no-img
سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار

بررسي و تهيه طرح توليد شيلنگ پي وي سي - پايان نامه تحصيلي « پروژه كار آفريني

help

سوالی دارید؟09369254329

سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار
آشنایی با سیستم خرید،فروش و بازاریابی نِگزاوار

پرداخت امنلینک فوریپشتیبانیضمانت
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

بررسی و تهیه طرح تولید شیلنگ پی وی سی – پایان نامه تحصیلی « پروژه کار آفرینی
zip
بهمن ۱۸, ۱۳۹۵

بررسی و تهیه طرح تولید شیلنگ پی وی سی – پایان نامه تحصیلی « پروژه کار آفرینی


بررسی و تهیه طرح تولید شیلنگ پی وی سی - پایان نامه تحصیلی « پروژه کار آفرینی

پایان نامه تحصیلی
« پروژه کار آفرینی
در ۸۴ صفحه
[tabgroup][tab title=”چکیده ” icon=”fa-pencil-square-o”]چکیده :

آگاهی از نوع کالا و خصوصیات کلی و کاربرد آن ما را به شناخت و جایگاه این صنعت راهنمایی می کنند. به منظور شناخت انواع مختلف شلنگها و کاربرد های آن لازم است ویژگیها و مشخصات فنی آن ها مورد بحث و بررسی قرار گیرد که در این راستا شناسایی استانداردهای طی و جهانی از اهمیت خاصی برخوردار می باشند. تعیین جایگاه محصولات مذکور در این سایه انواع شلنگهای موجود (کالای رقیب) نیز می تواند در زمینه تحقق هر طرحی اهمیت داشته باشد که لازم است در بررسیهای اولیه مربوط به آن مورد توجه قرار گیرد.

انجام مطالعات بازار و بررسی ماهیت محصول از جهت مصارف داخلی و پتانسیل صادراتی نیز می تواند در راهگشای مطمئنی برای انجام مطالعات دقیقتر و در نهایت احداث چنین واحدهای باشد که به دلیل مستقل بودن طرح از زمان و مکان تنها ملاحظات کلی مربوط به آن ها مدنظر خواهد بود .

 

[/tab][tab title=”مقدمه ” icon=”fa-pencil “]از دوران گذشته برای انتقال مایعات، گازها و حتی در برخی موارد، جامدات پودری، از لوله استفاده می شده است. لوله ها عمدتاً برای انتقال مایعات مصرف می شود و انواع گوناگون دارند. لوله هایی از جنس مواد طبیعی فقط در دوران محدود و کوتاهی از زمان به کار می افتد و امروزه شلنگ و لوله در انوع مختلف و متنوع از ترکیبات مصنوعی خصوصاً لاستیک و پلاستیک ساخته می شوند. می توان گفت اکنون لاستیک و پلاستیک جایگاه خود را در صنعت انتقال سیالات همچون دیگر صنایع یافته اند به طوریکه امروزه حدود ۸۰% مصرف جهانی لوله های پلاستیکی را لوله های پی وی سی (نرم سخت) تشکیل می دهند.[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][tab title=”قسمت هایی از متن (۱)”]فصل اول : کلیات و سوابق
۱ـ۱ مصرفی اجمال پروژه
۲ـ۱ معرفی محصول
۳ـ۱ سوابق تولید
۴ـ۱ کاربرد محصول
۵ـ۱ مصرف کنندگان
۶ـ۱ بررسی نیازهای جامعه

 

۱ـ۱ معرفی اجمالی پروژه :

شلنگهای پی وی سی در اصطلاح به لوله های نرمی گفته می شود که بخش اصلی مواد سازنده آن ها را پی وی سی تشکیل می دهد و از نظر علمی دسته ای از خانواده و سیع ترمو پلاستها می باشد. با پیشرفت صنعت و نیاز روز افزون به کار برد مواد پلیمری امروزه شلنگهای پی وی سی کاربرد گسترده ای در صنعت ، آبیاری، گازرسانی و حتی زندگی روزمره انسان پیدا کرده است شلنگهای پی وی سی علاوه بر داشتن

برای واحدهای تولید شلنگ پی وی سی شرایط و ویژگیهای بازار و واحدهای مشابه داخلی، سهم قابل کسب بازار، ویژگیهای فنی و تکنولوژی یکی ،‌ محدوده متداول و مطمئن باثمثک به روشهای آماری و حداقل ظرفیت اقتصادی است.

 

 

 

۲ـ۱ معرفی محصول:

۱ـ۲ـ۱ ویژگیهای مشخصات فنی شلنگ پی وی سی:

شلنگ اصولاً به لوله چند لایه ای گفته می شود که حاوی یک لایه (در برخی موارد چند لایه) تقویت کننده می باشد و عموماً‌ از جنس پی وی سی نرم ساخته می شوند، پلی ونییل کلولید نرم تهی  شده از

صنعت تعریف پذیرفته شده عمومی از یک شلنگ پلاستیک این است که شامل ۳ بخش اصلی است:

الف) یک تیوپ

ب) ماده تقویت کننده یا نخ پیچیده شده

ج) یک پوششی برای محافظت خارجی

واژه شلنگ مجموعه ترکیبی که شکل دهی نشده است. محدود گسترده ای از پلیمر ها برای بخش داخلی شلنگ وجود دارند و پلیمرهای جدیدی نیز به این رده وارد می شود نوع پلیمری مصرفی بستگی به کاربرد و خصوصیات مورد نیاز دارد.

نوع تقویت کننده استفاده شده برای نخ تابع شرایط سرویس نهایی شکل ظاهری شلنگ می باشد و ممکن است در شکل نخ یا تار پود بافته شده بوسیله بافندگی،‌نخ پیچی، مارپیچی، یا پیچش پارچه بافته شده با برش مستقیم و یک طرفه بکار برده نشود . گاهی بیش از یک لایه تقویت کننده استفاده می شود ، و ماده ضعیف تری مانند پنبه یا کتان مورد مصرف قرار می گیرد.

 

۳ـ۲ـ۱ استاندارد محصولات:

در زمینه تولید هر کالائی بکارگیری استانداردهای ملی و بین المللی امری ضروری می باشد. پیروی از استاندارد سبب بهبود در کیفیت بالا و افزایش توانائی واحد تولیدی تا حد رقابت با کالاهای داخلی در نهایت کالاهای خارجی می گردد. در ارتباط با شلنگ نیز ضرورت رجوع به استاندارد محسوس است. فهرست استانداردها ی طی تمرین شده با شلنگ در جدول (۱ـ۱) آورده  شده است.

جدول شماره (۱ـ۱) استاندارد تولید

ردیفعنوان استانداردشماره استاندارد
۱تعیین ثبات حرارتی پلی وینیل کلراید وکوپلیمرهای وابسته و ترکیبات آن ها به وسیله آزمایش تعیین رنگ۳۵۸
۲تعیین عدد گرانروی(ویسکوزیند) وزینهای پلی و ینیل کلرایدر محلولهای رقیق۲۱۶
۳لوله پلی وینیل کلراید نرم و ویژگیهای و روش آزمون۱۶۱۲
۴لوله پلی وینیل کلرایدنرم ـ ویژگیهای ترکیبات۱۴۳۶
۵لوله پی وی سی برای انتقال گاز۶۷۹

 

۳ـ۱ سوابق تولید:

لوله ها و اتصالات پی وی سی محصولات هستند که به هنگام ایجاد بناهای مسکونی، شبکه های فاضلاب ، سیم کشی ساختمان و یا آبرسانی به محل کشت مورد مصرف قرار می گیرند. کانون های مصرف آن اختصاص به نقطه ای خاص از کشور

ساختار آن در مناطق مختلف کشور می باشد.

در حال حاضر با توجه به اطلاعات موجود در بانک اطلاعات صنعتی وزارت صنایع،‌ ۴۱ واحد تولیدی در زمینه لوله و اتصالات پی

ها حدود ۵۰۰/۱۳۹ تن در سال می باشد. از سوی دیگر تا کنون ۱۴ واحد که موافقت اصولی دریافت نموده اند در شرف تأسیس هستند و ظرفیت کل این واحد ها در صورت کار با ظرفیت اسمی خود به ۰۰۰/۲۶ تن در سال خواهید رسید.

محصولات ساخته شده از پی وی سی سخت به صورت لوله های مستقیم بر اساس تعرفه گمرکی شماره ۰۲/۳۶ ن ۲ وارد کشور می شوند، مقدار واردات این محصولات با توجه به آمارهای مندرج در کتب بازرگانی خارجی،‌ قریب به ۱۲۸۰ تن در سالهای بین ۱۳۵۷ الی ۱۳۶۶ بوده است.

 

۴ـ۱ کاربرد محصول:

از دوران گذشته برای انتقال مایعات، گازها و حتی در برخی موارد جامدات پودری از شلنگ

شلنگ لوله در انواع مختلف و متنوع از ترکیبات مصنوعی خصوصاً‌ لاستیک و پلاستیک ساخته می شوند.

 

۵ـ۱ مصرف کنندگان:

کاربرد محصول:

سفارش دهندگان عمدتاً شرکت ها و مغازه های فروش محصولات پی وی سی می باشند که فروش آنها مختص شلنگ ، لوله ، اتصالات پلیمری می باشد.

۶ـ۱ بررسی نیازهای جامعه :

به

کتب بازرگانی خارجی ذکر نگردیده،‌ اما با نهایت به امکان تولید ماده اولیه آن در داخل کشور بهبود ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی و شرایط مطلوب برای سرمایه گذاری می توان بالقوه به صادرات ده درصد از تولیدات لوله و اتصالات پی وی سی کشور در طی برنامه پنج ساله دوم امیدوار بود.

از دوران گذشته برای انتقال مایعات، گازها و حتی در برخی موارد جامدات پودری از شلنگ استفاده می شود شلنگهای عمدتاً برای انتقال مایعات مصرف می شوند و انواع گوناگون دارند. امروزه شلنگ لوله در انواع مختلف و متنوع از ترکیبات مصنوعی

مربوط ساخت. اطلاعات مندرج در سالنامه آماری کشور ۱۳۶۷ نشان میدهد که ساختمانهای شهری و روستایی به طور متوسط سالانه ۹ درصد افزایش پیدا می کنند و تقریباً‌ ۷۰ درصد از این ساختمانها برای شبکه فاضلاب خود از لوله های پی وی سی استفاده می کنند.ی شوند.

کانون مصرف فعال دیگری که روز به روز بر اهمیت آن افزوده می شود آبیاری زمینهای کشاورزی می باشد. نظریه اهمیت جلوگیری

،‌ به علت مناسب بودن این لوله ها،‌ بازار گسترده و رو به رشدی در این مورد پیش بینی می شود.

 

۴ـ۱ کاربرد محصول:

از دوران گذشته برای انتقال مایعات، گازها و حتی در برخی موارد جامدات پودری از شلنگ استفاده می شود شلنگهای عمدتاً

متنوع از ترکیبات مصنوعی خصوصاً‌ لاستیک و پلاستیک ساخته می شوند.

فصل دوم :

طراحی تولید

 

 

 

 

 

فصل دوم :طراحی تولید

۱ـ۲ فرآیند تولید

۲ـ۲ نمودار فرآیند تولید

۳ـ۲ مواد اولیه و منابع تأمین آن

۴ـ۲ ابزار و ماشین آلات و منابع تأمین آن

۵ـ۲ برنامه زمان بندی اجرای طرح

۶ـ۲ پلان سالن تولید

 

۱ـ۲ فرآیند تولید

فرآیند تولید شلنگ پی وی سی:

مراحل مختلف تولید لوله به ترتیب ذیل خواهد بود:

ـ توزیع اختلاط

ودای ساخت شلنگ

ـ سرد کردن و کشش

ـ برش

ـ پیچیدن

هر یک از موارد بالا بر تفکیک در ذیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

۱ـ۱ـ۲ توزیت و اختلاط مواد اولیه:

توزین هر یک از مواد اولیه مورد نیاز در خط تولید از اولین اقدامات انجام شده در سالن تولید محصولات می

دستگاه مخلوط کن (که از نوع شبکه ای دو مخروطی  و یا …  می تواند باشد) انتقال یافته و عمل اختلاط تا یکنواختی کامل این مواد ادامه خواهد یافت.

 

۲ـ۱ـ۲ اکستروژن:

اکستروژن پلاستیکها فرآیندی جهت تهیه ی ماده نرم شده از ترکیب پلیمری می باشد که این عمل بوسیله وارد کردن یک نیروی فشاری در طول دهانه دای (شکل دهنده) و بدنبال آن شکل گیری و سردکردن انجام می پذیرد و اکسترود در واحد تهیه مذاب در فرآیند اکستروژن بوده که طرحی و عملکرد آن یک عامل اساسی در موفقیت یک

تا پلیمر مذاب را به جلو هدایت و بر مداد پلاستیکی فشار وارد نمانید سیستم رانش،‌ فارپیچ را با سرعت کنترل شده می چرخاند و بدنه نیز همراه با الهانهای گرم و سرد کننده که به کنترل کننده دما متصل می باشد تجهیز می گردد.

طور کلی می توان اکسترود را به سه بخش ذیل تقسیم نمود:

۱ـ تغذیه کننده

۲ـ مذاب کننده

۳ـ اندازه گیری

هر یک از این  مناطق دارای پیچهای متفاوتی در راستای اجرای نقش خود در فرآیند ذوب ماده پلاستیکی می باشد. بخش تغذیه کننده گرانولها یا پودر های پلاستیک

مواد شروع می شود انتقال می دهد در صورتیکه دانستید حجم ماده ذوب نشده کمتر از دانستید پلیمر مذاب باشد شیارهای بخش تغذیه کننده عمیق تر بوده به طوری که با بخش اندازه گیری قابل مقایسه می باشد.

این حالت در مراحل بعدی با افت فشار حاصله در اثر محدودیت جریان ایجاد شده یا بخش چند راهه مراتب کاهش داده می شود این نوع دای جهت اکسترود کردن پلی الفین ها بویژه پلی اتیلن مفید می باشد. دای کوچکتر برای اکسترود کردن تیوپها معمولاً مستقیماً به ماشین متصل می شوند که این کار با وسیله یک تطبیق دهنده با دای یا

دریا حمل و نقل آسان بسیار سنگین و مشکل آفرین بوده راه حل معقول در استفاده از یک نگهدارنده دای برای ثابت کردن و حرکت آن نسبت به موقعیت اصلی می باشد.

عامل دیگری که بر تصمیم گیری پیرامون چگونگی پیرامون چگونگی نوع دای تأثیر می گذارد روش اندازه گیری تیوپ می باشد. در بعضی از انوع محصولات جائی که تیوپ مستقیماً به داخل تانک آب سرد جریان میابد اندازه با کنترل سرعت کشش و سرعت خروجی ماشین تنظیم می شود در اغلب موارد محصول

ان منجر به کاهش افت فشار شده و یکنواختی بیشتری به خروجی مواد در سرعتهای بالاتر خواهند بخشید.

متن کامل در نسخه قابل خرید موجود است.[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۲)”]

۴ـ۱ـ۲ سرد کردن و کشش:

اندازه گیری مواد نرم به طور مکانیکی غیر ممکن است زیرا پلیمر داغ به سطح اندازه گذار می چسبد و از حرکت پلیمر از داخل واحد اندازه گیری جلوگیری می نماید . این گونه مواد آزادانه اکسترود شده و وارد حمام آبی می شود و وسائل گوناگونی برای حفظ شلنگ و نگه داری شکل آن در هنگامیکه ماده سرد می شود مورد مصرف قرار می گیرد . این وسایل معمولاً حلقه های و غلتکها و در برخی موارد تیوپ می باشد . به طور کلی دقت اندازه گیری خوب نمی باشد .

واحد

هستند این واحدها به منظور کنترل سرعت تسمه با سرعتهای متغیر راندن منجر می شود و به این وسیله اندازه کلی تیوب در مورد الکسترو‍‍ژن آْزاد کنترل می شود.

۵-۱-۲ نخ پیچی:

نخ پیچی، به طور صنعتی، همواره بوسیله ماشینهایی

استوانه های پرشده ای از نخ با ۱۵ سانتیمتر طول و ۵/۷ سانتیمتر قطر هستند یا در مورد سیم روی قرقره های پیچیده شده اند. این قرقره ها و نگه دارنده ها روی دوکهای حاصل نخ ماشین نخ پیچی که بعنوان نگهدارنده نخ، یا دوکها خوانده می شود قرار داده می شود.

روش معمولی تقسیم

است افقی یا عمودی باشد. دسته بندی نوعی ماشین های نخ پیچی که در ساخت شلنگ استفاده شده است ۱۶،۱۸،۲۰،۲۴،۳۲،۳۶،۴۸،۶۰،۶۴ دوک هستند.

در همه انواع نصف دوکها در جهت عقربه ساعت و نصف دیگر در خلاف جهت آن میچر فتد. اثر این نوع ترتیب دهی این است که نخ در اطراف پایه حمل می شود و با هر دو دوک دنبال می شود و همچنین از بالا و پائین نخ حمل شو،‌ از دوکهای مجاور عبور می کند. طرح نخ پیچی

باز باشد کم استفاده شده است و فشار بالای داخل شلنگ ممکن است باعث ترکیدگی آن شود.

از سوی دیگر طرح نخ پیچی می تواند بسیار مقدار کم باشد و تولید نخ تابیده شده ای معادل با یک پارچه بافته شده بنماید این کار قدرت مورد نیاز را بالا می برد ولی مشکلاتی از لحاظ چسبندگی و افزایش هزینه ایجاد می کند.

از سوی دیگر طرح نخ پیچی می تواند بسیار مقدار کم باشد و تولید نخ تابیده شده ای معادل با یک پارچه بافته شده بنماید این کار قدرت مورد نیاز را بالا می برد ولی مشکلاتی از لحاظ چسبندگی و افزایش هزینه ایجاد می

پی وی سی پس از توزین به داخل یک دستگاه مخلوط کن (که از نوع شبکه ای دو مخروطی  و یا …  می تواند باشد) انتقال یافته و عمل اختلاط تا یکنواختی کامل این مواد ادامه خواهد یافت.

 

۵-۱-۲ نخ پیچی:

نخ پیچی ، به طور صنعتی ، همواره بوسیله ماشینهایی که برای این هدف ویژه طراحی می شده اند بطور مکانیکی انجام شده است ، ‌در این دستگاه اساساً گذاشتن و بهم پیچیدن رشته هایی از مواد معمولاً نخ یا سیم ، دور یک هسته مرکزی مثل یک خواشگند یا هسته سیم انجام می شود . ماده اینکه به عنوان وسیله نخ پیچی استفاده می شود روی لوله های مقوایی کوچک در داخل محافظ های پیچیده شده است که استوانه های پرشده ای از نخ با ۱۵ سانتیمتر طول و ۵/۷

ده ها روی دوکهای حاصل نخ ماشین نخ پیچی که بعنوان نگهدارنده نخ ، یا دوکها خوانده می شود قرار داده می شود .

 

۶-۱-۲ اکستروژن مجدد و دای ساخت شلنگ:

سیستم اکستروژن همانند سیستم اکستروژن اولیه می باشد و تنها تفاوت آن در دای مربوطه می باشد این دای تحت زاویه ۹۰

ه است از داخل آن عبور کرده وروکش ثانویه

مشخص می بایست دای مربوطه تعویض شود.

 

 

 

 

۷ـ۱ـ۲ سرد کردن و کشش:

سیستم سرد کردن و کشش همانند سیستم قبل می باشد که به طور کامل توضیح داده شده تنها لازم به ذکر است که با وارد شدن مواد اکسترود شده به تانک آب مواد جامد شده و کاملاً‌ به یکدیگر می چسبد .

شلنگ تولید شده از داخل دستگاه کشش عبور می کند که کشش علاوه بر تنظیم ضخامت شلنگ به منظم شدن زنجیرهای پلیمری ،‌ آزاد شدن و استحکام بیشتر شلنگ کمک می کند.

 

۹ـ۱ـ۲ دستگاه پیچش:

شلنگها را متناسب با ضخامت آن تقاضای بازار به طولهای مختلف برش داده و برروی دستگاه پیچش بپیچند. این عمل موجب گردید کویل های ۵۰ یا ۱۰۰ متری شده که پس از

شلنگ است که همزمان با پیچیده شدن شلنگ به یک قرقره عملیات جداسازی کویل آماده از قرقره دیگر صورت می گیرد.

ارّه ها تحت شرایط عمل مناسب، برش مطمئنتر و دقیق تری نسبت به تیغه ایجاد می کنند و معمولاً برای برش شلنگ ضخیم تر مورد استفاده قرار می گیرند این اره ها می توانند بصورت عمودی در جهت عرض شلنگ یا در جهت محوری محل برش را میسر سازند.

در استفاده از تیغه، ضروری است آنرا روی یک پایه متحرک استوار نمود که حرکت پایه با ماده اکسترود شده،‌ مانع از چسبیدن تیغه اره و در زمان برش می باشد.

 

۱۰ـ۱ـ۲ کنترل کیفیت:

نظریه اینکه محصول تولید شده در این واحد اکثراً‌ برای مصارف آب رسانی و گاز رسانی استفاده می شود لذا بایستی نظارت بر نحوه ساخت و کیفیت محصول نهایی ار مورد توجه قرار داد . از طرف

بود میزان تحمل فشار ، ترکیدگی ، تحمل کشش و میزان ضربه پذیری آنها می باشد.

علاوه بر آن در استانداردهای بین المللی و ملی،‌ ویژگیهای خاصی برای مواد اولیه پی وی سی تعیین شده که باید مورد آ‍زمایش قرار گیرند لیکن به دلیل معتبر بودن شرکتهای سازنده آزمایشات خاصی به روی آنها انجام نشده و لذا کنترل کیفیت مواد اولیه اهمیت کمتری را دارا می باشد تازمانی که سفارش خرید مواد اولیه بر مبنای شناخت کیفیت اینگونه مواد از سوی تولید کنندگان مربوطه صورت می گیرد هیچ گونه مشکل خاصی بروز نخواهد نمود.

 

۱۱ـ۱ـ۲ کنترل کیفیت در حین تولید:

کنترل انجام شده در این بخش عمدتاً محدود به عملکرد های دستگاه در حین ساخت خواهد بود که در ذیل به آنها اشاره شده است.

الف) یکنواختی کامل مواد اولیه در مخلوط کن و دادن زمان کافی

اعم از سرد کردن، کشش،‌ نخ پیچی، پیچش و برش محصول به اندازه مطلوب

د)کنترل سطح خارجی شلنگ ها از نظر زبری سطح و تغییر رنگ

ه) ضخامت دیواره شلنگ و شکل دایره ای آنها

و) میزان وانستیه نخ پیچی و یکنواختی آن

 

۱۲ـ۱ـ۲ کنترل کیفیت محصول:

بر طبق استانداردهای ملی ، مقاومت کشش ،‌ از دیار طول ،‌ تغییرات طول در اثر حرارت ،‌ فشار هیدروستاتیکی ، ضخامت ،‌ رنگ و ابعاد آن باید در حد مشخص باشد اندازه گیری ضخامت و قطر لوله بر طبق استاندارد ۲۴۱۲ به کمک میکرومتر و کولیس انجام می شود اندازه گیری ابعاد (قطر خارجی و قطر داخلی شلنگ ها ) ، آزمون فشار هیدروستاتیکی و فشار ترکیدن ، حدود تغییرات ضخامت جداره فشار قابل تحمل ،‌ فشار ترکیدن ،‌ تخت ستون شلنگ کیفیت واکسترود شدن بررسی می شود . در هر مرحله از تولید، وزن مخصوص و شاخص ذوب مواد باید دقیقاً‌ تعیین گردیده و یادداشت شود .

 

۲ـ۲ نمودار فرآیند تولید:

با توجه به توضیحات ارائه شده در بند(۱ـ۲) فرآیند تولید شلنگ

پی وی سی را می توان به شرح نمودار(۱ـ۲)نمودار شماره (۱ـ۲) نمودار فرآیند

تولی

۱ـ

و دای ساخت شلنگ

۶ـ کنترل دمای اکستروژن

۷ـ سرد کردن و کشش

۸ـ کنترل سرد کرد

۹ـ نخ پیچی

۱۰ـ کنترل نخ پیچی

۱۱ـ اکستروژن مجدد و دای ساخت شلنگ

۱۲ـ سرد کردن و کشش

۱۳ـ برش

۱۴ـ پیچش

۱۵ـ کنترل کیفیت

 

۳ـ۲ مواد اولیه و منابع تأمین آن

۱ـ۳ـ۲ مواد اولیه:

ترکیبات شرکت کننده درساخت شلنگ پی وی سی از تنوع زیادی برخوردار که دلیل آن را می توان درخصوصیات مطلوب

پیرامون هر یک از موارد مورد نیاز و مقادیر آن ها در ذیل ارائه شده است.

 

 

 

۲ـ۳ـ۲ گرانول شلنگی پی وی سی

ماده مری پی وی سی شلنگی ،‌ بعنوان ترکیب اصلی تشکیل دهنده فرمولاسیون شلنگی پی وی سی بصورت گرانول در حال حاضر از داخل کشور توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی تأمین می گردد این گرانول را می توان از شرکتهای گرانول ساز داخلی نیز تأمین می گردد .

ماده مری پی وی سی شلنگی،‌بعنوان ترکیب اصلی تشکیل دهنده فرمولاسیون شلنگی پی وی سی بصورت گرانول در حال حاضر از داخل کشور توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی تأمین می گردد

مقدار پی وی سی بکار رفته جهت تولید انواع لوله و اتصالات حدود ۹۹ـ ۲۷ درصد خواهد بود که بدلیل قابل برگشت بودن ضایعات حاصله و با توجه به اتلاف مقداری از مواد و هنگام افزایش به اکسترود وحمل و نقل تنها یک درصد بعنوان ضایعات منظور می گردد .

 

۳ـ۳ـ۲ مستربچ:

ماده مهم دیگری که در تهیه این محصولات بکار می رود مستربچ بوده که به عنوان بهبود دهنده مقاومت نوری ،‌

داخلی نیز به تولید آن مشغول می باشد درصد ضایعات آن کمی بیش از درصد ضایعات گرانول می باشد و در حدود ۲ درصد برآورد می شود .

 

۴ـ۳ـ۲ نخ نایلون

نخ نایلون با ذیبر بیش از ۵۰ بسته به قطر شلنگ مقاومت خواهد بود میزان مصرف آن برای هر کیلوگرم شلنگ تقویت شده با نخ ۲/۱ گرم می باشد .

 

۵ـ۳ـ۲ نوار بسته بندی:

این نوارها برای بسته بندی رول های شلنگ مورد استفاده قرار می گیرد در رول های بزرگتر مقدار بیشتری و در ژل های کوچکتر مقدار کمتری نوار مصرف خواهد شد.

میزان نوار مصرفی جهت این امر به طور تقریبی محاسبه شده و با احتساب ضایعات ناچیزی احتمالی حدود ۲۵۰ متر به ازای هر تن محصول بر آورد می گردد .

 

۶ـ۳ـ۲ جمع بندی مدار اولیه مصرفی:

برآورد نهایی هر یک از موارد فوق به ظرفیت واحد تولیدی به سهولت انجام گردیده که نتایج به دست آمده از این محاسبات برای

ارائه شده است .

متن کامل در نسخه قابل خرید موجود است.

[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۳)”]

جدول شماره (۱ـ۲) مواد اولیه و بسته بندی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۴ـ۲ ابزار ماشین آلات و منابع مورد نیاز آن

۱ـ۴ـ۲ ماشین آْلات و تجهیزات خط تولید:

استفاده از دستگاهها و ماشین آلات مناسب در خط تولید علاوه بر بهبود کیفیت محصول و بهینه نمودن سرمایه گذاری اجرای طرح،‌ سود آوری مطلوبی را نیز به همراه

و عدم کنترل دقیق روی آنها موجب نزول کیفیت محصول، عدم مرغوبیت کالا،‌ از دست دادن بازار مصرف و همچنین بالا رفتن هزینه های عملیاتی خواهد داشت. انتخاب دستگاههایی با فهرست تجهیزات به کار رفته در خط تولید شلنگهای پی وی سی به ترتیب ذیل می باشد.

۱ـ دستگاه توزین

۲ـ دستگاه اختلاط

۳ـ

 

۱۰ـ دستگاه کشش

۱۱ـ دستگاه برش

۱۲ـ دستگاه پیچیده

دستگاهها و ماشین آلات منظور شده جهت این طرح با توجه به پیشنهاد قیمت شرکت ( بوزانو ) از کشور ایتالیا انتخاب شده که توانایی تولید شلنگ هایی با قطر ۱۰ تا ۵۰ میلی لیتر را دارا می باشد .

کلیه ماشین آلات و تجهیزات این کارخانه از شرکت های داخلی و خارجی تأمین می گردد که مشخصات کامل در جدول شماره ( ۲ـ۲ ) ارائه شده است .

 

۵ـ۲ برنامه زمابندی طرح:

برنامه زمان بندی طرح شامل مدت زمان لازم برای انجام هر یک از موارد زیر می باشد .

ثبت سرمایه و شرکت ، خرید و آماده سازی زمین ، تهیه نقشه هایی ساختمانی،‌

، همانطور که در نمودار نیز نشان داده شده نسبت سرمایه و شرکت به کمترین زمان و عملیات ساختمان سازی به بیشترین زمان نیاز دارد .


 

 

 

 

جدول شماره (۳ـ۲) برنامه زمابندی طرح

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۶-۲ پلان سالن تولید:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با توجه به نوع صنعت تولید شلنگهای پی وی سی شرایط حاکم بر سالن تولید استقرار

 

آلات و تجهیزات مختلف در خط تولید بر اساس مواد مندرج در ذیل خواهد بود.

۱ـ با توجه به اینکه اولین مراحل تولید با توزین و اختلاط مواد همراه است،‌این دستگاه ها در مبدأ ورودی از طرف انبارهای مواد اولیه قرار داشته که لازم است کمترین مسافت را با دستگاه های اکسترودر دارا باشد.

۲ـ

قرار گیرند بنابراین طول سالن تولید متناسب با طول یک خط کامل اکستروژن و ملحقات آن تعیین خواهد شد.

۳ـ دستگاه پیچنده نهایی شلنگ نیز بطور منطقی در انتهای مسیر اکستروژن و محل خروج محصول از سالن تولید قرار می گیرد.

۴ـ سیستم استقرار هر یک دستگاه ها علاوه بردارا بودن شرایط فوق

در تردد و حمل و نقل پرسنل و مواد ننموده و اعمال مربوط به توزین بارگیری و تخلیه دستگاه ها به سهولت انجام پذیرد جابجایی ماشین آْلات واحد بر اساس شرایط ویژه هر یک از تجهیزات موجود همچنین ابعاد و فضای مورد نیاز در اطراف هر دستگاه ها بطور کامل در شکل زیر ترسیم شده است.

 

 

 

۷ـ۲ جایابی و محل اجرای طرح:

برای انتخاب محل کارخانه باید به نکات زیر توجه کرد

۱ـ

درصورت سهولت دسترسی به نیروی انسانی مناسب و ارزان،‌ استفاده از سیستمهای با تکنولوژی پائین تر که لزوم به کارگیری نیروی انسانی بیشتری برخوردار باشد البته لازم بذکر است که در هر حال ضرورت تولید محصولاتی مطابق با استانداردهای تدوین شده بعنوان مهمترین عامل انتخاب تجهیزات خواهد بود.

با توجه به شرایط بازار مصرف شلنگهای پی وی سی که عمدتاً در راستای آب رسانی و گازرسانی می باشد و همچنین توجه به بالا بردن هر چه بیشتر کیفیت محصولات مذکور و سوق دادن آنها به سمت بازارهای صادراتی

داشته باشد مورد توجه قرار می گیرد.

 

 

 

جدول شماره(۴ـ۲) جایابی و محل اجرای طرح

 

متن کامل در نسخه قابل خرید موجود است.

[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][tab title=”قسمت هایی از متن (۴)”]فصل سوم :
۱ـ۳ نیروی انسانی مورد نیاز
۲ـ۳ شرح وظایف
۳ـ۳ حقوق و دستمزد
۴ـ۳ سازماندهی نیروی انسانی

 

۱ـ۳ نیروی انسانی :

به کار گیری صحیح و موثر نیروی انسانی بطور مستقیم در افزایش و سودهی هر سازمان و مجموعه صنعتی دخالت داشته و نیازمند دقت فراوانی می باشد. نیازهای عمومی یکی واحد تولیدی را می توان به بخش های مدیریت مهندسی،‌خط تولید آزمایشگاه،‌ تعمیرات و تأسیسات و در نهایت اداری

اگر چه به لحاظ ویژگیهای خاص فرآیندی در سه شیفت کاری فعالیت می نمایند ولی بدلیل عدم حساسیت فراوان از جهت تداوم تولید مطابق با قانون کار از تعطیلات هفتگی و سالیانه استفاده می نماید. به همین جهت صرفاً سه شیفت کاری کارکنان خط تولید (بدون شیفت ذخیره ای) در نظر گرفته می شود.

 

 

 

 

 

جدول شماره(۱ـ۳) پرسنل مورد نیاز کارخانه تولید شلنگ پی وی سی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۲ـ۳ شرح وظایف:

۱ـ۲ـ۳ وظایف مدیریت و مهندسی

مدیر عامل یا مدیر کارخانه مسئولیت مستقیم کل عملیات تولید و همچنین امور مالی،‌ اداری، فروش و بازرگانی کارخانه را عهده دار بوده و با توجه به کوچک بودن صنعت،‌ نیازی به استفاده از یک مهندس به عنوان مدیر تولید احساس نمی گردد این حالت اولویت استفاده از یک

حالت ممکن می باشد.

 

۲ـ۲ـ۳ کارکنان خط تولید و آزمایشگاه:

تعداد پرسنل خط تولید با توجه به درجه اتوماسیون،‌ پیچیدگی فرآیند و همچنین برنامه کاری افراد تعیین می شود که نتایج حاصل از این برآوردها به ترتیب زیر می باشد.

الف) با توجه به عملکرد پیوسته واحد یک نفر تکنسین با تجربه در امر تولید لوله های پلاستیکی بعنوان مسئول هر شیفت منظور شده که این فرد علاوه بر ایفای نقش فوق، مسئولیت اصلی دستگاه اکستروژن و آزمایشات کنترل کیفیت را نیز عهده دار خواهد بود. دلیل این امر را می توان در حساسیت فرآیند اکستروژن و همچنین محدودیت آزمایشات مربوط به کنترل کیفیت محصولات تولید شده دانست( عدم نیاز به تخصص آزمایشگاهی خاص)

ب) جهت نظارت برفرآیند

در تولید و همچنین توزین و اختلاط مواد اولیه و حمل و نقل کلیه مواد درکارخانه تمیز به عهده دو نفر کارگر ساده می باشد که به دلیل عدم فعالیت بخشهای مربوطه در شیفت سوم تنها دو شیفت از چنین فردی استفاده خواهد شد.

در مجموع هر شیفت کاری از یک نفر به عنوان تکنسین،‌ یک نفر کارگر ماهر و سه نفر کارگر ساده (در شیفت سوم تقلیل می باشد) استفاده می گردد.

۳ـ۲ـ۳ کارکنان تأسیسات و تعمیرگاه:

جهت سرویس دهی به کلیه تأسیسات کارخانه انجام وظایف اولیه مربوط به تعمیرات و در نهایت تعویض قطعات و خدمات نگهداری دستگاهها از یک نفر تکنسین با تجربه استفاده می شود که فعالیت این فردها در

مشاغل خدماتی نیز یک نفر به عنوان راننده دستگاه خودرو سواری کارخانه انجام وظیفه می کند و یک نفر به عنوان انباردار و نگهبان است.

 

 

 

 

 

۳ـ۳ حقوق و دستمزد:

برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی در طرح بر اساس ضوابط وزارت کار و امور اجتماعی می باشد که شرح آن در جدول زیر درج شده است

تذکر: حق بیمه کارکنان به میزان ۲۳% به مبلغ ۰۰۰/۲۰۰۰/۱۹ ریال پیش بینی نشده شده است که با این احتساب جمع حقوق و مزایای سالیانه پرسنل تولید شلنگ پی وی سی ۰۰۰/۴۰۰/۰۲۸/۱ ریال می باشد.

 

جدول شماره (۲ـ۳) برآورد هزینه های حقوق و دستمزد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۴ـ۳ سازماندهی نیروی انسانی:

در این طرح با توجه به شرح وظایف پرسنل نیروهای بخش تولید،‌ اداری و خدماتی تقسیم بندی شده و ضمن مشخص کردن وظایف افراد نحوه ارتباط افراد، نوع مسئولیتها و اختیارات تعیین گردیده است. که نحوه ارتباط نیروها درچارت سازمانی(۱ـ۳) مشخص و نمایش داده شده است.

 

 

 

نمودار شماره (۱ـ۳) چارت سازمانی طرح

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فصل چهارم :

ساختمان و فضاهای مورد نیاز

 

 

 

 

فصل چهارم : ساختمان و فضاهای مورد نیاز

۱ـ۴ زمین

۲ـ۴ ساختمانهای اداری

۳ـ۴ ساختمانهای مورد نیاز واحدتولید

۴ـ۴ هزینه های ساختمان سازی

۵ـ۴ پلان طرح

متن کامل در نسخه قابل خرید موجود است.[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۵)”]

۱ـ۴ زمین:

مساحت محوطه و کل زمین کارخانه نیز متناسب با مساحت ساختمان ها و براساس شرایط عملیاتی کارخانه محاسبه گردیده است که در جدول شماره(۱ـ۴) ارائه گردیده است.

جدول شماره (۱ـ۴) هزینه زمین و آماده سازی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۲ـ۴ ساختمان های اداری:

از آنجایی که سرویس های دیگر کارخانه مثل بخشهای اداری ، رفاهی و خدماتی نیز در ایفای وظایف واحد ، نقش عمده

های اداری متمرکز و معمولاً در معرض دید یعنی در قسمت جلوی اولین ساختمان بعد از ورودی کارخانه می باشند . سایر سرویس ها نیز در محلی مناسب که دسترسی استفاده کنندگان را میسر سازد مستقر می

واحد در جدول ( ۲ـ ۴ ) درج گردیده است ) .

 

۳ـ۴ ساختمانهای مورد نیاز واحد تولید :

برآورد مساحت مربوط به هر یک از بخشهای کارخانه اعّم از سالنهای تولید ،‌ انبارها،‌ تأسیسات و تعمیرگاه ، نگهبانی و در نهایت ساختمانهای اداری ،‌ رفاهی و خدماتی با توجه به ظوابط و مشخصات هر کدام انجام شده،‌ که مساحت آنها در جدول زیر می باشد .

 

جدول شماره(۲ـ۴) هزینه ساختمان و آماده سازی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۴ـ۴ هزینه های ساختمان سازی:
جدول شماره(۳ـ۴) برآورد هزینه های ساختمان سازی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فصل پنجم:

 انرژی و تاسیسات


 

 

فصل پنجم: انرژی و تاسیسات

۱ـ۵ تأسیسات حرارتی

۲ـ۵ تأسیسات برودتی

۳ـ۵ برق

۴ـ۵آب

۵ـ۵ سوخت

۶ـ۵ارتباطات

 

۱ـ۵ تأسیسات حرارتی:

تجهیزات گرمایش کارخانه با توجه به عدم نیاز فرآیند و دستگاههای خط تولید به سیستم های گرم کننده،‌ تنها به امرگرمایش ساختمانها و سالن تولیدمی گردد

تولید،‌ مخزن گازوئیل،‌ تجهیزات جانبی مخصوص لوله کشی های لازمه و  … می باشد.

 

۲ـ۵ تأسیسات برودتی(سرمایش):

به دلیل عدم وجود سیستمی که نیاز به استفاده از سیستم های تهویه داشته باشد و همچنین کوچک بودن واحد تولیدی، تنها سیستم های سرمایش موضعی(کولرآبی) جهت خنک

بی برای این سیستم اختصاص می یابد .

 

۳ـ۵ برق:

یکی از اساس ترین و زیر بنائی ترین تجهیزات جانبی یک خط تولید و تأسیسات برق کارخانه تشیکل می دهد، چرا که هیچ یک از دستگاه های موجود بدون برق قادر به انجام فعالیت نمی باشند علاوه براین تأمین کننده انرژی

در نهایت هزینه های مربوط برآورد گردد .

الف) برق مورد نیاز خط تولید:

برق مصرفی هر یک از دستگاه های مورد استفاده در تولید با منظور نمودن ۲۵% اضافی جهت برق مصرفی در حالت بیشترین تقاضا (هنگام راه اندازی دستگاه ها و همچنین نیازهای احتمالی به برق اضافی به شکل جدول (۱ـ۵) تنظیم گردید که اطلاعات موجود در آن با توجه به مشخصات فنی دستگاه ها و مطابق با کاتالوگهای ارسالی از سوی سازندگان ارائه شده است .

 

 

ب)برق مورد نیاز تأسیسات روشنایی :

علاوه بر خط تولید تأسیسات جانبی و روشنایی ساختمان ها و محوطه نیز بعنوان مصرف کنندگان عمده برق می باشد مصارف روشنایی ساختمان های اداری مطابق با فرمهای معمول تقریباً‌ ۲۰ وات به ازای هر متر مربع از مساحت آن ها بوده که میزان برای سالن تولید و

(۲ـ ۵) بر آورد شده است .

جدول (۲ـ۵) برق مورد نیاز خط تولید به تفکیک مصرف

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول (۲ـ۵) برق مورد نیاز تأسیسات و روشنائی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ج) برق مورد نیاز کل واحد و برآورد برق مصرفی روزانه:

برآورد برق مصرفی و در نهایت سالیانه کارخانه نیز با توجه به همزمانی ساعت کاری قیمتهای

در روز منظور می گردد.

(برق محوطه + برق ساختمان ها+ برق دستگاه ها+ برق تأسیسات)× ۷۵% = برق مصرفی روزانه ضریب ۷۵% به لحاظ منظور نمودن همزمانی عمل دستگاه ها وارد محاسبات می گردد.

(۱۰×۱۱+۲۴×۲۱+۲۴×۲/۸۵+۲۴×۳۹)×۷۵%= برق مصرفی روزانه

کیلو وات ساعت ۹۲۰/۷۲۷ = ۲۷۰×۲۶۹۶= برق مصرفی سالیانه

کیلووات ساعت ۲۶۹۶ = برق مصرفی روزانه


جدول (۳ـ۵) برآورد برق مصرفی مجموع طرح

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۴ـ۵ آب :

استفاده از آب جهت سرد کردن محصولات خروجی از اکسترودر نقش قابل توجهی را برای تأسیسات آب بوجود آورده که لازم است در جهت تأمین آن،‌ تجهیزات لازم به کار گرفته شود به طور کلی آب مصرفی این واحد مشتمل برآب مورد نیاز در خط اکسترود (شامل دو عدد حمام سرد کننده) آب آشامیدنی، بهداشتی و فضای سبز می باشد.

دستگاه های اکستروژن (حمام سرد کننده) با توجه به اینکه مجهز به سیستم برگشتی آب می باشد در مجموع حدود ۰۰۰/۱ لیتر در روز آب جبرانی مصرف می نماید که در کنار آنها، میزان آب مصرفی روزانه جهت مصارف خوراکی و بهداشتی حدود ۲۵۰ لیتر به ازای هر فرد خواهد بود. فضای سبز تخصیص یافته به محوطه کارخانه نیز با توجه به شرایط آب و هوائی معتدل حدود ۲ لیتر بر هر متر مربع برآورد می گردد. در نتیجه کل آّب مصرفی واحد با توجه به تعداد پرسنل فعال درسه شیفت فعالیت کارخانه به ترتیب ذیل به دست می آید .

آب مصرفی خط تولید                                       ۱۰۰۰ لیتر در روز

آب جهت مصارف آشامیدنی                                  ۴۷۵۰ لیتر در روز

آب مصرفی فضای سبز                             ۹۰۰ لیتر در روز

با توجه به ۲۷ روز فعالیت کاری در سال مصرف آب سالیانه واحد ۱۷۹۵ متر مکعب خواهد بود که از طریق حفرچاه نمیه عمیق تأمین می گردد البته تأمین آب می تواند به طریق خرید آب خام از وزارت نیرو انجام شود که در اینجا به دلیل بالا بودن مصرف روزانه

در خط تولید و عدم نیاز با استفاده از تبادل کننده های یونی می باشد یک برج خنک کننده کوچک نیز جهت خنک کردن آب به کار رفته در سیستم های خط تولید مورد نیاز می باشد .

 

متن کامل در نسخه قابل خرید موجود است.

[/tab][tab title=”قسمت هایی از متن (۶)”]

۵ـ۵ سوخت:

متداولترین سوخت مصرفی در صنایع مختلف، گازوئیل بوده که تحت شرایط خاص منطقه ای و مصرفی کارخانه می تواند به گاز طبیعی یا مازوت تغییر یابد در

از مازوت را اقتصادی تر می داند .

مصرف متوسط سالانه سوخت جهت تأمین گرمایش ساختمانها و سالن تولید با توجه به تنوع آب و هوایی مناطق مختلف کشور و همچنین ماههای مختلف سال حدود ۲۵ لیتر بر هر متر مربع برآورد می شود که این مقدار در صورتیکه محل احداث واحد در نقاط سردسیر یا گرمسیر باشد . افزایش با کاهش خواهد یافت .

یک دستگاه خوروی سواری در اختیار مدیر کارخانه قرار دارد که  تردد کارکنان اداری نیز با استفاده از همین خودرو به همراه مدیریت خواهد پذیرفت . با توجه به تعداد کم پرسنل در هر شیفت نیز لزومی

انجام می گیرد . حمل و نقل پائین و با حجم محدود مواد در داخل واحد نیز به کارگیری هر گونه

گردیده که مصرف متوسط هر دستگاه خودرو حدود ۳۰ لیتر برآورد می شود .

جدول شماره(۴ـ۵) سوخت مصرفی واحد تولید و خودروهای شلنگ پی وی سی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۶ـ۵ نیاز طرح به ارتباطات را دو خط تلفن که یکی برای فاکس در نظرگرفته می شود برآورد خواهد کرد.

هزینه ارتباطات معادل ۰۰۰/۵۰۰/۲ برای خطوط و دستگاه تلفن و فاکس، نیز ۰۰۰/۶۳۰ ریال با درنظر گرفتن سالانه ۰۰۰/۱۴ پالس و هر پالس ۴۵ ریال، جمعاً به مبلغ ۰۰۰/۱۳۰/۳ ریال محاسبه خواهد شد.

 

جدول شماره (۵ـ۵) برآورد هزینه های مصرفی انرژی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره (۶ـ۵) برآورد هزینه های سرمایه ای انرژی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فصل ششم :

محاسبات مالی

 

 

فصل ششم : محاسبات مالی

۱ـ۶ برآورد سرمایه ثابت

۲ـ۶ برآورد سرمایه در گردش

۳ـ۶نحوه سرمایه گذاری

۴ـ۶ هزنیه تولید سالیانه

۵ـ۶ هزینه های ثابت و متغیر تولید

۶ـ۶نقطه سر به سر

طرح

 

۱ـ۶ برآورد سرمایه ثابت طرح:

سرمایه ثابت طرح عبارتسپت از مجموعه هزینه های سرمایه ای و هزینه های قبل از بهره برداری جدول شماره(۱ـ۶) محاسبه کل سرمایه گذاری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۱ـ۱ـ۶ هزینه های سرمایه ای

کلیه هزینه های مربوط به سرمایه گذاری ثابت کارخانه به ترتیب زیر می باشد:

ـ زمین

ـ محوطه سازی

ـ ساختمان سازی

ـ ماشین آلات

وخت مصرفی نیاز طرح طبق جدول زیر محاسبه و تنظیم گردیده است.

جدول شماره(۷ـ۶) محاسبه هزینه انرژی

 

 

 

۳ـ۴ـ۶ هزینه استهلاک

مفهوم استهلاک سپری شدن عمر مفید ساختمانها ،‌ ابزار و ماشین آلات خط تولید و وسایل دفتری می باشد. که شرح این نوع هزینه به شرح جدول شماره(۸ـ۶) برآْورد شده است .

جدول شماره(۸ـ۶) برآورد هزینه استهلاک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۲ـ۴ـ۶ هزینه تعمیرات و نگهداری:

مجموع هزینه های تعمیرات و نگهداری ساختمانها، ابزار و ماشین آلات و… که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در تولید سالانه موثر می باشد به شرح جدول(۹ـ۶) می باشد.

 

جدول شماره(۹ـ۶) برآورد هزینه تعمیرات و نگه داری طرح

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۵ـ۶ هزینه های ثابت و متغیر تولید:

هزینه های هستند که باید برای اجرای طرح پیش بینی شود این

میزان آن ثابت و یا متغیر است که شرح آن در جدول شماره(۱۰ـ۶) درج شده است .

متن کامل در نسخه قابل خرید موجود است.

 

جدول شماره(۱۰ـ۶) محاسبه هزینه ثابت و متغیر تولید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۶ـ۶) محاسبه نقطه سر به سر تولید:

نقطه سر به سر به آن میزان از تولید اطلاق می شود که سود با ضرر برابر

 

۷ـ۶)محاسبه قیمت تمام شده محصول:

قیمت تمام شده محصول از حاصل جمع هزینه های تولید سالیانه تقسیم بر میزان تولید سالیانه بدست می آید.

 

 

 

 

 

 

 

 

۸ـ۶ قیمت فروش محصول:

(قیمت تمام ستوه یک واحد محصول × ۳۰%)+ (قیمت تمام ستوه یک واحد محصول)=

۱۱۸۰۷= ۲۷۲۵+ ۹۰۸۲ قیمت فروش محصول

۹ـ۶ ارزش افزوده ناخالص طرح:

[(تعمیرات

(۰۰۰/۵۰۰/۹۰۳/۵)

۱۰۰/۸۸۱/۳۷۸/۳= ارزش افزوده ناخالص

 

 

 

۱۰ـ۶ ارزش افزوده خالص طرح

[(استهلاک قبل از بهره برداری)+(استهلاک)] – (ارزش افزوده ناخالص)= ارزش افزوده خالص

۲۴۴/۰۶۰/۲۵۰/۳=(۳۷۶/۵۱۵/۵۷)+(۴۸۰/۳۰۵/۷۱)] – (۱۰۰/۸۸۱/۳۷۸/۳)

۱۱ـ۶ دوره برگشت سرمایه:

 

 

 

 

 

 

 

 

۱۲ـ۶ توجیه اقتصادی طرح:

به علت اینکه مناطق زیادی از کشور در طرح گازرسانی هستند و در این موارد می توان به علت قیمت خوب و قابلیت بالا از شلنگهای پی وی سی استفاده می شود و دیگر موارد

از لحاظ اقتصادی و سود طرح:

۱ـ بر اساس دوره برگشت سرمایه که بهترین روش محاسبه اقتصادی طرح می باشد سرمایه پروژه طی مدت ۸ ماه برگشت می شود.

۲ـ یا بزرگتر بودن محدود بود پروژه نسبت به سود بانکی سرمایه این پروژه، خود عاملی بر اقتصادی بودن طرح می باشد.

۶۱۱/۰۵۱/۴۴۵ = ۲۰% + ۰۵۵/۲۵۸/۲۲۵/۲= سود بانکی

۲۴۴/۰۶۰/۲۵۰/۳= سود خالص طرح

۶۱۱/۰۵۱/۴۴۵ < 244/060/250/3

متن کامل در نسخه قابل خرید موجود است.

[/tab][/tabgroup]

[tabgroup][tab title=”منابع / پی نوشت ها” icon=”fa-pencil-square-o”]1ـ استفاده از اطلاعات آماری صنایع و معادن استان یزد

۲ـ استفاده از جداول استاندارد سرمایه و هزینه از انتشارات مرکز فنی شهید صدوقی یزد

۳ـ نظارت و راهنمایی های استاد محترم پروژه آقای میرجلیلی

[/tab][/tabgroup]

خرید و دانلود فوری

نسخه کامل و آماده
4900 تومانبرای دریافت نسخه کامل

84 صفحه فارسی

فونت استاندارد/B Lotus/16

فرمت فایل WORDوPDF

دارای ضمانت بازگشت وجه

نسخه قابل ویرایش+نسخه آماده چاپ

دریافت فوری + ارسال به ایمیل

[well boxbgcolor=”#e5e5e5″ class=”fontawesome-section”][tblock title=”برای مشاهده تمام پروژه ها ، تحقیق ها و پایان نامه های مربوط به رشته ی خود روی آن کلیک کنید.”][/well]

(برای امنیت و سهولت بیشتر پیشنهاد میشود با نرم افزارهای موزیلا فایر فاکس و یا گوگل کروم وارد شوید)

***************************

*************************************

پرداخت از درگاه امن شاپرک  با همکاری شرکت زرین پال صورت میگیرد

 ۱۵ درصد از درآمد فروش این فایل به کودکان سرطانی(موسسه خیریه کمک به کودکان سرطانی) اهدا میشود

پس از پرداخت،علاوه بر ارسال فوری فایل ها به ایمیلتان،مستقیماً به صورت اتوماتیک به لینک دانلود فایل ها  ارجاع داده میشوید.

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی با ایمیل (MASTER@NEXAVARE.COM) یا شماره تماس پشتیبان (۰۹۳۶۹۲۵۴۳۲۹) در ارتباط باشید

[alert type=”alert-danger”]کاربر گرامی، برای تهیه این اثر هزینه و زمان زیادی صرف شده است.که اکنون با این قیمت ناچیز در اختیار شما قرار گرفته است.لطفاً  تنها جهت استفاده دانشجویی یا شخصی خرید نمایید.همچنین اگر مدیر یک وبسایت یا وبلاگ هستید خواهش میکنیم آن را کپی نکنید.و یا در صورت کپی منبع را به صورت لینک درج نمایید. ضمناً شرعاً هم لازم به کسب رضایت است که به علت زحمت زیاد در انتشار ، کارشناسان ما رضایت استفاده بدون پرداخت هزینه آن را ندارند.تشکر از حمایت شما[/alert]


درباره نویسنده

publisher4 206 نوشته در سیستم همکاری در خرید و فروش فایل نگزاوار دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.