف، نیاز به این مواد بیشتر می شود، زیرا تولید کنندگان زیادی در سالهای اخیر کالاهای خود را به دلیل جلوه و زیبائی ظاهری بسته بندی در این ورق بسته بندی می کنند که از جمله بسته بندی انواع پتو در کیف های زیپ دار (از ورق پی-وی-سی)، بسته بندی انواع روتختی، پرده، ملافه و بسته بندی انواع محصولات آرایشی و بهداشتی، و بالاخره بسته بندی انواع لوازم التحریر و تولید لوازم التحریر از این جنس می باشد.

ادامه متن در نسخه قابل خرید موجود است

[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][tab title=”قسمت هایی از متن (۴)”]

مطالعات فنی

۱-۳- روش های تولید متداول این محصول

در شرایط حاضر و با پیشرفت تکنولوژی تقریباً ۲ روش عمده برای تولید این محصول وجود دارد.

الف) روش اکسترودرینگ:

در این روش که تکنولوژی قدیمی تر می باشد، ورق به ابعاد و عرض حداکثر تا یک متر و برای ضخامت های بالا (۱۵/۰ میلی متر) بکار می‌رود ظرفیت تولید در این روش پائین است (حداکثر ساعتی ۲۰۰ کیلوگرم) و محدودیت ضخامت و عرضی داریم، از طرفی کیفیت و دقت ضخامت ورق تولیدی پائین است.

ب) روش کلندرینگ:

جدیدترین روش تولید ورق های پی-وی-سی استفاده از روش کلندرینگ است در این روش با اصلاح روش قبلی و بکارگیری دستگاههای جدید و در واقع اصلاح اشکالات و محدودیت های روش قبلی (افزایش عرض تا ۳ متر، پائین آوردن ضخامت تا ۰۵/۰ میلی متر) عملاً محصول با کیفیت برتری بدست می آید از طرفی امکان افزایش ظرفیت تا سقف ۱۵۰۰ کیلو در ساعت وجود دارد.


۲-۳- تشریح فرایند تولید و روش انتخابی مورد نظر طرح

همانگونه که در مبحث ۱-۳ اشاره شد، روش کلندرینگ به دلیل برخورداری از تکنولوژی برتر و ماشین آلات مدرن و همچنین امکان دسترسی به ظرفیت بالاتر، مناسب تر می باشد. لذا ما، در انتخاب خود بهره گیری از ماشین آلات روش دوم را انتخاب نمودیم.

گردش و روش کار این محصول به طور اختصار و به شرح زیر می باشد:

ابتدا مواد اصلی (پودر پی-وی-سی و روغن Dop) پس از توزین با مواد اضافه کننده لازم و با نسبت های معین مخلوط می شوند. سپس داخل یک میکسر با سرعت بالا وارد شده و بهم زده می شوند پس از آن به اکسترودر برای آماده سازی و اختلاط بهتر وارد شده و تقریباً این مواددر اکسترودر عملیات اختلاط تکمیلی خود را پیدا می‌کنند. پس از خروج از اکسترودر در واقع مواد آماده ورق شدن است، از طریق نوارهای نقاله بین غلطک های کلندر که معمولاً ۴ رول می باشند ریخته می شوند در اینجا عملاً ورق به ضخامت و عرض مورد درخواست (برنامه ریزی تولید) تولید می‌گردد، به دلیل نرم بودن و گرمی ورق و به منظور جلوگیری از تغییر شکل و ضخامت ورق از میان تعدادی غلطک گرم و سرد که پس از کلندر قرار دارند عبورکرده و به تدریج فرم اصلی خود را پیدا می کند. پس از آن ورق تولیدی برای تنظیم عرض دقیق (بوسیله تیغه های برش) با عرض مناسب برش می شود (لبه‌های ناصاف و اضافی بریده می شود)، سپس ورق تولیدی برای طاقه پیچی بصورت رولهای بزرگ به طاقه پیچ هدایت می گردد. کلیه عملیات از ابتدا تا انتهای خط بصورت اتوماتیک می باشد و کارگران صرفاً نقش اپراتور را بازی می کنند.

۳-۳- تعیین ظرفیت و ماشین آلات مناسب

اصولاً برای تعیین اقتصادی تولید هر محصول می بایست، ظرفیت مناسب طراحی و انتخاب شود. زیرا اگر هزینه های سرمایه گذاری و سرمایه در گردش هر طرح متناسب با تولید و فروش محصول نباشد و یا به عبارتی بازده سرمایه به حد کفایت و قابل قبول نباشد، اصولاً تولید چنین محصولی امری عبث و غیر اقتصادی خواهد بود. لذا دقت در انتخاب ماشین مناسب با ظرفیت مناسب با کمترین هزینه تولید امریست لازم وضروری. ما در انتخاب نوع ماشین آلات و ظرفیت سالیانه به عوامل زیر توجه نموده‌ایم:

۱- برخورداری از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا.

۲- انتخاب ماشین آلات مناسب با بالاترین ظرفیت بازدهی (راندمان بالا)

۳- نیاز به تعمیرات و نگهداری حداقل.

۴- با کمترین انرژی مصرفی (برق) برای پایین نگهداشتن هزینه های تمام شده کالا.

۵- با حفظ بالا بودن تکنولوژی دارای کارکرد و راهبری ساده باشد.

۶- با حفظ موارد فوق پائین ترین قیمت در مقایسه با سایر ماشین آلات.

در این رابطه بررسی های زیادی انجام شده، اصولاً در زمینه تکنولوژی ساخت ماشین آلات تولید ورق (کلندر) حداکثر ۴ الی ۵ تولید کننده صاحب نام و با سابقه در دنیا وجود دارند که ما از تمام این تولید کنندگان قیمت و پیشنهاد گرفته ایم که پس از بررسی تمام جوانب انتخاب برتر انجام خواهد پذیرفت.

ادامه متن در نسخه قابل خرید موجود است

[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۵)”]

۸-۳- ساختمان و زمین مورد نیاز

۱-۸-۳- زمین

زمین مورد نیاز طرح ۵۰۰۰ مترمربع می باشد که در ناحیه صنعتی جنت آباد در کیلومتر ۶۵ جاده تهران- گرمسار واقع شده است.

۲-۸-۳- ساختمانهای مورد نیاز

 • ساختمان سوله مورد نیاز تولید: ۱۸۰۰ مترمربع
 • ساختمان سوله مورد نیاز انبار محصول: ۴۵۰ مترمربع
 • ساختمان سوله مورد نیاز انبار مواد اولیه: ۳۶۰ مترمربع
 • ساختمان خدمات اداری و رفاهی: ۲۷۵ مترمربع
 • ساختمان تاسیسات عمومی، کارگاه: ۱۷۵ مترمربع

جمع کل:                                                              ۳۰۶۰ مترمربع

۹-۳- برنامه زمان بندی اجرائی پروژه

با توجه به اقدامات اولیه ای که قبل از تنظیم مطرح و اقدامات اداری جهت به اجرا گذاشتن طرح صورت گرفته، یعنی مطالعات فنی و اقتصادی و بررسی و انتخاب ماشین آلات انشاءالله امیدواریم کلیه مراحل طرح را حداکثر ظرف مدت ۱۵ ماه به مرحله اجراء بگذاریم که البته امکان سرعت بخشیدن و کاهش این زمان نیز وجود دارد. برنامه کلی و برنامه زمانبندی طزرح در ذیل آمده است.

 

 

بررسی های مالی و اقتصادی

۱-۴- سرمایه در گردش و برآورد آن

جهت برآورد سرمایه در گردش، می بایست قبل از هر چیز، هزینه های تولید و سایر هزینه های اداری و فروش محاسبه گردد و براساس ضرایبی این هزینه ها جمع و بدین ترتیب میزان سرمایه در گردش محاسبه می گردد. معمولاً سرمایه در گردش به شرح زیر محاسبه می گردد (براساس تولید سالیانه ۵۰۰۰ تن):

۱) حداقل هزینه تامین مواد اولیه برای یک دوره ۲ ماهه

۲) حداقل حقوق ۳ ماه پرسنل

۳) حداقل هزینه ۲ ماه انرژی مصرفی

۴) حداقل محاسبه یک ماه هزینه های فروش و اداری

لذا برای محاسبه ارقام فوق می بایست قبل از هر چیز هزینه های فوق به ترتیب زیر بدست آیند.

ادامه متن در نسخه قابل خرید موجود است

[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۶)”]

۵-۴- سرمایه ثابت و برآورد آن

اصولاً به آن دسته از هزینه ها و اموال و دارائی هایی که ماهیتی نسبتاً ثابت و دائمی دارند، سرمایه ثابت می گویند که مهمترین آنها عبارتند از: هزینه خرید ماشین آلات، زمین، ساختمان، محوطه سازی هزینه های خرید اثاثیه، خودرو و هزینه های قبل از بهره برداری. همچنین چون این اموال در طول زمان بهره برداری مستهلک می شوند، لذا به هزینه های فوق هزینه استهلاک نیز افزوده می شود. بدین منظور برای دستیابی به کل سرمایه ثابت می بایست تمام هزینه های فوق را بطور جداگانه محاسبه نمود.

۶-۴- محاسبه هزینه ماشین آلات تولید

کل هزینه خرید ماشین آلات تولید به صورت زیر محاسبه می گردد.

۱) ارزش دلاری ماشین آلات خارجی:۰۰۰/۳۵۰/۹ دلار

۰۰۰/۰۰۰/۴۱۰/۸۰= ۸۶۰۰ * ۰۰۰/۳۵۰/۹

۲) هزینه های نصب و راه اندازی:۰۰۰/۰۰۰/۴۵۵ ریال
۳) هزینه های حمل، ترخیص و بیمه و هزینه‌های گمرکی:۰۰۰/۰۰۰/۴۵۰/۱ ریال
جمع کل:۰۰۰/۰۰۰/۳۱۵/۸۲ ریال


۷-۴- برآورد هزینه ماشین آلات جنبی و تاسیسات عمومی

جدول شماره ۸: هزینه خرید ماشین آلات جنبی و تاسیسات عمومی

(ارقام به هزار ریال)

 

ردیفشرح ماشینتعدادقیمت واحدقیمت کل
۱برج خنک کننده۱ دستگاه۱۲۵۰۰۰۱۲۵۰۰۰
۲دیگ بخار۱ دستگاه۱۲۰۰۰۰۱۲۰۰۰۰
۳کمپرسور هوای فشرده ۱۵۰۰ لیتری۲ دستگاه۳۵۰۰۰۷۰۰۰۰
۴پمپ های آب ۲، ۳۶ دستگاه۲۵۰۰۱۵۰۰۰
۵سیستم های اطفاء حریق کپسول ۲۵ کیلوئی۱۴ دستگاه۱۲۰۰۱۶۸۰۰
۶مخازن ذخیره روغن DOP(20 هزارلیتری)۱ دستگاه۱۷۰۰۰۱۷۰۰۰
۷تابلوهای برق۴ دستگاه۳۵۰۰۱۴۰۰۰
۸مخازن ذخیره پودر (۳۰ تنی)۳ دستگاه۲۲۰۰۰۶۶۰۰۰
۹مخزن ذخیره کربنات۱ دستگاه۱۵۰۰۰۱۵۰۰۰
۱۰لیف تراک ۵ تن۱ دستگاه۸۵۰۰۰۸۵۰۰۰
۱۱مخزن ذخیره گازوئیل۱ دستگاه۸۵۰۰۸۵۰۰
۱۲مخزن ذخیره آب۱ دستگاه۹۵۰۰۹۵۰۰
۱۳جرثقیل سقفی۲ دستگاه۶۵۰۰۱۳۰۰۰
۱۴خودرو کامیون۱ دستگاه۲۲۰۰۰۰۲۲۰۰۰۰
۱۵خودرو سواری۳ دستگاه۷۵۰۰۰۲۲۵۰۰۰
۱۶خودرو وانت۲ دستگاه۶۵۰۰۰۱۳۰۰۰۰
۱۷جک پالتی ۵/۰ تنی۴ دستگاه۳۵۰۰۱۴۰۰۰۰
جمع کل:۸۰۰/۱۶۳/۱

[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][tab title=”قسمت هایی از متن (۷)”]

ب) ساختمان ها:

جدول شماره ۹: برآورد هزینه های ساختمان ها

(ارقام به هزار ریال)

ردیفشرح متراژقیمت واحدقیمت کل
۱سالن های تولید (سوله۱۸۰۰ مترمربع۷۵۰۰۰۰/۳۵۰/۱
۲سالن انبار محصول (سوله)۴۵۰ مترمربع۷۵۰۵۰۰/۳۳۷
۳سالن انبار مواد اولیه (سوله)۳۶۰ مترمربع۷۵۰۰۰۰/۲۷۰
۴ساختمانهای اداری و رفاهی۲۷۵ مترمربع۸۵۰۷۵۰/۲۳۳
۵ساختمان کارگاهها۱۷۵ مترمربع۸۵۰۷۵۰/۱۴۸
جمع کل:۰۰۰/۳۴۰/۲

 

ج) هزینه دیوارکشی، محوطه سازی کارخانه

جدول شماره ۱۰: هزینه های محوطه و دیوارکشی و خاکبرداری

(ارقام به هزار ریال)

ردیفشرح متراژقیمت واحدقیمت کل
۱هزینه خاکبرداری و تسطیع۳۵۰۰ مترمکعب۶۵۲۲۷۵۰۰
۲دیوارکشی زمین۷۵۰ مترمربع۲۰۰۱۵۰۰۰۰
۳جدول گذاری و اسفالت۱۴۵۰ مترمربع۵۷۸۲۶۵۰
۴فضای سبز و نرده کشی۵۷۰ مترمربع۷۵۴۲۷۵۰
جمع کل:۵۰۲۹۰۰

۹-۴- هزینه لوازم و اثاثیه اداری

برآورد می شود برای خرید تجهیزات و لوازم اداری مبلغ ۱۷۵ میلیون ریال هزینه گردد این هزینه بابت خرید لوازم دفتری، میز کار، کامپیوتر، لوازم اداری، (فایل، کمد بایگانی) و وسایل آبدارخانه و نهارخوری می باشد.

۱۰-۴- هزینه های قبل از بهره برداری

قبل از شروع کار و اقدامات اولیه و تا زمان شروع عملیات اجرائی هزینه هائی وجود دارد که به این هزینه ها هزینه های قبل از بهره برداری اطلاق می گردد که اهم آن عبارتند از:

هزینه های تهیه طرح، هزینه ثبت شرکت و جواز تاسیس، هزینه های آموزش و سفر و هزینه اخذ تسهیلات و وام بانکی که تماماً در جدول شماره ۱۰ به تفضیل ذکر شده اند.

جدول شماره ۱۱: هزینه های قبل از بهره برداری

ردیفشرحمبلغ
۱هزینه مطالعات مقدماتی، تهیه طرح و… (معادل ۳/۰% سرمایه ثابت)۲۶۱۴۸۲
۲هزینه تاسیس و اخذ مجوزها (معادل ۲/۰% سرمایه ثابت)۱۷۴۳۲۲
۳هزینه های جاری در دوره اجرای طرح (هر ماه ۴ میلیون ریال)۶۰۰۰۰
۴هزینه های اخذ وام (تسهیلات)۶۵۰۰۰
۵سایر هزینه های پیش بینی نشده (۵/۲% اقلام فوق)۱۴۰۲۰
جمع کل:۵۷۴۸۲۴

 

 

برای برآورد کل سرمایه ثابت اقلام فوق را جمع و بدین ترتیب حجم کل سرمایه ثابت بدست می آید:

جدول شماره ۱۲: برآورد کل سرمایه ثابت

(ارقام به هزار ریال)

ردیفشرحارزش ریالیارزش دلاریجمع کل
۱ماشین آلات خط تولید۹۳۵۰۸۲۳۱۵۰۰۰
۲تجهیزات و تاسیسات عمومی۱۱۶۳۸۰۰۱۱۶۳۸۰۰
۳لوازم و اثاثیه اداری و دفتری۱۷۵۰۰۰۱۷۵۰۰۰
۴زمین۵۰۰۰۰۰۵۰۰۰۰۰
۵ساختمان و محوطه سازی۲۸۴۲۹۰۰۲۸۴۲۹۰۰
۶هزینه‌های پیش بینی نشده (۵/۳%)۱۶۳۸۵۹۱۶۳۸۵۹
۷هزینه های قبل از بهره برداری۵۷۴۸۲۴۵۷۴۸۲۴
جمع کل:۰۰۰/۳۸۳/۷۳۵/۷۸

 

بنابر این جمع کل سرمایه ثابت معادل: ۰۰۰/۳۸۳/۷۳۵/۸۷ ریال


۱۱-۴- نحوه تامین سرمایه گذاری کل طرح

سرمایه کل از مجموع سرمایه ثابت و در گردش بدست می آید:

ریال ۹۰۰/۵۳۵/۶۷۲/۹۶= ۹۰۰/۱۵۲/۹۳۷/۸ + ۰۰۰/۳۸۳/۷۳۵/۸۷

نحوه تامین این سرمایه به شرح زیر تامین می گردد:

جدول شماره ۱۳: نحوه تامین سرمایه گذاری طرح

(ارقام به هزار ریال)

ردیفشرحدرصد و سهم سرمایه گذاراندرصد و سهم منابع بانکیجمع کل سرمایه گذاری
۱سرمایه ثابت۲۰% ۶/۱۷۵۴۷۰۷۶۸% ۴/۷۰۱۸۸۳۰۶۸۷۷۳۵۳۸۳
۲سرمایه در گردش۵۰% ۴۵/۴۴۶۸۵۷۶۵۰% ۴۵/۴۴۶۸۵۷۶۹/۸۹۳۷۱۵۲
مجموع۰۵/۲۲۰۱۵۶۵۳۸۵/۷۴۶۵۶۸۸۲۹/۹۶۶۷۲۵۳۵

ادامه متن در نسخه قابل خرید موجود است

[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۸)”]

هزینه های تولید:

برای تولید هر محصول علاوه بر سرمایه گذاری مورد نیاز جهت احداث کارخانه و خرید تجهیزات می بایست هزینه هائی برای تولید سالیانه و در طول دوره فعالیت در نظر گرفت، این هزینه های شامل حقوق پرسنل، هزینه های انرژی و… می باشند، این هزینه ها بخشی به عنوان هزینه های ثابت و بخشی به عنوان هزینه های متغیر هستند که در محاسبه قیمت تمام شده باید سهم هر کدام را جداگانه منظور و سپس به قیمت تمام شده دست یافت، لذا محاسبه این هزینه ها از طریق جداول زیر عملی خواهد بود.

۱۲-۴- برآورد هزینه های ثابت تولید

هزینه های ثابت، مخارجی هستند که با تغییر سطح تولید (توقف یا کاهش) تغییر نمی‌کنند، مثل هزینه های استهلاک بیمه، کارمزد، بانک و… برای محاسبه این هزینه ابتدا می بایست هزینه های استهلاک، تعمیر و نگهداری و هزینه های عملیاتی محاسبه گردند، سپس با جمع بندی این هزینه ها، میزان هزینه های ثابت را محاسبه نمود.

الف) هزینه های نگهداری و تعمیرات

جدول شماره ۱۴: هزینه تعمیر و نگهداری

شرح هزینهدرصد کلجمع کل هزینه (هزار ریال)
ماشین آلات خط تولید۳%۲۴۶۹۴۵۰
تاسیسات عمومی۳%۴/۳۴۹
ساختمان و محوطه۲%۴۹۶۵۸
لوازم و اثاثیه اداری۵%۸۷۵۰
جمع کل:۲۵۶۲۷۷۲

 


ب) هزینه های عملیاتی

جدول شماره ۱۵: هزینه عملیاتی

شرح هزینهمبلغ کل (هزار ریال)
هزینه های فروش ۵/۰%۴۶۲۵۰۰
هزینه های غیر پرسنلی دفتر مرکزی۱۲۰۰۰
سایر هزینه های پیش بینی نشده ۳/۰%۵/۱۴۲۳
جمع کل:۵/۴۷۵۹۲۳

­­­­

ج) هزینه های استهلاک

جدول شماره ۱۶: هزینه استهلاک

شرح هزینهدرصد کلجمع کل هزینه (هزار ریال)
ماشین آلات تولیدی۶%۴۹۳۸۹۰۰
تاسیسات عمومی۵%۵۸۱۹۰
ساختمان و محوطه۵%۱۴۲۱۴۵
اثاثیه اداری۷%۱۲۲۵۰
جمع کل:۵۱۵۱۴۸۵

بنابراین با محاسبه هزینه های فوق براساس جدول شماره ۱۷ هزینه های ثابت تولید محاسبه می گردد:

جدول شماره ۱۷: هزینه های ثابت تولید

شرح هزینهدرصد کلجمع کل هزینه (هزار ریال)
حقوق کارکنان۸۵%۱۷۱۵۹۸۰
انرژی مصرفی۲۰%۹۰۹۴۴
هزینه استهلاک۱۰۰%۵۱۵۱۴۸۵
هزینه تعمیر و نگهداری۱۰%۲۵۶۲۷۷
هزینه های پیش بینی نشده ۲% هزینه های فوق۱۴۴۲۹۳
جمع هزینه های تولید۷۳۵۸۹۷۹
هزینه بیمه کارخانه۲/۰%۱۶۲۰۰۰
هزینه  عملیاتی۱۵%۷۱۳۸۸
هزینه کارمزد تسهیلات۱۰۰% برای یکسال۲۳۰۰۰۰۰
جمع کل هزینه ها:۹۸۹۲۳۶۷


۱۳-۴-هزینه های متغیر تولید

هزینه های متغیر آندسته از هزینه ها هستند که با تغییر سطح تولید (کاهش یا افزایش) تغییر می کنند. اقلامی همچون مصرف مواد اولیه، هزینه انرژی و اضافه کاری پرسنل، جمع این هزینه ها در جدول شماره ۱۸ آمده است.

جدول شماره ۱۸: هزینه های متغیر تولید

شرح هزینهدرصد کلجمع کل هزینه (هزار ریال)
مواد اولیه و بسته بندی۱۰۰%۴۰۵۰۷۵۰۰
حقوق کارکنان۱۵%۳۰۲۸۲۰
انواع انرژی مصرفی۸۰%۳۶۳۷۷۵
تعمیر و نگهداری۹۰%۲۳۰۶۴۹۵
هزینه های پیش بینی نشده ۲% هزینه های فوق۸۶۹۶۱۲
جمع هزینه های تولید۴۴۳۵۰۲۰۰
هزینه های  عملیاتی۸۵%۴۰۴۵۳۴
جمع کل:۴۴۷۵۴۷۳۵

ادامه متن در نسخه قابل خرید موجود است

[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۹)”]

-۳-۴ مواد اولیه مصرفی تولید و بسته بندی

جدول شماره ۱: مواد مصرفی تولید و بسته بندی

ردیفشرح موادمشخصات فنیمصرف سالیانهمحل تامین
۱پودر P.V.C (پی-وی-سی)با گریدهای ۶۵ تا ۷۰۳۷۰۰ تنایران- خارج
۲روغن DOP (نرم کننده)با گرید مخصوص ورق نرم۶۵۰ تنایران- خارج
۳استابلیزرهای ویژه پی-وی-سیبا گریدهای مختلف۱۲۰ تنایران- خارج
۴رنگ (پیگمنت)متفاوت۳۵ تنایران- خارج
۵کربنات کلسیم (پرکننده)۴۰۰-۳۰۰ تنایران- خارج
۶مواد افزودنی پایدار کننده- ضد آتشبا گریدهای مختلف۵۰ تنایران- خارج
۷لوله مقوائی یا پلیکا (بسته‌بندی رولی)با قطر ۲ تا ۳ اینچ و طول ۵/۱ تا ۲ متر۵۰۰ هزار عدد (تیوپ)ایران
۸کاغذ کرافت (برای بسته‌بندی)۱۲۰ تا ۱۵۰ گرمی۵۰-۴۰ تنایران
۹نایلون (بسته بندی)ضخامت ۱۰۰ میکرومتر۴۰-۳۰ تنایران

 

۵-۳- تجهیزات خط تولید

جدول شماره ۲: تجهیزات خط تولید

ردیفشرح دستگاهمشخصات فنیمحل تامین
۱خط کامل کلندر شامل تجهیزات:

مخازن، وسائل توزین، میکسر، اکسترودر، غلطک ها، کلندر، غلطک‌های سرد و گرم کننده، تیغه های برش، کنترل ضخامت رولهای جمع کن، تجهیزات برقی و تابلوهای کنترل

مطابق بروشور و صفحات ضمیمهکنسورهای اروپائی

(اروپای متحد)

۶-۳- تجهیزات و تاسیسات عمومی

جدول شماره ۳: تجهیزات و تاسیسات عمومی

ردیفشرح دستگاهمشخصات فنیتعدادمنبع تامین
۱برج خنک کننده۲ تنی۱ دستگاهایران
۲دیگ بخاربا فشار ۱۲ پی-اس-آی و ظرفیت ۱۰۰ کیلو بخار۱ دستگاهایران
۳کمپرسور هوای فشرده۱۵۰۰ لیتری۲ دستگاهایران
۴پمپ های آب ۲ و ۳پمپ پره‌ای با فشار ۶ psi۶ دستگاهایران
۵سیستم های اطفاء حریق (کپسولهای آتش نشانی)۲۰و۳۰ کیلوئی پودر خشک۱۴ عددایران
۶مخزن ذخیره روغن DOP (20 تنی)سیلوی عمودی با ظرفیت ۲۰ تن روغن۱ عددایران
۷تابلوهای برقمطابق مشخصات نقشه۴ دستگاهایران
۸مخازن ذخیره پودر (۳۰ تنی)سیلوی عمودی با ظرفیت (۳۰ تن)۳ دستگاهایران
۹مخازن ذخیره کربنالت کلسیم

(۲۰ تنی)

سیلوی عمودی با ظرفیت (۲۰ تن)۱ دستگاهایران
۱۰لیفتراکبا شاخک و قلاب با ۵ تن قدرت۱ دستگاهایران
۱۱مخازن ذخیره گازوئیلمنبع سیاه از ورق ۴ میلی‌متری به ظرفیت ۲۰ هزار لیتر۱ دستگاهایران
ادامه جدول شماره ۳

 

۱۲

مخازن ذخیره آب (هوائی)منبع گالوانیزه به ظرفیت ۱۰ هزار لیتر۱ دستگاهایران
۱۳جرثقیل سقفی۲ تنی، ۵ تنی۲ دستگاهایران
۱۴خودروکامیون خاور۱ دستگاهایران
۱۵خودرووانت۲ دستگاهایران
۱۶خودروسواری۳ دستگاهایران
۱۷جک پالتی۵۰۰ کیلوئی۴ دستگاهایران

۷-۳- نیروی انسانی مورد نیاز

جدول شماره ۴- نیروی انسانی

ردیفشرحتخصص و تحصیلاتتعداد مورد نیاز
۱مدیریتلیسانس صنایع یا مکانیک۱ نفر
۲مدیریت تولید و برنامه ریزیلیسانس پلیمر یا صنایع۱ نفر
۳مدیریت فنیلیسانس مکانیک یا برق۱ نفر
۴تکنسینمتخصص برق و مکانیک۴ نفر
۵کارگر ماهرسوابق تجربی در صنایع پلاستیک۶ نفر
۶کارگر نیمه ماهرسوابق تجربی در صنایع پلاستیک۸ نفر
۷کارگر ساده خدمات۱۰ نفر
۸کارمند دفتر، اداریدیپلمه با آشنایی به کامپیوتر۶ نفر
۹کارمند انبارآشنایی به انبارداری۲ نفر
۱۰کارمند حسابداریآشنایی به حسابداری۳ نفر
۱۱مسئول کنترل کیفی و آزمایشگاهلیسانس و آشنایی به سیستم‌های کنترل کیفیت۱ نفر
۱۲کارمند تدارکات و بازرگانیدیپلمه یا لیسانس بازرگانی۲ نفر
۱۳راننده لیف تراکآشنایی با لیف تراک۲ نفر
جمع کل:۴۷ نفر

ادامه متن در نسخه قابل خرید موجود است

[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][tab title=”نتیجه گیری / جمع بندی ” icon=”fa-pencil-square-o”]ایران کشوری با چندگانگی فرهنگیست که از گروه‌های زبانی و نژادی بسیاری تشکیل شده است که به طور رسمی اکثریت شیعه هستند. بسیاری از ایرانیان به زبان‌های فارسی، آذری، کردی، لری، بلوچی، گیلکی و عربی عراقی صحبت می‌کنند اما زبان رسمی در ایران در عصر حاضر زبان فارسی است. ایران به عنوان یک سرزمین و یک ملت، پیشینه‌ای کهن دارد و یکی از تاریخی‌ترین کشورهای جهان به‌شمار می‌رود.

ایران تا سال ۲۰۱۲ بزرگترین تولیدکننده پسته،[۱۷] زعفران،[۱۸] خاویار،[۱۹] زرشک،[۲۰] فیروزه،[۲۱] میوه‌های شفتی (مثل زردآلو)[۱۷] و فرش دستباف[۲۲] در جهان بوده و پس از مصر رتبه دوم تولید خرما[۱۷] را دارد. همچنین بزرگترین ذخیره فلز روی در جهان است.[۲۳]

ایران همچنین هشتمین تولیدکننده میوه،[۲۴] دومین تولیدکننده خیار،[۲۵] نهمین کشور در تعداد پرسنل نیروهای نظامی،[۲۶] دهمین کشور در تعداد تانک‌های نظامی،[۲۷] چهارمین تولیدکننده سیمان،[۲۸] نهمین تولیدکننده آهن،[۲۹] هشتمین تولیدکننده لیمو،[۳۰] دهمین تولیدکننده انگور،[۳۱] دومین تولیدکننده زردآلو،[۳۲] هشتمین تولیدکننده مرغ،[۳۳] سومین تولیدکننده گاز طبیعی،[۳۴] ششمین تولیدکننده نفت،[۳۵] سومین صادرکننده نفت،[۳۶] ششمین تولیدکننده پیاز،[۳۷] دومین تولیدکننده گردو،[۳۸] سومین تولیدکننده هندوانه،[۳۹] هفتمین تولیدکننده گوجه فرنگی،[۴۰] هفتمین تولیدکننده مرکبات،[۴۱] چهارمین تولیدکننده بادام[۴۲] و هفتمین تولیدکننده پشم[۴۳] در جهان است.[/tab][tab title=”منابع / پی نوشت ها” icon=”fa-pencil-square-o”]ایران کشوری با چندگانگی فرهنگیست که از گروه‌های زبانی و نژادی بسیاری تشکیل شده است که به طور رسمی اکثریت شیعه هستند. بسیاری از ایرانیان به زبان‌های فارسی، آذری، کردی، لری، بلوچی، گیلکی و عربی عراقی صحبت می‌کنند اما زبان رسمی در ایران در عصر حاضر زبان فارسی است. ایران به عنوان یک سرزمین و یک ملت، پیشینه‌ای کهن دارد و یکی از تاریخی‌ترین کشورهای جهان به‌شمار می‌رود.

ایران تا سال ۲۰۱۲ بزرگترین تولیدکننده پسته،[۱۷] زعفران،[۱۸] خاویار،[۱۹] زرشک،[۲۰] فیروزه،[۲۱] میوه‌های شفتی (مثل زردآلو)[۱۷] و فرش دستباف[۲۲] در جهان بوده و پس از مصر رتبه دوم تولید خرما[۱۷] را دارد. همچنین بزرگترین ذخیره فلز روی در جهان است.[۲۳]

ایران همچنین هشتمین تولیدکننده میوه،[۲۴] دومین تولیدکننده خیار،[۲۵] نهمین کشور در تعداد پرسنل نیروهای نظامی،[۲۶] دهمین کشور در تعداد تانک‌های نظامی،[۲۷] چهارمین تولیدکننده سیمان،[۲۸] نهمین تولیدکننده آهن،[۲۹] هشتمین تولیدکننده لیمو،[۳۰] دهمین تولیدکننده انگور،[۳۱] دومین تولیدکننده زردآلو،[۳۲] هشتمین تولیدکننده مرغ،[۳۳] سومین تولیدکننده گاز طبیعی،[۳۴] ششمین تولیدکننده نفت،[۳۵] سومین صادرکننده نفت،[۳۶] ششمین تولیدکننده پیاز،[۳۷] دومین تولیدکننده گردو،[۳۸] سومین تولیدکننده هندوانه،[۳۹] هفتمین تولیدکننده گوجه فرنگی،[۴۰] هفتمین تولیدکننده مرکبات،[۴۱] چهارمین تولیدکننده بادام[۴۲] و هفتمین تولیدکننده پشم[۴۳] در جهان است.[/tab][/tabgroup]

خرید و دانلود فوری

نسخه کامل و آماده
2900 تومانبرای دریافت نسخه کامل

41 صفحه فارسی

فونت استاندارد/B Nazanin/16

فرمت فایل WORDوPDF

دارای ضمانت بازگشت وجه

نسخه قابل ویرایش+نسخه آماده چاپ

دریافت فوری + ارسال به ایمیل

فصل اول: خلاصه مطالعات فنی، مالی و اقتصادی طرح
جدول اطلاعات کلی طرح
فصل دوم: کلیات معرفی محصول
۱-۲- ویژگی ها و مشخصات فنی محصول
۲-۲- طبقه بندی محصول و کاربردهای آن
۳-۲- شماره تعرفه گمرکی، استاندارد
۴-۲- کاربرد، محصولات جایگزین
۵-۲- بررسی بازار و قیمت فروش
۶-۲- بررسی روند مصرف، واردات
فصل سوم: مطالعات فنی
۱-۳- ارائه روش های مختلف تولید
۲-۳- تشریح فرایند تولید و روش انتخابی
۳-۳- تعیین ظرفیت مناسب و انتخاب ماشین آلات متناسب با ظرفیت
۴-۳- جدول مواد مصرفی (مواد اولیه) و منابع تامین آن
۵-۳- دستگاهها و تغییرات خط تولید
۶-۳- تجهیزات و تاسیسات عمومی (آب، برق، سیستم های سرمایش و
گرمایش)
۷-۳- نیروی انسانی مورد نیاز
۸-۳- ساختمانهای مورد نیاز طرح
۹-۳- برنامه زمان بندی اجرائی پروژه
فصل چهارم: بررسی های مالی و اقتصادی
۱-۴- سرمایه در گردش و برآورد آن
۲-۴- مقدار و ارزش مواد اولیه مصرفی
۳-۴- هزینه های تامین نیروی انسانی
۴-۴- هزینه تامین انرژی مصرفی
۵-۴- سرمایه ثابت و برآورد آن
۶-۴- هزینه خرید ماشین آلات خط تولید
۷-۴- هزینه خرید تجهیزات و تاسیسات عمومی کارخانه
۸-۴- هزینه زمین، ساختمان و محوطه سازی
۹-۴- هزینه لوازم حمل و نقل، لوازم دفتری و اداری
۱۰-۴- هزینه های قبل از بهره برداری
۱۱-۴- جمع کل سرمایه‌گذاری ثابت و در گردش و نحوه تامین سرمایه کلی
۱۲-۴- هزینه های ثابت تولید
۱۳-۴- هزینه های متغیر تولید
۱۴-۴- قیمت تمام شده محصول
+ فهرست فارسی
فصل اول: خلاصه مطالعات فنی، مالی و اقتصادی طرح
جدول اطلاعات کلی طرح
فصل دوم: کلیات معرفی محصول
۱-۲- ویژگی ها و مشخصات فنی محصول
۲-۲- طبقه بندی محصول و کاربردهای آن
۳-۲- شماره تعرفه گمرکی، استاندارد
۴-۲- کاربرد، محصولات جایگزین
۵-۲- بررسی بازار و قیمت فروش
۶-۲- بررسی روند مصرف، واردات
فصل سوم: مطالعات فنی
۱-۳- ارائه روش های مختلف تولید
۲-۳- تشریح فرایند تولید و روش انتخابی
۳-۳- تعیین ظرفیت مناسب و انتخاب ماشین آلات متناسب با ظرفیت
۴-۳- جدول مواد مصرفی (مواد اولیه) و منابع تامین آن
۵-۳- دستگاهها و تغییرات خط تولید
۶-۳- تجهیزات و تاسیسات عمومی (آب، برق، سیستم های سرمایش و
گرمایش)
+ فهرست فارسی ۲
۷-۳- نیروی انسانی مورد نیاز
۸-۳- ساختمانهای مورد نیاز طرح
۹-۳- برنامه زمان بندی اجرائی پروژه
فصل چهارم: بررسی های مالی و اقتصادی
۱-۴- سرمایه در گردش و برآورد آن
۲-۴- مقدار و ارزش مواد اولیه مصرفی
۳-۴- هزینه های تامین نیروی انسانی
۴-۴- هزینه تامین انرژی مصرفی
۵-۴- سرمایه ثابت و برآورد آن
۶-۴- هزینه خرید ماشین آلات خط تولید
۷-۴- هزینه خرید تجهیزات و تاسیسات عمومی کارخانه
۸-۴- هزینه زمین، ساختمان و محوطه سازی
۹-۴- هزینه لوازم حمل و نقل، لوازم دفتری و اداری
۱۰-۴- هزینه های قبل از بهره برداری
۱۱-۴- جمع کل سرمایه‌گذاری ثابت و در گردش و نحوه تامین سرمایه کلی
۱۲-۴- هزینه های ثابت تولید
۱۳-۴- هزینه های متغیر تولید
۱۴-۴- قیمت تمام شده محصول
[well boxbgcolor=”#e5e5e5″ class=”fontawesome-section”][tblock title=”برای مشاهده تمام پروژه ها ، تحقیق ها و پایان نامه های مربوط به رشته ی خود روی آن کلیک کنید.”][/well]

محل درج لینک پرداخت ۳

***************************

*************************************

پرداخت از درگاه امن شاپرک  با همکاری شرکت زرین پال صورت میگیرد

 ۱۵ درصد از درآمد فروش این فایل به کودکان سرطانی(موسسه خیریه کمک به کودکان سرطانی) اهدا میشود

پس از پرداخت،علاوه بر ارسال فوری فایل ها به ایمیلتان،مستقیماً به صورت اتوماتیک به لینک دانلود فایل ها  ارجاع داده میشوید.

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی با ایمیل (MASTER@NEXAVARE.COM) یا شماره تماس پشتیبان (۰۹۳۶۹۲۵۴۳۲۹) در ارتباط باشید

[alert type=”alert-danger”]کاربر گرامی، برای تهیه این اثر هزینه و زمان زیادی صرف شده است.که اکنون با این قیمت ناچیز در اختیار شما قرار گرفته است.لطفاً  تنها جهت استفاده دانشجویی یا شخصی خرید نمایید.همچنین اگر مدیر یک وبسایت یا وبلاگ هستید خواهش میکنیم آن را کپی نکنید.و یا در صورت کپی منبع را به صورت لینک درج نمایید. ضمناً شرعاً هم لازم به کسب رضایت است که به علت زحمت زیاد در انتشار ، کارشناسان ما رضایت استفاده بدون پرداخت هزینه آن را ندارند.تشکر از حمایت شما[/alert]
[list_posts limit=”6″]


درباره نویسنده

publisher2 69 نوشته در سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار دارد . مشاهده تمام نوشته های

مطالب مرتبط


دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.